Nauka angielskiego
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Nauka angielskiego
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2010 22:35
Muszę się sam nauczyć angielskiego, ale nie wiem jaki podręcznik z płytą wybrać. Jest tego tyle w necie, że człowiek głupieje. Poza tym moglibyście mi coś doradzić odnośnie systemu uczenia się? Jak wy się uczyliście języków, jeżeli się uczyliście?
Pozdro
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Nauka angielskiego
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2010 22:39
Ja Ci wiele nie pomogę moja nauka polegała głównie na tym, że wyjechałam na 8 miesięcy do Wielkiej Brytanii i nauczyłam się bo musiałam. Wielu jednak moich znajomych zaleca oglądanie anglojęzycznych programów w tv nawet jak nie rozumiesz to z czasem zaczniesz. Powodzenia!
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 30-01-2010 22:53
Ja uczyłam się angielskiego, francuskiego, niemieckiego... Teraz próbuję hiszpańskiego. Hiszpańskiego i niemieckiego można samego, bo wymowa jest prosta. Ale angielskiego nie polecam uczyć się samemu, konieczna jest jakaś płyta z wymową albo ktoś, kto umie gadać do pomocy.
Chociaż szczerze mówiąc nie wiem, co Ci polecić, bo moim zdaniem najlepsze są jednak lekcje w grupie albo indywidualne. System uczenia się też dla każdego działa inaczej. Ja mam raczej dobrą pamięć, więc stawiam na tradycyjne kucie słówek. Działa rewelacyjnie. Dla mnie. Ale do tego sam/a musisz dojść.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 30-01-2010 23:15
Uczę się aktualnie trzech języków, no ale w szkole, a do szkoły wrócić raczej nie chcesz :)

Więc polecam Ci stronę www.audiokursy.pl :)
(wybacz, ale nie umiem wklejać linków)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2010 00:45
Ja się w szkole uczę niemieckiego od ośmiu lat, kompletnie się nie przykładałem, więc niemiecki mam już pozamiatany. W szkole wyjdę na 3, a gdybym chciał się go nauczyć, musiałbym zaczynać od początku. A angielski jest mi po prostu potrzebny.
Dzięki za link.



Chociaż, kurde, żałuję. Bo gdybym się przez ten czas solidnie do niemieckiego przyłożył, dzisiaj bym wymiatał. Biegle bym już szprechał. Polak mądry po szkodzie.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Nauka angielskiego
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 31-01-2010 00:46
Na zdrowie :D
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
Gandzia Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 31-01-2010 12:41
Dobrym sposobem na załapanie wymowy i znaczenia słówek a nawet całych zwrotów jest oglądanie anglojęzycznych filmów z polskimi napisami zamiast lektora.
A co do podręcznika z płytą to zależy, dobry jest Oxford excellence for matura bo są tam opisane dość przystępnie kolejne dziedziny ludzkiego życia wraz z listą słówek, ale minusem jest to, że nie ma podanej wymowy więc musiałbyś jej szukać w innych źródłach. No i jest tam mało gramatyki.
A tak ogólnie miałeś już bliższy kontakt z językiem angielskim czy chcesz zacząć zupełnie od podstaw?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2010 13:02
Zależy czy chcesz się uczyć sam czy jakiś kurs. Kursów jest pełno, więc chyba nie o to chodzi.
Najlepiej poszukaj sobie jakieś książki z gramatyką, a poza tym czytaj po angielsku i oglądaj po angielsku. A w ogóle najlepszym sposobem jest chyba wejście między anglojęzycznych :D
Do góry
Autor
RE: Nauka angielskiego
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2010 14:03
Ale jakiej książki? Bo książek jest od zarypania, każda od czego innego i zupełnie nie wiem, którą wziąć. Kursy odpadają, bo mnie po prostu na nie nie stać.
Pzdr



Cytat:
Gandzia napisał/a:
A tak ogólnie miałeś już bliższy kontakt z językiem angielskim czy chcesz zacząć zupełnie od podstaw?


