Akceptacja tekstów
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Akceptacja tekstów
Andre Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Amsterdam
Dodane dnia 10-02-2010 15:49
Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, więc pytam tutaj. Zastanawia mnie od dawna z czego wynika obecny cykl publikowania prozy na portalu? Mam na myśli wrzucanie pięciu tekstów dziennie, w okolicach dziewiątej rano. Hm? Nie lepiej by było gdyby tekstów pojawiało się więcej, ale w trakcie całego dnia? Zwłaszcza, że i tak ich nikt nie redaguje, więc jakoś sporo czasu to nie powinno zajmować. Może jest jakieś uzasadnienie dla obecnego modelu, dlatego to nie zarzut, a pytanie ;)

Do tego od czasu do czasu pojawia się jeden tekst w środku nocy, o co cho?;)

Fajnie by było, gdyby można było poczytać tu coś przez cały dzień, a nie tylko rankiem wszystkie nowości hurtem ;) Ot, MHO ;)
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-02-2010 16:09
Andre, chodzi o to, żeby teksty jak najdłużej były na stronie głównej, a tym samym, miały szanse być przeczytane i skomentowane przez więcej osób. Nie każdy może być na PP przez cały dzień i czytać opowiadania. Nie każdy jest nawet codziennie, a dodawanie większej ili\ości tekstów sprawiłoby, że wiele zostanie niezauważonych. Jeśli nie masz nic do czytania, pogrzeb trochę na portalu, na pewno znajdziesz dużo dobrych tekstów, opublikowanych wcześniej.

Te nocne wpadki są publicystyczne, bo proza wchodzi jako literatura piękna (tak to nazwijmy umownie ;) ) i publicystyka. Są to dwa niezależne tory.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 16:10
Nie zauważyłem, że wrzucają coś wieczorem.

Może tak?:

Ranem - 5
Wieczorem - 5

I Andre będzie zadowolony :D
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Andre Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Amsterdam
Dodane dnia 10-02-2010 17:05
Nie oszukujmy się. Połowa tekstów, która pojawia się na głównej nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego, więc i tak byłaby mała strata, gdyby szybko znikały. Można po prostu przeprowadzać ostrzejszą selekcję i nie wrzucać badziewia, które niepotrzebnie zajmuje miejsce innym, lepszym tekstom czekającym kilka dni w kolejce. A dla tekstów naprawdę dobrych jest przecież główna-główna, czyli "redakcja poleca", a nie ramka po lewej. Ale ja nie o tym...

Myślę, że fakt, iż wiele osób odwiedza portal raz dziennie (albo rzadziej) wynika z tego, że to nowości pojawiają się tak rzadko, a nie na odwrót. Gdyby nowe teksty pojawiały się kilka razy dziennie, prawdopodobnie ludzie odwiedzaliby portal też kilka razy dziennie. Teraz wystarczy wejść raz na tydzień i nie ma szans, żeby przegapić jakieś opowiadanie, bo wszystkie i tak dalej są na głównej. Do tego w tych z dołu listy po 48h od publikacji nie zmienia się już właściwie licznik czytanych, bo kto miał przeczytać, to i tak przeczytał.

Mamy 2010 rok, web 2.0, dynamiczną zawartość, a do tego możliwość archiwizacji itd. Większość ludzi ma dostęp do komputera niemal non stop w pracy, w domu, w szkole, w kafejce. A osoby, które nie mają i tak nie są chyba targetem portalu.

Ale to tylko moje zdanie.
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 17:35
A ja tak sobie myślę, że PP to jednak wspólna nauka pisania. I to, że wpadają słabsze teksty, a pod nimi w komentarzach wytykane są błędy pozwala innym wyciągać wnioski. Myślę, że jak szukasz zajmującej lektury i tu jej masz za mało warto przejść się do księgarni lub biblioteki;) Pozdrawiam.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Akceptacja tekstów
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 17:41
Ja na ten przykład odwiedzam portal rzadziej ostatnio, ale bynajmniej nie bierze się to z faktu, że publikowana jest mała ilość tekstów dziennie. Wręcz odwrotnie. Nie mam czasu by je czytać i oddać im należny czas, przeanalizować i wytknąć błędy. Przeczytanie pięciu tekstów dziennie potrafi zabrać kilka godzin. Mówię tu o dokładniejszej analizie, a nie o przeczytaniu i zapomnieniu. Do tego dochodzą dyskusje pod tekstami, które jeśli tekst przeczytałem, również śledzę. To zabiera trochę czasu. Myślę, że zwiększanie limitu spowoduje, że niektóre teksty nie będą w ogóle czytane, pomijane, a co gorsza powstanie sytuacja, że czyta się teksty tylko tych osób, które się już zna. Nie o to chodzi.

