Sapkowski - Wiedźmin
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Czytelnia
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-11-2008 08:57
ależ zbierz się, zbierz :D warto zbierać dośwadczenia :p
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 11-11-2008 09:59
O zbieraniu doświadczeń to już dyskusja na inny temat :p
Ja bywam masochistką, i oglądam nawet najbardziej beznadziejne filmy, co więcej - staram się w nich coś pozytywnego znaleźć (nie zawsze się udaje niestety...), więc może i "Wiedźmina" gdzieś kiedyś dopadnę :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Inferus Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 11-11-2008 15:24
Jak dla mnie Wiedźmin to najlepsze fantasy jakie istnieje, przeczytałem wszystkie części trzy razy i wiem, że za jakiś czas przeczytam go jeszcze raz. Trylogia husycka jest już trochę gorsza, ale nadal bardzo fajna i warta polecenia. Natomiast co do filmu i serialu o Wiedźminie to to jest czysta profanacja, nie licząc paru drobnych smaczków.
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Schakalica Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 11-11-2008 15:46
"Wiedźmina" przczytałam 2 razy co jest ewenementem w moim przypadku, bo nigdy nie chce mi się tracić czasu dwa razy na tą samą książkę (te tysiące tomów w bibliotekach, aż piszczy żeby je przygarnąć). Niezwykłe połączenie ironicznego humoru z heroicznym klimatem, którego tak barkuje naszym współczesnym czasom. Sapkowskiemu udało się uniknąć kiczu i stworzyć piękną baśń dla dorosłych. Do książki podchodzę oczywiście sentymetalnie, ponieważ towarzyszyła mi w trudnym i gorzkim okresie dojrzewania oraz pierwszych miłości ;). Co do filmu - autor miał rację, gdy po jego obejrzeniu chciał emigrować ;). Wiedźmin jest gościem z poczuciem czarnego humoru, pewną dawką bohaterskiej naiwności i dość smutnym doświadczeniem życiwoym - Żebrowski natomiast jest sztywny, napuszony i usiłuje grać jak w "Ogniem i mieczem". A to co zrobili z Jaskrem... siąść i płakać. Fabuła jest zamotana na potęgę, efekty specjalne... amatorom by chyba lepiej poszło... Uff dobrze, że widziałam to dawno temu i ta trauma już trochę minęła.
"Melancholia to żal po innym świecie, nigdy jednak nie dowiedziałem się, po jakim."
E.Cioran
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-03-2009 08:15
polecam "wiedź mina" z całego serducha :p
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 25-03-2009 08:25
uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam!
czytałam całą sagę dwa razy.
no i większośc opowiadań, w tym alternatywne zakończenie sagi, pana Sapkowskiego. Szczególnie podobało mi się "Złote popołudnie" :smilewinkgrin:
polecaaam wszystkim! ;p
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
swobby Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 04-07-2009 23:45
Ja także uwielbiam serię o Wiedźminie, ale trylogii husyckiej nie czytałam; to chyba jest pisane w takim dziwacznym, stylizowanym na dawne czasy języku? Jak tak, to nie mam zamiaru czytać.
Nie wiem jak tam z filmem i serialem, bo nigdy jakoś nie miałam okazji obejrzeć, choć bardzo chciałam. Nie wiem zresztą, czy w ogóle warto :confused:
Little angel - your world can be so cruel...
Charon
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-07-2009 13:18
Saga o Wiedźminie bardzo dobra. Przeczytałam po 2 razy wszystkie części + opowiadania :) Trylogię husycką także miałam okazję przeczytać. Wrażenia pozostawiła dobre, ale to nie to samo co wiedźmin (Mówię tutaj o emocjach w trakcie czytania). Serial jest za to beznadziejny, strasznie spłycony i tandetny. Nie polecam.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 09-07-2009 01:13
"Ostatnie życzenie" czytałem jakieś półtora roku temu. Choć nie ukrywam, że byłem lekko uprzedzony do "Wiedźmina" (głównie przez wzgląd na słabe recenzje filmu, ale nie tylko), zacząłem czytać, bo książka wpadła mi w ręce przypadkowo, a nie miałem nic do roboty. No i mnie pan A.S. pozytywnie zaskoczył, bo oprócz dość standardowej fabuły w stylu fantasy jest tam mnóstwo takich przezabawnych dialogów i innych postmodernistycznych smaczków, a i głębszej filozofii nie brak. Na pewno dzieło warte polecenia, może nie każdemu, ale większość młodych i trochę starszych czytelników na pewno nie byłaby zawiedziona.
Za to film, a raczej serial, oglądałem w paru miejscach i właściwie trudno mi powiedzieć, czy był do bani, czy "tylko" przeciętny, bo uciąłem sobie drzemkę :sleep:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
halbe Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Kozienice
Dodane dnia 18-08-2009 14:33
Twórczość Andrzeja Sapkowskiego naprawdę przypadła mi do gustu, a w szczególności saga o wiedźminie. Przeczytałem wszystkie pięć tomów i jak tylko znajdę trochę czasu to wezmę się za trylogię husycką.
A co do filmu to było totalne nieporozumienie i jak najszybciej trzeba o nim zapomnieć.
Polecam natomiast grę stworzoną przez polskie studio CD Projekt RED. Jest ona przykładem, że nie wszystko Polacy potrafią zepsuć ;)
Ciemność jest światłością mroku...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Woland Użytkownik
  • Postów: 178
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-08-2009 11:30
Też przeczytałem całą sagę o Wiedźminie - naprawdę godna polecenia :) A co do gry ... No cóż. Grałem, przeszedłem - rzeczywiście, Polacy nie partolą wszystkiego jak leci. Więcej takich i ukłony przed CDP Red :) Szczególnie te dialogi w grze ... No coś wspaniałego :D
Dostojewski umarł... Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-10-2009 19:06
Cytat:
Rok 2009 zapowiada się jadowicie – najgorętszą premierą książkową będzie nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego „Żmija”[...]

