Filmy nie do strawienia
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Jagiello Użytkownik
  • Postów: 129
  • Skąd: Bochnia
Dodane dnia 13-07-2007 22:50
"hostel" był spoko. mów co chcesz. nie mów, że nie podjarało Cię jak typ pociął achillesa kolesiowi, albo jak ta japonka z tym okiem.
whatever works
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 13-07-2007 22:55
Szczerze mówiąc ta cała fala filmów, w których krew leje się litrami to badziewie (są wyjątki). Dodatkowo ukazanie Słowacji w filmie było żenujące. Wszystko ok, akcja filmu może śmiało mieć tam miejsce. Ale nawet gangsterzy jeździli w tym filmie gratami. To tylko pokazuję ignorancję autorów filmu. Film kompletnie nie trzyma w napięciu i ma zero klimatu. Zaczął się całkiem śmiesznie, jak komedia według mnie. Żałuję tylko, że Tarantino tak wychwalał ten film.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2007 11:39
Ja się mocno ostatnio zawiodłam na ekranizacji "Zbrodni i kary" Menahema Golana z 2002 roku (oglądając miałam wrażenie, że film jest dużo starszy). Akcję przeniesiono do współczesności i choć dalej toczy się ona w Moskwie, to już klimat z książki nie ten. A Crispin Glover nie podobał mi się wcale jako Raskolnikov, innych aktorów to nawet nie warto wspominać, Avital Dicker jako Sonia to już w ogóle tragedia - nie wiem skąd jest ta aktorka, ale mam dwie teorie - albo nie zna dobrze angielskiego, albo ma jakąś wadę wymowy. W sumie pasuje do Crispina, który - jak odniosłam wrażenie oglądając film -cierpi na szczękościsk. Serdecznie nie polecam. :uhoh:
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
BB Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2007 12:08
Trudne pytanie dla mnie niestety, ponieważ wielu filmów nie obejrzałabym po raz kolejny, ale może z takich ostatnich:
- "Piły" i "Hostele" i "Szklane pułapki vol." Żałosne!
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
keefree Użytkownik
  • Postów: 106
  • Skąd: posen
Dodane dnia 26-08-2007 12:22
'Czarna Dalia' czyli mistrzowska lekcja jak nie realizować ciekawych historii z dreszczykiem- miał być kryminał noir wyszła wątróbka w sosie malinowym:)
odnoszę wrażenie iz w trakcie produkcji osoby z dobrymi pomysłami przeszły na prawą stronę sali a reszta pracowała dalej:)
In the middle of the night
I go walking in my sleep
Through the jungle of doubt
To the river so deep
I know I'm searching for something
Something so undefined
That it can only be seen
By the eyes of the blind
In the middle of the night
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2007 22:40
Polański oczywiście- geniusz, nawet większy niż mu się oficjalnie przyznaje. Ale miał kilka wpadek, nie tylko "Piraci", ale i np. "Dziewiąte wrota".
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 30-10-2007 23:25
Najgorszy film jaki widziałem to "Ostatni legion". Bez dwóch zdań. Najpierw traktowałem go poważnie, jak np. "Waleczne serce" albo "Gladiatora". Po 10 minutach się okazało, że to komedia, a chwilę później znów próbowano mnie przekonać, że to film poważny :/ i taka sinusoida do samego końca. Okropność i wielki żal, że utopiono w nim tyle pieniędzy.



Dodam jeszcze coś. Niektórzy bronią ten film mówiąc, że aktoreczka była niezła (grała tam kogoś w rodzaju wojowniczej księżniczki Xeny, tyle że jeszcze sprytniejszej ma się rozumieć). No i nie zaprzeczę - aktoreczka całkiem apetyczna, ale czy wszystko kuku, skoro film historyczny (pewnie za ponad 100 mln $) mają obronić cycki? :/

A co do "Taxi", to się zgadzam z NJN, z tym że ja dałem se spokój już w połowie pierwszej części, w życiu nie myśląc by sięgać po drugą, a co dopiero trzecią :)

A "Gwiezdnych wojen" nie powinniście się czepiać. Nawet nie wymienię dlaczego, bo za dużo by tego było.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 31-10-2007 14:19
''Slon''.
Ogladnelam ten film, gdy pisalam prace o tragediach Ameryki i bylam totalnie zalamana. Takie lelum-polelum, caly czas sie czekalo nie wiadomo na co, pomijam juz oczywisty fakt, ze to, co naprawde sie stalo w Columbine High ma sie tak do tego filmu jak piesc do nosa, czyli nijak, bo wydarzenia zostaly zupelnie poprzekrecane... Zalosne.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 31-10-2007 23:42
"Projekt Alexandry"
No w życiu nie widziałam okrponiejszego filmu! Koszmar, tak mnie nudził ze przy nim zasnelam, a musze podkreslic ze jeszcze nigdy poza własnie tym jednym wyjatkiem nie usnęłam w trakcie filmu. Po prostu nigdy!

