Komentarze
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Komentarze
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 10-11-2009 08:14
O ile się nie mylę, regulamin jasno określa, jak powinien wyglądać komentarz?
2.6.2. Komentarz musi jasno wyrażać opinie danego użytkownika.
2.6.3. Prosi się o szczere słowa i o kierowanie się poziomem utworu, a nie sympatią czy antypatią do twórcy.
2.6.4. Komentarz powinien być tak rozbudowany, aby autor domyślił się co przeszkadzało lub podobało się komentującemu.

A tu pod różnymi tekstami widnieje" bardzo dobre", i winduje tekst na pierwsze miejsce w rankingu właściwie bez? powodu.
Inna rzecz, że jeden tekst w tym rankingu jest ( Labirynt serc np),a innego nie ma (Jeszcze nowszy porządek świata) . Ciekawa jestem,co na to administracja?
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2009 08:20
Na 100% się zgadzam. Ja rozumiem, że czasem się po prostu chce powiedzieć, że tekst zachwycił, ale jak cały komentarz składa się z dwóch słów "bardzo ładne" i oceny "świetne" to zaczynam się zastanawiać, czy autor komentarza w ogóle czytał tekst.
Do góry
Autor
RE: Komentarze
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2009 08:26
Ja ostatnio widziałem komentarz taki:

B)

i wystawiona ocena.
Do góry
Autor
RE: Komentarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2009 08:28
No tak, Zaduś...

W sumie, to tak jak zauważyła Gabstone, takie komentarze są niezgodne z regulaminem...
Do góry
Autor
RE: Komentarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2009 08:56
Może są i nie zgodne, ale wyrrostek doskonale wiedział o co chodzi.
A kto czytał poprzednie kawałki chociaż?
A niekumaci głosu nie mają :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Komentarze
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2009 09:02
Komentarze jakie są, takie są. Specjalnie bym się nimi nie przejmował. Gorzej wypada system ocen i to nad nim trzeba się zastanowić. Moim zdaniem to on wymaga zmian.

Ale nie przeczę, dobrze byłoby wiedzieć za co wystawiona jest taka, a nie inna ocena.
Do góry
Autor
RE: Komentarze
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 10-11-2009 09:40
Bardziej chodzi mi o to, dlaczego jeden tekst z oceną świetne jest w rankingu, a inny nie?
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2009 09:45
Gabstone, ale tekst "Jeszcze nowszy porządek świata" jest w kategorii Dramat, może dlatego nie ma go w najlepiej ocenianej prozie. Co nie zmienia faktu, że akurat ranking nie działa tak jak powinien, bo często nie trafiają tam teksty, które powinny.
Do góry
Autor
RE: Komentarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2009 09:58
Cytat:
gabstone napisał/a:
Bardziej chodzi mi o to, dlaczego jeden tekst z oceną świetne jest w rankingu, a inny nie?


Jest to średnia estymacyjna wyliczna przez system.
Ranking działa dobrze i zgodnie z matematyką.
Tylko komentować musicie więcej.
Do góry
Autor
RE: Komentarze
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-11-2009 10:48
Moim zdaniem danie oceny świetnej, jak też słabej powinno, poza komentarzem, być dodatkowo uzasadnione przez czytelnika. Więc komentarz (z poprawkami np. I druga ramka z uzasadnieniem oceny najwyższej bądź najniższej, wymagana.

Poza tym, fakt, często przez miesiąc wisi w tabelce tekst z jedną świetną oceną i teoretycznie jest najlepszy, bo pod nim są te z mniejszą średnią, ale nikt już nie wie, że one mają 5 świetnych i jedną dobrą na przykład, więc właściwie są lepsze. Moim zdaniem w rankingu powinien się pojawiać tekst, który ma ileś tam ocen, powiedzmy 3, wtedy jest to średnia bardziej sprawiedliwa.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarze
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-11-2009 10:56
Komentarze, jak komentarze... są różne. Nie ma się chyba co czepiać, bo generalnie nie jest źle, a że zdarzają się takie, które nic nie mówią, cóż, trudno. Zresztą ten sam komentujący raz napisze wiecej, innym razem mniej.
A co do ocen, to takie mocno naciągane, ponieważ bardzo często wynikają one z samopoczucia w danej chwili, z porównania do czytanyc przed chwilę tekstów, tip itd.
Weżmy na przykład to porównanie. Powiedzmy, że tekst X jest obiektywnie na "dobry" (choć nie wiem, kto miałby to autorytatywnie na tyle ocenić, ale przyjmijmy to na potrzeby tłumaczenia). Jeśli przed nim przeczytało się dwa świetne teksty, to dostanie "przeciętny" i odwrotnie, po lekturze badziewia dostanie mu się "bardzo dobry".
To wszystko jest trochę zabawą i raczej daje ogólne wytyczne, niż prawdy objawione.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarze
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 10-11-2009 11:04
Myślę, że tylko nowy portalowicz da się na ramkę nabrać. Ci którzy chwilę poobserwują jak z nią wygląda sprawa, w ogóle się nią nie powinni kierować. Można mieć 20 ocen bdb z jedną świetną, a nie wejdzie się do rankingu wcale, gdy są tam teksty z jedną, dwoma świetnymi (i tylko tyle).
Poza tym wystawianie ocen jest tak subiektywne, że nie ma nad czym deliberować.
Natomiast lakoniczne trzy wyrazowe komentarze lepiej są pilnowane w poezji, tam pojawiają się od razu z "pieczątką" admina. W prozie rzadko taki wpis admina spotykam, inna sprawa, że w prozie to się też rzadziej zdarza.
Do góry
Autor
RE: Komentarze
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2009 11:18
Cytat:
bury_wilk napisał/a:
Weżmy na przykład to porównanie. Powiedzmy, że tekst X jest obiektywnie na "dobry" (choć nie wiem, kto miałby to autorytatywnie na tyle ocenić, ale przyjmijmy to na potrzeby tłumaczenia). Jeśli przed nim przeczytało się dwa świetne teksty, to dostanie "przeciętny" i odwrotnie, po lekturze badziewia dostanie mu się "bardzo dobry".