„Żmija” jest już napisana, a premierę będzie miała w pierwszym kwartale 2009 roku. Akcja powieści rozgrywa się podczas wojny w Afganistanie, a jej bohaterem jest rosyjski żołnierz. Choć brzmi to dość realistycznie, wielbiciele fantasy mogą spać spokojnie. - W „Żmii” pojawi się bardzo dużo magii - zapewnia Sapkowski.

http://www.newsweek.pl/artykuly/.../jadowita-premiera-sapkowskiego,35219,1

Ponoć już w sprzedaży :yes: Będę musiał ją ukąsić.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-10-2009 21:53
Valdo już o tym było w wątku o tym, co się czyta :) After już ma cwaniaczek... :)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 23-10-2009 22:50
To niech coś powie :) Ponoć Sapek udowodnił, że wymiata w każdej kategorii i jestem skłonny w to uwierzyć, ale lubię weryfikowanie swoich wierzeń.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-12-2009 10:08
Przeczytałem Ostatnie życzenie i powiem, że mnie zaciekawiło, więc na pewno przeczytam też Miecz Przeznaczenia. Zacząłem czytać też Żmiję, ale odtrąciły mnie nieznane mi nazwy i bluzgi w każdym dialogu - może kiedyś wrócę do tego. Maladie jest bardzo ciekawym opowiadaniem - polecam. Teraz zabieram się za Świat Króla Artura
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
mool Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2010 18:43
Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
Rok 2009 zapowiada się jadowicie – najgorętszą premierą książkową będzie nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego „Żmija”[...]

„Żmija” jest już napisana, a premierę będzie miała w pierwszym kwartale 2009 roku. Akcja powieści rozgrywa się podczas wojny w Afganistanie, a jej bohaterem jest rosyjski żołnierz. Choć brzmi to dość realistycznie, wielbiciele fantasy mogą spać spokojnie. - W „Żmii” pojawi się bardzo dużo magii - zapewnia Sapkowski.

http://www.newsweek.pl/artykuly/.../jadowita-premiera-sapkowskiego,35219,1

Ponoć już w sprzedaży :yes: Będę musiał ją ukąsić.


A ja już ją znalazłam tutaj Wiedźmin Książki :D znów nieprzespane noce z Sapkowskim :)
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Darcon Redaktor
  • Postów: 173
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 30-12-2011 11:36
Serial i film ogólnie słaby, efekty w ogóle bez komentarza. To co mi się podobało, to rola Żebrowskiego, moim zdaniem zagrał dobrze, ale sam całości nie uratuje.
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
helojza Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 28-10-2013 19:20
Nowy Wiedźmin już dostępny na allegro!
Everybody lies.
Do góry
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 29-10-2013 08:03
Noim, wielcem ciekaw, jak się toto zaprezentuje :)
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Sapkowski - Wiedźmin
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2013 21:06
Mam nadzieję, że Sapkowski się "nie stoczył" i dał porządną dawkę tekstu....:)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.