Sentymenty
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Sentymenty
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 31-01-2008 12:25
Co do piosenek to na pewno do "Another brick in the wall" Floydów :) "Kochaj i dotykaj" Tomasza Żółtko, "Wesela" Grechuty i jeszcze wielu innych...
Do góry
Autor
RE: Sentymenty
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-03-2009 20:07
Nigdy nie mogę się rozstać raz na zawsze z moimi byłymi modelkami.
Chyba jestem w związku z tym najbardziej sentymentalny jak tylko może byc mężczyzna.
Do góry
Autor
RE: Sentymenty
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 25-03-2009 17:06
jestem sentymentalny pod wieloma względami, np. do bajek z dzieciństwa, jak zobaczyłem kiedyś rano na TVP1 że leci Bouli to aż się wzruszyłem, jako 3latek kochałem tę bajkę i miałem wszystkie odcinki nagrane na kasecie i jak chorowałem to oglądałem w kółko, jak się takie coś zobaczy po 15 latach to naprawdę mnie porusza, podobnie zresztą mam z Kaczorem Donaldem i tymi starszymi postaciami Disneya, nowe to badziew :p

i mam też sentyment do rzeczy wszelakich takich jak jakieś pocztówki z dawnych czasów czy pieniędzy, jak mam to swoich nie wydam tak łatwo :D
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sentymenty
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 25-03-2009 17:43
Jestem okrutnie sentymentalna! Czasem mam tego naprawdę dość, bo wprawia mnie to w melancholijny nastrój. Prawda jest jednak taka, że cieszę się, że przeszłość dużo dla mnie znaczy. Mimo mojego młodego wieku mam pełno pamiątek z jeszcze wcześniejszego dzieciństwa. Jakieś stare zeszyciki, kolorowanki, rysunki... Pełno tego jest :D
Staram się zatrzymać chwilę. Robię pełno różnego rodzaju perdułek, które mają na celu złapać prawdziwą mnie. Począwszy od pamiętnika po tzw. 'kapsułę czasu', gdzie w małych, własnoręcznych kopertkach trzymam jakieś złote myśli, albo opisuję ważne dla mnie rzeczy.
Dużą rolę odgrywają także zdjęcia. Pozwalają mi przypomnieć sobie miejsca i chwile, o których, jeśli się tak zdarzy, zapomniałam. Poza tym na zdjęciu można uchwycić wiele - grymas, uśmiech, radość, smutek... Od razu wiem, jaki wtedy miałam nastrój, a reszta mozaiki układa się sama. Co się działo, kiedy i tak dalej...
Kolejną rzeczą są bajki. A właściwie jedna. Otóż jako mała dziewczynka dostałam kasetę do słuchania z 'Pocahontas'. Ostatnio słuchałam ją sobie po długiej przerwie i omal się nie popłakałam... Te piosenki, teksty, które kiedyś umiałam wyrecytować z pamięci. Wiedziałam dokładnie, co się po kolei działo i tym podobne...
A wszystko, co tu wypisałam łączy się w jedno - wspomnienia.
Żyję wspomnieniami ^^

:)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sentymenty
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 25-03-2009 18:06
Pamięć do własnej przeszłości mam bardzo wybiórczą. Wielu rzeczy wolę nie pamiętać. Nie, nie działo się w moim życiu nic strasznego, ale chyba dopiero teraz pogodziłam się ze sobą. Przetrzymuję zapiski, notesy i kalendarze, ale rzadko do nich zaglądam.

Uwielbiam za to wszystkie pamiątki po przodkach: stare zdjęcia, pamiętniki z koślawymi wpisami małych dziewczynek - szkolnych koleżanek babci, miłosne listy pradziadka, pożółkłe książki, kiczowate szklane figurki, zasuszone kwiatki - rzeczy gromadzone bez ładu i składu, ktoś uznał je za cenne i utknęły w szufladce, dając dziwaczne i może przez to prawdziwe świadectwo o swoich właścicielach.

"Ludzie to duże dzieci - na pewno kiedyś dorosną..."
a może nie? może lepiej po sobie zostawić śmieszny wierszyk i kolekcję opakowań po czekoladkach, niż portret trumienny?
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sentymenty
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 25-03-2009 18:34
mam sentyment do całego dzieciństwa bez wyjątku no i pamięć.:)


