psycholodzy mają piszących za świrów
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
psycholodzy mają piszących za świrów
endrzaj Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd:
Dodane dnia 18-01-2010 22:35
Czy wiecie, że niektórzy psycholodzy podejrzliwie patrzą na pisarzy, zwłaszcza na poetów? Tajemnicą poliszynela jest, że wyznają pewien stereotyp, że pośród tej grupy artystów jest bardzo wielu ludzi z depresją i innymi przypadłościami psychicznymi.
Gdy mija dołek, wielu poetów zawiesza swoją działalność do czasu, aż znowu złapią chandrę.
Jeśli na testach psychologicznych przyznasz się do poezji, zostanie to zinterpretowane przeciw tobie.
Do góry
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 18-01-2010 22:46
Super, ale co z tym zrobić? Założyłeś temat, żeby nam zakomunikować, że dla kogoś tam poeta jest świrem? Mógłbyś chociaz jakieś pytanie zadać. Np. kto dla Ciebie jest stuknięty? :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 18-01-2010 22:48
endrzeju, skąd takie wieści?
Ok. To co napisałeś, jest oczywiste. I nie jest to wymysł psychologów. Nie rozumiem też sformułowania "zinterpretowane przeciw tobie" - psycholodzy (teoretycznie) maja działać na twoja korzyść.
Oczywistym jest, że wszelkiej maści artyści są ludźmi nieco wrażliwszymi od "przeciętnego Kowalskiego". Wrażliwość zaś naraża na pewne tarcia pomiędzy ich światem i brutalną rzeczywistością. Moim zdaniem, trzeba się po prostu z tym pogodzić :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 18-01-2010 23:44
Wrażliwość jest cechą jak każda inna, jak kolor oczu, trzeba z nią żyć, nie uważać się za lepszego czy gorszego i odpowiednio tę cechę pożytkować. Poza tym to, że ktoś jest częściej smutny nie oznacza nic złego! Ludzie mniej zadowoleni z życia są bardziej skorzy do pracy nad sobą i światem, bo widzą ciągle możliwość poprawy. Ja nie widzę problemu, nie demonizujmy, wrażliwość jest dla niektórych w cenie a nazwanie poetów "świrami" jest dość... kolokwialne(?)
Do góry
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 19-01-2010 01:59
Czy wiecie że wśród psychologów jest wielu ludzi z różnymi przypadłościami psychicznymi?
Czy wiecie że wśród murarzy jest wielu ludzi z różnymi przypadłościami
psychicznymi?
ITD.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 19-01-2010 08:16
Cytat:
Jeśli na testach psychologicznych przyznasz się do poezji, zostanie to zinterpretowane przeciw tobie.


Oto przykład na stereotyp wzięty z czapki.

A czy wiecie, że większość artystów poczytuje sobie za chlubę to, że są świrami?
endrzaju - kto się wstydzi, że jest świrem - ręka do góry.
( ja trzymam spuszczone, bo mam zajęte - świrują):D

"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 19-01-2010 10:26
Cytat:
endrzaj napisał/a:
Czy wiecie, że niektórzy psycholodzy podejrzliwie patrzą na pisarzy, zwłaszcza na poetów? Tajemnicą poliszynela jest, że wyznają pewien stereotyp, że pośród tej grupy artystów jest bardzo wielu ludzi z depresją i innymi przypadłościami psychicznymi.
Gdy mija dołek, wielu poetów zawiesza swoją działalność do czasu, aż znowu złapią chandrę.
Jeśli na testach psychologicznych przyznasz się do poezji, zostanie to zinterpretowane przeciw tobie.


Skąd takie informacje? Jakieś źródło? Jak dla mnie informacja wyssana z palca.

Endrzeju, proponuję poczytać teksty, pokomentować, samemu coś napisać, zamiast oblegać forum. Zapraszamy, poezji ci u nas dostatek ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-01-2010 16:59
Ale się oburzyliście :lol: Rany. Myślałem, że poeci potrafią przyjąć taką wypowiedź z humorem. Może rzeczywiście coś w tym jest :smilewinkgrin:

Jasnym jest chyba, że ktoś nadwrażliwy nie jest normalny, i chyba ogólnie prawdziwi artyści, nie jakaś tam Nieznalska, tylko np Abakanowicz musi mieć coś dziwnego w sobie.

