Film polski
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Film polski
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 07-07-2010 11:01
Znaczy Pana Dejczera znam bardziej prywatnie, bo był kolegą z podwórka mojego taty.
Wybrane filmy Pana Macieja to:
* "Bandyta"
* "Jest jak jest"
* "300 mil do nieba"
* "Bez końca"
I inne (za dużo ich by wymieniac)

Z tych filmów podobał mi sie tylko "Bandyta" :),

Poza tymi filmami reżyserował seriale np. "Na dobre i na złe", "Ojciec Mateusz", "Oficer" itp.
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Film polski
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2010 10:27
ostatnio widziałem dwa ciekawe filmy
Kołysanka i
Różyczka

poza tym kilka lat temu obejrzałem film bilboard
dam link do recenzji;)
http://www.filmpolski.pl/fp/.../127364



Cytat:
vacuum napisał/a:
ostatnio widziałem dwa ciekawe filmy
Kołysanka i
Różyczka

poza tym kilka lat temu obejrzałem film pt bilboard
dam link do recenzji;)
http://www.filmpolski.pl/fp/.../127364
Do góry
Autor
RE: Film polski
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2010 10:41
ooo... widzę cytujesz sam siebie i to w tym samym poście!!! ;-)))
http://www.berbela.com/
Do góry
Autor
RE: Film polski
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2010 11:57
bassoner
i co uhahałaś sie panna
wyobraź sobie że mam poważne zaburzenia snu nie spałem trzy noce
moze skup sie na tym co napisałem i podyskutuj:)
chyba ze wolisz się cieszyć z mojego potkniecia
ooo...
albo dochrzań mi jeszcze
Do góry
Autor
RE: Film polski
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2010 12:49
to był niewinny żart. twoja reakcja jest nazbyt nerwowa, my tutaj na PP dość często sobie tak żartujemy i nikt z tego problemu nie robi. zapomnij o potyczkach na innych forach i o nerwowych reakcjach, bo tutaj (za wyjątkiem dyskusji o polityce) jest inaczej... ;-)))

pozgro bass... ;-)))
http://www.berbela.com/
Do góry
Autor
RE: Film polski
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-11-2010 07:56
Ja ostatnio widziałem film "Sprawa się rypła" Janusza Kidawy. Świetny Pieczka, ale jak dla mnie film bardzo dziwny. Niby komedia, ale wg mnie schizowa. To na podstawie sztuki Ryszarda Latki, ciekaw jestem ile zmieniono. Polecam w każdym razie. Polskie kino, jak każde kino, bywa różne. ;)



Przyjęcie na 10 osób plus 3


scena z filmu. :D Jest genialna. Zresztą polecam cały film. Rewelka.
http://www.youtube.com/watch?v=qfQ_JTHjKUc
Do góry
Autor
RE: Film polski
victorys Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 20-01-2011 23:28
[quote]Victor napisał/a:
Katyń nie jest według mnie jakiś bardo dobry i z pewnością nie nazwałbym jego tematyki trudną.

[quote]

Jeśli chodzi o Katyń, to wg mnie jest to po prostu film nie tam który ma zapraszać do oglądania, lecz który ma obnażyć rzeczywistość. Taki ekshibicjonizm choć nie w tak fotograficznej formie, jest charakterystyczny w filmach Wajdy. Filmy te krzyczą. Np. Popiół i Diament, Człowiek z żelaza, Katyń. Filmy te mają za zadanie czynić coś, a nie tylko zostać przespane.
Jeśli chodzi o film polski, to jak się dobrze poszuka, to się znajdzie dobry film. Jak się widziało już wszystko, można oglądnąć filmy niezależne, jak sie jest już tym znudzony to bierze się kamere i wszystko dalej jest już jasne. Szczególnie jak sie nie ma dyplomu Szkoły Filmoej, a działalność taka do tanich nie należy.
Do góry
Autor
RE: Film polski
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2011 14:05
Nie odkryję nic nowego, jeśli powiem, że na uwagę (i to wielką!) zasługuje NÓŻ W WODZIE (1961) Romana Polańskiego, film, który święcił laury na całym świecie. Gorrrrąco polecam:yes:
Do góry
Autor
RE: Film polski
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 21-02-2011 14:43
Witam :)
Z naszych filmów uwielbiam
m.in.:
- 300 mil do nieba
- Bandytę (choć to jest zdaje się nie tylko polska produkcja, zawsze płacze jak go oglądam no i ta muzyka...)
- Białą sukienkę
- Mój ukochany serial Dom(mogę ten serial oglądać bez końca)
- trylogię samych swoich
- Pana Wołodyjowskiego(moja ulubiona część trylogii)
i jest jeszcze pewnie z parę ale to moje ulubione:)
Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Film polski
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2011 15:56
No i oczywiście MOCNE UDERZENIE z 1966, gdzie pokazano po raz pierwszy cały polską scenę rock'n'rollową w fantastycznej komedii romantycznej.
MAJSTERSZTYK:smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Film polski
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2011 18:59
Dla mnie najlepszym polskim filmem jest Przesłuchanie. Perfekcyjnie odegrana rola Jandy, fabuła, zdjęcia, wszystko mnie w tym filmie zachwyca. No i jeszcze lubię, ale ze względu na muzykę nie na treść Skazanego na Bluesa- jakoś nawet Kotu nie można nic zarzucić.
Do góry
Autor
RE: Film polski
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 21-02-2011 19:46
Cytat:
Dla mnie najlepszym polskim filmem jest Przesłuchanie. Perfekcyjnie odegrana rola Jandy, fabuła, zdjęcia, wszystko mnie w tym filmie zachwyca.
Na mnie wrażenie zrobił Ferency w tym filmie, no i Agnieszka Holland była super :) Bardzo dobre kino, aczkolwiek, nie uważam, że to najlepszy polski film. Jeden z najlepszych.



