Co teraz piszecie?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-01-2010 11:10
Jak to?! U mnie wszystkie postaci to już cywilizacja wyższa :D
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 12-01-2010 11:21
Cytat:
bury_wilk napisał/a:
My Hero, ty też???:uhoh:


Bury, to zabrzmiało prawie jak: "et tu, Brute, contra me?" :lol:


Owszem, nie pierwszy raz i nie ostatni... lubię zabawę tym motywem :bigrazz:
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-01-2010 15:34
Cytat:
Co jest z tymi wampirami Ogólne szaleństwo na ich punkcie, gdzie się nie obejrzysz, to ktoś wgryza się w czyjąś szyję
To nie jest najgorsze. Najgorsze, że to nie są wamoirty, tylko pedały. Nie homoseksualiści, ale najgorsze wampirze cioty.



Cytat:
Dziś prawdziwych Wamirów już nie ma,
bo czy warto po świecie sie tłuc,
pełna miska i radio i Poemat,
zamiast płaczu co zrywał się z płuc.


Ja chciałbym coś napisać, o zoombie. Ale nie takich zrąbanych, co chodzą jak paralitycy, ale o zmartwychwstałych.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-01-2010 19:10
A ja zapisuję przepisy kulinarne :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 12-01-2010 19:30
Pochwalę się, bo w końcu zaczynam coś pisać (coś z sensem:smilewinkgrin:) na razie to tylko luźne notatki, ale jak mnie odgipsują to skleję to w całość;)
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 12-01-2010 21:00
Cytat:
ginger napisał/a:
A ja zapisuję przepisy kulinarne :D



Ja swoją książkę założyłam, tam to dopiero mogę się wykazać twórczością.:bigrazz:



Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Jeśli Cię to pocieszy, to ja w tym momencie piszę o wiedźmach, leśnych bydlakach, upiorach, demonach, potworach z mackami i shinigamich, ale o wampirach nie :)


Potwory z mackami...Hmmm... Skąd ja to znam? :lol:
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 03:06
Cytat:
A więc, co teraz piszecie, mam na myśli prozę, ale poeci też przecież mogą się wypowiadać. O czym. Łatwo wam idzie? Dużo zostało? Stanęliście w martwym punkcie? A może potrzeba wam jakichś materiałów, nie wiecie gdzie szukać?

Dzięki :p

To tak - zaczynam mały zbiorek wierszy o Franku Sinatrze (idzie dobrze mam już pierwsze dwa wersy pierwsze utworu :p), przebrnąłem (3 razy) przez to: http://www.empik.com/sinatra-milosc-muzyka-mafia-ksiazka,2626143,p
i prawdę mówiąc nie miałem pojęcia, że Marlena Dietrich była - w pewnych kręgach oczywiście - uważana za osobę o wybitnych... oralnych zdolnościach :bigrazz:
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-01-2010 20:34
Skończyłem moje hard S-F społeczne ;) i teraz czeka na poprawki moich redaktorów. I zabieram się za skończenie horroru z imprezą studencką w tle, czarną magią, złem ;) pożądaniem, przyjaźnią i głupimi blondynkami(Slasher wymaga blondynek) chociaż u mnie to będzie brunetka ;)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-01-2010 21:12
Dłubie już od dłuższego czasu w Czasowstrzymywaczu i natrafiłem na dość nietypową blokadę tfu!rczą ;)
Jestem w punkcie B, a opowiadanie kończy się w punkcie - powiedzmy - F. Z B do F mam kilka zwrótów akcji, zdarzeń itp itd. i teraz, tu pojawia się problem, nie wiem w jakiej kolejności ułożyć te zdarzenia :lol: Mieliście kiedyś coś takiego, że nie mogliście się zdecydować który z pomysłów wstawić w które miejsce w opowiadaniu? Dla mnie to dość dziwne. Nie wiem co teraz zrobić z tym fantem :lol:

