Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Autor
Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
ktosiek1989 Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: koniec świata
Dodane dnia 25-11-2009 21:32
Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną i został królem Polski to... No właśnie;) Co byś zrobił?
"Któż to chodzi z butami po nagim ciele kobiecym
Odpowiadam: poeta
Gnój
Alfons swej śmierci co ją rymuje wciąż ze śmiechem"
R. Wojaczek
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 25-11-2009 21:36
rozpierdzieliłabym nfz.
:)
i pzpn, tak z miłości.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 25-11-2009 21:49
Zmieniłbym ustrój na monarchię "takjakbyelekcyjną".

Pierwszym królem na kadencje 5 lat musiała by zostać osoba w moim wieku, o moim imieniu i o moim wyglądzie... czyli ja.

Następni królowie byli by wybierani poprzez szereg sprawdzianów, sędziów i kryteriów - Z pośród 10 najlepszych elita społeczeństwa polskiego wybrała by nowego władcę.

Oczywiście było by sporo pracy nad ułożeniem tego, ale tak cy siak - wydaje mi się to lepsze niż to co teraz mamy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 25-11-2009 21:49
Przedłużyłbym swoje panowanie dozywotnio :)
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
ktosiek1989 Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: koniec świata
Dodane dnia 25-11-2009 22:01
No tak... Jak to ktoś kiedyś ujął "demokracja to najgorszy z ustrojów - ale nikt nie wymyślił do tej pory niczego lepszego". (możliwe, że ta myśl brzmiała inaczej ale cytowałem z pamięci;))

Victor napisał:
"Z pośród 10 najlepszych elita społeczeństwa polskiego wybrała by nowego władcę."

Właśnie. To wydaje mi się w demokracji trochę niesprawiedliwe, że głos np. profesora jest tyle samo wart co głos gościa, który w gumofilcach, pod sklepem całe dnie spędza na przechylaniu jabcoków...
"Któż to chodzi z butami po nagim ciele kobiecym
Odpowiadam: poeta
Gnój
Alfons swej śmierci co ją rymuje wciąż ze śmiechem"
R. Wojaczek
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 25-11-2009 22:01
Cytat:
Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną i został królem Polski to...

... nie poszłabym do pracy :lol:
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
ktosiek1989 Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: koniec świata
Dodane dnia 25-11-2009 22:06
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:... nie poszłabym do pracy :lol:


... najlepiej byłoby wysłać tam wszystkich innych !!! ;D
"Któż to chodzi z butami po nagim ciele kobiecym
Odpowiadam: poeta
Gnój
Alfons swej śmierci co ją rymuje wciąż ze śmiechem"
R. Wojaczek
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
wyrrostek Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd: Bawaria
Dodane dnia 25-11-2009 22:06
Jacka zrobiłbym dożywotnim kanclerzem ;)
"Udawać, że jest inaczej, to nie tylko oszukiwać samego siebie."
Ernest GELLNER
Do góry
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 25-11-2009 22:07
Cytat:
No tak... Jak to ktoś kiedyś ujął "demokracja to najgorszy z ustrojów - ale nikt nie wymyślił do tej pory niczego lepszego". (możliwe, że ta myśl brzmiała inaczej ale cytowałem z pamięcismiley)

Churchill mnie po prostu nie znał. ^^
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
ktosiek1989 Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: koniec świata
Dodane dnia 25-11-2009 22:12
zastanawiam się tylko czy gdybym naprawdę otrzymał władzę absolutną to by mi nie odbiło i nie odkryłbym w sobie jakichś stalinowskich zapędów....;))

ciekawe jak to jest?
"Któż to chodzi z butami po nagim ciele kobiecym
Odpowiadam: poeta
Gnój
Alfons swej śmierci co ją rymuje wciąż ze śmiechem"
R. Wojaczek
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 25-11-2009 22:28
Myślę że znacznej części ludzi władza uderza do głowy, ale odpowiednimi testami można wykryć takie zapędy. Tak jak robi sie testy na pracownika CBA, czy CBŚ, można dziś robić testy na władzę.

Jeśli będąc królem chciałbym zrobić coś dla siebie... byłby to apartament wypchany elektroniką. I gadżetami z toys4boys ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Vyvern Użytkownik
  • Postów: 171
  • Skąd: Gdzieś niedaleko Bydgoszczy...
Dodane dnia 25-11-2009 22:36
Sądzę, że zapewnił bym sobie majątek do końca życia. Takie małe zabezpieczenie. ^
www.vatokilogodzin.fbl.pl
http://www.lastfm.pl/user/Vatokilogodzin
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-11-2009 23:42
Gdyby mi dali władzę Stalina...
Wznowiłbym temat: Zło płynące ze wszelkich kościołów.

