Co teraz piszecie?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Diriad Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd: Kielce
Dodane dnia 24-07-2011 10:38
O, fajny temat, ciekawie tak innych podpatrzeć ;) Ja piszę w tym momencie surrealistyczne opowiadanie o tym, jak różni członkowie rodziny w chory sposób postrzegają dziewczynę głównego bohatera ;) Na porządku dziennym są zwidy mieszające się z rzeczywistością. A tytuł (prawdopodobnie): "Pigmalion".
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Sfora Użytkownik
  • Postów: 62
  • Skąd:
Dodane dnia 27-08-2011 19:25
Dwie rzeczy na raz...a w głowie trzecia.
Pisze, żeby zacząć warsztat jakiś mieć, piszę trochę dla stron.
Czyli robię trening. Ale nigdy nad czymś czego nie chcę - temu trzy rzeczy.

Ożywiam Jasmine od nowa (może kiedyś coś wrzucę).
Lekkie opowiadanie, które ma grozą zawiewać (pierwszy raz w życiu :D).
I próby opisywania obrazów ze snów - podstawa wsiego, bo to sen rodzi najlepsze moje idee.



Ktoś się do Horyzontów szykuje? ;3

Ja obchodzę temat jak jeża, pewnie zbyt wcześnie dla mnie, a i za późno* nawet. Krążę jednak wokół ^^.
------------------------------------------------------
*Czas do końca października? A gdzie czas na odleżenie tekstu? :D
A jeśli przyjdą Ateiści... - powiedział Bóg. - Mnie nie ma.
Nieuczeski - targowisko myśli
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Mark Użytkownik
  • Postów: 201
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 03-09-2011 11:47
Hmmm... Ostatnio znowu na kłusownictwo na obszarze prozy mi się zebrało. I tak jakoś wyszło 10-stronicowe opowiadanko, które jeszcze potrzebuje co najmniej jednej edycji by można je było bez wstydu pokazać. Pewnie za jakiś czas się tu pojawi (jeśli tylko zechce mi się za nie ponownie zabrać...).

Co po za tym? Oczywiście poezja. Projekt "Wieża" zaawansowany w dobrej 1/3, może uda się go skończyć pod koniec 2012 r. na początku 2013 r. ;) . Choć cała koncepcja jest już gotowa, to wszystko zależy od kaprysów weny. Ta czasem sypie na tematy z Wieżą niezwiązane, ale cóż... Takie życie ;).
'This is my road from hell'
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-11-2011 21:56
wiersze pisze
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-11-2011 22:06
A ja w tym momencie dokańczam cykl tekstów. Nazwa robocza to 'otoczaki'; ostateczna zależy od tego, co ukształtuje się w mojej głowie. Pozwalam słowom płynąć, wyciekać ze mnie, później wprowadzam poprawki.

Pracuję też nad czymś większym, nad przemyślaną całością. W tym tomiku mają znaleźć się teksty, których wspólnym mianownikiem jest ciało, wyartykułowane mniej lub bardziej wprost. Ciało wpisane w miasto, czasem w drugiego człowieka. Nie mam tylko pomysłu na ostateczną nazwę, może rozpiszę konkurs (hahahaha) - do wygrania wdzięczność autorki.:lol:
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-11-2011 23:56
Cytat:
FRESKA napisał/a:
wiersze pisze


Prosimy o bardziej rozbudowane wypowiedzi, to forum dyskusyjne. Polskie znaki diakrytyczne też się przydadzą ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Karol Nieporadny Użytkownik
  • Postów: 138
  • Skąd:
Dodane dnia 14-11-2011 10:41
Natalia może "Ciało cieplni" ;) Obecnie nad niczym nie ślęczę...wena mnie opuściła...i kicha.
Smutek to najgorsza pora dnia.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 14-11-2011 10:41
6 elementową "suitę" na święta, proza
niesamowicie ciepła i zimowo-wdzięczna jak na moje pióro ;)
może polubicie
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Mark Użytkownik
  • Postów: 201
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 18-11-2011 20:39
Wieża cały czas się tworzy. W tej chwili składa się z następujących elementów:

Preludium
Ab caeni ad astra ( http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=28934 )
Sub Turris ( http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=29454 )
Astraturrm I ( http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=30038 )
Lamentum magistras humanum ( http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=30546 )
Astraturrm II ( http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=31166 )

In somnis
Puteus potestatis ( http://www.portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=32223 )
In somnis ( http://www.portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=32915 )
Homo Viator Contemporalis ( http://www.portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=33482 )
Homo Genderis ( http://www.portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=34038 )
Homo Oeconomicus ( http://www.portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=34587 )

Ante Turris Porta
Ante Portas
Occasiones
Astraturm III
Contractus
Astraturm IV

Contractor
Ex contractu
Domus
Astraturrm V
Flamen Leviathani
Insomia

Sollemne domum legatus
Filius legati
Astraturm VI
Post velum somnia
Astraturm VII
Creditor somniorum

Limes Interior
In Extremo
Limes alternata
Limes Interior
Limes oeconomia
Compromissum

Epilog
Astraturm VIII
*** (ogólna koncepcja - sierpień 2014)