Cytat:
Bandytę (choć to jest zdaje się nie tylko polska produkcja, zawsze płacze jak go oglądam no i ta muzyka...)

reżyseria: Maciej Dejczer
scenariusz:Cezary Harasimowicz
produkcja:Francja, Niemcy, Polska, Wielka Brytania

Faktycznie świetne kino.
Do góry
Autor
RE: Film polski
Abi-syn Użytkownik
  • Postów: 1458
  • Skąd: Mazowsze
Dodane dnia 21-02-2011 20:57
Filmy, w dodatku najlepsze:
co to znaczy najlepsze?
- że inne prawie takie same gorsze ( bo nie najlepsze ... ? )

cóż, jest takich parę ...

( i przesłuchanie i Sami Swoi i Rzeczpospolita babska )
ZAWSZE

DZIEŃ ŚWIRA Koterskiego
Wadą ideału jest to, że jest ideałem, cóż, ja nim nie jestem, więc ..., jestem bez wad
Do góry
Autor
RE: Film polski
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 21-02-2011 22:30
Przesłuchanie. Jak mogłam zapomnieć o tym filmie:|
Świetna rola jednej z moich ulubionych aktorek(Janda) o której zapomniałam napisać w temacie aktorzy/aktorki no i Pan Adam Ferency, którego miałam okazję poznać podczas jednego ze spotkań na dniu Świata książki.
Bardzo miły człowiek, uwielbiam jego interpretację Makbeta razem z Panią Danutą Stenką(o no i o niej zapomniałam - równie genialna aktorka) jako Lady Makbet. Genialne słuchowisko, polecam:)
No i spotkałam wtedy również Panią Stenkę, bo akurat podpisywali autografy na Kasecie ze słuchowiskiem a także na książce tłumaczonej przez pana Antoniego Liberę. Polecam każdemu - świetna interpretacja Makbeta Szekspira w gwiazdorskiej obsadzie(chyba się rozpisałam nie na temat:D)
Pozdrawiam:)



P.S ale to było wieki temu, na szczęście zostały mi wspomnienia. Pamiętam , że wtedy wzięłam ze sobą aparat i porobiłam kilka zdjęć m.in. z Panem Ferencym a potem się okazało, że miałam włożoną starą kliszę w aparacie i zdjęcia nie wyszły:no: . Jakże ja wtedy byłam zła, bo był tam i Pan Andrzej Wajda, i Pani Dzikowska, no ale cóż wada rzeczy martwych jak to się mówi:D:lol:, no i czasem też skleroza:D
Pozdrawiam
Do góry
Autor
RE: Film polski
Estima Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 09-03-2011 10:30
Na mnie duże wrażenie zrobił film pt. "Sztuczki".
Tu zwiastun:

http://www.youtube.com/watch?v=jq3sgOyZevo

Piękna, ciepła opowieść.
Do góry
Autor
RE: Film polski
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 06-12-2011 19:35
Filmy Wojciecha Jerzego Hasa poznaję dokładniej i zaczynam cenić nadzwyczaj :)

Skoro forum jest literackie, to warto przywołać dwie zjawiskowe adaptacje: "Rękopis znaleziony w Saragossie" oraz "Sanatorium pod Klepsydrą". Jeśli ktoś nie widział, niechaj nadrabia. Choć nie jest to łatwa rzecz dla widzów przyzwyczajonych do hollywoodzkiego systemu montowania ruchomych obrazków.
Do góry
Autor
RE: Film polski
Gadget Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: לובלין
Dodane dnia 06-12-2011 22:02
Ja ze swojej strony mogę polecić ekranizację opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza "Matka Joanna od Aniołów".
"Dojrzałość – powiada Bokonon – jest gorzkim rozczarowaniem, na które nie ma lekarstwa, chyba że uznamy za jakieś lekarstwo śmiech."
Do góry
Autor
RE: Film polski
Smutny Czlowiek Użytkownik
  • Postów: 63
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 06-12-2011 22:08
Cytat:
Gadget napisał/a:
Ja ze swojej strony mogę polecić ekranizację opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza "Matka Joanna od Aniołów".


A to też bardzo dobra rzecz, faktycznie.
To, że wstaję codziennie rano, robię śniadanie i idę do pracy, to nie jest dowód na walkę z życiem, a jedynie znak, iż pozwalam prowadzić się na jego smyczy.
Do góry
Autor
RE: Film polski
cyberpunk Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 19-11-2013 12:21
Oczywiście "Seksmisja" z seniorem w wiejkiej formie.
Do góry
Autor
RE: Film polski
Jagoda_M Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 11-12-2019 11:59
A ja uwielbiam Rejs :) Tylko oczywiście na trzeźwo nie da się tego oglądać.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.