Grunt to bunt
Autor
RE: Grunt to bunt
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 30-11-2012 13:01
!
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
mauryc Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 05-12-2012 11:22
ja się "stety-niestety" bardzo lubię buntować przeciw wszystkiemu, co jest mi nie po drodze, nie po mojej myśli itp itd :D
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2012 21:41
!
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-12-2012 11:00
Też bym inwestował w lokomotywę, a nie w ostatni wagon.
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
antik Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 11-12-2012 14:55
Ja też się zawsze buntuję i choć przeważnie dostaję po uszach nigdy się to nie zmieni :smilewinkgrin: a buntuję się przede wszystkim przeciwko pazerności ludzkiej i głupocie, która powinna być jak najbardziej bolesna.
"Young hearts be free tonight. Time is on your side,
Don't let them put you down, don't let 'em push you around,
don't let 'em ever change your point of view."
Rod Stewart "Young turks"
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
EdwardH Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Соколка
Dodane dnia 07-02-2013 06:49
http://www.portal-pisarski.pl/czytaj/39030/bunt
edwardhorsztynski.blog.pl/ - mój blog
https://www.facebook.com/pages/.../234295336732681?ref=hl - mój fanpage
https://www.facebook.com/pages/.../128293687346723?fref=ts - fanage mojego zespołu
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Grunt to bunt
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 20-08-2013 09:18
Czy z buntu się wyrasta?
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
EdwardH Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Соколка
Dodane dnia 14-02-2014 21:10
Nie wiem. Może z czasem człowiek jest już zbyt zmęczony na bunt?
edwardhorsztynski.blog.pl/ - mój blog
https://www.facebook.com/pages/.../234295336732681?ref=hl - mój fanpage
https://www.facebook.com/pages/.../128293687346723?fref=ts - fanage mojego zespołu
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Grunt to bunt
dziejarz Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 28-03-2014 12:47
Oczywiście, że grunt to bunt. Nastolatki buntują się z definicji. A dorośli? Zapewne z powodu człowieczeństwa. Wszyscy buntowali się przeciwko porwaniu małej Madzi, potem przeciwko matce, która ją zabiła. Buntujemy się przeciwko bezprawnej aneksji Krymu. Ale przecież buntujemy się przeciwko podnoszeniu opłat i niewystarczającym pensją. Itd. Tylko bunt dorosłych jest powolny jak boża sprawiedliwość. Narasta przez lata i kończy się rewolucją. A tak przy okazji, nie czujecie wewnętrznego buntu, gdy mówią Wam, że Wasza twórczość się nie sprzeda? A kto powiedział, że zysk ma decydować o wyobraźni artysty? Dziś nikt nie wydałby takich tytułów jak "Wojna i pokój", czy "Nad Niemnem", debiutującym autorom, bo kto by to kupił? Życzę wszystkim takiej "sprzedaży" jaką miała pani Rowling. I pomyśleć, że kilkunastu wydawców odmówiło jej wydania pierwszego Pottera. Ciekawe co myśleli później, gdy roczne dochody autorki przewyższyły dochody królowej brytyjskiej?
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-03-2014 22:37
Bunt w wieku dojrzewania to nieunikniona faza rozwoju człowieka, niezbędna do określenia swojej tożsamości i wyrobienia sobie systemu wartości. Choć to na ogół raczej przekora, gdyż wynika z kontestacji, niż bunt właściwy... Na prawdziwy bunt, to czas przychodzi raczej po dojrzeniu.;)
Grunt to bunt, a grunt to przecież gleba, czyli trzeba wrócić do korzeni, żeby postawić na tym swoje drzewko wartości.
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 28-03-2014 22:41
labedz napisał:
drzewko wartości.

wiesz kiedy to dokładnie napada człowieka?
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-03-2014 22:43
Pojęcia nie mam. Za to mam wrażenie, że wielu ludzi to nie napada nigdy.
Kontestacja i przekora jak najbardziej, ale zbudowanie na tym owego drzewka, to już za powszechne nie jest...;)
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 28-03-2014 22:45
tak jakoś czułam. w korzonkach...
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-03-2014 22:48
Kupuję to. Na pniu! ;)
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 28-03-2014 22:51
allelujah?!
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
Tomasz Karamazow Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd:
Dodane dnia 13-04-2014 19:48
Sissi napisał/a:
Zapewne słyszeliście nie raz i nie dwa takie określenie. Młodzi ludzie zawsze się przeciwko czemuś buntowali. Jedni otwarcie, inni woleli dusić to w sobie. Zawsze jednak ten bunt skierowany był przeciwko jasno określonej idei, grupie ludzi, itp. Jak myślicie czy w naszych czasach pojęcie buntu ma jeszcze rację bytu? Czy Wy też przechodziliście przez "okres młodzieńczego buntu"? A jeśli tak, to w jaki sposób się to objawiało?

Muszę powiedzieć, że bunt kojarzy mi się raczej z samokontrolą niż z samowolą. Kto czytał "Człowieka zbuntowanego" Alberta Camusa ten wie o co mi chodzi. Innym mogę to wstępnie jako tako rozjaśnić. Bunt rodzi się wraz z poczuciem niesprawiedliwości, wraz z niemożnością wytrzymania swojego losu. Ciemiężony mówi "nie" swojemu prześladowcy ale nie może być taki sam. Rewolucja więc zdradza bunt gdy wymaga ofiar i ukarania winnych. Wszystko zaczyna się od nowa jeśli rewolucja stoi ponad buntem jednostki. "Buntuję się więc jesteśmy" mogłaby powiedzieć ofiara swojemu oprawcy. ALBERT CAMUS:
Cytat:
Bunt nie jest daniem totalnej wolności; na odwrót, występuje przeciw niej.
Społeczeństwo więc może zastąpić Boga i natchnąć człowieka jednostkę wiedzą o tym co dobre a co złe i spowodować jego "upadek" w rozum, (...)
Do góry
Autor
RE: Grunt to bunt
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 19-10-2021 23:45
Rewolucje walczą o wielkie sprawy, ale wynikają z drobiazgów.
/// Arystoteles///

Romantyzm: Romantyzm to bunt kwiatów przeciwko swym korzeniom.
Brzozowski S

Każdy rewolucjonista kończy jako ciemięzca lub heretyk - "Człowiek zbuntowany", 1951. Albert Camus (1913-1960)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]