Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-02-2010 20:49
Cytat:
Nacjonalizm (z łac. natio – naród) - postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Nacjonalizm uznaje sprawy własnego narodu za najważniejsze. Głosi solidarność wszystkich grup społecznych danego narodu.

Nacjonalizm uważa interes własnego narodu za nadrzędny wobec interesu jednostki, grup społecznych, czy społeczności regionalnych. Uznaje naród za najwyższego suwerena państwa, a państwo narodowe za najwłaściwszą formę organizacji społeczności, złączonej wspólnotą pochodzenia, języka, historii i kultury. Nacjonalizm przedkłada interesy własnego narodu nad interesami innych narodów, zarówno wewnątrz kraju (mniejszości narodowe lub etniczne) jak i na zewnątrz (narody sąsiednie)


Nie rozumiem co jest złego w byciu nacjonalistą. Frajerzy i kretyni, ewentualnie przekupieni, głoszą, że jest coś takiego jak równość wszystkich narodów. Nie będę podawał przykładów. Wystarczy włączyć telewizor, przeczytać kilka książek. W sumie, może być jedna do historii i się przekonacie, że każdy dba o siebie. Chcesz być dymany przez innych, nadstaw tyłek, jest cała kolejka aby to zrobić.

Pozdrowienia dla zakonu UE, którzy wierzą, że interes globalny liczy się przede wszystkim. To prawie jak scjentologia.



Cytat:
dlaczego ludzie z krajów trzeciego świata emigrują do Europy? Żeby nas najechać? Nie. Prawie wszyscy robią to z powodów ekonomicznych. Gdyby byli zadowoleni u siebie, nie ruszaliby się z miejsca. Należałoby spytać na ile winę za złą sytuację krajów trzeciego świata ponosimy my, tzn. kraje korzystające z taniej siły roboczej, rynków zbytu dla gówna, które nikt na zachodzie nie kupi, czy zapalając mniejsze, czy większe wojenki, żeby przemysł zbrojeniowy mógł sie rozwijać, dając pracę ludziom, wzbogacając udziałowców, itd. Nas to nie dotyczy? To Ameryka? Nasz rząd w tym właśnie momencie bierze udział w dwóch wojnach - w Afganistanie i Iraku. Na terenie naszego kraju znajdowały się nielegalne więzienia CIA, gdzie przetrzymywano osoby podejrzane o terroryzm.
Bardzo mi przykro ale tak działa świat. Nikt nie daje nic za darmo, chyba, że ma coś z głową. O to chodzi, robić kasę dla swojego państwa kosztem innych. I jeśli my będziemy frajerami, to warto otworzyć fabryki wazeliny, przynajmniej nie będzie bolało, jak się za nas wezmą.

Nie chcesz być zjedzonym, zjadaj innych.



Cytat:
Zamknięcie granic nie byłoby żadnym rozwiązaniem. Korzystamy z globalnego rynku, musimy więc wziąć odpowiedzialność. Taka karma.
Jest świetnym rozwiązaniem. Zamyka ich we własnych gettach, sprawiając, że muszą za marną kasę produkować dla nas towary. Głównie zarabia na tym USA, my też powinniśmy. Chiny już się bogacą, trzeba się śpieszyć i szukać kolejnych biedaków do wykożystania. A otwieranie granic, da nam podpalone samochody, jak we Francji.

Jedyna racja, to deportacja. ;)

Nie cieszy mnie to, ale tak jest skonstruowany świat, i do kolejnego nadejścia Chrystusa, nic się nie zmieni, więc nie udawajmy, że jest inaczej. Chyba, że wolimy żyć w Obłudzie ;)
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-02-2010 21:33
Po twoim ostatnim wpisie, Andrzeju straciłem cały szacunek. Do tej pory, choć się nie zgadzałem z wieloma kwestiami myślałem, że jakąś otwartość i rozsądek przejawiasz, ale teraz uważam, że prezentujesz zwykły zamordyzm, którego nie powstydzliliby się ci, którymi tak pogardzasz.
Napisałeś trochę bzdur, ale nie będę prostował, nie wydaje mi się zresztą, że mógłbyś wiele zajarzyć. Operujemy na różnych płaszczyznach pojęciowych, tak więc dyskusja mija się z celem.
Tak, czy inaczej pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Misiael Pierwszy Użytkownik
  • Postów: 49
  • Skąd:
Dodane dnia 24-02-2010 22:48
Cytat:
nie uwazam że ciemna karnacja jest wyznacznikiem dobra lub zła (choć żylem przez parę lat obok Cyganów vel Romów i jakoś ich nie lubię) - ale po prostu wolę żyć w kraju gdzie dominuje jeden naród.


