Sapkowski - Wiedźmin
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Czytelnia
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 21-02-2008 13:20
Ostatni raz czytałem parę lat temu, ale to pamiętam. Było jeszcze kilka innych scen, gdzie lałem ze śmiechu.
A jak wam się podobała trylogia Sapkowskiego o Reinewanie? Jak dla mnie rewelacja, nie tylko fabularnie, ale też pod kontem wartości poznawczych względem średniowiecznych realiów.

Co prawda, tak w Wiedźminie, jak i Reinewanie, nie bardzo podoba mi się sposób finiszowania, bo kilka ciekawych wątków jest strasznie ściętych, ale i tak jestem fanem tegoż autora.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Artur Wrzos Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2008 13:51
O Reinewanie nie czytałem, niestety, jedynie sagę o wiedźminie, kilka lat temu, którą podarowałem znajomemu, gdyż postanowiłem juz do tego nie wracać... dobrze jest zachować do pewnych rzeczy młodzieńczy dystans.
Pozdrawiam
Świat jest piekłem, a ludzie są w nim z jednej strony umęczonymi duszami, a z drugiej diabłami.
A. Schopenhauer
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 21-02-2008 13:56
oj tak, trylogia husycka też jest świetna. Z tego co wiem, to była nominowana do nagrody Angelusa czy cuś. Humor, klimat, średniowieczne realia, sceny batalistyczne. napawdę polecam :)
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Artur Wrzos Użytkownik
  • Postów: 58
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2008 14:02
Może kiedyś się przełamię, jeśli będzie w bibliotece, nie zamierzam bowiem tego specjalnie kupować...
Świat jest piekłem, a ludzie są w nim z jednej strony umęczonymi duszami, a z drugiej diabłami.
A. Schopenhauer
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2008 11:47
Ja ostatnio przeczytałem "Krew Elfów". Nie mogę się doczekać aż w ręce wpadnie mi następny tom. Obejrzałem też ekranizację... No cóż, zdawałem sobie sprawę z opinii na temat filmu. Dlatego podszedłem do filmu z odrobiną dystansu i... nadzieją. Film zmontowany w sposób fatalny, sceny urywają się tak, że często nie wiadomo o co chodzi. W końcu nikt nie wie czy miał to być serial czy film. Sceny walki ujdą, myślałem, że będzie gorzej. Ratuję też tego nieszczęsnego smoka, jego przynajmniej było widać trochę. Zdjęcia z innymi potworami były kręcone tak, żeby przypadkiem nie było ich widać. Film niestety porażka. Uratowała go dobra kreacja Żebrowskiego. Wiedźmin jak w pysk strzelił:D Jaskier też niezły. Może kiedyś ktoś zrobi porządny film...
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 28-04-2008 20:47
Tak, Peter Jackson :D

Film żenada i szkoda na niego słów. Nawet Zerrikanki go nie ratują :)

No chyba, że nastawiamy się na ostrą jazdę bez trzymanki wspomaganą dużą dawką procentów. Wtedy, to świetne zabawa :p
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
blancheflor Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 18-06-2008 17:40
Czytałam Wiedźmina (razem z ostatnim Życzeniem i Mieczem Przeznaczenia) i muszę przyznać, że oczarował mnie. Dobry język, świetny humor, złożona fabuła i postacie, ale przede wszystkim błyskotliwość i mądrość myśli. Wiedźmin zasiał we mnie ziarno niepokoju, co dla mnie jest najważniejszym kryterium dobrej książki, dlatego też, mimo że czytałam go kilka lat temu, cały czas gdzieś tam we mnie został... Co do trylogii husyckiej- to owszem, podobała mi się. Tak jak wyżej świetna forma, tylko wydaje mi się, że brakuje w niej tego pociągającego klimatu. Jest chyba troszkę powierzchowna. Jednak w dalszym ciągu to książka na wysokim poziomie:yes:
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 18-06-2008 17:55
oj nie zgadzam się. Trylogia husycka ma klimat, ma :D
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
blancheflor Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 19-06-2008 17:35
nie mówię, że nie;) Gdyby zupełnie nie miała to nie byłaby książką na poziomie:D ale nie do końca tak dobry, jak mógłby być;) Przepraszam, czasami gadam głupoty...:shy:
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 19-06-2008 17:38
jakie znów głupoty, po prostu pogląd, z którym nie do końca się zgadzam :)
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-11-2008 19:16
No a ja przez Wiedźmińską Sagę nie przebrnąłem. Zatrzymałem się na trzecim tomie (licząc z opowiadaniami to 5). Opowiadania były najlepsze. A później jakoś mi się znudziło. Może dlatego, że wszystko czytałem po sobie i zmęczyłem się tematem? Jak znajdę chwilę czasu (czyt. lipiec-sierpień 2009) to postaram się doczytać do końca :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 10-11-2008 20:27
Cytat:
bury_wilk napisał/a:
Polecam, gorąco polecam, ale absolutnie całość, z opowiadaniami i nawet z alternatywnym zakończeniem.
Dla mnie miodzio!