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 01-11-2007 12:48
Akcja powieści "Zbrodnia i kara" toczyła się przecież w Petersburgu.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-11-2007 18:57
tfuuuuu...miałam Rosję na myśli :)
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 01-11-2007 22:46
Cytat:
LittleRedRose napisał/a:
Ja się mocno ostatnio zawiodłam na ekranizacji "Zbrodni i kary" Menahema Golana z 2002 roku (oglądając miałam wrażenie, że film jest dużo starszy). Akcję przeniesiono do współczesności i choć dalej toczy się ona w Moskwie, to już klimat z książki nie ten. A Crispin Glover nie podobał mi się wcale jako Raskolnikov, innych aktorów to nawet nie warto wspominać, Avital Dicker jako Sonia to już w ogóle tragedia - nie wiem skąd jest ta aktorka, ale mam dwie teorie - albo nie zna dobrze angielskiego, albo ma jakąś wadę wymowy. W sumie pasuje do Crispina, który - jak odniosłam wrażenie oglądając film -cierpi na szczękościsk. Serdecznie nie polecam. :uhoh:

Oglądałam to! Nie wiem w ogóle, jak można tak zbeszcześcić taką świetną książkę! Sceby, które powinny być dramatyczne, przedstawiono tak, że wywoływały śmiech. Film ogólnie był raczej żenujący.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Artur Wrzos Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2008 16:49
99 % amerykańskich
Świat jest piekłem, a ludzie są w nim z jednej strony umęczonymi duszami, a z drugiej diabłami.
A. Schopenhauer
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
keefree Użytkownik
  • Postów: 106
  • Skąd: posen
Dodane dnia 30-01-2008 17:29
99% ?? Kolego i wszystkie sprawdziłeś??:D czy strzelasz bo tarcza jest duża??:p
ciekawe bo jedne z niewielu filmów wartosciowych które ostatnio widziałem sa amerykańskie..

uciekajmy od uogólnien bo co zrobisz jak przeczytasz: złodziej?? 99%Polaków:p
In the middle of the night
I go walking in my sleep
Through the jungle of doubt
To the river so deep
I know I'm searching for something
Something so undefined
That it can only be seen
By the eyes of the blind
In the middle of the night
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Artur Wrzos Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2008 17:48
Obsypują świat chłamem i tyle, obrzydliwe komedie, krwawe sensacje, jedynie Lunch jest perłą w tym w tym bagnie, no, może jeszcze Kubrick.
A aktorzy, komputer za nich odgrywa role, daleko im do Brando.
Film amerykański jest dnem, nie wprowadza żadnych mądrości, manipuluje bezwolnym tłumem. O niebo lepsze są współczesne filmy indyjskie, choćby "Krzyk mrówek" "Monsunowe wesele".
Świat jest piekłem, a ludzie są w nim z jednej strony umęczonymi duszami, a z drugiej diabłami.
A. Schopenhauer
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
keefree Użytkownik
  • Postów: 106
  • Skąd: posen
Dodane dnia 30-01-2008 18:07
na taką argumentację móglbym odpowiedziec "indyjskie kino to pstrokate infantylne o zanizonym pozimie intelektualnym kiepskie warsztatowo pozbawione całkowicie aktorstwa dziwadło" ale się wstrzymam:D
bo nie o gusta tu chodzi..
Kinematografii amerykańskiej daleko do ideału ale Twoja ocena oderwana jest od rzeczywistości ( odsyłam do braci Cohen,Redforda[ przy okazji przypominam festiwal soundance],Tarantino,Eastwood'a,Scorsese, Spielberg,:)
Trzeba rozróżnić kino wysokobudżetowe ( które czasem też jest ciekawe;) od niezależnego...

a co do filmów nie do strawienia " Dlaczego nie?":D i inne pochodne
In the middle of the night
I go walking in my sleep
Through the jungle of doubt
To the river so deep
I know I'm searching for something
Something so undefined
That it can only be seen
By the eyes of the blind
In the middle of the night
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Artur Wrzos Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2008 18:13
będę przy swoim, Ty przy swoim, i to sie liczy, antagonizmy.
Świat jest piekłem, a ludzie są w nim z jednej strony umęczonymi duszami, a z drugiej diabłami.
A. Schopenhauer
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
keefree Użytkownik
  • Postów: 106
  • Skąd: posen
Dodane dnia 30-01-2008 18:16
bez nich byłoby nudnawo:)
In the middle of the night
I go walking in my sleep
Through the jungle of doubt
To the river so deep
I know I'm searching for something
Something so undefined
That it can only be seen
By the eyes of the blind
In the middle of the night
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 31-01-2008 12:05
Obsesyjnie nienawidzę filmów typu "Nigdy w życiu!"... :sourgrapes::sourgrapes:
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
czlowiek Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2008 14:34
podzielam zdanie Artura W. poza paroma wyjątkami kino zza oceanu można scharakteryzować w sposób następujący:
- schematyczność
- dolary
- efekty specjalne
- konsumpcja

jest jednak pewna zasada. w kiepskim filmie nie zagra dobry aktor jak np Hopkins lub Pacino.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]