A co powiesz o śniadym, który urodził się i wychował w Polsce, mówi i myśli po polsku, w przedszkolu wykuł na blachę "kto ty jesteś? Polak mały" i w chwili zagrożenia kraju ani przez sekundę nie zawahałby się złapać za karabin, zaś jego karnacja jest jedynie jakimś genetycznym kaprysem?
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 24-02-2010 22:55
No ja wolę takich, jak urodzonych z dziada pradziada białych zdrajców, co mają gdzieś Polskę.

Zresztą naród to nie rasa, czy odmiana jak mówią poprawni politycznie, naród to kwestia świadomości. Krew ma znaczenie, ale bardziej związek z ziemią i symbolami. Tak ja uważam.
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2010 08:56
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:

Nie rozumiem co jest złego w byciu nacjonalistą.


no właśnie to:

Cytat:


Nie chcesz być zjedzonym, zjadaj innych.



:lol:

ok. poważnie. problem z nacjonalizmem zaczyna się w chwili gdy dobro swojego narodu zaczyna się budować kosztem sąsiednich. Nacjonalizm niemiecki opierał się na rabowaniu sąsiednim ludom krów, bogactw, dziel sztuki, dzieci (celem germanizacji) etc. Nacjonalizm rosyjski to nieustane próby podporzadkowania i wychędożenia innych ludów słowiańskich.

problem ze skinami nie polega na tym że kochają Polskę tylko że wierzą iż dowodem tej miłości będzie np skopanie czarnoskórego studenta.

Jestem za nacjonalizmem nieekspansywnym.

Nasza ziemia, nasze prawa i nam ma tu być dobrze/najlepiej. Obcy mogą robić z nami intetresy - ale muszą sie one opłacać obu stronom.
żeby nie bylo tak z firmą Siemens która kupiła za bezcen i zniszczyła polskie zakłady Elwro by pozbyć sie konkurenta.

Zabezpieczamy swoje interesy. Nie kosztem innych - ale zabezpieczamy. Cudze interesy chronimy tylko jeśli jest to opłacalne obustronnie. Nic darmo. Zwłaszcza uażnie patrzymy na ręce narodom z ktorymi mieliśmy w preszłości problemy. I narodom z ktorymi problemy mają inni.

dla zabezpieczenia narodu, interesów narodu i równowagi we wzajemnych stosunkach musimy dysponować trzema siłami:

a) nowoczesną armią zdolną utrzymać teren.
B) nowoczesną gospodarką produkującą towar na wymianę
c) siłą moralną ucieleśniającą się w postaci mężów stanu przynajmniej w dyplomacji zagranicznej.

Tylko tyle i aż tyle - bo z tych trzech nie mamy NIC.

Mniejszości narodowe skoro żyją tu od pokoleń niech sobie żyją i kultuwują swoją tradycję pod warunkiem:
a) znajomości jezyka urzędowego
B) znajomości praw, zwyczajów i przepisów tu obowiazujących (tzn. np. jak Polacy uznają in masse że kradzież jest zła to przdstawiciele mniejszości powinni nasze zwyczaje uszanować...)
c) lojalności wobec kraju zamieszkania.



Cytat:
Misiael Pierwszy napisał/a:

A co powiesz o śniadym, który urodził się i wychował w Polsce, mówi i myśli po polsku,


nie jestem rasistą.

nie przeszkadza mi jakoś szczególnie istnienie żółtych i czarnych Polaków.



Cytat:
marcinsen napisał/a:
teraz uważam, że prezentujesz zwykły zamordyzm, którego nie powstydzliliby się ci, którymi tak pogardzasz.


owszem jestem zwolennikiem umiarkowanego zamordyzmu.
ale głównie dla tego że widzę jak fatalnie rozwija nam się i jak tragiczne skutki niesie demokracja.



Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
naród to kwestia świadomości.


owszem.

przy moim pochodzeniu teoretycznie miałbym wybór.
Ale wolę być Polakiem.

chyba że ktoś ni zarzuca polski szowinizm - wtedy ukraińskie pochodzenie jest jak znalazł jako alibi :lol:



Cytat:
marcinsen napisał/a:
Po twoim ostatnim wpisie, Andrzeju straciłem cały szacunek.


drobna uwaga językowa.
zobaczcie na ewolucję (a raczej totalne skundlenie) słowa "szacunek".

Jeszcze ze 20 lat temu szanowało się ludzi godnych szacunku. Czyli uczonych, profesorów, mędrców, bohaterów. Szanowanie kogoś oznaczało ustawienie się stopień niżej. Uznanie że ktoś jest od nas przynajmniej w jakimś aspekcie lepszy. Przepuszczenie starca w drzwiach czy w kolejce.

Stacja Chłem miasto. Staruszek przy orderach szarpie się z walizką. Pomogłem mu. Dlaczego? Bo virtuti miitari nie dostaje się za byle co.
Okazałem szacunek. Przepuszcamy kobietę w drzwiach - okazujemy szacunek dla jej roli społecznej zony i matki (byc może przyszłej matki).

jak przytrzymujemy drzwi widząc innego faceta obładowanego bagażami nie okazujemy mu szacunku tylko grzeczność, bezinteresowną zyczliwość oddajemy drobną przysługę dzieki której sloneczko robi się cieplejsze.

szanowanie poglądów? To bzduuuuura. Oznacza że uważam iż generalnie czyjeś poglady są lepsze niż moje - godne szacunku z jakiejś przyczyny. możemy spierać sie w sczególach i aspektach ale szanuję go - czyli en bloc jego poglądy są od moich lepsze. Jeśli szanuję czyjeś poglądy, to widzę ze są lepsze. Wiec wymieniam moje na jego - przecież lepiej mieć poglady lepsze niż gorsze :lol: zwłaszcza gdy sie samemu widzi że tamte są lepsze :lol:

nie mylmy więc grzeczności i życzliwości z szacunkiem.

michnikoidy zaczęły tego słowa nagminnie nadużywać w dyskusjach. rozmaite pokemony tzw "autorytety moralne i intelektualne" zaczęły się "szanować" na wzajem.

Dlaczego?

Bo budowali górę z płaskiego i na płaskim. "trochę się różnimy, ale ja trockista szanuję ciebie neobucharinowca, a obaj szanujemy profesora marksistę". To było "wzajemne podsadzanie się". Jeden czapkował drugiemu podkreslając "on tu lepszy" i w ten sosób budowali coś w rodzaju spiralnych schodów.

a szanowanie cudzej religii - aj waj to dopiero totalna herezja!!! :lol:

Ergo marcinsen - nie szanowałeś moich poglądów tylko jak przystalo na kulturalnego człowieka słuchałeś ich i probowałeś polemizować.

Nie stracileś szacunku dla mich poglądów - bo go nigdy nie mialeś. :lol: Uwazałeś przecież swoje za lepsze ;)
uważałeś swoje za na tyle lepsze że probowałeś przekonać mnie :lol:

proste?

Dbajmy proszę o nasz nieszczęsny język.
Utrzymujmy narzędzie pracy w odpoiednim stanie.
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-02-2010 16:37
Cytat:
poważnie. problem z nacjonalizmem zaczyna się w chwili gdy dobro swojego narodu zaczyna się budować kosztem sąsiednich.
Oczywiście, nie jest to dobre. Jednak nikt nie potępia polskich królów, którzy podbijali inne ziemie. Były to inne czasy, ale taki zdrowy nacjonalizm, wyzbyty przesadnej nienawiści nie jest niczym złym. Nacjonalizm, jest zły gdy prowadzi do nienawiści, a nie tylko chęci dominacji.

Skini to kretyni. Jest nie wielu skinów, może poza Rosją, którzy są prawdziwymi nazistami a nie bandą obszczymurków, ale to idioci do potęgi entej. Ktoś kto gloryfikuję faceta, który nazywał jego naród podludźmi, a tym samym też jego nazywał podczłowiekiem, jest jakimś intelektualnym masochistą, albo kretynem.

