Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
Autor
Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-03-2010 21:42
Mam problem. Nigdy nie wiem, co pisać w mailu, wysyłając swoje opowiadanie do Wydawnictwa. Czy w ogóle nic nie pisać? Czy opisać, dlaczego chcę zostać wydany? Podać swoje dane?
Jakby ktoś mógł mi odpowiedzieć na te pytania, byłbym ogromnie wdzięczny :)

pozdrawiam
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 12-03-2010 21:55
Myślę, że warto napisać kim jesteś, co przesłałeś i dlaczego tam, a nie gdzieś indziej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 12-03-2010 22:07
Ja, jak wysyłałam, podawałam krótką notkę o sobie i dane kontatowe.

Inna sprawa, że nie jestem dobrym źródłem informacji, bo od pół roku nikt mi nie odpisał ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-03-2010 22:55
Tylko i wyłącznie dane kontaktowe, nic więcej. Btw - nie pisze na stronie wydawnictwa jakie informacje trzeba podać? Napisali w ogóle że swoje teksty można im wysłać na maila? Bo jeśli nie to możliwe że w ogóle go nie rozpatrzą...

Na stronie "Znaku" pisze dokładnie co trzeba tam napisać.

Ten e-mail to nie list do przyjaciela czy dziewczyny, nie ma co liczyć że wydawca będzie sentymentalny i że zauroczysz go swoim wspaniałym tekstem dlaczego tu a nie gdzie indziej kim jesteś co myślisz o sobie etc. Z tego co wiem jest to zupełnie niepotrzebne i działa zdecydowanie na niekorzyść autora. Ewentualnie możesz wspomnieć o swoich wcześniejszych publikacjach z ISSN lub ISBN...
Do góry
Autor
RE: Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
ox Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 13-03-2010 02:24
Ja wysyłając tekst do wydawcy napisałem, że jeśli mnie nie opublikuje to się zabiję (poważnie). I wiesz co? Podziałało:)

Szczerze mówiąc, gdybym pracował w wydawnictwie i dostawał miliard mejli dziennie to odrzucałbym propozycje wydawnicze za np. durny adres mejlowy, albo dlatego, że nadawca napisał "Witam" czego nie lubię, nie wspominając już o zbędnych farmazonach w stylu "dlaczego akurat mnie powinniście wydać...". Dlatego sądzę - przede wszystkim - napisz bez pieprzenia.
Do góry
Autor
RE: Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-03-2010 11:49
Dzięki wszystkim.

Pytam, bo wysłałem kilka opowiadań to tu to tam i nigdy nie wiedziałem co pisać ;)

Szykuję się do wysłania nowego opowiadani do SFFH - życzcie mi szczęścia! ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 26-04-2010 12:36
Nie wiecie, ile mozna czekac na odpowiedz po wyslaniu powiesci do wydawnictrwa? Ja czekam juz 4 miesiace i nic. I nie wiem, czy po prostu maja duzo roboty, czy mnie odrzucili. Powinnam napisac z pytaniem?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
lynch Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: łódź
Dodane dnia 26-04-2010 12:48
z tego co mi wiadomo większość wydawnictw zupełnie olewa teksty nadsyłane drogą elektroniczną. Jeśli chcesz zostać potraktowany poważniej radzę wydrukować i przesłać im swoje teksty pocztą.
Do góry
Autor
RE: Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 26-04-2010 14:05
Ja wysylalam niestety do kilku takich, co przyjmuja teksty JEDYNIE droga mailowa. Wiec jestem troche w kropce...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Pomocy. Wysyłając tekst do Wydawnictwa...
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-04-2010 21:06
Upomnij się. Generalnie to jest chyba tak, że jak po miesiącu nie odpowiedzą to można się przypominać. Najlepiej zadzwoń, wtedy będziesz miał pewność, że Twoja wiadomość dotrze do źródła i od razu dostaniesz odpowiedź. Chyba, że nie odbiorą. :p

Ja ogólnie wysłałem do SFFiH mejlem moje najnowsze opowiadanie (nigdzie nie publikowane jeszcze) i za każdym razem, gdy otwieram skrzynkę i widzę, że mam wiadomość, moje serce na chwile zamiera. A potem i tak okazuje się, że to newsletter ;)
Blog

Facebook
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.