RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 20:29
Optuję za opcją %.

To jest sprawiedliwe, bo jeśli ktoś n.p. napisze 10 opowiadań jednozdaniowych i zajmie mu to pół strony, to pokryłby 95% wartości wydania.

Płaci się tak, jak za wierszówkę w prasie, od przysłowiowej linijki.
A w naszym przypadku od jednej strony tekstu.



Co do tytułu...

To ja jestem za tytułem BOSKIE NASIENIE.

Nie koniecznie z tego powodu, że jest to również tytuł mojego zamieszczonego
w antologii opowiadania ale...

1. BOSKIE NASIENIE Świetnie koresponduje z tematyką opowiadań.
2. BOSKIE NASIENIE Ilustruje intencje przekazu w książce.
3. BOSKIE NASIENIE Faktycznie jest jednym z tytułów opowiadań.
4. BOSKIE NASIENIE Ma słowo klucz - erotyczne, które jest elementem
przyciągającym czytelnika - jak wiadomo seks jest magnesem a każdy organizm.
5. BOSKIE NASIENIE Kontrowersyjność tytułu w kontekście "Bóg" i "Nasienie"
automatycznie przyciągnie żądnych niezdrowej sensacji.
6. JBOSKIE NASIENIE Jako socjolog stwierdzam autorytatywnie :-) że najlepsza
reklama to reklama kontrowersyjna.
7. BOSKIE NASIENIE Brzmi poważnie i dostojnie.
8. BOSKIE NASIENIE Sugeruje aspekty religijne w opozycji do ateistycznych i
ludzkich rozważań.
9. BOSKIE NASIENIE Ma moc tytułu: "Szatańskie Wersety" :-)
10. BOSKIE NASIENIE Sugeruje, że pozytywne skutki mogą być długofalowe dla
wszystkich nazwisk zawartych w Antologii
11. BOSKIE NASIENIE Nie ma dziecinnych podtekstów.
12. BOSKIE NASIENIE Skłania do zadumy.
13. BOSKIE NASIENIE Nie jest sztubackie.
14. BOSKIE NASIENIE bo Lepszego nie będzie.
16. BOSKIE NASIENIE Skłania do myślenia.
17. BOSKIE NASIENIE Sugeruje treści edukacyjne.
18. BOSKIE NASIENIE Może zostanie lekturą szkolną.
19. BOSKIE NASIENIE Gwarantyje zrozumienie dla grupy wiekowej 15-25
20. "Grobasek" jest trochę skierowane do zbyt wąskiej grupy docelowej, ze wzgledu na ograniczenie sugerujące horrory. A zbiór opowiadaiem z horrorami nie jest !

;)
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-02-2010 20:33
w Kwestii finansowej, nie wiem, ile moje procent by zajęło, jeśli go wydwca nie odrzuci, ale się boję, jestem gotów zapłacić więcej niż tyle ile wyszło na osobę. Nie chcę, ale zależy mi na tym wydaniu, a stać mnie na więcej niż wymieniona kwota.

W sumie pomyślałem, że BOSKIE NASIENIE. jest jednak lepsze od Grobaska. W tym wypadku sam głosuję za tytułem. Wybieram nasienie. Dobry tytuł.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 20:52
informuje, ze domena gdynska jest do bani....wez człowieku załóż sobie porządnego maila, google albo co. cały czas dostaje spam deamon delivery
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-02-2010 20:54
mie za bardzo wiem, o co chodzi, ale chyba nie o mnie :D
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 21:02
No to nie wiem gdzie w końcu dyskutujemy. Ja swoją propozycję tytułu wysłałem mailem.

Co do finansowania. Wszystko zależy od tego jak dzielone będą zyski, a z obecnej umowy rozumiem, że dzielimy po równo, bez znaczenia ile kto napisał, tak? Zatem uważam, że finansowanie również powinno odbywać się po równo. Jeśli ktoś ma wpłacać mniej, bo napisał mniej, to mniej również powinien otrzymać ze sprzedaży. Według mnie, jednak równomierny podział jest odpowiedni.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Szuirad Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Trzebnica
Dodane dnia 11-02-2010 21:55
Co do tytułu
określiłem się w mailu, powiem tylko, że argumentacja Zadysty przekonuje mnie a poniekąd tytuł koreluje z moim tekstem

okładka
optuję za wersją 2 - w mailu ująłem małe uzasadnienie

kasa
Cóż
"
Cytat:
w Kwestii finansowej, nie wiem, ile moje procent by zajęło, jeśli go wydwca nie odrzuci, ale się boję, jestem gotów zapłacić więcej niż tyle ile wyszło na osobę. Nie chcę, ale zależy mi na tym wydaniu
," , że zacytuję Tomka Obłudę

