Filmy jedyne w swoim rodzaju
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Bernierdh Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 18-11-2016 04:36
"Coś z Alicji" Jana Švankmajera.
Nie wiem, czy jest jedyny w swoim rodzaju, ale po pierwsze, cholernie dobry, po drugie, najlepsza ekranizacja "Alicji w Krainie Czarów (właściwie to nie ekranizacja, tylko efekt inspiracji, ale co tam) a po trzecie jest czeski, a czeski język jest świetny.
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2016 16:51
Bernierdh napisał:
"Coś z Alicji" Jana Švankmajera.
Nie wiem, czy jest jedyny w swoim rodzaju, ale po pierwsze, cholernie dobry, po drugie, najlepsza ekranizacja "Alicji w Krainie Czarów (właściwie to nie ekranizacja, tylko efekt inspiracji, ale co tam) a po trzecie jest czeski, a czeski język jest świetny.

Dzięki za namiar, znam twórcę, tytułu ni znałem.

Dla mnie zjawiskowy jest każdy film Hitchcocka. Ten człowiek był genialnym architektem trilleru. Panował nad napięciem, jak elektryk. Na przykład jego Psychoza, każda pojawiająca się w filmie nowa postać prowadzona jest tak, jakby jej dotyczył tytuł. Dopiero koniec filmu zdradza zamysł Hitchcocka: psychoza wywołana u widza ;)
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2016 18:41
Cytat:
Dla mnie zdecydowanie "Powiększenie" Antonioniego. Film wymyka mi się, gdy chcę o nim napisać. A chcę od dawna. Ten obraz traktuję jako wybitny przykład sztuki kinematograficznej. Żaden inny środek wyrazu nie pokazałby tego tak, jak zrobił to film. A co pokazał? Nie umiem wytłumaczyć! a rozumiem doskonale i jasno.

Mam podobnie. Jeśli miałabym opisać go w kilku słowach, powiedziałabym, że to film właśnie o wymykaniu, o tym, co nasza codzienna rzeczywistość ma wspólnego z zasadą nieoznaczoności Heisenberga ;) Wyjątkowo aktualny i dziś, choćby w świetle odkrycia: https://www.newscientist.com/article/.../mg23230980-400-you-are-hallucinating-right-now-to-make-sense-of-the-world/
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2016 21:18
introwerka napisała:
Jeśli miałabym opisać go w kilku słowach, powiedziałabym, że to film właśnie o wymykaniu (...)

Tak, mnie stać tylko na taki opis: to film o iluzji w życiu codziennym :)
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
introwerka Użytkownik
  • Postów: 292
  • Skąd:
Dodane dnia 18-11-2016 21:58
Ekszyn Dupacycki napisał:
to film o iluzji w życiu codziennym

Masz rację, i to także film, w którym każda refleksja więcej jest spoilerem. ;)
"miłość
jest jedyną fortecą
dość mocną, by jej zaufać".
(Marianne Moore)
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2016 15:53
Gummo - najbardziej niewłaściwy film jaki istnieje chyba, zarobił złote maliny, ale jest nie do opisania, trzeba obejrzeć i zrozumieć. Nie dla prawych ludzi
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
ApisTaur Użytkownik
  • Postów: 392
  • Skąd: Konin
Dodane dnia 19-01-2017 02:41
A ja poleciłbym coś z kina skandynawskiego, choćby "Polowanie" Thomasa Vinterberga.
Główną rolę gra Mads Mikkelsen, tak, to ten z serialu "Hannibal".
Nie będę pisał o czym jest, ale warto go zobaczyć.
Polecam. :)
życie - powolny proces utylizacji materii organicznej (Ja) https://www.jamendo.com/artist/.../kartom?
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
aidamaria Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2020 21:17
hejka
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]