Natchnienie
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Natchnienie
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 23-07-2008 21:09
ha! a ja nie mam weny :/ "wiersz" udaje mi się napisać raz na sto lat... bardzo chce, ale coś mi nie wychodzi -.- a kiedy piszę? hmm to zależy. wydaje mi się, że najczęściej popołudniu. wtedy jakoś mam najwięcej myśli i jakoś samo przychodzi :D
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Malwis892 Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd:
Dodane dnia 23-07-2008 21:40
ja też rzadko coś pisze..ostatnio jakoś tak zebrały sie we mnie uczucia i napisałam...choć może to nie jest warte czytania...ale pisałam to co myślę...co mnie boli..;-/
"[...] Jedna kropla miłości jest więcej warta, niż ocean dobrych chęci i rozumu [...]"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 23-07-2008 21:59
wybacz, że to powiem, ale nie użalaj się tak nad sobą :) piszesz jak piszesz, nie ważne czy inni to skrytykują czy nie. ważne, że to są Twoje uczucia i myśli
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Malwis892 Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2008 10:54
heh, nie użalam się..mówię co myślę...może nie pisze idealnie, ale to moje teksty..i może się wam to nie podobać...
"[...] Jedna kropla miłości jest więcej warta, niż ocean dobrych chęci i rozumu [...]"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
Apple Użytkownik
  • Postów: 401
  • Skąd: nowoorleańska jabłoń
Dodane dnia 24-07-2008 12:18
przejmujesz sie? albo sie spodobają albo nie. :)
"Jestem pyszałkiem. Egoistą. Uwielbiam poklask i lubię znajdować się w centrum uwagi. Pragnę chwały. Chcę, aby właśnie na mnie zależało Bogu i szatanowi. Chcę tego, chcę, chcę, chce, chcę.
Memnoch Diabeł
Zasady, zasady, zasady. Oni zawsze kończą, rozprawiając o zasadach. A ja kocham łamać wszelkie reguły, tak jak ludzie lubią rozbijać o ściany kominka szklanki, którymi wznieśli toast.
Opowieść o złodzieju ciał"
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Malwis892 Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2008 13:13
no pewnie..jedno z dwóch..:p:p hehe
"[...] Jedna kropla miłości jest więcej warta, niż ocean dobrych chęci i rozumu [...]"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
Mortimer_Grady Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd: Dębica
Dodane dnia 23-01-2009 19:31
Cytat:
Sagitarius napisał/a:
Ja z reguły piszę późnym wieczorem, wtedy najłatwiej pisać horrory, thrillery i inne rzeczy tego pokroju. Jeśli sam się boisz tego co stworzyłeś to najlepszy dowód że jest dobre.


To podobnie jak ja:). Tylko wtedy mogę dojść do porozumienia z samym sobą i się wyciszyć, a z głębi umysłu wydobyć najbardziej chore i przerażające obrazy. Co prawda potem trzeba je jeszcze dobrze ująć w słowa i nanieść na papier, ale to już inna historia;).
"Nie jesteś każdym. To prawda. Zdecydowanie nie jesteś. Ale każdy jest kimś."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2009 20:23
A ja piszę w komórce :-)
Zawsze jest pod ręką gdy jestem nawalony... i nie mam problemu ze znalezieniem dlugopisu i papieru. A jak się obudzę i do niej zajrzę - i mam niespodziankę o którą bym się nie podejrzewał, że można napisać taki stek fajnych bzdur.
Nie ma jak Whisky :-)
No i wena po tym jest, tylko po trzeźwemu trzeba wszystko poprawić a właściwie napisać od początku, zastanawiając się co autor chciał przez to powiedzieć, co napisał... Ale spostrzeżenia interesujące !
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Floydzislav Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 23:08
Mi się najlepiej pisze popołudniami, wtedy jestem najbardiej zadowolony ze swoich tworó, najmniej poprawiam, i najszybciej mi idzie pisanie. Często także zdarza mi się tworzyć wieczorami, rzadko nocami, rano i w godzinach przedpołudniowych - daaawno temu...
"nie ma ciemnej strony Księżyca... tak na prawdę jest cały ciemny"