Cytat:
Nasza ziemia, nasze prawa i nam ma tu być dobrze/najlepiej. Obcy mogą robić z nami intetresy - ale muszą sie one opłacać obu stronom.
żeby nie bylo tak z firmą Siemens która kupiła za bezcen i zniszczyła polskie zakłady Elwro by pozbyć sie konkurenta.
:) Ale to wina Polskich kretyńskich władz, które chcą być bardziej otwarte niż parasol, lub są zdrajcami. Wszystkie porządne rządy, chronią ile się da własny rynek. Wiadomo muszą się otworzyć, aby ich przedsiębiorcy mogli prowadzić gdzie indziej interesy itp, ale starają się pilnować własnych obywateli.

Cytat:
Mniejszości narodowe skoro żyją tu od pokoleń niech sobie żyją i kultuwują swoją tradycję pod warunkiem:
(...)
c) lojalności wobec kraju zamieszkania.
Tu bym nie przesadzał. Oczywiście nie powinni być zdrajcami, czy piątą kolumną, ale np ja od Matuszewskiego, który twierdzi, że nie jest Polakiem, więc jest mniejszością, w tym wypadku kosmopolityczną, nie wymagałbym lojalności jakiejś szczególnej.
Skoro przestrzegają prawa i nie chcą więcej, niż my mamy, niech sobie żyją i ubogacają naszą kulturę.

Cytat:
przy moim pochodzeniu teoretycznie miałbym wybór.
Ale wolę być Polakiem.
Wolisz czy czujesz się Polakiem? To jest wybór świadomy, skalkulowany?

W kwestii terminologicznej i tego szanowania poglądów. Zdaje się Kołakowski, gdzieś napisał, że tylko Europejczycy są na tyle durni( jak używam słowa durni, on był kulturalny), że uważają swoją kulturę, siebie za równych. Wszystkie inne kultury, zawsze się wywyższają. To naturalne. Mogą się zachwycać, lubić, akceptować, ale nie wyobrażają sobie, że ich kultura mogłaby nie być najlepsza. Dlatego my wymyśliliśmy antropologię kulturową, innym do głowy nie przyszło zajmować się obcymi.

A co do szacunku. Taki jak opisany przez ciebie Andrzeju szacunek, to respekt. W angielskim, zdaję się nie mają rozróżnienia. Na respekt i szacunek. Wg mnie można szanować nawet dziecko. Ale respekt można czuć tylko wobec, wyższych od siebie.
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2010 17:11
Cytat:
Jednak nikt nie potępia polskich królów, którzy podbijali inne ziemie. Były to inne czasy

No właśnie - inne czasy, dlatego mało kto potępia. Dziś taki śp. Bolesław I Chrobry byłby zbrodniarzem wojennym, choć nie wątpię, że znalazłby też garstkę sympatyków, np. wśród niektórych skinów.
Cytat:
Ktoś kto gloryfikuję faceta, który nazywał jego naród podludźmi, a tym samym też jego nazywał podczłowiekiem, jest jakimś intelektualnym masochistą, albo kretynem.

Nie wszyscy skini są narodowo-socjalistyczni (a nawet nie wszyscy narodowo-socjalistyczni gloryfikują Adolfa Hitlera, w Polsce równie często odwołują się np. do tradycji ONR).
Są też skini narodowcy, skini narodowo-katoliccy, skini socjaliści (tzw. "red skins";), czy najliczniejsi skini - chuligani (którzy po prostu lubią się bić, ale chcą temu nadać jakieś pozory idei. To samo co kibole). A w ogóle ruch skinowski ot się wywodzi z Jamajki i był początkowo bardzo pozytywny. Potem go dopiero wypaczyli, jak wiele innych zjawisk, sfrustrowani Anglosasi.:)
Cytat:
Zdaje się Kołakowski, gdzieś napisał, że tylko Europejczycy są na tyle durni( jak używam słowa durni, on był kulturalny), że uważają swoją kulturę, siebie za równych.

Mocno wątpliwe uogólnienie. Jeszcze wczoraj (na tym forum, żeby daleko nie szukać) ktoś powoływał się na misję cywilizacyjną białego człowieka.:D
Europejczycy może chętniej deklarują publicznie, że się nie wywyższają nad innych (kompleks kolonializmu i II wojny), ale ich codzienne myślenie jest przesiąknięte szowinizmem. Może w Wielkiej Brytanii Murzyni są prawnie uprzywilejowani, może daje się i pozwala im na więcej - ale przeciętny Smith czy Jones, jak policja nie słyszy, to pogardza "asfaltem".

