Sapkowski - Wiedźmin
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Czytelnia
Autor
Sapkowski - Wiedźmin
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 30-05-2007 14:00
Przeczytałem pierwszy tom opowiadań o Wiedźminie pt."Ostatnie życzenie". Naprawdę godna polecenia książka. Postaram się kupić resztę książek o wiedźminie. Ktoś z Was czytał? Tu możemy rozmawiać o twórczości A.S.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 01-06-2007 07:43
Czytałem cztery tomy, piąty jakoś tak mnie ominął... Co można o tym powiedzieć (napisać raczej ;) ) ? Dobra seria. Szkoda, że została spartolona przy ekranizacji, no ale niestety, nie ten budżet. Książka fajna i moim zdaniem możesz spokojnie kupić pozostałe tomy (poza piątym, bo nie czytałem i nie wiem ;) ). Można polecić, to dobra powieść "magii i miecza" ;).
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 01-06-2007 13:12
Mi się pierwszy tom bardzo podobał. Wciąga strasznie. Styl jest całkiem inny niż np. u Tolkiena, ale opowiadania mają swój klimat. Drugi tom zakupię jak tylko przeczytam to, co akurat mam:p
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 01-06-2007 18:30
I zaprawdę powiadam Ci, dobrą decyzję poczynisz. A jeszcze lepiej zrobisz, gdy znajdziesz kogoś, kto kupi Ci połowę tego tomu. A najlepiej jeszcze, gdy znajdziesz kogoś, kto kupi Ci cały ten tom ;).

To oczywiście parafraza jednej z wypowiedzi w "Wiedźminie" ;).
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Tamerlan Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 03-06-2007 20:32
Świetna seria. Myśle że można nazwać ją polską "Mroczną Wieżą". Chociaż Wiedźmin wydaje mi się lepszy. Może to przez te poczucie bycia Polakiem...
http://tamerlanm1a1.dzs.pl/
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 03-08-2007 22:40
A kto mówi, że jest to literatura gorszej półki? Uważam, że jest to świetna literatura fantasy, i proszę, nie sądźcie, że fantastyka jest czymś niższego rzędu od literatury pieknej... Lem stworzył z fantasy literaturę piekną (aczkolwiek za cholerę nie mogę przełknać tych technicznych nazw). sapkowskiego cenię za humor, klimat jaki panuje w książkach - czujesz zapach trawy w Aedirn, morze w Cintrze, gówna w oborze, smród kapusty w karczmach; wyrazistość bohaterów. Polecam trylogię husycką, swietne książki. A sam autor to też bardzo bezpośredni człowiek, wystarczy, że sobie przypomne spotkanie z czytelnikami w empiku na marszałkowskiej, rok temu w październiku :)
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 03-08-2007 23:05
oo tak, oni sa najlepsi - i jaskier
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Volver Użytkownik
  • Postów: 79
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2007 01:09
ja przeczytałem wszystko sapka- więc wiedźmina też:) najlepszy cytat jaki pamiętam był w "Krwi Elfów"
"Patrzcie go trzy lwy ma w tarczy. Dwa srają, jeden warczy" :);)
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Volver Użytkownik
  • Postów: 79
  • Skąd:
Dodane dnia 04-08-2007 13:00
jak to mówi jedno z praw Murphy'ego "Każdy cytat dający się przekręcić, zostanie przekręcony" :D
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 04-08-2007 17:05
albo: "przybliża się, moi panowie i mili słuchacze, przybliża się dzień gniewu, dzień nieszczęsny, dzień łez. Przybliża się Dzień Sądu i kary. Jako stoi w liście Janowym: Antichristus venit, unde scimus quoniam novissima hora est. Nadchodzi, nadchodzi Antychryst, nadchodzi ostatnia godzina. Zbliża się koniec świata i kres istnienia wszelakiego...
Innymi słowy: nie jest, kurde, dobrze/" :D
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 06-08-2007 16:11
Ja bardzo lubię twórczość Sapkowskiego, kiedyś miałam niełżą fazę na punkcie Wiedżmina, a nie dawno skończyłam czytać trylogię husycką. Mimo drobnych niedociągnięc uważam, że jest godna uwagi. (Też polubiłam Samsona :) )
Pozatym mam zaszczyt chodzić do tego samego liceum, które skończył pan Sapkowski :)
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 08-08-2007 09:58
Oczywiści najlepszy Polski pisarz fantasy.
Najbardziej podoba mi się saga o Reynevanie i jego znajomkach. Może dlatego, że jest umieszczone w historycznych czasach. Teraz przydałoby się przeczytać "Lux Perpetua". "Boży bojownicy" toż tam jest pokazana komuna na przykładzie husyckich Czechów.
Saga o Wiedźminie to majstersztyk. Mnóstwo porównań do dzisiejszych czasów.
Obowiązkowe lektury dla miłośników fantasy.

pozdrawiam.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Artur Wrzos Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2008 14:44
Czytałem, o tak, nie dbając o to, że był onegdaj "na topie", nasz rodzimy Howard czy Tolkien. Opowiadanie "Coś więcej", wyznam, wzruszyło mnie do łez. Miło, że uwzględnił wiele naszych mitów i legend,. Szkoda, że tak szybko "pozbył się" Geralta, cóż, miał zapewne pomysł na inną serie powieści pisząc jeszcze Wiedźmina, lub też "zabił" go zbyt sie doń przywiązując, albo Gerald "wymykał" mu się stopniowo spod kontroli, "żył" jakby własną egzystencją.
Cały komplet "Wiedżmina" rozdałem znajomym, postanowiłem już do tego nie wracać.
Świat jest piekłem, a ludzie są w nim z jednej strony umęczonymi duszami, a z drugiej diabłami.
A. Schopenhauer
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
czlowiek Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2008 20:38
nie rozumiem fenomenu tej książki, ponieważ nie czytałem, ale jest na mojej liście lektur i powoli się do niej zbliżam ;)
Człowiek nie jest ani aniołem, ani bydlęciem, nieszczęście w tym, iż kto chce być aniołem, bywa bydlęciem.
Blaise Pascal
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-02-2008 20:43
Polecam, gorąco polecam, ale absolutnie całość, z opowiadaniami i nawet z alternatywnym zakończeniem.
Dla mnie miodzio!
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-02-2008 19:02
Fajne, fajne, wszystkie pięć. Czytałem dość dawno, ale jeszcze pamiętam, że mnie wciągnęło po uszy.

Wiele lat później podobnie się poczułem czytając "Młot na czarownice" Piekary, ale to uczucie nie trwało zbyt długo, bo Inkwizytor im bliżej końca (trylogii), tym bardziej tracił fason.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-02-2008 19:14
E tam pięć... jeszcze dwa tomy opowiadań z przodu i jeden z tyłu...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-02-2008 22:12
Hmm, ten z przodu to chyba czytałem, ale że z tyłu jeszcze coś jest powiadasz?? O_o
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 13-02-2008 06:57
Jest kilka opowiadań, które właściwie nie zupełnie dotyczą ciągu dalszego, ale wyszły jako ostatnie. Pojawia się tam na przykład matka Geralta i takie tam, jest też alternatywne zakończenie.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Artur Wrzos Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2008 13:12
Pamietacie z "Wiedźmina" jak popili sobie bimbru z mandragory...Jaskier spał przykryty wycieraczką...Jak snuli się skacowani na drugi dzień...
Płakałem ze śmiechu
Świat jest piekłem, a ludzie są w nim z jednej strony umęczonymi duszami, a z drugiej diabłami.
A. Schopenhauer
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.