Cyfrowa prasa

Miłość do słów objawia się nie tylko podczas przelewania swoich myśli i uczuć na papier, lecz również w momencie czytania. Wielu z nas wręcz nałogowo “połyka” książki i co rusz przeżywa przygody z bohaterami swoich ulubionych powieści. Inni preferują jednak nie wyobrażają sobie dnia bez przeczytanego dziennika lub czasopisma. Dla tych drugich kiosk Ruch udostępnił doskonałą opcję.

Do niedawna, gdy naszła Cię ochota na przeczytanie gazety, byłeś skazany na wyjście do kiosku lub sklepu. O ile w zwykłych warunkach nie było to coś, co negatywnie wpływałoby na Ciebie i Twój porządek dnia, o tyle problem pojawiał się w przypadku niekorzystnej pogody lub późnej pory. Zapewne niejednokrotnie zdarzało się, iż naszła Cię ochota na późny wieczór z czasopismem, lecz wszystkie miejsca, w których mógłbyś kupić gazetę, były już pozamykane. Co poniektórzy wykupili prenumeratę ulubionych tytułów, dzięki czemu były one na bieżąco dostarczane pod wskazany adres. Dzisiejsza technologia pozwoliła jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelników.

Wirtualna gazeta

Dla wszystkich miłośników prasy, kiosk Ruch wprowadził innowacyjną ofertę dzięki której osiągalny staje się zakup i czytanie ulubionej prasy bez wychodzenia z domu. Jak to możliwe? Wszystko dzięki możliwości wykupienia czasopisma online. Wystarczy wybrać ulubiony tytuł, zapłacić i poczekać na specjalny kod. Po otrzymaniu ciągu znaków należy zalogować się w serwisie i skorzystać ze zdobytego materiału. Warto również zwrócić uwagę, iż baza tytułów jest naprawdę szeroka. Znaleźć w niej można zarówno czasopisma kobiece, takie jak Cienie i blaski, Co przyniesie los, Dobre rady czy Flesz, jak i typowo męskie: Logo, Men’s Health i Sport. W bazie nie zabrakło również miejsca dla tygodników opinii (m.in. Newsweek, Polityka, Wprost) oraz prasy specjalistycznej (Świat Karpia, Startup Magazine, Hi-Fi i Muzyka, Elektronika Praktyczna, Digital Camer). Szerokie spektrum możliwości było podstawowym celem, jaki założyły sobie osoby odpowiedzialne za wprowadzenie nowej usługi.

Korzyści

Wielu z Was, drodzy czytelnicy, zastanowi się jednak, dlaczego mielibyśmy wybierać cyfrowe wersje gazety. Dlaczego mielibyśmy czytać czasopisma online? Czemuż mielibyśmy rezygnować z przyjemnego w dotyku papieru i lekkiej woni farby drukarskiej? Otóż powodów jest kilka. Jednym z nich - wspomniana wyżej wygoda. Polska jesień coraz rzadziej przypomina złotą jesień z reklamy jednego z ubezpieczycieli. Biorąc pod uwagę tegoroczną aurę łatwo dojść do wniosku, iż możemy spodziewać się wyjątkowo chłodnych i deszczowych miesięcy. Możliwe jest wówczas zakupienie dowolnego tytułu i odczytanie go za pomocą takich urządzeń jak laptop, telefon komórkowy lub tablet. Istotną zaletą jest również czas - po potwierdzeniu płatności kod generowany jest w przeciągu chwili i od razu przekazywany czytelnikowi.

Kolejnym plusem cyfrowego rozwiązania jest kwestia czysto ekologiczna. Zakup gazet online nie wymaga druku, a co tym idzie - wytwarzania papieru, który, jak wszyscy wiemy, produkowany jest z drzew. Poprzez zaprzestanie zakupu papierowych wersji naszych ulubionych czasopism, będziemy w stanie chronić zielone płuca naszej planety. Takie działanie pozwoli na nawiązanie nierównej walki z różnymi problemami, które trapią dzisiejszy czas.

Dodatkowo, dzięki cyfrowym wersjom prasy już nigdy nie będziesz musiał martwić się o dostępność danej gazety. Zapewne zdarzyło Ci się odejść spod kiosku z kwitkiem, gdy cały nakład gazety został wyprzedany lub nie dotarły one na czas. Czasopisma online, z racji swojej formy, są zawsze dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Jest to zdecydowany plus dla wszystkich osób, które z niecierpliwością wypatrują danego tytułu i chcą się zapoznać możliwie najszybciej z treścią.

Podsumowanie

Naturalnie, nie wszystkie zalety będą w stanie zrekompensować brak fizycznej wersji gazety. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie potencjalne plusy oraz wygodę opisanego powyżej rozwiązania jesteśmy pewni, że sami sprawdzimy nowe możliwości. Gdy już do tego dojdzie, z pewnością podzielimy się z Wami naszymi przemyśleniami i odczuciami!

Artykuł sponsorowany

Wiktor Orzel, dodano 26.09.2017 15:37
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.