Do zakończenia projektu - jeszcze jakieś 4 cząstki (gotowych - 31, łącznie planowanych - 35).
'This is my road from hell'
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-11-2011 17:16
Cytat:
O, fajny temat, ciekawie tak innych podpatrzeć
Pewnie, że fajny. Ja go założyłem :D

Ja już jestem w połowie, czegoś co się wreszcie pojawi na PP. Myślę, że dwóch, albo trzech częściach. To jest fikcja polityczna, z elementami s-f. Będzie też poruszany problem społeczny, trochę o religii i innych pieprzotach. Myślę, że to będzie dobry tekst :)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Daniel Radziejewski Użytkownik
  • Postów: 19
  • Skąd: Leszno
Dodane dnia 29-12-2011 23:19
Ja całkiem niedawno ukończyłem swoją drugą powieść (sensacja z odrobiną polityki), pt. "Grzech Ojca." Jak już wcześniej pisałem na tym forum, akcja dzieje się w Polsce, porusza temat pewnego znanego i kontrowersyjnego księdza i jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Teraz jestem w fazie okładki i czekam na pierwsze projekty od Wydawnictwa. Jak wszystko dobrze pójdzie to książka powinna ukazać się na przełomie stycznia i lutego. Po prawie trzech latach mozolnej pracy nad "Grzechem Ojca" robię sobie około pół roku przerwy od pisania. Umysł i palce muszą trochę odpocząć. :-)
Pisanie bogaci, krytyka wzmacnia...
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-01-2012 19:32
Skończyłem kolejne opowiadanie, niebawem ukaże się na PP. Uważam, że to najlepsze co w życiu napisałem. Alternatywna wizja Europy, w którym ZSRR po pierwszej wojnie światowej zajmuje cały kontynent. Lużne steampunkowe elementy, i przerażająca wizja świata, gdzie NKWD i socjalistyczne planowanie rządzi ludzkim życiem.

Wreszcie będę mógł skończyć swoją pierwszą w życiu powieść. :) od jutra się za nią biorę :)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 02-01-2012 21:34
Cytat:
Wreszcie będę mógł skończyć swoją pierwszą w życiu powieść. od jutra się za nią biorę


Skończyć czyli już zacząłeś, czy bierzesz się jutro do pisania?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
coca_monka Użytkownik
  • Postów: 1249
  • Skąd: Paris
Dodane dnia 02-01-2012 21:41
Trudno orzec, co teraz piszę. Już lepiej będzie powiedzieć co mam w zamiarze i co generalnie przewija mi się, bądź nie, w pisaniu.

1.Mam rozdrapanych kilka opowiadań , ale postanowiłam, że nie zabiorę się za żadne z nich, póki nie uporządkuję już napisanych.
Wymaga to skupienia i jest nieco nudne, ale jakże konieczne i skuteczne.
Tyle w prozie.

2.Reportaż z kolejnej wędrówki, ale idzie jak po grudzie.

3.W poezji, oprócz wierszy które przychodzą - wiadomo - niepytane i nieproszone, mam otwarte dwie drogi, dwa pomysły.
Niedługo zaprezentuję wam bohatera i bohaterkę cyklu wierszy.
Pierwszy pod tytułem Z pamiętnika Tomasza Kolaża
a drugi Ze wspomnień Egzegi M. - (Marii Egzegi)

Jeden Świat widziany zgoła różnie, oczyma mężczyzny i kobiety. Nadmienię, że oba cykle nie są w żadnym razie ze sobą powiązane.

Jak skończę porządki to zdradzę tytuł rozdrapańca, za którego się zabiorę ;)
fata nolentem trahunt
dla niektórych droga do domu prowadzi tylko przed siebie
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 02-01-2012 22:27
miałam napisać dwa kawałki prozy jako pocztówki z podróży
ale po tym jak mi zgasło i skasowało dwie godziny stukania, stwierdziłam, że cykl wierszy będzie ok B)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-01-2012 22:28
Upiorne Noce, Bajki Robotów i Obrazy - aktualne prodżekty. :)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-01-2012 15:10
Cytat:
Skończyć czyli już zacząłeś, czy bierzesz się jutro do pisania?
Mam już około 50 stron, w wordzie, musiałem przerwać z różnych powodów, ale dziś wracam do pisania :)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Goro9 Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 03-01-2012 15:12
Bardzo fajny temat:D Dużo projektów mniejszych i większych i różnych pomysłów. To ja też napiszę nad czym pracuję ( do przysłowiowej szuflady) Od roku walczę, że sztuką teatralną (komedią). W sumie to nie byłaby pierwsza. Kiedyś już popełniłem coś w tej formie i po latach znikąd przyszedł mi pomysł do powrotu do tych samych bohaterów, lecz z większym rozmachem. Na razie mam jeden cały akt i jeden zaczęty i nastąpiła blokada twórcza. No a tak to wiersze dla relaksu i zabawy (część do szuflady a część na PP)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-02-2012 10:49
Słuchacie muzyki podczas pracy pisarskiej? Ja słucham właśnie muzyki z Omena, powinna mnie zainspirować :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
botaurus Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2012 10:51
Ja właśnie skończyłem zabawę z pracami zaliczeniowymi i będę mógł wziąć się za coś, co nie musi być aż nazbyt czytelnym i dosłownym. u-fy-fy.

Czyli dokończę to, w czym się grzebię od czasu jakiegoś.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.