Zdrady itp.
Autor
RE: Zdrady itp.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 02-04-2010 17:51
No i?
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Zdrady itp.
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 03-04-2010 20:31
Mówienie ludziom tego, co chcą usłyszeć (ktoś mi ostatnio zarzucił, że tak robię) to też jest kłamanie?
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-04-2010 20:42
Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Mówienie ludziom tego, co chcą usłyszeć (ktoś mi ostatnio zarzucił, że tak robię) to też jest kłamanie?


Tak. Najlepiej wyspecjalizowali się w tym politycy i takie są tego efekty, jak widać.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 03-04-2010 20:51
Ale sprawia drugiej osobie przyjemność, choćby na chwilę.;) Gorzkie by było życie bez lukru małych kłamstewek.
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 03-04-2010 21:15
Cytat:
No i?
wypisałem, żeby nikt idiotyzmów nie pisał soczewiczko. Posługujemy się językiem polskim, a nie każdy językiem swoim, więc nie nadawajmy znaczenia słowom wg własnego widzi mi się.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-04-2010 23:10
Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Ale sprawia drugiej osobie przyjemność, choćby na chwilę.;)


"Przyjemność" to nie jest coś, co powinno należeć do imperatywów naszego postępowania.

Przyjemność powinna być skutkiem, a nie celem samym w sobie. Uprawiam seks z ukochaną, bo ją kocham i mam przyjemność. Uprawiam seks z kimś poznanym na imprezie, bo chcę tylko przyjemności. Widzisz różnicę?

Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Gorzkie by było życie bez lukru małych kłamstewek.


Obym w życiu nie miał do czynienia z takimi "mądrymi" jak Ty :/
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Gandzia Użytkownik
  • Postów: 55
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 03-04-2010 23:33
Rany wiewioorko już lepsza gorzka prawda niż słodkie kłamstwa. No chyba, że lubisz mieć zniekształcony obraz rzeczywistości, ale jak dla mnie nie jest to zbyt normalne:|

A co do tego sprawiania ludziom przyjemności poprzez kłamstewka to tym pseudo-altruizmem jedynie im szkodzisz. W żadnej, nawet najbardziej błahej sytuacji, nie chciałabym być okłamywana. Czasem z niewinnych kłamstewek robią się naprawdę duże problemy.

Są takie sytuacje kiedy najlepszym wyjściem jest skłamać, ale na pewno nie zaliczyłabym do nich chęci sprawienia komuś przyjemności.

Zresztą nie sądzisz, że prawda jest ważniejszą wartością niż odrobina złudnej przyjemności? Pewnie jakbyś zapytała owe okłamywane osoby wprost czy chcą, żebyś im na siłę osładzała życie wątpię, żeby tego chciały. Chociaż pewnie i takie przypadki chodzą po świecie.

Pozdrawiam;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 04-04-2010 00:12
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Ale sprawia drugiej osobie przyjemność, choćby na chwilę.;)


"Przyjemność" to nie jest coś, co powinno należeć do imperatywów naszego postępowania.

Przyjemność powinna być skutkiem, a nie celem samym w sobie. Uprawiam seks z ukochaną, bo ją kocham i mam przyjemność. Uprawiam seks z kimś poznanym na imprezie, bo chcę tylko przyjemności. Widzisz różnicę?

Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Gorzkie by było życie bez lukru małych kłamstewek.


Obym w życiu nie miał do czynienia z takimi "mądrymi" jak Ty :/


Ale jednak cały czas ze mną dyskutujesz, chcąc mnie przekonać, że nie mam racji.
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-04-2010 00:29
Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Ale jednak cały czas ze mną dyskutujesz, chcąc mnie przekonać, że nie mam racji.


Nie chcę Cię przekonywać do niczego. I tak dobrze wiesz, że paplesz głupoty.

Po prostu mam satysfakcję, że na forum wyglądam korzystniej od Ciebie i że wpłynie to jakoś pozytywnie na innych. Mam skłonności do pouczania innych, bo rodzina ma głębokie tradycje pedagogiczne. W drugim wcieleniu jestem pastorem i klepię kazania. :)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 04-04-2010 12:25
Pogardliwe wywyższanie się nad ludźmi o innych poglądach rzeczywiście dodaje splendoru. Nie gadam głupot tylko prowokuję do myślenia. ;)
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 04-04-2010 14:29
Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Pogardliwe wywyższanie się nad ludźmi o innych poglądach rzeczywiście dodaje splendoru. Nie gadam głupot tylko prowokuję do myślenia. ;)


Ty nie prowokujesz do myślenia, tylko utwierdzasz mądrych ludzi w swoich racjach :)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 04-04-2010 15:50
Jest mądrość książkowa i mądrość życiowa...
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 04-04-2010 15:56
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
No i?
wypisałem, żeby nikt idiotyzmów nie pisał soczewiczko. Posługujemy się językiem polskim, a nie każdy językiem swoim, więc nie nadawajmy znaczenia słowom wg własnego widzi mi się.

