Gdzie drukować?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Gdzie drukować?
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-10-2009 09:00
Cytat:
stilic napisał/a:
Jasne, w imię poprawności politycznej nie wyrażajmy swoich opinii o pisarzach, zwłaszcza, gdy są obecni na portalu. :yes:


kwestia kultury, dobrego wychowania, itp. jak widzę, masz z tym problem. zapowiada się wielki pisarz, słusznie mający naród w dupie.
over
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukować?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-10-2009 10:17
W imię kultury i dobrego wychowania nie wyrażajmy swoich opinii.

Robię sobie grubą nieprzyzwoitość z powyższych Waszych postów. :bigrazz:

Sami odbiegacie od tematu, żeby mnie oskarżyć, że nie na temat piszę.

Może zmieńmy nazwę na portal-pisarski. sfora.pl? :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukować?
milla Użytkownik
  • Postów: 135
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-10-2009 10:28
faktycznie.
Ton i forma Twoich wypowiedzi, miły mauricjo, zwalniają nas od kontynuowania takiej dyskusji.
wszytskiego dobrego
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukować?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-10-2009 11:00
mauricjo? - pragnę zauważyć, że noszę pseudonim stilic.

Ale może lepiej wrócić do tematu: "Gdzie drukować"? i zakończyć wątek poboczny.
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukować?
triglav Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 12-05-2011 18:05
Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj, gdyż moje pytanie jest mniej więcej zwązane z tym wątkiem. Otóż, chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o wydawnictwie: My Book (http://www.mybook.pl/1/0)? Czy warto wydać tam swoją książkę, czy lepiej nie pchać się w tego typu wydawnictwa i szukać szczęścia gdzie indziej?
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukować?
maciejslu Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 12-07-2011 14:45
Cytat:
triglav napisał/a:
Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj, gdyż moje pytanie jest mniej więcej zwązane z tym wątkiem. Otóż, chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o wydawnictwie: My Book (http://www.mybook.pl/1/0)? Czy warto wydać tam swoją książkę, czy lepiej nie pchać się w tego typu wydawnictwa i szukać szczęścia gdzie indziej?


Włączyłem sobie kalkulator na ich stronie i...

Za wydanie e-booka 400 stron z redakcją chcą (bagatela) prawie cztery tysiące złotych :lol::lol::lol:

Jeśli więc interesuje Cię wydanie w formie elektronicznej, to zapraszam na www.rw2010.pl - tam to wszystko dostaniesz za darmo.
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukować?
Aspidistra Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd:
Dodane dnia 13-07-2011 09:58
To u was korektorzy za darmo pracują?
Kiełkująca Aspidistra
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukować?
maciejslu Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 13-07-2011 14:24
Cytat:
Aspidistra napisał/a:
To u was korektorzy za darmo pracują?


Nie za darmo, ale to nie Autor płaci za ich pracę, tylko my :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukować?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 13-07-2011 18:14
Nieprawda ;) Płaci za to autor, z tego, co zarobi na wystawieniu tekstu. Uważam, że jeśli publikować, to pod sztandarem, wydawnictwa, które zadba o promocję i ma prestiż.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukować?
maciejslu Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 13-07-2011 19:38
Cytat:
Elwira napisał/a:
Nieprawda ;) Płaci za to autor, z tego, co zarobi na wystawieniu tekstu. Uważam, że jeśli publikować, to pod sztandarem, wydawnictwa, które zadba o promocję i ma prestiż.


Bądźmy precyzyjni; Autor otrzymuje honorarium w takiej samej wysokości, bez względu na to, czy zleci nam wykonanie redakcji, czy tez nie. Można więc powiedzieć, że to nie Autor płaci, tylko my z ewentualnych zysków, uzyskanych ze sprzedaży. A więc płacimy poprzez umniejszenie własnych dochodów, a nie poprzez zabranie Autorowi pieniędzy z kieszeni.

Nieśmiało tylko zwrócę uwagę, że ŻADNA ze znanych mi firm z sektora self-publishing nie oferuje ani darmowej redakcji tekstów, ani darmowego nadawania numerów ISBN, ani darmowej konwersji na formaty "przyjazne" dla e-czytników, ani tak wysokiej prowizji dla Autora.

A co do drugiej części Twojej wypowiedzi - jeśli publikować...

Znajdź wydawnictwo z prestiżem, sztandarem i czym tam jeszcze, które z otwartymi rękami przyjmie debiutanta z tomikiem poezji??? Albo wyda JEDNO opowiadanie bądź nowelę???
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukować?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 13-07-2011 20:07
A zyski są z tego, że autor umieścił tekst w serwisie.


