Antologia wierszy przeciw nienawiści i homofobii - nabór tekstów

Olivia Betcher, Marcin Podlaski i Ania Adamowicz rozpoczynają nabór do antologii przeciw nienawiści. To literacka odpowiedź ostatnie homofobiczne wydarzenia, które miały miejsce w Białymstoku.

Od organizatorek:

Drogie, Drodzy.
Jesteśmy przerażeni, poruszeni i oburzeni zarówno tym, co wydarzyło się 20 lipca w Białymstoku, jak wszelkimi innymi przejawami homofobii, które często są codziennością osób identyfikujących się ze społecznością LGBT. Dlatego chcemy działać. Chcemy powiedzieć: solidarność. Chcemy powiedzieć: wolność. Chcemy powiedzieć: stop nienawiści.

A chcemy to wszystko powiedzieć poprzez antologię tekstów poetyckich, do której niniejszym zapraszamy wszystkie poetki, poetów oraz inne twórczynie i twórców chętnych do uczynienia gestu wsparcia. Nie ograniczamy autorów i autorek. Zapraszamy do nadsyłania każdego, kto tylko chciałby stanąć razem z nami: debiutantów i debiutantki, autorów i autorki z dorobkiem, nagrodami; zrzeszonych w związkach twórczych i nie. Nie zamykamy się na żadne formacje, związki i przekonania: polityczne, społeczne, seksualne.

Wierzymy, że kluczem jest brak zgody na wykluczenie. Wierzymy, że możemy stworzyć strefę wolną od nienawiści, ataków, barier. Chcemy działać, a nie walczyć. Chcemy stawać po stronie. Stawać solidarnie, odważnie.

Książka będzie następnie sprzedawana na zasadzie wolnej ceny (zostanie określona bardzo niska cena minimalna), a cały dochód zostanie przekazany na rzecz Kampanii Przeciw Homofobii.

Teksty wraz z krótkim biogramem [bez zdjęcia] należy nadsyłać w formie pliku .doc lub .rtf do 5 sierpnia 2019 r. na adres: kontakt[at]outsidethebox.com.pl

Na każdą wiadomość na pewno odpowiemy!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/934980430177014/

Zrzutka na projekt: https://zrzutka.pl/myca5f

Wiktor Orzel, dodano 23.07.2019 09:21
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.