"Pracuję" też nad Gjallarem - w założeniach epicką i komediową historią fantasy. I znowu mam wszystko spisane dość dokładnie, dużo notatek, pomysłów, ale nie mogę się jakoś zmusić, by to wszystko porządnie rozpisać (na kadry, strony, rozdzielić dialogi, opisać tło itp. - okropna praca)...
Więcej o Gjallarze: http://mrudowskigjallar.blogspot.com/

Muszę też wymyślić jakiś śmieszny żart rysunkowy o 2 szczurach (PRIORYTET!) - ma ktoś jakiś pomysł? ;)

pozdrawiam
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
przyroda Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 23:14
Kmkmk...zgadzam się w zupełności...JPII...już nieatrakcyjny w odpowiedzi na miłość....człowiek woli odkrywać łajdactwo i puszczalstwo w "poezji"....
a i tarzanie się w gównie zaczyna nużyć....

Cóż...ja właśnie zaczęłam rozprawkę na temat: "Wpływ młoteczka na trawienie sałaty, po wcześniejszym łyknięciu królika, jako przejaw reakcji alergicznej w postaci pojawienia się sierści w okolicy os frontale":yes:
Może będą chętni na tą pozycję:)
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 23:21
przyroda:
Cytat:
człowiek woli odkrywać łajdactwo i puszczalstwo w "poezji"....


łajdackie czasy, to nie ma się co dziwić.

Cytat:
a i tarzanie się w gównie zaczyna nużyć....


A ileż się tarzać można? Potarzajmy się trochę w perfumie? A jedno z drugim, siebie warte. Przyrodniczka, nie ma co się obruszać. Wszystko jedno g.... :D
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
przyroda Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2010 23:27
Tarzać się można...ale jakieś wnioski też trzeba wyciągać z tych smrodów...widzę jednak, że kto nasiąknie porządnie gównem to mu nawet święty boże nie pomoże...:D

Ps. w perfumie?...eeee...przecież do też waniajetka
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-01-2010 13:48
Też macie problem z pisaniem krótkich form. Chciałem napisać maks dziesięć, stron. Jestem już w połowie siódmej, a nie zapowiada się abym skończył przed 15. Przegięcie. Niby wszystko planuję, a i tak się nie da zmieścić :| heh
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
iska36 Użytkownik
  • Postów: 81
  • Skąd:
Dodane dnia 17-01-2010 14:06
a ja po raz sto dwudziesty robię podejście do zakończenia swojej powieści - hmm - taki tam thriller . Jakoś kurde mnie natchnienie unika ostatnio.:rol:
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 27-01-2010 22:08
A mnie mróz i padający śnieg nastroił do powrotu do historyjki wymyślonej kilka lat temu. Może dzięki tej pogodzie i ograniczonym wyjściom z domu w końcu ją skończę.
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
AngelDevil Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd: Trójmiasto
Dodane dnia 01-02-2010 11:09
Obecnie pracuję nad ostatecznym poprawieniem opowiadania (oczywiście) SF, które zaczełam pisać jakoś w 2007 i leżaaało aż do sierpnia/listopada 2009.
Utknęło w połowie akcji. Do tej pory bohaterowie chyba wpadli w śpiączkę, ale jakoś szybko się ożywili :D. Tylko,że nie pamiętałam dokładnie co pisałam wcześniej, więc kilka wątków przyczynowo skutkowych musi być poprawionych :) Z lenistwa nie chciało mi się czytać w kółko od początku :]

Fragment z początku opowiadania właśnie czeka w poczekalni! Jak się pojawi, proszę uprzejmie o przeczytanie. Tak jak się wstydziłam pokazywać komukolwiek moją twórczośc, teraz chcę pokazywać jak najwięcej (odbiło się :]) Znajomym się wszystkim podoba, ale ciekawe, co powiedzą nieznajomi :p

Mam już pomysł na ciąg dalszy tej zakręconej historii:rol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Nova Użytkownik
  • Postów: 27
  • Skąd: Bosia
Dodane dnia 01-02-2010 12:14
Lubię fantazjować, ale pisać piszę o sprawach bardzo przyziemnych.