Moim zdaniem proporcje są dobre i należy je utrzymać.
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 10-02-2010 17:44
Chyba zaraz po raz kolejny dyskusja pójdzie w tym kierunku, więc zapraszam do zapoznania się z wątkiem (co prawda rozpączął się od poezji, ale wkrótce poszliśmy z ogólnymi wnioskami dotyczącymi dwóch działów):

http://portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=20&thread_id=1057


"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 18:15
Popieram zdanie Andre. Wchodzę na PP około południa i widzę parę nowych. Te, które mnie interesują czytam, te które mają słabe oceny zostawiam. Bo jak tu czytać tekst z błędem ortograficznym w tytule - i to nie jest celowy zabieg. O wiele więcej tekstów powinno chodzić do czyśćca czy piekła.
I przydałby się też ogólny ranking, z całej historii portalu. Np. 100 najlepszych tekstów. Albo top10 jakieś kategorii np. groteski.
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 19:11
Chłopaki, posłuchajcie starszych stażem :bigrazz: Posiedzicie tu dłużej, to sie przekonacie.

PP jest przede wszystkim po to, żeby się uczyć, a nie tylko wrzucać-czytać teksty. Debiuty publikowane są zawsze, dlatego czasem zdarza się coś słabszego, ale za to każdy dostaje szansę, żeby dowiedzieć się, co robi źle. Prace portalowiczów, którzy nagminnie olewają porady lądują w końcu w czyśćcu.

Ja też jestem za utrzymaniem obecnego modułu wrzucania. Jeśli się naprawdę chce poświecić trochę czasu każdemu opowiadaniu, to zajmuje to sporo czasu. Zbyt duża ilość tekstu wzmogłaby selekcję, a i tak zdarzają się teksty, których autorzy musza się dopraszać o komentarz.
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-02-2010 19:21
Każdy ma prawo oczekiwać komentarza pod tekstem, nawet osoba pisząca słabiej. Może właśnie ona powinna dostać ich więcej, bo musi się jeszcze nauczyć pisać. Pamiętam, swego czasu komentarze pod moimi tekstami były dłuższe od samych tekstów. Siedziałam, tłukłam powtórki, zmieniałam konstrukcje, poprawiałam, z czasem komentarze były krótsze, reakcje czytelników inne.
Dlaczego mamy tego odmawiać debiutantom? Dlaczego ich teksty mają być w czyśćcu, a tym samym bez komentarzy? Niech się pomęczą, powstydzą, wezmą do roboty. Może się nauczą. A jeśli nie - teksty będziemy odrzucać. Jesteśmy tu po to, żeby się uczyć.
Rozumiem, że ktoś chce czytać tylko dobre teksty. Ja też chcę. Ale każdy chce, żeby jego tekst został przeczytany. A przeczytać i pomóc osobie, która się dopiero uczy pisać, to poświęcić czas. Dużo czasu. Ja na przykład wchodzę na PP kilka razy dziennie i nie mam czasu skomentować rzetelnie każdego tekstu. Czasem tyko przeczytam, czasem nawet nie całość. A czasem komentuję debiutantów kosztem innych, dobrych tekstów, bo na nie nie mam już czasu i siły. Gdyby byo więcej tekstów, byłoby pod nimi mniej komentarzy i już.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 19:23
Witam, na wstępie dodam, że jestem tu nowa, dlatego proszę o łagodne traktowanie. Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie, według jakich zasad klasyfikowane są utwory? (chodzi mi o podział na te, które się nadają do publikacji oraz te, których udostępnienie byłoby żenujące) Jakie kryteria brane są pod uwagę?:confused:
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Andre Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Amsterdam
Dodane dnia 10-02-2010 19:25
Wcale nie miałem zamiaru schodzić na temat jakości, ale jeśli już zeszliśmy, to powiem tylko:

NA POHYBEL TFURCOM!