PS. sraszniy mam sentyment do bajek, np. Serdeczne (troskliwe) misie;)
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sentymenty
Floydzislav Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd:
Dodane dnia 29-03-2009 22:39
a ja nie mam żadnych sentymentów do moich dawnych tekstów... Gdy je czasem czytam, dochodzę do tego, że sa jakieś ułomne, niedopracowane, ich poszczególne elementy nie trzymają się kupy... W ogole nie mam raczej ochoty do nich wracać i myśleć o nich... Choć przyznam, czasem mam ochotę je przeredagować
"nie ma ciemnej strony Księżyca... tak na prawdę jest cały ciemny"

tDSotM - PF - 1973
Do góry
Autor
RE: Sentymenty
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 29-03-2009 23:23
Czasami odczuwam sentyment i zastanawiam się nawet co mnie nagrało do napisania tego czy owego? Czasami tez zaglądam do starego tekstu i nie wiem jak go poprawić, bo jest tak bez sensu :) A niejednokrotnie czuje się jak koń zasuwający pod górkę :(

www.niunia.com/zwierzeta/assets/images/ko__26_.gif
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Sentymenty
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 30-03-2009 16:02
jestem bardzo senstymentalna. nawet zapach gnojówki pobudza moje receptory pamięci.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Sentymenty
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 10-05-2009 12:42
Czy jestem sentymentalny tak naprawdę dowiem się dopiero za kilka lat. Nie prowadzę pamiętnika, nie lubię zapisywać swoich myśli, sam nie wiem do końca co jest tego powodem. A czy lubię powspominać? Tak, ale tylko dobre chwile.
Do góry
Autor
RE: Sentymenty
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 10-05-2009 15:10
JA jestem napewno. Wieś w której mieszka mój dziadek a niegdyś tata, gdzie ja z bratem spedzaliśmy wakacje dzieciństwa, kiedy o tym sobie przypomne odczuwam sentyment. Tym bardziej że brata widze raz na kilka lat. Poza tym odczuwam go kiedy widze dzieci które sobie zbierają na wszystko żeby coś mieć. Pewnie dlatego że sam kiedyś przeżywałem gehennę i szanuje takich ludzi bardzo.
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sentymenty
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-05-2009 15:13
hmm.. ja tez jestem.. wystarczy jedno wspomnienie a już się zjawia cała lawina i zaryczany wieczór :)
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Sentymenty
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 10-05-2009 17:00
Cytat:
minojek napisał/a:
A czy lubię powspominać? Tak, ale tylko dobre chwile.

przyznaję, zdarza mi się katować smutnymi wspomnieniami, takimi, które doprowadzają wręcz do otępienia umysłu przez nadmiar bólu. lubię rozdrapywać rany.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Sentymenty
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-05-2009 17:01
ja nie.. ja wspominam dobre chwile przez to popadam w nostalgie ;P
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Sentymenty
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 10-05-2009 17:05
Cytat:
GdanszczAnka napisał/a:
ja nie.. ja wspominam dobre chwile przez to popadam w nostalgie ;P

no, ale jak wspominam po prostu dobre chwile, to raczej daleko mi do łez. czasem potrafię się sama śmiać do siebie pół nocy. ostatnio znalazłam w książce kartkę z zapisem rozmowy z kumpelą [to było szaleństwo, co myśmy robiły - pisałyśmy listy na lekcjach, gadałyśmy całe przerwy, po czym po przyjściu do domu jedna dzwoniła do drugiej, a jak już nas rodzice zrzucili z telefonu, to pisałyśmy do siebie dłuuuugie listy...]
a teraz, od czterech lat jej nie widziałam, nigdy nie ma czasu.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Sentymenty
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 10-05-2009 17:06
a ja wspominam i te dobre i te mniej wesołe, nawet dość często, ale zawsze przywołuję je pod kątem tego co wniosły w moje życie, czego mnie nauczyły, czego mogły nauczyć, no i ile straciłam, ot taka refleksja nad wszystkim:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Sentymenty
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-05-2009 17:08
ja ryczę nad dobrymi.. nie wiem czemu.. złe jak wspominam już to nie płacze a wyciągam wnioski.
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Sentymenty
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 10-05-2009 19:09
Cytat:
GdanszczAnka napisał/a:
ja ryczę nad dobrymi.. nie wiem czemu.. złe jak wspominam już to nie płacze a wyciągam wnioski.

cóż - jeśli to, co stało się złego, było zależne ode mnie - owszem, wtedy raczej mam w sobie wściekłość na siebie, a nie płacz.
ale czasem bywa tak, że wiem, że nie miałam na to wpływu - i wtedy płaczę. nie tyle z bólu, że coś takiego się stało, tylko z bezsilności, że tak bywa i nic na to nie poradzę.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Sentymenty
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-05-2009 19:12
ehh.. znam to.
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Sentymenty
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 10-05-2009 19:38
Eh, powiem Wam, że mimo młodego wieku ;) przeżyłem wieeele pięknych chwil. Wystarczyłoby ich do obdarowania kilku szczęściarzy, a ja miałem je sam, dla siebie. Oj, działo się, działo...
A teraz pewnie znów Was zaskoczę i znów okażę się dziwolągiem, bo powiem zdecydowanie, że wolałbym nic z tego nie pamiętać. Gdyby przyszedł tu Man in Black ze swoją czarodziejska różdżką, nie wahałbym się ani chwili i tylko: "Rób pan swoje, wyrywaj wszystkie wspomnienia z korzeniami, do czysta, ile płacę?" :(
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.