Mam dwa pliki: jeden- ze wspomnieniami pisanymi w formie krótkich, żartobliwych anegdotek, drugi- śmietnik na moje dewagacje.
Ponieważ nie przepadam za mentorstwem, czy łopatologią piszę te swoje dumanki również w krótkiej, ciętej formie.

Istnieje też trzeci plik, nadal prawie pusty. To ma być opowiadanie i tu leżę, bo brak mi czasu i doświadczenia w pisaniu długich tekstów. Światek pewnej międzynarodowej firmy ma być aluzją do absurdu funkcjonowania komórki jako takiej, jest tematem banalnym, a więc dla mistrza, a ja nim nie jestem.
Mimo wszystko będę sukcesywnie skrobać - do odważnych świat należy:lol:
"... świat, w którym gówno jest zanegowane i wszyscy się zachowują, jakby nie istniało. Ten estetyczny ideał nazywa się kiczem."
Milan Kundera
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2010 14:42
Ostatnio zacząłem parę innych, ale jakoś zrezygnowałem. Obecnie piszę coś o wampirach po apokalipsie. Jakoś idzie, może dziś skończę. Bo jak się napisze coś dłuższego to na portalu prawie pewne, że przepadnie. Mam nadzieję, że wyjdzie coś lepszego niż po prostu opowiadanko z krwiopijcami w roli głównej.
Ale niestety na horror się nie zapowiada. Zastanawiałem się nad zasłonięciem okien i obwieszeniem czosnkiem, ale mój podstarzały zwierz by chyba tego nie zniósł i tak z nim ostatnio kiepsko.
Do góry
Autor
RE: Co teraz piszecie?
AngelDevil Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd: Trójmiasto
Dodane dnia 01-02-2010 15:53
Cytat:
Polter13 napisał/a:
Ostatnio zacząłem parę innych, ale jakoś zrezygnowałem. Obecnie piszę coś o wampirach po apokalipsie. Jakoś idzie, może dziś skończę. Bo jak się napisze coś dłuższego to na portalu prawie pewne, że przepadnie.


Co jest z wampirami?? ;) Czy zainspirowało cię natchnienie czy też moda na wampiry? Prosze o wybaczenie, ale jak słyszę/czytam słowo wampir to widzę umakijażowane twarze bohaterów wątpliwej jakości filmu i książek ;p Sama nie czytałam, ale z wiarygodnego źródła wiem cóż to jest.

Ale oczywiście, wampir wampirowi nierówny! Więc powinnam się zdystansować :)

I czemu coś dłuższego miałoby przepaść tutaj ?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co teraz piszecie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-02-2010 18:43
Cytat:
Mam nadzieję, że wyjdzie coś lepszego niż po prostu opowiadanko z krwiopijcami w roli głównej.
Jak krowiopijca będzie wampirem a nie EMO ciotką, to chętnie przeczytam.

Cytat:
ale jak słyszę/czytam słowo wampir to widzę umakijażowane twarze bohaterów wątpliwej jakości filmu i książek ;p Sama nie czytałam, ale z wiarygodnego źródła wiem cóż to jest.
chciałbym zauważyć, że Lestat też był bardziej gejem niż wampirem. Nie, nie gejem, gej może być męski. Lestat był ciocią, ciotką, ciotą.
Cytat:
I czemu coś dłuższego miałoby przepaść tutaj ?
Dłuższe teksty są mniej chętnie czytane. Pewnie to jest powód.





Kurczę muszę sobie zrobić plan. Miało być około 6stron, może 10, aby na PP wrzucić. Mam już 17 i jeszcze nie widzę końca. Mam zamiar się zmieścić w 25, może bym to wtedy gdzieś wysłał. Bez planu, sztywnego i konretnego wyjdzie mi może i 30.

Robicie plan historii, którą piszecie? Trzymacie się go sztywno. Ja chyba nie będę miał wyboru.



O i mam pomysł, na opowiadanie na PP, będzie krótkie. Może godzina, może półtora godziny akcji, żadnych retrospekcji :) zwykła relacja. :smilewinkgrin: Coś co kocham, brutalna natura ludzka w akcji Już zapisałem kilka początkowych zdań.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.