Jedną z zasad trwałego, stabilnego związku jest szczerość. W tym wypadku kłamstwo jest zdradą. Największą. O to mi, chodziło, Tomeczku.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Zdrady itp.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-05-2010 15:16
Ciekawy wywiad z p.Maciejem Maleńczukiem.
http://www.youtube.com/watch?v=OtgN84fyWSQ&feature=related
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-05-2010 09:34
zdrajcy można wybaczyć - ale profilaktycznie należy go potem zlikwidować :shy:
tzn. nie mylić wybaczenia z darowaniem kary :lol:
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 24-05-2010 11:20
Hm, trudna sprawa z tymi zdradami. Rozum mówi mi, że powinno się być konsekwentnym i nie rozczulać się nad kimś, kto zdradził zwyrodniały system, ale z drugiej strony gdyby nie tacy jak np. Wiktor Suworow, nasza wiedza na temat wyrafinowanych metod sowieckiego wywiadu. Podobne kontrowersje odnośnie Kuklińskiego czy "zdrajców" Hitlera.

To może tak: zawsze mamy wybór, czy ryzykować zdradę (i narazić się na represje, nawet do końca życia), ale w zamian za to liczyć na godne życie. Czyli - wracając do Suworowa - wyrok śmierci na niego pozostaje aktualny w Rosji (chyba słusznie?), ale nikt mu nie każe tam wracać. A książka "Akwarium", podobnie jak oparty na niej film Krauzego wciąż są bardzo popularne zarówno w byłych krajach sowieckich, jak na Zachodzie, a Ruscy w tej sprawie mogą sobie tylko popsioczyć.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-05-2010 01:19
Cytat:
tacy jak np. Wiktor Suworow, nasza wiedza na temat wyrafinowanych metod sowieckiego wywiadu. Podobne kontrowersje odnośnie Kuklińskiego czy "zdrajców" Hitlera.

Jak ktoś kochał Rosję, to naturalne, że był przeciwko ZSRR. Jak ktoś kochał Niemcy, to powinien był być przeciw III Rzeszy. Tak samo (nie przyrównując, bo to nie ta skala) jak ktoś jest polskim patriotą, to powinien nie lubić PRL/IIIRP. Dla mnie patriotyzm, to oddanie narodowi i jego (czyli po prostu ludzi) dobru, a nie interesom państwa.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-05-2010 16:23
Cytat:
Dla mnie patriotyzm, to oddanie narodowi i jego (czyli po prostu ludzi) dobru, a nie interesom państwa.
Tak to prawda. Zwłaszcza, jeśli państwo jak np PRL zdradza naród. Jednak są pewne granice. No np kiedy III Rzesza napadła na ZSRR, a jakiś Rosjani, był na tyle świadomy, że zdawał sobie sprawę, że władza w Rosji jest zła, to przecież mimo wszystko powinien walczyć z Niemcami. Są sytuację, w których należy poświecić pewne prawdy i zasady dla dobra narodu. Dlatego ja z trójcy Bóg, Honor, Ojczyzna - najwyżej stawiałbym to co wymienione na końcu. No, ale dlatego, że jestem agnostykiem, jak byłem wierzący, to było Bóg, Ojczyzna. Nie zawsze jest tak prosto, jak się pewnym ludziom wydaje.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 27-05-2010 08:33
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Tak samo (nie przyrównując, bo to nie ta skala) jak ktoś jest polskim patriotą, to powinien nie lubić PRL/IIIRP. Dla mnie patriotyzm, to oddanie narodowi i jego (czyli po prostu ludzi) dobru, a nie interesom państwa.

Chciałbym, żeby więcej moich ziomków zdawało sobie z tego sprawę. Ale wiem, że nie jest to łatwe, gdy propaganda nie ustaje w forsowaniu swoich "prawd".


Jednak moje wątpliwości co do Suworowa pozostają aktualne. Jeśli mamy jak najlepsze intencje i w nadziei na lepsze życie / odrodzenie prawdziwej Ojczyzny / wolność wyznania, słowa, działania itp. (niepotrzebne skreślić) "zdradzimy" okupującą nas mafię, czy mimo wszystko jej spadkobiercy (najprawdopodobniej trochę mniejsza mafia :p) nie powinni nas za to ukarać?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-06-2011 17:57
A co sądzicie o zdradzie w myślach? Mówię, takie zdradzie małżeńskiej np. Czy osoba która zdradza bez stosunku seksulnego, jest równie obrzydliwa i godna pogardy?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]