Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-02-2013 11:54
walentyna 684 napisała:
pomóżcie mi i napiszcie , gdzie i jak się pochwalic tymi fraszkami?


Wystarczy wkleić treść fraszki w tym formularzu ( http://www.portal-pisarski.pl/zglos-tekst ) i zgłosić do publikacji :)
Witamy na Portalu!
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2016 17:45
Dzień dobry, jestem wprawdzie nowa na Portalu Pisarskim, jednak piszę wiersze już od trzech lat. I to już trzeci portal literacki, na którym jestem. Na pierwszym portalu- Poetice- publikuję od sierpnia 2015 r.(145 wierszy, w tym trzy w języku angielskim), na drugim- Grupie Autorów Bej- od stycznia 2016 r.(118 wierszy). Czy mogę uważać się za debiutantkę w tej dziedzinie(mimo braku debiutu książkowego)?
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 14-10-2016 19:19
Dzień dobry, Katarzyno,

na PP to z pewnością będzie Twój debiut, choć, jak rozumiem, nie w internetach. Zatem, odpowiadając wprost na Twoje pytanie, w dziedzinie zapewne nie będzie to debiut. Jak wynika z powyższej wypowiedzi, Twój trzyletni dorobek jest dość pokaźny, niemniej, osobiście przedkładam jakość nad ilość, a tę przyjdzie nam oceniać zapewne już wkrótce. ;)

Do zobaczenia między wierszami!
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 17-11-2016 14:56
Czy jest dobrym pomysłem czerpanie w poezji z mitologii?
Myślę o napisaniu cyklu wierszy inspirowanych mitologią słowiańską i skandynawską.
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 17-11-2016 19:11
Dlaczego nie? Jak zrobisz to umiejętnie, to na pewno ktoś się tym zainteresuje.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
KatarzynaKonopkaChludzinska Użytkownik
  • Postów: 246
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2016 21:04
Czy dobrym pomysłem jest rozpoczęcie wiersza od słów "Chrystus z karabinem na ramieniu/Jego pięść, choć silna wali na oślep"?
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 18-12-2016 23:51
A, tego to nie wiem - ale myślę, że bardzo dobrym! Jeśli tylko reszta wiersza będzie dopasowana. Dotyka to moim zdaniem (jako w sumie informatyka z wykształcenia) trzech głównych tematów: religii, walki oraz społeczeństwa. Choć ktoś inny może znaleźć inne główne tematy - niech się wypowiedzą. Tak czy siak, gdybyś była bardziej dociekliwa, radzę założenie osobnego tematu, specjalnie na jakiś konkretny problem. Pozdrawiam. :)
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
siatkareczka81 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 14-01-2017 21:57
hej jestem nową użytkowniczką na imię mi Karolina mam osiemnaście lat i od urodzenia jestem niepełnosprawna mam porażenie mózgowe dziecięce w lekkim stopniu piszę opowiadanie o Siatkówce http://nouw.com/zsiatatkanaty/przerwa-w-skrze-walka-o-wstep-na-olimpia-28504346 jak by toś z was chciał przeczytać to zapraszam mam nadzieje że spodoba wam się moje pisanie pozdrawiam Karolina
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
phoenixia Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2017 14:34
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
"Chrystus z karabinem na ramieniu/Jego pięść, choć silna wali na oślep"?

Szokowanie Chrystusem wyszło już z mody. Lepiej wybierz inny temat.
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
yanko wojownik Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 03-06-2019 04:04
KatarzynaKonopkaChludzinska napisała:
Czy dobrym pomysłem jest rozpoczęcie wiersza od słów "Chrystus z karabinem na ramieniu/Jego pięść, choć silna wali na oślep"?

Myślę, że najlepszym i zarazem najprostszym sposobem by to sprawdzić, jest napisanie tekstu (wiersza) i opublikowanie go. Jeśli będzie dobry, to zapewne publikacja nie przejdzie bez echa, choć różnie bywa.
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
Marek2685 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 08-09-2019 13:29
Przeczytałem pierwszych kilka wpisów. Bardzo mądre i pouczające. Zastanawiam się teraz czy publikować swoje "prace".
Strach ma wielkie oczy.:) Czytałem kilka wierszy użytkowniczki tego portalu i nie wiem czy to jest rzeczywiście poezja?
Kilka prostych zdań rozbitych na kilkanaście części w układzie wiersza.
Jakoś mnie to nie przekonuje.
Pomimo tego,że ponoć tak nie wolno już pisać piszę w formie archaicznej.
Źle? Pewnie tak.
Wrzucę jednak jeden z moich wierszy.
Jak się spodoba komukolwiek to będzie już jakiś sukces.
Zapewne dostanę dziewięćdziesiąt dziewięć procent batów , ale myślę,że dla tego jednego,jedynego procenta warto.
Tak sądzę.
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2019 14:26
A mnie bardzo interesowałaby krytyka tekstów wrzuconych na dolną półkę, o ile nie jest to martwy dział.
Z pozdrowieniami
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
Gregcem Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd: Westerkappeln, Ur. Repty śl. k Tarnowskich Gór
Dodane dnia 07-10-2019 18:16
Piszę wiersze od dawna, rymowane. Na tym portalu jestem nowy, pragnę poznać innych Autorów i ich styl pisania. Ooczekuję opini prawdziwych, nie na zasadzie --Ty mnie to ja tobie, czy ja bym ten utwór napisał tak. Wiersz napisany prze zemnie już takim zostanie, bo to orginał, a z rad skorzystam na pewno przy następnym, pozdrawiam, Gregcem
Autor polonijny, sobie:
Urodziłem się w Reptach śl. koło Tarnowskich Gór, od 1988r mieszkam w Niemczech
Pisanie Wierszy, to dla mnie jakby prowadzenie szkolnego pamiętnika, są moim dowodem osobistym i życiorysem, gdzie informacja o „SOBIE” zawarta jest między wersami.
Piszę wiersze rymowane, bo uważam że są płynniejsze, mają swoją melodię i wymagają więcej pracy nad nimi, mam w swoim dorobku ok. 800 wierszy.

Mieszkam w Westerkappeln
E-Mail; gregorcempulik@gmail.com

Wydałem tylko dla siebie i znajomych pięć tomików wierszy; Piszę pod pseudonimem "Gregcem"
Usłyszeć ciszę, Park zaczarowany, Spacer plażą wspomnień, Tarnowskie Góry, rymami malowane, Moje korzenie-moje tęsknoty
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
makir Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2019 22:35
Pisanie powinno sprawiać radość piszącemu i warto słuchać rad ,ale nie zagubić swojego indywidualnego widzenia świata ,gdyby wszyscy pisali tak samo ,poezja stałaby się bardzo uboga.
Do góry
Autor
RE: Debiut na PP (poezja) - co warto wiedzieć zanim opublikujesz wiersz?
NaOpak Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-12-2019 15:09
makir napisała:
Pisanie powinno sprawiać radość piszącemu i warto słuchać rad, ale nie zagubić swojego indywidualnego widzenia świata ,gdyby wszyscy pisali tak samo ,poezja stałaby się bardzo uboga.

W pełni się zgadzam. Trzeba się uczyć i systematycznie przerastać samego siebie, ale nie za cenę stracenia swojego "ja".
Nie mogę żyć bez mego życia! Nie mogę żyć bez mojej duszy!
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.