I na koniec chylę głowę przed robotą, którą chłopaki wykonali całkowicie poza mną
"W człowieku, który uważa, ze wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze - uroda życia".
R Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2010 14:28
nie otrzymałem zwrotnie żadnych info od was. Czyżby was zatkało, hm? :)

A propos opowiadań, trzymajcie w pogotowiu inne opki, gdyby okazało się, że z jakiś powodów zostały niezaakceptowane przez wydawcę.
Z tego co wiem, każdy z was napisał przynajmniej jeden utwór, który uzyskał bardzo wysokie noty na PP, niekoniecznie w klimatach sf. Pomyślcie nad przeróbką [dodaniem jakiś elementów sf].

Jeśli ktoś chce zrezygnować, niech podejmuje decyzję jak najszybciej, bo blokuje innych.

Terminy nas gonią, okładka musi zostać wysłana w poniedziałek do wydawcy. Podobnie z innymi rzeczami.

I jeszcze raz proszę o prowadzenie dyskusji via mail.



prosze o potwierdzenia na pw, kto zaakceptowal umowe i wyslal do wydawcy. Informacja jest niezbędna do podjęcia nastepnego kroku, czyli ewentualne uzupełnienie zbioru innymi opkami od innych autorów.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2010 14:31
Cytat:
moffiss napisał/a:
prosze o potwierdzenia na pw, kto zaakceptowal umowe i wyslal do wydawcy. Informacja jest niezbędna do podjęcia nastepnego kroku, czyli ewentualne uzupełnienie zbioru innymi opkami od innych autorów.


Ja w sprawie umowy wysłałem jeszcze kilka pytań mailem.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2010 14:55
Boskie nasienie jest nawet dobre. W końcu to coś natchnęło pisarzy do napisania tych opowiadań.
"Jutra nie będzie" jest beznadziejne.
A Grobasek, hmm, na pewno przyciągnąłby uwagę. "Co ta książka robi na tej półce? "

Nie znam opowiadań, ale jeżeli głos, który nic w tej sprawie nie zrobił, ma znaczenie, głosuję za BOSKIM NASIENIEM
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-02-2010 15:24
Przepraszam, nie mam czasu na żadne dyskusje i nie mam pojęcia z kim mam dyskutować, bo o ile wiem, to Krzysztof Nowak tym zawiadywał.
A ponieważ jakoś nie satysfakcjonuje mnie takie rozwlekłe i niejasne załatwianie spraw, to zgłaszam swoją rezygnację. :D

Proponuję, żebyście wzięli pod uwagę - Andro, Marcinsena i I was David Bowman. ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2010 15:53
Z kilku przyczyn również jestem zmuszony zrezygnować.
1. Nie mam numeru NIP, co jest wielkim problemem.
2. Na moje miejsce jest wielu lepszych, którzy zasługują na moje miejsce.
3. Gdy widzę, jakie tu propozycje na tytuły padają to aż mnie mdli... Tylko ''Boskie nasienie'' było dobre. Brawo, Zadysto ;)
4. Wszystkiego muszę sam się dowiadywać i prosić, żeby ktokolwiek mi odpowiedział.
5. Wszyscy muszą płacić za to, żeby byli w książce, a ja nie muszę... Trochę mi głupio będzie mówić, że nic nie zapłaciłem, bo Nowak zrobił ze mnie ''gościa honorowego''.

Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 12-02-2010 15:56
za chiny nie mogę wysłać maila tak, żeby wszyscy dostali ;)

Ok, jak dla mnie, za dużo tajemnic i niedomówień jednak. Wszystko jest ściśle tajne, a ja się na tajniaka nie nadaję.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2010 16:01
ok, czyli o ile dobrze zrozumialem trzy osoby zrezygnowaly.


btw z krzysztofem jestem na bieżaco, proszę brać pod uwagę, że ostatnio został wręcz zawalony gg i mailami. Stąd moje bezpośrednie zaangazowanie.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-02-2010 16:56
No i bardzo dobrze. Wydaję mi się, że i tak wszystko szybko działa.