Za bardzo irytuje mnie dawanie ludziom nadziei na to, że coś z nich będzie. W 99% nie będzie.

Początkowo chciałem jedynie zapytać o te pięć tekstów, o dziewiątej rano, bo mnie to intrygowało. Ale po przeczytaniu odpowiedzi i wątku, który wkleiła Izolda, kapnąłem się (rychło w czas), że chyba po prostu źle zrozumiałem ideę tego portalu. Myślałem, że to miejsce, które z całego śmietnika, do którego swoje zgniłe odpadki wrzucają internauci, selekcjonuje coś wartościowego, jeszcze zjadliwego, eliminując przy tym rzeczy niestrawne.

Ale jeśli założenie jest takie, że PP ma być jakąś szkołą pisania, to okey. Wtedy wszystko się wyjaśnia. Nie zapominajcie tylko, że ze szkoły wyrzuca się uczniów, którzy nie zdają egzaminów.

Tym samym chciałem się pożegnać z portalem i z Wami. Było całkiem miło.

Papa.
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-02-2010 19:33
Cytat:
Nie zapominajcie tylko, że ze szkoły wyrzuca się uczniów, którzy nie zdają egzaminów.


Tak też robimy, Andre, częściej niż myślisz ;)

Cytat:
Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie, według jakich zasad klasyfikowane są utwory? (chodzi mi o podział na te, które się nadają do publikacji oraz te, których udostępnienie byłoby żenujące) Jakie kryteria brane są pod uwagę?


Na początek niech będzie poprawny literacko, inter punkcyjnie i stylistycznie i z ciekawą fabułą. Później zobaczymy ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Akceptacja tekstów
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 19:35
Trzymaj się Andre.
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 19:36
Robimy zakłady, że wróci? :D
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 19:49
Cytat:
Andre napisał/a:

Za bardzo irytuje mnie dawanie ludziom nadziei na to, że coś z nich będzie. W 99% nie będzie.


Tobie też ją ktoś dał tutaj. Faktycznie teraz to już leć prosto do wydawnictwa ;) Powodzenia.
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 10-02-2010 20:36
Oke, ja jakoś nie wierzę że wróci...

Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 20:40
Vulpes, wszyscy wracają :) PP to ciężki nałóg :)
Do góry
Autor
RE: Akceptacja tekstów
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 10-02-2010 20:43
Ja grałem plemiona nałogowo, ale rzuciłem to z łatwością

PP to nałóg chyba gorszy od gier, próbowałem rzucić a nie było mnie najwyżej kilka miesięcy i jestem. Znów zasypuję was moimi gniotami (jakby to określił Andre)
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Akceptacja tekstów
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-02-2010 20:49
Po raz nie wiem już który poruszany jest ten temat. Sama tłumaczyłam już tyle razy, że słabo mi się robi na samą myśl powtarzania w kółko tego samego.

PP ma uczyć. Przede wszystkim. Jeśli ktoś oczekuje ambitnej literatury na wysokim poziomie, niech idzie do księgarni czy biblioteki i sięgnie po ulubionego autora. Nie będzie zawiedziony czy rozczarowany. Tutaj ludzie przychodzą po pomoc, rady - jak lepiej pisać, jak poprawiać, co poprawiać, dlaczego lepiej jest tak, a nie na odwrót.

Nie rozumiem ludzi, którzy ciągle, w kółko i wciąż od nowa pytają: po co? Odpowiem: bo tak jest od dłuższego czasu, i tak jest dobrze. Bo nowi się rozwijają. I potem mogą iść do wydawnictw i gazet.

Łatwo krytykować, trudniej pomóc tym, którzy tej pomocy oczekują. Zdaję sobie z tego sprawę doskonale.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.