Jakim alternatywnym zakończeniem? Jest takowe? Bo to, które czytałam było niestety sztampowe i bardzo rozczarowało...

Najbardziej podobały mi się opowiadania - były świetne z nawiązaniami, zagadkami, ironiczne i zabawne. Powieść o Geralcie przeczytałam z przyjemnością, acz już bez zachwytu.
Trylogia husycka - częściowo przeczytana - częściowo w trakcie :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-11-2008 20:47
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
Cytat:
bury_wilk napisał/a:
Polecam, gorąco polecam, ale absolutnie całość, z opowiadaniami i nawet z alternatywnym zakończeniem.
Dla mnie miodzio!


Jakim alternatywnym zakończeniem? Jest takowe? Bo to, które czytałam było niestety sztampowe i bardzo rozczarowało...


Chodzi o to ze zbioru Coś się kończy, coś się zaczyna?
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2008 21:10
Cytat:
Tyler Durden napisał/a:
Film niestety porażka. Uratowała go dobra kreacja Żebrowskiego. Wiedźmin jak w pysk strzelił:D Jaskier też niezły. Może kiedyś ktoś zrobi porządny film...

Zamachowski w roli zgrabnego barda, oczarowującego kobiety przypadł Ci do gustu? Jestem zaskoczona. Zgadzam się z resztą, film - porażka, ale i aktorzy, oprócz Żebrowskiego, powinni schować się ze wstydu. A już zwłaszcza Zamachowski. Dla mnie dobry był tylko w roli "Zawróconego".
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-11-2008 21:14
Powiem tak: film beznadziejny.
Żebrowski jako wiedźmin dobry tylko z facjaty.
A Zamachowski z gry.
Rzekłem.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-11-2008 22:06
Cytat:
AnonimowyGrzybiarz napisał/a:
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
Cytat:
bury_wilk napisał/a:
Polecam, gorąco polecam, ale absolutnie całość, z opowiadaniami i nawet z alternatywnym zakończeniem.
Dla mnie miodzio!


Jakim alternatywnym zakończeniem? Jest takowe? Bo to, które czytałam było niestety sztampowe i bardzo rozczarowało...


Chodzi o to ze zbioru Coś się kończy, coś się zaczyna?


Tak, o to mi chodzi. Pasuje do reszty jak pięść do nosa, ale i tak mi się podobało. Muszę jednak przyznać, że tak w Wiedźminie, jak w trylogii husyckiej, zakończenia są najsłabszą stroną tekstu. Nie wiem, ale czegos mi w nich brakuje.

Jeszcze jedno słowo o filmie :D Pisałem już, że jest tragiczny? Nie chce mi się cofać w pzrepastne zakamarki pamięci, ale oczywiście jest... jednak gorąco go polecam, jak ktoś potrzebuje wprawiś się w stan nieprzytomnej głupawki. Odpala się to arcydzieło, tankuje się ulubiony, albo i nie ulubiony trunek wyskokowy i tylko kwestia czasu, kiedy złapie się fazę... :p
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-11-2008 22:12
Przeczytałam całość, z czego cztery i pół tomu na kompie, a resztę już na papierze w samolocie... Bardzo mi się podobało, wciągnęło mnie tak, że czytałam bez przerwy wręcz maniakalnie... Nieważne :p Książka jest super i polecam serdecznie.
Co do filmu, to widziałam pół ostatniego odcinka serialu... Czy jakoś tak. Masakra. Ale to pewnie dlatego, że nie tylko ulubionego, a w ogóle trunku nie miałam... Tylko bezprocentową zupę pomidorową :yes:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 10-11-2008 22:16
Serial? E, to jeszcze mniej więcej trzyma sie kupy... obejrzyj sobie film w wersji kinowej, to jestdopiero hard core... wycięli toto z serialu i oprócz tego, że ma wszystkie te same wady, co miał serial, to jeszcze nie wiadomo o co chodzi, bo sceny i bohaterowie pojawiają sie z tak zwanej dupy i tak też znikają :)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 10-11-2008 22:47
bury, wyobraź sobie, że ja pół roku przed premierą filmu nakręcałem kolegom o książce (razem z efektami dźwiękonaśladowczymi jak ten z filmu "jak rozpętałem 2 wojnę światową), bo tylko ja ją czytałem i w końcu namówiłem ich na film :yes: Ale nie żeby u nas, a 70 km do lepszego kina, oczywiście dla tych dźwiękowych itp. efektów. Weź sobie wyobraź ich miny po seansie...

Aa nie musisz, widzę tu odpowiednią ikonę ---- > :sourgrapes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 10-11-2008 23:08
Hmpf... Po tym, co mi V. o filmie opowiadał, i co tutaj przeczytałam, to jakoś chyba się w sobie nie zbiorę... Chyba, że wypiję dużo alkoholu. Wtedy opowiem o wrażeniach, bo może znajdę w tym jakiś sens :smilewinkgrin:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]