A ludzie normalni są nudni i nieciekawi.
Do góry
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2010 17:20
Dajcie spokój, wszystko pod kontrolą. Przypominam, że psycholog a psychiatra to odmienne zawody ;)
Do góry
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
lukasz44 Użytkownik
  • Postów: 110
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2010 17:26
W sumie to między innymi Goethe,Tołstoj,Tuwim,Hemingway mieli depresje,ale depresja to jest choroba może paść na każdego.Depresje jak to trafnie określił pewien pan jest to piekło za życia wyobraźcie sobie najgorszy smutek w życiu i wyobraźcie sobie że będzie on trwał cały czas.
"What keeps me going is goals"- Muhammad Ali
Do góry
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 19-01-2010 18:13
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Ale się oburzyliście :lol: Rany. Myślałem, że poeci potrafią przyjąć taką wypowiedź z humorem. Może rzeczywiście coś w tym jest :smilewinkgrin:

Moje doświadczenie mówi, ze wręcz przeciwnie - poeci zwykle biorą wszystko do siebie i szybko się naburmuszają. Są wyjątki, ale w większości wypadków, nawet jeśli potrafią się wykazać dojrzałością, jeśli skrytykowana jest ich działalność literacka, to życiowo... Byle z dala.

:)
To tyle na temat stereotypów.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2010 19:41
:lol: Przeczytałem post endrzaja i nieźle się uśmiałem :lol:
Do góry
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2010 20:52
ja tez:D:D ale ja jestem nie pokolei i to prawda:) sam wiem o tym nikt nie musi mi pisac i mowic tego:) amen:)
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-01-2010 21:01
To nie jest tak, że większość twórców była wariatami.
To mniejszość wariatów była twórcami!
Do góry
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 19-01-2010 22:34
Ja piszę tylko podczas nawrotu choroby, gdy czuję się "normalnie" trzymam się z daleka od pióra. ;) A jeśli chodzi o psychologów to banda idiotów, którzy badają stan psychiczny człowieka zadając mu ankietę z 300 pytań, w stylu "Czy wierzysz, że Jezus zmartwychwstał? " albo "Czy często masz zatwardzenie?" . Do dziś nie wiem, jak na nie odpowiedzieć, by nie być uznanym za świra. ;)
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2010 10:31
Nie obrazaj psychologow i nie mieszaj psychologow z psychiatrami ;). Ja sama mialam zdawac na psychologie. Ale ja jestem stuknieta i wcale sie tego nie wypieram :p.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
julanda Użytkownik
  • Postów: 386
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-01-2010 19:51
;) Zajrzałam, poczytałam, pomyślałam, roześmiałam się, posmutniałam - trudny temat i śliski, jak chodniki za oknem przy dzisiejszej pogodzie dla tych, którzy nie mają odpowiedniego obuwia lub zbytnio się śpieszą - pozdrawiam;)
"Poezja jest snem śnionym w obecności rozumu." Tommaso Ceva

Dozgonnie wdzięczna Szaremu Kotu zza rzeki o imieniu Szakal...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 20-01-2010 22:31
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Nie obrazaj psychologow i nie mieszaj psychologow z psychiatrami ;). Ja sama mialam zdawac na psychologie. Ale ja jestem stuknieta i wcale sie tego nie wypieram :p.


Nie mieszam, tylko mówię prawdę, a poziom psychiatrii w naszym kraju to osobna bajka.
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 20-01-2010 23:05
Cytat:
endrzaj napisał/a:
Czy wiecie, że niektórzy psycholodzy podejrzliwie patrzą na pisarzy, zwłaszcza na poetów? Tajemnicą poliszynela jest, że wyznają pewien stereotyp, że pośród tej grupy artystów jest bardzo wielu ludzi z depresją i innymi przypadłościami psychicznymi.
Gdy mija dołek, wielu poetów zawiesza swoją działalność do czasu, aż znowu złapią chandrę.
Jeśli na testach psychologicznych przyznasz się do poezji, zostanie to zinterpretowane przeciw tobie.


Nie osądzaj wszystkich po tym, co czynią niektórzy! I to tyle w tym temacie.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: psycholodzy mają piszących za świrów
Krystyna Habrat Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 27-02-2010 22:16
Mój Boże, a ja jestem z wykształcenia psychologiem i usiłuję co nieco pisać. A ostatnio mam przedwiosenną chandrę. To jak to zinterpretować?;)
Sok
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]