Jakiś tam miałem, przez pół roku uczyłem się angielskiego w szkole, ale już nic nie pamiętam, więc chciałbym zacząć zupełnie od podstaw.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Nauka angielskiego
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2010 14:47
Popytaj znajomych, to coś ciekawego polecą, krewnych, pewnie rodzice mają jakieś podręczniki ze studiów czy z liceum (stere będą, ale język i gramatyka te same, na początek dobre i to). Obejrzyj swój ulubiony film w orginale (o ile jest po angielsku) - znasz kwestie bohaterów i będziesz słyszał je po angielsku, więc zrozumiesz i sie nauczysz czegoś. Szukaj tłumaczeń tekstów piosenek, słuchając muzyki próbuj rozumieć o co im chodzi... miej kontakt z językiem na codzień, a nie od świeta. :)
Trzymam kciuki! :D
Do góry
Autor
RE: Nauka angielskiego
Gandzia Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 31-01-2010 15:35
Może na początek załóż sobie darmowe konto na stronie www.e-ang.pl. Jest tam dział przeznaczony dla początkujących, w miarę dobry i konkretny. Jak już opanujesz zawarte tam podstawy będzie Ci o wiele łatwiej uczyć się z wszelkiego rodzaju książek.
W każdym bądź razie spróbować nie zaszkodzi bo książek jest rzeczywiście mnóstwo i trudno wybrać tą najbardziej odpowiednią.
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2010 16:39
O, ja jeszcze dobrze się uczyłam, oglądając filmy, które znam na pamięć po angielsku z napisami angielskimi. wiedziałam, co tam mówią, bo pamiętałam z polskiej wersji, a dzięki temu uczyłam się całych zwrotów.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
creep Użytkownik
  • Postów: 614
  • Skąd: Stąd
Dodane dnia 31-01-2010 17:13
na stronie www.ang.pl sporo przydatnych info, można też podać mejla a codziennie do Twojej skrzynki "przyleci" słówko dnia i idiom dnia
Do góry
Autor
RE: Nauka angielskiego
Gandzia Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 31-01-2010 17:57
Dobrze by było gdybyś znalazł sobie kogoś z kim mógłbyś pogadać po angielsku, wykorzystując słówka których ostatnio się nauczyłeś.
Możesz też zastosować coś takiego: stoisz sobie np w kolejce po zakupy rozglądasz się dookoła i próbujesz nazwać po angielsku przedmioty po których wodzisz wzrokiem. Dobry sposób na utrwalenie w pamięci słówek, ale oczywiście najpierw trzeba je do pamięci wtłoczyć:)
Wydaje mi się też, że lepiej jest uczyć się w miarę systematycznie choćby po chwili dziennie niż robić to na zasadzie wielkich zrywów, no ale może i to zależy od osoby:)
Daj znać jak Ci idzie:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2010 18:43
Nie da się niczego nauczyć niesystematycznie :) Dopiero się przygotowuję do prawdziwej nauki.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Nauka angielskiego
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 31-01-2010 20:24
Cytat:
Ares napisał/a:
Muszę się sam nauczyć angielskiego, ale nie wiem jaki podręcznik z płytą wybrać. Jest tego tyle w necie, że człowiek głupieje. Poza tym moglibyście mi coś doradzić odnośnie systemu uczenia się? Jak wy się uczyliście języków, jeżeli się uczyliście?
Pozdro