Swoją drogą, to tragikomiczne jak bardzo abstrakty kierują uczuciami niby wolnych jednostek. :)
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-02-2010 17:28
Cytat:
Mocno wątpliwe uogólnienie. Jeszcze wczoraj (na tym forum, żeby daleko nie szukać) ktoś powoływał się na misję cywilizacyjną białego człowieka
No wiesz, ja uogulniłem. Oczywiście jest cała masa europejczyków, którzy zachowują się jak wszyscy. Ale jest też wielu lewicopodobnych, którzy gotowi się biczować, za krzywdy wyrządzone przez krzyżowców. Oni to, twierdzą, że my jesteśmy źli i winni wszystkiemu, co złe.

A profesor, miał na myśli to, że my jako jedni z nielicznych potrafimy dywagować nad swoją kuturą. Zastanawiać się nad tym czy jest lepsza, gorsza, a może całkiem zła. A jakie są inne, czy może wszystkie są równe? Trzeba je badać, dowiadywać się. Dla innych jest to bardziej prostę. Nie bez powodu, w wielu językach, nazwa plemienia, narodu, który twórcą owego języka był znaczyła po prostu, człowiek. My jesteśmy ludźmi, a inni są takimi ludźmi trochę mniej.
Oczywiście to prymitywne myślenie, ale dużo z tego na świecie zostało, bo jest to chyba naturalna dychotomia. My i oni.

Nie nawołuję do wojen, nienawiści, itd, ale dla mnie naturalnym jest wywyższanie, grupy do, której należę, także mojego narodu. Nie ślepe twierdzenie, że jesteśmy lepsi, ale wyrachowane myślenie, skoro jestem Polakiem, muszę dążyć do tego aby Polsce było jak najlepiej. Zwłaszcza, że inni robią podobnie.

Wolałbym, aby wszyscy byli kochającymi się braćmi i siostrami, a świat trwał w błogiej miłości, ale tak nie jest. I zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.





Cytat:
Swoją drogą, to tragikomiczne jak bardzo abstrakty kierują uczuciami niby wolnych jednostek.
To oczywiste. Przez krótki czas ludziom się wydawało, że są całkiem niezależni. Jesteśmy tworem socjalizacji, instynktów, hormonów, zmian chemicznych, nie ma sticte wolnego myślenia. Trzeba być chyba jakimś bezcielesnym geniuszem, aby być całkiem niezależny. No Bogiem być trzeba.
Z wolnością myślenia jest jak z ideami Platona, to co mamy jest tylko odbiciem, prawdziwej czystej wolności, do której możemy co najwyżej dążyć.
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2010 18:30
moj patriotyzm wyglada tak ze :) jesli obcy gada cos na polakow to zostaje zjechany:) bo ma liche pojecie o naszej historii. Zawsze znajde minusa jego kraju i to na 100% jesli mi krzycza ze jestem za glosny to gram przez okno hymn:D:D polski a jak mnie denerwuja:D:D to albo maja fuck off:D:D albo w morde:D:D
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2010 18:32
Evi, a jak?:D
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2010 18:33
Esy ale co a jak??:D
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2010 18:41
Cytat:
_VV_ napisał/a:

No właśnie - inne czasy, dlatego mało kto potępia. Dziś taki śp. Bolesław I Chrobry byłby zbrodniarzem wojennym, choć nie wątpię, że znalazłby też garstkę sympatyków, np. wśród niektórych skinów.


z punktu widzenia skinów-naonazistów Bolesław Chrobry był zdrajcą rasy polsko-aryjskiej. Wprawdzie rżnął ruskich, ale potem gwałcąć kijowską księżniczkę (kniha wriemiennych liet) splamił swój honor aryjczyka międzyrasowym stosunkiem seksualnym :lol:

a już poważniej: o świadomści narodowej jako takiej w tamtych czasach trudno mówić. To był okres skoku od świadomości plemiennej do feudalizmu. Od etapu: "nasza wioska pierze sąsiednią" do "może i gadają po naszemu ale złożyli przysięgę Włodzimierzowi, więc im wklepiemy bo my złożyliśmy przysięgę Bolesławowi".
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-02-2010 19:05
evivvalarte szacun ziom :) Niechaj Polska zna jakich synów ma.
;)