Już wysłałem tego maila, do wszystkich zdaję się.

Największym problemem podejrzewam są pieniądzę.

Jeśli moje opowiadanie odpadnie to nie mam za bardzo nic innego do wysłania, no może poza jednym co wysłałem też Krzyśkowi.

Terminy nas gonią? To znaczy, że wszystko idzie do przodu.

A jak te osoby trzy zrezygnowały, to koszt na osbę wzrośnie?
I miałbym propozycję, aby przed przyjęciem kolejnych osób mówić im konkretnie, że trzeba bulić sos, aby nie było później problemów.

Pozdro All
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2010 17:00
Cytat:
Miladora napisał/a:
Przepraszam, nie mam czasu na żadne dyskusje i nie mam pojęcia z kim mam dyskutować, bo o ile wiem, to Krzysztof Nowak tym zawiadywał.
A ponieważ jakoś nie satysfakcjonuje mnie takie rozwlekłe i niejasne załatwianie spraw, to zgłaszam swoją rezygnację. :D

Proponuję, żebyście wzięli pod uwagę - Andro, Marcinsena i I was David Bowman. ;)


Dzięki Miladora:). Jakby coś, wysłałem opowiadanie ("Sprzedawcy snów" - hmm, dobry tytuł na cały zbiór ;) ), jeśli zwolni się jakieś miejsce, to chętnie. Za bardzo nie rozumiem o co chodzi w dyskusji, ale to pewnie temu, że dużo dzieje się na privach.
Pozdrawiam
PS. Wysłałem na adres pisanka.krzysz@gmail.com , nie wiem czy aktualny.

PPs. "Boskie Nasienie"? Really? B)
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-02-2010 17:08
Ja bym ci radził napisać pw, albo maila do K. Nowaka, ewentualnie moffisa, najlepiej jak najwcześniej.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2010 18:22
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:


A jak te osoby trzy zrezygnowały, to koszt na osbę wzrośnie?
I miałbym propozycję, aby przed przyjęciem kolejnych osób mówić im konkretnie, że trzeba bulić sos, aby nie było później problemów.

Pozdro All


właśnie dlatego chcemy wiedzieć, czy ktoś idzie z nami dalej, czy rezygnuje. Moga wzrosnąć o ile nie znajdziemy nowych zainteresowanych z dobrymi tekstami.

Nie wnikam dlaczego ktoś zrezygnował, ważne ze niewiele nam brakuje, by zakonczyć projekt sukcesem. Mnie nie wystarczy wydanie ksiązki, ale chciałbym, by się sprzedawała.
Zarzuty o braku info? Chyba żartujecie. Wszystkie dane do podjęcia decyzji zostały wam przedstawione. Osobiscie uwazam, że ujawnianie autorow i utworów stanie się zbędnym przyczynkiem do wzajemnych, nieprzyjemnych dyskusji. Każdy z nas ma inny gust, nie wspominając o różnych relacjach między nami.
Ostatecznie nie my decydujemy o zawartości antologii, tylko wydawca, dlatego taka informacja jest kompletnie niepotrzebna do szczęścia, raczej nieszczęscia, bo jak utwór odpadnie, komus może być zwyczajnie przykro, podwójnie przykro - bo inni...
Jeżeli ktoś nie akceptuje tego uzasadnienia, trudno. Za duzo prowadzilem projektow w rl, by nie nauczyc się unikania konfliktów
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-02-2010 18:34
Heh czyli znów, trzeba czekać, na ludzi czy się zdecydują czy nie. Ja oczywiście nie wymiękam, za bardzo mi na tym zależy. Ale zaczynam cienko to widzieć. No cóż, zobaczymy.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Szuirad Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Trzebnica
Dodane dnia 12-02-2010 18:37
Jadę dalej
"W człowieku, który uważa, ze wszystko już było i nic nie może go zdziwić, umarło to, co najpiękniejsze - uroda życia".
R Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 12-02-2010 19:04
tytuł proponowany przez Zadystę "boskie nasienie' byłby dobrym tytułem, ale oprócz tego, ze jest tytułem jednego z opowiadań w zbiorku, nie ma on prawie żadnego związku z treścią antologii.
spora jej część to parodie horrorów, a to jest dodatkowy wg. argument przeciwko takiej akurat nazwie całosci

for marcinsen - adres jest jak najbardziej aktualny, ale nie znalazłem tam twojego tekstu
auto
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]