Filatelistyka - pasja, która wzbogaca życie

Filatelistyka to dziedzina, która uczy wrażliwości i zwracania uwagę na detal. W końcu znaczki pocztowe nie mają dużych rozmiarów i wymagają sporej koncentracji podczas ich przeglądania. Także ich kolekcjonowanie rozwija pożądane cechy, przydatne także w innych sferach życia, takie jak wytrwałość, cierpliwość i upór w dążeniu do celu. Ta ostatnia wykształca się wtedy, gdy zapalony filatelista za wszelką cenę chce wejść w posiadanie wymarzonego, rzadkiego egzemplarza.

Filatelistyka – pasja i radość życia

Kolekcjonerzy absolutnie zakochani w zbieraniu rzadkich okazów często uważają, że ich pasja jest swego rodzaju łaską, którą zostali obdarowani przez siły większe od nich. Szczególną wytrwałość i radość z kolekcjonerstwa czerpią filateliści. Znaczki pocztowe, niczym małe okazy sztuki, przybliżają egzotyczne kraje, przedstawiają różnorakie dziedziny sportu, przekrojowo pokazują gatunki flory i fauny. Ich różnorodność jest tak ogromna, że trudno je jednoznacznie zaklasyfikować. Poszczególne kolekcje, zwłaszcza polskie znaczki wydane z okazji różnych jubileuszy i rocznic państwowych, napawają prawdziwą dumą ich właścicieli. Społeczność filatelistów chętnie wymienia się zdublowanymi egzemplarzami, dzieli wiedzą na temat emisji nowych serii oraz spotyka na targach i zlotach tematycznych. Dla wielu znaczki pocztowe są skutecznym sposobem na urozmaicenie szarej codzienności, oderwanie się od rutyny i problemów dnia codziennego oraz pretekstem do tego, aby spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i usposobieniu. Jednym z najbardziej typowych miejsc do nabycia znaczków jest sklep filatelistyczny, choć warto wspomnieć, że prywatni kolekcjonerzy potrafią być nie mniej wartościowym źródłem prawdziwych perełek.

znaczki-pocztowe.jpg

Znaczek pocztowy – nośnik treści i wartości

Niepozorny znaczek pocztowy staje się nośnikiem wartości i treści istotnych dla danego środowiska. Poszczególne kolekcje, wykonane w różnorodnej stylistyce i przez odmiennych autorów, zachwycają nietuzinkową grafiką i kunsztem artystycznym. Dla miłośników mają nie tylko wartość sentymentalną, ale czasem także finansową. Egzotyczna tematyka znaczków stanowi również naukę z dziedziny geografii i przyrody – sugestywne obrazki zdecydowanie lepiej zapadają w pamięć aniżeli nudne kartki ze szkolnych podręczników. Edukacyjny charakter budowy własnej kolekcji stanowi jeden z najlepszych argumentów przemawiających za tym, aby tą wdzięczną pasją zarazić swoje dzieci i wnuki.

artykuł sponsorowany

Wiktor Orzel, dodano 11.01.2019 15:23
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.