A patriotyzm też może być radosny prawda :)

Więc piosnka dla wszystkich http://www.youtube.com/watch?v=rkv-jUM7qcs



Cytat:
Wole polskie gówno w polu niż fiołki w Neapolu
Znasz ten bajer ? Kto nie z nami ten frajer
Drążeni głęboko w gruncie wychowani na buncie
W nienawiści do wroga, w miłości do Boga
Fanatyzm niszczy ale bliższy jest mi kraj ojczysty
Każdy inny niższy ta, nacjonalizm w górę ręce,kto jest z nami
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2010 01:05
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Jeszcze wczoraj (na tym forum, żeby daleko nie szukać) ktoś powoływał się na misję cywilizacyjną białego człowieka.:D


to oczywiście znowu ja - "dyżurny nazista forum" :lol:
troll, warchoł etc. etc.

Problem w tym że misja cywilizacyjna białego człowieka jest faktem historycznym. Nie wszędzie przebiegała gładko - ale popatrzcie na Peru.

Biali rozwalili tam pratrockistowski zmordystyczny system i wprwadzili nowoczesną pańszczyznę zamiast gułagu. Dokonali też absorbcji miejscowej kultury tworząc niezrównane arcydzieła baroku peruwiańskiego.

Afryka? Dwa ciekawe kraje Rodezja - tam są fermy białych (ostatnie). i Liberia - gdzie w latach 30-tych działała Liga morska i kolonialna. Polscy agrotechnicy jeździli uczyć Murzynów jak zakładać i prowadzić nowczesne farmy i fermy, a polscy doradcy wojskowi tworzyli od podstaw liberyjską armię.

Do tego setki szkół misyjnych gdzie nie tytko uczy sie o Bogu ale też czytać i pisać.

Ogromna masa Murzynów studiowała i studiuje na europejskich uniwersytetach. To też element misji. Wreszcie rzecz podstawowa. Kolonializm dał Afryce niemal 150 lat pokoju. I to biali splamiwszy sie grzechem niewolnictwa zaczeli je na ostro zwalczać m.in. w zajętych krajach arabskich. Około roku 1930-tego niewolnictwo na tym kontynencie było już przeszłością. (tliło się tu i ówdzie).

Dziś jest znowu powszechne. Nie do końca leglne - ale powszechne.

Cytat:

Europejczycy może chętniej deklarują publicznie, że się nie wywyższają nad innych (kompleks kolonializmu i II wojny),


kompleksy trzeba leczyć a nie brnąc w kolejne.

Cytat:

ale ich codzienne myślenie jest przesiąknięte szowinizmem. Może w Wielkiej Brytanii Murzyni są prawnie uprzywilejowani, może daje się i pozwala im na więcej - ale przeciętny Smith czy Jones, jak policja nie słyszy, to pogardza "asfaltem".


ok jesteś białym Angolem. chodzisz codziennie do roboty. gdy idziesz do roboty rodzinka "asfaltów" (używam tu tego słowa by nie obrażać uczciwych Murzynów) właśnie wygrzebuje się z łóżek. Gdy wracasz zmordowany po 7-8 godzinach w fabryce rodzinka "asfaltów" robi sobie grila. Mają pięcioro dzieci, dostali dom z puli mieszkan socjalnych i zasiłek taki że nigdy nie będa musieli pracowac - wystarczy co 2-3 lata rodzic kolejne dziecko. Zasiłek panstwo funduje im kosztem Twoim - pracującego angola.

jak szybko staniesz się rasistą?
a) po tygodniu
b ) po miesiąciu
c) po dwu miesiącach - max.

i drugiej strony - jesli w swojej fabryce spotkasz Murzyna który będzie stał obok Ciebie przy taśmie i z pienią na ustach tyrał cały dzień ciezej niż Ty to choćbyś był skinem z czasem poczujesz do niego sympatię.

dlaczego w warszawie nie zdarzają sie akty przemocy wobec Wietnamczyków?

bo są grzeczni, spokojni, mili, czysci, schludnie odziani, niewielcy (więc wydają sie niegroźni) a przede wszystkim dlatego że widać jak ciężko tyrają. ozywiście są też wietnamscy gangsterzy - ale ich na codzień nie widzimy.

czemu nie lubi się Romów? bo są brudni, nachalni, i żebrzą zamiast pracować. stereotyp? A widzieliście kiedyś Roma z karteczką "szukam pracy"?