Potem przerobiłbym wszystkie kościoły na supermarkety lub dyskoteki, a w zakrystiach zrobił nocne kluby, zatrudniając w nich "wygłodniałe" www.forum.garsoniera.com.pl/style_emoticons/default/tanczy.gif zakonnice.

Natomiast Szaremu wytłumaczył, www.forum.garsoniera.com.pl/style_emoticons/default/wallbash.gif czym się różni kościół od religii
a następnie pomógł mu zrealizować jego marzenie w postaci zlikwidowania swojego konta
i w nagrodę umożliwił zakup rycyny.
Do góry
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 26-11-2009 00:29
Zadysta Rozumiem, że wykłady odbywałyby się na Łubiance? Nie poprę Cię więc. Jakoś mnie nie śmieszy odkopywanie tego sx^%$*#. Być może z powodów rodzinnych (10 lat za NSZ).

Do góry
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-11-2009 00:51
Cytat:
sisey napisał/a:
Zadysta Rozumiem, że wykłady odbywałyby się na Łubiance? Nie poprę Cię więc. Jakoś mnie nie śmieszy odkopywanie tego sx^%$*#. Być może z powodów rodzinnych (10 lat za NSZ).

Kościół już odegrał swoją rolę w historii Polski i się zdewaluował oraz zdezaktualizował przez skostniałe podejście do wiedzy.
to czemu trzymać ten archaiczny produkt ciemnoty ?
Poważnie, to nadaje się ta formacja do przerobienia na sierocińce i.t.p. instytucje.
Do góry
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 26-11-2009 09:38
Wywróciłabym świat do góry nogami :yes:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-11-2009 11:14
nic bym nie zrobił, oddałbym tę władzę komuś innemu...
hmm, no dobra, zanim oddałbym władzę poprosiłbym ochroniarza (bo pewnie jakiś Bor by mnie pilnował) o pożyczenie na parę minut pistoletu.
Potem zamknąłbym się w gabinecie (czy innej komórce) i... oddałbym tę władzę komuś innemu.
Nic więcej do szczęścia obecnie nie potrzebuję.
Do góry
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 26-11-2009 12:43
gdybym miał władzę absolutną? Zlikwidowałbym NFZ, zrobił reformę służby zdrowia (jaką dokładnie to bym się zastanowił mając władzę :p ), wyrównał zarobki wszystkich ludzi na danym stanowisku w kraju żeby nie było gadania że na Lubelszczyźnie mają mniej niż na Podlasiu a na Mazowszu więcej niż w Opolu mimo że robią to samo ;) ogólnie chętnie wprowadziłbym jakąś utopijną idealną wersję socjalizmu z poprawkami, żeby ludziom żyło się lepiej a moi przeciwnicy zabili mnie w przeciągu tygodnia bo nie chciałbym być władcą a może stałbym się święty ginąc jako męczennik w walce o dobro ogółu i równy poziom życia wszystkich :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Libray Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 26-11-2009 18:01
hah świetnie bym się bawiła. poza tym najważniejszym to jeszcze całą kasę jaką mogę dysponować przeznaczyła na cele charytatywne np. na Afrykę, na chore poważnie dzieci. Ale głównie bym się uporządkowaniem Polski zajęła. Potem nie starczyło by kasy na nic innego ale to już nie mój problem ^^ haha szczerze mówiąc chyba oddałabym ten uśmiech losu komuś bardziej odpowiedzialnego, z doświadczeniem w tych politycznych sprawach i wgl. kogoś, kto wie o co w tym wszystkim chodzi. Aha, i kazałabym zamnkąć wszystkie kościoły i wy***dolić Rydzyka do Rosji na wieczne wygnanie (albo na Filipiny albo do Kairu jako rekruta.) :lol: Nie no, żart :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Gdybym dostał na jeden dzień władzę absolutną...
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 26-11-2009 18:05
@Up - Uporządkowała byś Polskę i starczyło by Ci forsy jeszcze na cele charytatywne? Gdybyś została dyktatorem dzisiejszej Polski to nie starczyło by Ci pieniędzy nawet na uporządkowanie PKP ^^'
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]