Zdrady itp.
Autor
Zdrady itp.
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 14-03-2010 19:28
Zdrada to częsty temat w dzisiejszych związkach, rodzinach. Czy coś takiego można wybaczyć?

Chciałabym poznać Wasze opinie na ten temat. :)
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-03-2010 19:31
Ja bym nie wybaczył. Nie zdradzam, brzydzę się zdradą. Nigdy nikogo nie zdradziłem i nie zamierzam.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 14-03-2010 19:34
To zależy... jeśli powiedzmy pocałunek, spotykanie się, ale bez seksu... i pokazałby, że żałuje... pewnie po dłuższym czasie bym wybaczyła. Ale puszczania się z inną NIGDY!
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Yamna Użytkownik
  • Postów: 92
  • Skąd: Ostrowiec
Dodane dnia 14-03-2010 19:37
Jeśli Ci na kimś zależy nie zdradzasz - wiem to po sobie.

Moja przyjaciółka uważa, że zdrada to przejaw najwyższej miłości.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 14-03-2010 19:45
Cytat:
Yamna napisał/a:
Moja przyjaciółka uważa, że zdrada to przejaw najwyższej miłości.


ojej... dziwne... :|
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 14-03-2010 19:47
Myślę, że żeby odpowiedzieć na pytanie, czy można wybaczyć zdradę, trzeba najpierw zostać zdradzonym. Bo każda relacja jest inna i każda zdrada jest inna i jej powody za każdym razem są inne. Zdrada to nie tylko fakt, to cała otoczka, powody, przyczyny, czynniki sprawcze, działania innych ludzi...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2010 19:53
To bardzo indywidualne, w każdym związku panują inne układy, relacje i uczucia. Ja bym wybaczył - tyle mogę powiedzieć.:)
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Yamna Użytkownik
  • Postów: 92
  • Skąd: Ostrowiec
Dodane dnia 14-03-2010 20:03
Nie dziwne. Zdradziłaby tylko po to, żeby wzbudzić zazdrość.

Czysto fizyczną zdradę bym wybaczyła. Ale gdyby czuła, że mój partner myśli o innej kobiecie to byłby koniec.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 14-03-2010 20:04
Mówimy tylko o zdradzie w związku pomiędzy kobietą i mężczyzną?

Chyba pierwszą moją myślą byłoby, co też zrobiłam źle, co zaniedbałam, przeoczyłam... później, jakie były okoliczności... potem dopiero mogłabym sobie wyrobić jakiś sąd o tym, co się stało.

Wybaczyłabym, oczywiście, ale nie wiem, czy kiedykolwiek mogłabym jeszcze zdradzającemu zaufać.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
klaus_bawoek Użytkownik
  • Postów: 115
  • Skąd: Wilkanowo
Dodane dnia 14-03-2010 20:06
Zależy co masz na myśli mówiąc o wybaczeniu, bo nie dla każdego znaczy ono to samo. Ja osobiście byłabym zdolna wybaczyć ale nie zapomnieć i tylko w przypadku gdyby to była jednorazowa zdrada, a nie dłuższy romans. Aczkolwiek na pewno nie przyszło by mi to łatwo.
"Nie można tkwić uparcie w swoim kącie Lasu, czekając, aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich".

Kubuś Puchatek
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-03-2010 20:09
Pamiętajcie też, że cierpią nie tylko zdradzeni, ale i zdradzający. Co prawda, nie tak bardzo, ale zawsze.

Jest też zdrada fizyczna i psychiczna. Ja bym fizycznej nie wybaczył, natomiast psychiczna... no cóż, jest dowodem niedojrzałości psychicznej partnera/partnerki. Jest łatwiejsza do usprawiedliwienia, bo mniej zależy od własnej woli, ale w gruncie rzeczy, potrafi bardziej zaboleć.