Jedno opowiadanie można wydać w antologii. ;)

Jest wiele wydawnictw internetowych, które oferują nie tylko korektę, ISBN, plik do odczytu w czytnikach, redakcję tekstu, umieszczenie w wielu księgarniach internetowych i promocję autora, współpracę z recenzentami... Tak, prowizję dają niższą, 30 a nie 50 procent, ale też większe szanse na dotarcie do czytelnika i wtedy można to nazwać publikacją, a nie wrzuceniem do serwisu.

Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukować?
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 13-07-2011 21:29
Cytat:
Elwira napisał/a:


Jest wiele wydawnictw internetowych,


Elwiro,

Jesteś w temacie. Proszę daj parę nazw takowych wydawnictw, jeśli przystoi w tym wątku.

Pozdrawiam,

Cobra
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukować?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 13-07-2011 21:45
Sprawdziłam to:

http://www.e-bookowo.pl/

Przede wszystkim uczciwość, rzetelność i życzliwość do autorów. Naczelną i właścicielką jest doktor literaturoznawstwa. Link na mój tekst w sygnaturce, gdybyś chciał ściągnąć bezpłatny fragment bądź całość.

Polecono mi:
http://www.bezkartek.pl/
Nie sprawdzałam, bo dwóch gołąbków nie będę chwytać.

Wydawnictwo Otwarte współpracuje też z wydawnictwem publikującym e-booki.

To chyba te najbardziej warte wzmianki i najrzetelniej firmy jeśli chodzi o publikacje cyfrowe.

Jeżeli miałabym polecać wydawców papierowych, to oczywiście Znak ;) ale tam jest ciężko się przebić. Nasza Księgarnia ostatnio otworzyła się na debiutantów. Tylko wiecie, to dla tych, co wysoko latają :smilewinkgrin:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukować?
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 13-07-2011 22:12
Dzięki! Na tę chwilę dopiero jestem na dorobku i nie mam zbyt dużo tekstów, ale może niebawem, jak Wena nie odejdzie mówiąc:
- Zostańmy przyjaciółmi.

Znacie to?
Dobra Dobra - autor nieco surrealistycznych opowiadań - przez czysty życiowy przypadek realizuje w swojej twórczości motto: Życie stoi do każdego otworem. Ale nie do każdego tym samym.

Oficjalna strona DoCo - https://www.dobracobra.pl

Zapraszam!
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukować?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 13-07-2011 22:25
To wysyłaj opowiadania na konkursy i do prasy literackiej. Niektóre czasopisma nawet płacą. ;)

W ogóle chyba najlepiej wypłynąć na prestiżowych konkursach, takich z wydaniem książki i kontraktem. Mało ich, ale są i warto korzystać.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukować?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 14-07-2011 00:08
Cytat:
Elwira napisał/a:
Uważam, że jeśli publikować, to pod sztandarem, wydawnictwa, które zadba o promocję i ma prestiż.

Święte słowa.
Ale takich wydawnictw jest cholernie mało, jak na taki duży kraj.

A z drugiej strony...
Wszystko dziś można kupić. Maturę, zmywarkę do naczyń, dyplom, powiększenie biustu, miejsce w parlamencie, własne nazwisko na okładce książki.
Więc jeśli ktoś bardzo chce pochwalić się przed teściową... Nie trzeba się specjalnie wysilać. Jak rzucicie większą kasą, to napiszą książkę za was.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Gdzie drukować?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 14-07-2011 10:37
Cytat:
Jak rzucicie większą kasą, to napiszą książkę za was.

No ;)
A jak napiszecie coś, czego nie zechcą wydać, to może kupi ktoś z nazwiskiem i zarobicie :D

A tak poważnie. Wie ktoś może ile czasu trwa proces wydawniczy?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukować?
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2011 10:56
Cytat:
Elwira napisał/a:

A tak poważnie. Wie ktoś może ile czasu trwa proces wydawniczy?


Od trzech miesięcy w górę.
Oczywiście, dotyczy wydania papierowego.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Gdzie drukować?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 14-07-2011 11:18
Ale 7 miesięcy to już chyba jednak przesada...
Pytam, bo moja książka miała być na przełomie marca i kwietnia, dostałam korektę, dostałam plik po składzie (dwa miesiące temu) i zapadła cisza. Wydawca nie odpowiada na maile i zaczynam panikować.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdzie drukować?
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2011 12:10
Czy masz podpisaną umowę?
Jak duże wydawnictwo?

Może warto zadzwonić? Być może osoba, która się Tobą zajmowała już tam nie pracuje i tekst gdzieś "utknął".
Albo, zwyczajnie, czeka w kolejce, bo w druku są twórcy bardziej pewni co do sprzedaży ;)
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]