Słuszna uwaga. Do tego dochodzi jeszcze ocena w porównaniu do poprzednich tekstów autora. Np. ja, jeśli opowiadanie jest wieloczęściowe to często oceniam odnosząc się do pozostałych części.
Do góry
Autor
RE: Komentarze
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-11-2009 11:31
Cytat:
sirmicho napisał/a:


Słuszna uwaga. Do tego dochodzi jeszcze ocena w porównaniu do poprzednich tekstów autora. Np. ja, jeśli opowiadanie jest wieloczęściowe to często oceniam odnosząc się do pozostałych części.


Zgadza się i to skutkuje tym, że dwa teksty z dobrym diametralnie różnią się od siebie poziomem.
A ramka jest do dupy...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarze
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-11-2009 11:43
Ramka jest po to, żeby tekst dłużej był na stronie głównej z nadzieję, że ktoś przeczyta i skomentuje ;)

Dlatego powinno to być jakoś rozsądnie moderowane, najlepiej przez osobę. Może 10 najlepszych z poprzedniego miesiąca, wybranych przez Adminów, bądź w głosowaniu czytelników? Tak jak na dowcip miesiąca.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarze
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 10-11-2009 12:00
Każdy komentarz jest subiektywny, wiadomo. I nie o to mi chodzi. Raczej o fakt, że ocena typu bardzo dobre, świetne pod tekstem kilometrowej długości pozwala sądzić, iż autor tej oceny nie czytał nawet tekstu, Oczywiście to równiez odczucie subiektywne. Ale co, oprócz miejsca w rankingu wnosi taki kom? Nic. I właśnie pod poezją admini reagują na to, pod prozą rzadko.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarze
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-11-2009 12:10
I dochodzimy do sedna. Wyrzucić oceny, wprowadzić system komentarzy i ocenę opisową albo wedle uznania czytelnika, albo wedle skali punktowej przygotowanej przez moderację. NP Treść (od 1 do 10)
Wykonanie, Oryginalność, Walory artystyczne, Osobisty odbiór...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarze
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 10-11-2009 13:25
Komentator człowiek leniwy (pomijając Elwiro Ciebie, Milę i kilku innych zasłużonych, przepraszam że z nicka nie wymienię). Obawiam się, że przy tak rozbudownej skali częstotliwośc komentowania mogłaby maleć. Ale pomysł mi się podoba.

Już dotarłam do komentarza "bardzo dobre" z oceną świetne.
Tylko nie ma komu nakablować, żeby pieczątkę przystawił, bo Valdi nieobecny jak duch, gin ostatnio też wywiana, jedyna nadzieja w Jacku.

edit: Oke wybacz, Ciebie Mani jeszcze wymienię
Do góry
Autor
RE: Komentarze
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 10-11-2009 13:29
Kto chce pisac komy, będzie je pisał bez względu na system ocen.
Ginger już dziś powinna być, Valdiemu szwankuje internet, a Jack? Cóż, miejmy nadzieję, że zajrzy.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Komentarze
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-11-2009 13:30
Ależ to żadna filozofia, pod ramką do komentowania byłaby tabelka, do której należałoby wpisać cyfrę od 1 do 10, to trudne nie jest. Zobacz, miałabyś na przykład tak:
Treść
Styl
Wykonanie
Moje wrażenia
i wpisujesz cyfry w skali, potem zapisz i po sprawie.
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]