Wybaczyć można, owszem, ale już zawsze pozostanie kwas. Niektóre pary tego nie wytrzymują, rozstają się, wracają. Dlatego lepiej nie zdradzać, bo można zamęczyć psychicznie i partnera i siebie.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Yamna Użytkownik
  • Postów: 92
  • Skąd: Ostrowiec
Dodane dnia 14-03-2010 20:12
W moim przypadku wybaczenie to jest puszczenie w niepamięć. Średnio wierzę w monogamię, a sex nie jest najgorszym typem zdrady. Inną by mi było trudniej przeboleć.

Mamy zupełnie inne zdanie Samuelu:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Esy Floresy Redaktor
  • Postów: 5986
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2010 20:15
Myślę, że nim zadałabym pytanie rozmówcy: "czy wybaczyłby zdradę" wyszłabym najpierw od definicji. Dla każdego zdrada jest bardzo subiektywną sprawą i każdy postrzega ją w inny sposób. Jedni w fizyczności, inni już w fantazjach. Poza tym prawdą jest, że póki nie odczuło się na własnej skórze to jest to tylko dywagowanie nad tym: "co by było gdyby". Ma rację Elwira, że ważna jest też cała otoczka. Inaczej do tematu zdrady np. podejdzie żona i matka dwójki dzieci, a inaczej nastolatka. Nigdy nie zdradziłam i nigdy nie zostałam zdradzona, a gdybać nie lubię, więc to tyle ode mnie. ;)
Możemy być tylko tym kim jesteśmy, nikim więcej i nikim mniej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 14-03-2010 20:15
Cytat:
Yamna napisał/a:
Nie dziwne. Zdradziłaby tylko po to, żeby wzbudzić zazdrość.

Zazdrość można wzbudzać inaczej, bez takich numerów. Sama się o tym przekonałam.
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2010 20:17
No ja też preferuję raczej nieco poluzowane związki. Nie to, żeby się bzykać na lewo i prawo udając, że nas za to "łączy coś więcej" - to przesada, ale też nie robić tragedii ze skoku w bok raz na jakiś dłuższy czas - to przesada w drugą stronę.
Monogamia - tak, monotonia - nie.;)
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Yamna Użytkownik
  • Postów: 92
  • Skąd: Ostrowiec
Dodane dnia 14-03-2010 20:28
Monogamia nie toleruje skoków w bok:p

Cóż, moja przyjaciółka jest radykalistką i nie toleruje półśrodków. Szczególnie, że ze swoim chłopakiem jest w nie-związku.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2010 20:45
Cytat:
Yamna napisał/a:
Jeśli Ci na kimś zależy nie zdradzasz - wiem to po sobie.

Moja przyjaciółka uważa, że zdrada to przejaw najwyższej miłości.


No mówiłem Ci, abyś zmieniła towarzystwo:D



Cytat:
_VV_ napisał/a:
No ja też preferuję raczej nieco poluzowane związki. Nie to, żeby się bzykać na lewo i prawo udając, że nas za to "łączy coś więcej" - to przesada, ale też nie robić tragedii ze skoku w bok raz na jakiś dłuższy czas - to przesada w drugą stronę.
Monogamia - tak, monotonia - nie.;)


No jakoś dziwnie bym się czuł w takim związku gdzie skok w bok byłby dopuszczalny, instytucja małżeństwa przy takim stanie rzeczy traci rację bytu.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2010 21:19
Nie jestem jakimś szczególnym miłośnikiem instytucji małżeństwa. Wierzę, że byś się dziwnie czuł - dlatego każdy powinien dobierać partnerów/partnerki tak, by ich wizje związku się pokrywały.
Najgorsze jest zakłamanie, dlatego lepiej postawić sprawę jasno na wstępie.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-03-2010 21:28
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Najgorsze jest zakłamanie, dlatego lepiej postawić sprawę jasno na wstępie.


No, jakby mi dziewczyna na wstępie powiedziała, że ma ochotę czasem skoczyć w bok, to ja bym w coś takiego nie właził. Ale jeśli Tobie to odpowiada.. :/
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 14-03-2010 22:06
Łatwiej byłoby mi wybaczyć zdradę, niż wybaczyć sobie, że zdradziłam.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.