Oczywiście są i tacy którzy pracują. ale na codzien widzimy tych drugich.

Praca jest kluczem do tolerancji.
jak ktoś ciezko pracuje - znaczy porządny człowiek.
niezależnie od koloru skóry.

A tak na marginesie rozmów o naziźmie polecam link:
http://pilipiuk.blog.netbird.pl/
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2010 16:42
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
. Wreszcie rzecz podstawowa. Kolonializm dał Afryce niemal 150 lat pokoju. I to biali splamiwszy sie grzechem niewolnictwa zaczeli je na ostro zwalczać m.in. w zajętych krajach arabskich. Około roku 1930-tego niewolnictwo na tym kontynencie było już przeszłością. (tliło się tu i ówdzie).



Będzie starcie historyka z archeologiem. Faktycznie odsyłam Pana do zbierania miedzianych monet i wykładów z kolonializmu na które chodziłem miesiąc temu bo tymi słowami naprawdę mnie Pan rozśmieszył, proszę nie mieszać swojej "fantastyki" do prawdy historycznej bo ta pierwsza ma z nią niewiele wspólnego.

Nie wiem o jakim pokoju pan mówi. Walki międzyplemienne faktycznie należały wówczas do rzadkości a to dlatego ponieważ europejczycy mieli ich wówczas w kieszeni i to oni choć oficjalnie nie były w stanie wojny to nieustannie toczyli między sobą walki o zajęte i wciąż zajmowane tereny, ale to nawet pomińmy.


Twierdzi pan, że europejczycy przynieśli Afrykanom pokój? Każdy marzy o tym aby mieszkać w kraju przesiąkniętym pokojem. Proszę być murzynem zamieszkać w dziewiętnastowiecznej Afryce, kolonialiści którzy zaprowadzili tam pokój wycisną panu znamię rozżarzonym żelazem. Chciałby się pan zbuntować? proszę bardzo, Anglicy zamkną Pana w otoczonym drutem kolczastym obozie, gdzie umrze pan z głodu lub w wyniku zarazy. Tak właśnie robili w 1889 po II wojnie Burskiej którą sama wywołali, i to nie Hitler z pedalskim wąsikiem lecz oni wymyślili obozy koncentracyjne. Jeśli w Afryce za gorąco to proszę przenieść się do Indii, nieco wilgotniejszy klimat. Przywiążą pana do armat i rozerwą, nie ci ciemni Indyjczycy lecz ucywilizowani Anglicy po powstaniu sipajów. W samej Afryce powstanie Mahdiego odbiło się echem na całym świecie w tym także w literaturze więc proszę nie pisać że był to kraj ogarnięty pokojem.

Europejczycy od czasów Kongresu Wiedeńskiego zawsze składali nic nie znaczące w praktyce deklaracje o zniesieniu niewolnictwa. Do 1930 zdarzało się sporadycznie? Nawet jeśli to czarni byli wówczas nadal traktowani niemal jak niewolnicy, w RPA apartheid zniesiono dopiero w latach dziewięćdziesiątych.

A w zajętych krajach arabskich mieli powód do zwalczania niewolnictwa, gdyż sami Arabowie sami się nim pałali na dużą skalę i stanowili dla naszych konkurencję:lol:
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2010 17:24
Po co szukać w przeszłości. Teraz też "sahib" wprowadza cywilizację. Gdy okazuje się, że broń masowego rażenia nie istnieje, a jakoś trzeba utrzymac przychylność opinii publicznej, nagle okazuje się, że biali walczą o wprowadzenie demokracji wśród dzikusów i wyzwalają ich od dyktatora, którego sami wspierali przez lata. Jest to dosyć dziwne, zważywszy na fakt, że ci sami przedstawiciele cywilizacji, zwalczają od wielu lat jakiekolwiek przejawy demokracji w swoich ekonomicznych koloniach. Szkoda gadać. Hipokryzja.