Uczyłam się samodzielnie do matury z angielskiego - podręcznik z jakiego korzystałam, to zestawy pytań z poprzednich roczników. No i dużo słuchania muzyki, czasem oglądanie filmów "bez podpowiedzi". Czytanie książek, choćbym miała brnąć przez nie ze słownikiem.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Nauka angielskiego
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2010 22:07
Jeśli chodzi o naukę języka w szkole publicznej to nie ma co pokładać nadziei. Zwłaszcza jak ktoś nie ma talentu do języków. W pewnym momencie przychodzi nawet taki moment, że się zaczyna cofać. Niby 12, a ze studiami nawet 14 lat nauki, a to i tak nie wystarcza.
Nie znam się zbytnio na podręcznikach, ale chyba każdy wystarczy by nauczyć się podstaw. A gdy już się zna podstawy wtedy można spróbować przejść na wyższą szkołę jazdy, znaleźć sobie kogoś kto dobrze gada w danym języku i raz na jakiś czas ćwiczyć poprzez rozmowę z nim. Lepiej, żeby to był Polak;) Film w oryginalnym języku to też nie najgorszy pomysł. No i nie zapomnijmy o regularności, zwłaszcza w nauce słówek. Jest też wiele specjalistycznych podręczników do nauki języka np. biznesowych i jak ktoś chce w określonym kierunku kształcić swój język to z nich powinien korzystać. Tak się robi na studiach.
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nauka angielskiego
Matuszewski Użytkownik
  • Postów: 172
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2010 00:42
Ja się angielskiego uczyłem na grach. Piękne czasy były, kiedy człowiek mógł dostać w sklepie niespolszczoną grę. Najlepiej jednak z kimś rozmawiać. Najlepiej z kimś, kto się na tym języku choć trochę zna;) Chodzenie na kursy, siedzenie w ławkach i słuchanie pierdół to w moim odczuciu pomyłka. Gramatykę wypada znać (trudna nie jest, umówmy się), ale nacisk kładziony na ten aspekt języka jest po prostu żenujący. W szkołach zapominają, że człowiek nie uczy się tego cholernego języka żeby zamówić obiad w restauracji, tylko po to, żeby móc się dogadać.
Miałem w szkole takiego znajomego, ziutek obryty ze słówek i z gramatyki, a jak przychodziło co do czego, żeby się wypowiedzieć, to kość mu w gardle stawała, na palcach sobie liczył szyk zdania, zastanawiał się, dostosowywał słówka i w końcu, po dobrych dziesięciu sekundach odpowiadał. Rozmowa w trybie turowym.
Zamiast na te cudne kursy grupowe, lepiej sobie zamówić korepetycje. Masz wtedy całe 45, czy tam godzinę na gadanie. Nie musisz się dostosowywać do tempa grupy, facylitować, czy co tam jeszcze człowiekowi przeszkadza. Masz nauczyciela (najlepiej atrakcyjną nauczycielkę;P całą dla siebie). Tych paru regułek gramatycznych i słówek sam może się człowiek nauczyć, ksiązków jest jak grzybów, każda taka sama. Ale jak nie gadasz, to nie wiem jak byś nie wkuwał słówek, się prędzej pofajdasz niż nauczysz. Trzeba się dobrze czuć z językiem, wierzyć w to, że w każdej sytuacji (w granicach rozsądku, nie mówię to o business meetingach dla kadry inżynieryjnej) będziesz mógł otworzyć gębę i powiedzieć kilka zdań.
Do góry
Autor
RE: Nauka angielskiego
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 01-02-2010 19:12
Korki są drogie w chuj. Nie mam tyle kasy.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Nauka angielskiego
Azazella Użytkownik
  • Postów: 458
  • Skąd: Gdziegownia
Dodane dnia 04-02-2010 20:47
Ja się dobrze uczyłam tłumacząc teksty piosenek, albo instrukcje lub skład produktów, w obie strony - uczysz się wielu słówek, zwrotów. Pewno grasz w gry komputerowe - już masz dodatkową pomoc. Wcześniej już wymienione filmy z napisami, tez są bardzo pomocne. Gramatyka, niestety już tylko z podręczników, ale mogę Cię pocieszyć, że jak poznasz podstawy to już nic nie będzie Ci straszne:). Powodzenia
To bezsensowne, antywychowawcze i niepedagogiczne.
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.