tDSotM - PF - 1973
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 02-02-2009 23:13
Piszę, jak mam spokój, najlepiej żeby nikogo w pobliżu nie było. Godzina w zasadzie obojętna. Wszystko zależy od humoru i dnia miesiąca ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Natchnienie
Floydzislav Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 23:26
Cytat:
Piszę, jak mam spokój, najlepiej żeby nikogo w pobliżu nie było


Dokładnie, albo by choć w otoczeniu było cicho i spokojnie.
"nie ma ciemnej strony Księżyca... tak na prawdę jest cały ciemny"

tDSotM - PF - 1973
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 23:30
"...nawet rozwolnienie, może dać natchnienie..." twierdził bodajże Marcel Duchamp, myślę że w odniesieniu do szeroko rozumianej literatury, ta teza jest wyjątkowa aktualna ;)
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Floydzislav Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 23:36
Ja mam często narchnienie w czasie snu - budzę się rano z gotowym poysłem, nawet otowym "trailerem" w głowie, i aż żal nie zacząc tworzyć, lub przynajmniej ułożyć sobie w głowie jako-taką fabułę i opracowanie.
Co ciekawe, wiele pomysłów mam także na imprezach - i często wtedy się zawieszam, np w czasie tańca czy wznoszenia toastu - są bardzo różne reakcje i skutki :p
Czasem także zdarzają mi się pomysły w trakcie czytania książek, oglądania filmów, najczęsciej z nimi, choć luźno, związane
"nie ma ciemnej strony Księżyca... tak na prawdę jest cały ciemny"

tDSotM - PF - 1973
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 23:38
Natchnienie natchnieniem, ale za to potem realizacja - często prawdziwa katorga :O
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Jerzy Użytkownik
  • Postów: 247
  • Skąd: Tarnów
Dodane dnia 02-02-2009 23:38
Ja gdy mam natchnienie to idę na wódkę, żeby głupot nie popisać. Szkoda czasu. :D:D
http://jerzy-opowiadania.blogspot.com/
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 02-02-2009 23:44
A czasem wódka do nas sama przychodzi i wtedy dopiero szkoda czasu, zwłaszcza gdy terminy naglą :D
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
oil Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: śnięte miasto
Dodane dnia 15-02-2009 00:48
u mnie jest tak ,ze najbardziej pisać sie chce wtedy gdy tak naprawdę czas niepozwala. gwałtowne łapanie weny za ogon i zamkanie jej na przypadkowych kartkach papieru. no i w pracy czasem gdy juz trzeba do szefa iść, ale jeszcze moze coś skrobnąc do kompa... ba sie potem nie przypomni.
navigare necesse est...
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 15-02-2009 02:52
Jak widzicie z natchnieniem różnie bywa.W każdym bądź razie ja na nie nie czekam ono samo do mnie przychodzi i wtedy piszę .Być może błąd ,ale nie wyobrażam sobie siebie tkwiącej nad kartką papieru z myślą :Co by tu napisać?:);):)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Natchnienie
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 15-02-2009 10:38
Najlepiej mi się pisze gdy mam doła, niestety moja wena to taka sadystka
opuszcza mnie gdy jest mi no nie wiem...normalnie?
Chociaż i w takim stanie popełniłem kilka tworów to są zupełnie inne od tych "z dołu".
Do góry
Autor
RE: Natchnienie
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 15-02-2009 10:42
muszę się zgodzić z tym co napisał Slavek, dużo lepiej pisze mi się jak jestem w stanie bliskim depresji niż gdy czuję się w miarę w porządku, wtedy piszę jak futuryści, bez zastanowienia i nie wracam do tego co napisałem bo ma to jedynie na celu wyrzucenie z siebie tej goryczy smutku
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]