Weźmy niewolnictwo - nie ma nawet kwestii porównywania niewolnictwa wśród ludów Afryki z niewolnictwem jakie stworzyli Europejczycy. W Afryce niewolnik mógł wżenić się w rodzinę swojego "pana", miał względną swobodę, prawo do życia, ciągle traktowano go jak człowieka. Niewolnictwo w wersji cywilizowanej okazało się jednym z najokrutniejszych w historii świata.

Jakoś nie mogę dostrzec tych pozytywnych wpływów europejskiej kultury. Zwykle poza hasłami o cywilizowaniu dzikusów kryła się bezwzględna walka o zysk, innymi słowy okradanie biedniejszych nacji przez nacje zachodnie. Mieszkam w Bristolu, w Anglii. Jest to miasto w większości zbudowane na handlu niewolnikami. To tylko jeden z przykładów.

Cywilizowanie przez Europejczyków, czy obecnie przez Amerykanów oznaczało i oznacza twardogłowe, bezwzględne ingerowanie w obce kultury, bez poszanowania ich odrębności.

Podoba mi się, jak obrazuje to poniższy cytat. Pod koniec dziewietnastego wieku Amerykanie stwierdzili, że życie plemienne jest barbarzyńskie i postanowili przekonać (eufemizm) Indian, że kult wartości prywatnej jest oznaką postępu, a wspólnota pozostałością barbarzyńskich czasów. Postanowiono podzilić ziemię rezerwatów na pojedyncze działki i rozdać je jednostkom, niszcząc w ten sposób całą plemienną strukturę. Jeden z agentów "opiekujących" sie Indianami, powiedział:

"Wspólne uprawianie pola jest pozostałością barbarzyństwa. Indywidualne gospodarstwa są drzwiami do cywilizacji. Należy wpoić Indianom chwalebny egotyzm amerykańskiej cywilizacji, tak, żeby zamiast "my" nauczył się mówić "ja", i żeby "to jest moje" zastąpiło "to jest nasze".

Temat, jak wyglądało to cywilizowanie jest ciekawy, ale chyba nie na ten wątek. Broń nas Boże przed wyższymi cywilizacjami ;)
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2010 22:11
wyobrażacie sobie Afrykę jak jakiś gułag - to trochę inaczej było... (choć były i miejsca które de facto były gułagiem).

mysiałbym pogrzebać w ksązkach żeby sklecić jakąś odpowiedź najeżoną argumentami faktami i konkretami. A tu z czasem klops :-( sproboje w niedziele.
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-02-2010 23:10
To trochę tak jak z Polską pod okupacją Rzeszy? Też nie można powiedzieć, że cała była obozem koncentracyjnym. Te co prawda też gdzieniegodzie były, ale aryjski człowiek znał wiele innych metod cywilizowania ludów niżej zaawansowanych, jak np. zapoznawanie ich z wyższą kulturą (np. puszczano w kinach klasyczne filmy wybitnej pani reżyser Leni Riefenstahl).
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-02-2010 09:02
Cytat:
_VV_ napisał/a:
To trochę tak jak z Polską pod okupacją Rzeszy? .


raczej jak Francja pod okupacją Rzeszy.
Do góry
Autor
RE: Czy muszę być patriotą? Jeżeli jestem to jak wygląda mój patriotyzm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-03-2011 22:31
Putin: chylimy czoła przed tymi, którzy mężnie przyjęli śmierć

Cytat:
- Taka zbrodnia nigdy nie może być usprawiedliwiona, ani zrewidowana w naszym państwie. Zapomnienie byłoby dwulicowe, jesteśmy zobowiązani do zachowania pamięci - mówił Władimir Putin podczas swojego przemówienia w Lesie Katyńskim. ...

http://wiadomosci.onet.pl/2151702,12,nasza_historia_powinna_nas_zblizac__nie_ma_innej_alternatywy,item.html

I co usatysfakcjonowani przemówieniem premiera Putina? Bo Tusk powiedział co trzeba, ale co więcej mógł. Ja średnio, są odpowiedzialni za zbrodnie ZSRR i mogliby się tak nie odżegnywać. Mimo to, i tak było nieźle.
Wg mnie - Pamiętajmy, nie rozpamiętujmy.



A co sądzicie o moim nowym idolu. Kocham tego zioma :smilewinkgrin:
http://www.youtube.com/watch?v=csJZdQL0Cl4&feature=feedlik
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?