Zdrady itp.
Autor
RE: Zdrady itp.
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 14-03-2010 22:58
A ja nawet nie próbuję sobie tego wyobrazić...

Kiedyś, dawno temu miałam pewną sytuację, która doprowadziła mnie do rozpaczy. Nigdy więcej.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Klatek Kluczowy Użytkownik
  • Postów: 374
  • Skąd: Tomaszów
Dodane dnia 14-03-2010 23:08
Hm... sobie to bym wybaczyła, ale nie wróciłabym do zdradzonego, a jakby mnie ktoś zdradził... to dalsze bycie razem nie miałoby sensu. To znaczyłoby, że moje niesamowite przyciąganie przestało działać, a bez tego to ja nie mogę :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Nalka31 Użytkownik
  • Postów: 879
  • Skąd: Syreni Gród
Dodane dnia 14-03-2010 23:28
Cytat:
Esy Floresy napisał/a:
Myślę, że nim zadałabym pytanie rozmówcy: "czy wybaczyłby zdradę" wyszłabym najpierw od definicji. Dla każdego zdrada jest bardzo subiektywną sprawą i każdy postrzega ją w inny sposób. Jedni w fizyczności, inni już w fantazjach. Poza tym prawdą jest, że póki nie odczuło się na własnej skórze to jest to tylko dywagowanie nad tym: "co by było gdyby". Ma rację Elwira, że ważna jest też cała otoczka. Inaczej do tematu zdrady np. podejdzie żona i matka dwójki dzieci, a inaczej nastolatka.


Otóż to i pod tym się podpisuję. Niezaprzeczalnie każda zdrada boli i zostawia w nas ślad mniejszy lub większy. Chociaż jak do tej pory mogę powiedzieć, że mnie się to nie przytrafiło, ale tez i nie powiem, że wiem jak bym zareagowała. Trudno by mi było jednak zaufać ponownie.
Wiatr kroczy moim śladem. Nie, nie kroczy. To ja jestem Wiatr.

Nie mam na imię NATALIA ;)

http://zwiatrem-podwiatr.blogspot.com/

www.e-gify.pl/gify/lokomocja/statki/statki7.gif
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 14-03-2010 23:37
Nie mam pojęcia, czy bym wybaczyła. Czasem mi się wydaje, że tak - o, na przykład w tej chwili, ale w takie trzy magiczne dni w miesiącu byłoby ciężko. I wiem, że w te trzy dni, raz w miesiącu zatruwałabym powracającym widmem nieufności życie mojemu facetowi. Czy on by to wytrzymał? Nie sądzę. Bardzo mu zależy na zaufaniu. No i w związku z tym, pewnie nigdy nie zrobi nic, co dałoby mi powody do zwątpienia.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Zdrady itp.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-03-2010 23:38
Szczerze mówiąc czasem się nad tym zastanawiam. Gdybym miał partnerkę, tzn. mam na myśli żonę i widział że szczerze żałuje tego co się stało oraz stwierdził, że to nie była jakaś powtarzająca się notorycznie zdrada ukrywana za moimi plecami, to istnieje szansa że po jakimś czasie chyba byłbym w stanie jej przebaczyć.

Przebaczenie w takich wypadkach, gdy okoliczności na to pozwalają moim zdaniem jest nawet wskazane, ale nie można też podchodzić do tego zbyt pobłażliwie, bo skoro raz się skoczyło i gostek przebaczył to czemu nie można by spróbować drugi raz...
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 15-03-2010 00:25
Zdradę tylko fizyczną ( jakiś głupi impuls, chwilę zapomnienia) chyba umiałabym wybaczyć.

Świadomego romansu z inną kobietą - nigdy!
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2010 11:44
Wybaczylam, ze mnie uderzyl, ale zdrady fizycznej chyba nie bylabym w stanie. Bo cios to jedna sekunda, w ktorej mozna starcic panowanie nad soba. (Oczywiscie mowimy tu o jednym razie). A seks... Nie mozna kogos przeleciec w dwie sekundy. Mozna, jest czas, zeby sie wycofac, zrozumiec. Skoro ktos brnie dalej...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 15-03-2010 11:55
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Nie mozna kogos przeleciec w dwie sekundy. Mozna, jest czas, zeby sie wycofac, zrozumiec. Skoro ktos brnie dalej...

O, takiego argumentu jeszcze nie przemyśliwałam. Rzeczywiście, masz rację. Seks nie jest czynnością trwającą ułamek sekundy, ale to podobno cecha kobiet, że potrafią w obliczu seksu myśleć. Są panowie, co twierdzą, że to jest nie do zrealizowania.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Zdrady itp.
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2010 12:03
Cytat:
soczewica napisał/a:
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Nie mozna kogos przeleciec w dwie sekundy. Mozna, jest czas, zeby sie wycofac, zrozumiec. Skoro ktos brnie dalej...

O, takiego argumentu jeszcze nie przemyśliwałam. Rzeczywiście, masz rację. Seks nie jest czynnością trwającą ułamek sekundy, ale to podobno cecha kobiet, że potrafią w obliczu seksu myśleć. Są panowie, co twierdzą, że to jest nie do zrealizowania.


O tym z kolei ja nie pomyslalam. Odezwac sie jakis facet, mozliwe jest myslenie? ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 15-03-2010 13:09
Cytat:
Wybaczyłam, ze mnie uderzył,


Oj, tego ja z kolei nie wybaczyłabym nigdy, w żadnej sytuacji.

Można się kłócić, wrzeszczeć na siebie, można tłuc naczynia, walnąć ręką w ścianę...ale nie we mnie.

zdarzy się raz - zdarzy się i drugi.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 15-03-2010 13:19
Cytat:
JaneE napisał/a:
zdarzy się raz - zdarzy się i drugi.

Ale to można odnieść do każdego zdarzenia, które wypływa z emocji.
Tzn: ja osobiście twierdzę, że facet, niekoniecznie mój, bo jego sobie nie wyobrażam bijącego kogokolwiek nawet w samoobronie, jeśli facet mnie uderzy, niech to zrobi tak, żeby zabić, bo znajdę i zniszczę.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Zdrady itp.
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 15-03-2010 13:38
Cytat:
JaneE napisał/a:
Cytat:
Wybaczyłam, ze mnie uderzył,


Oj, tego ja z kolei nie wybaczyłabym nigdy, w żadnej sytuacji.

Można się kłócić, wrzeszczeć na siebie, można tłuc naczynia, walnąć ręką w ścianę...ale nie we mnie.

zdarzy się raz - zdarzy się i drugi.


Wlasnie, widzisz, nie mowie, ze powinno sie to wybaczac, ale moim zdaniem... Nie wiem, jak to wytlumaczyc. Stoisz nos w nos, wrzeszczycie... Reka moze latwo skoczyc. To jest ulamek sekundy, pozniej chcialoby sie cofnac czas. Ale to jest wlasnie to, co ja juz napisalam: RAZ. Nawet nie dwa.
Sama trenuje karate i wiem, ze dobry cios pada w ulamku sekundy. I chocbys chcial, gdy juz reka Ci wyskoczy, nie dasz rady jej cofnac.
Ale znowu: raz. Drugi raz chyba bym nie wybaczyla.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-03-2010 15:46
Oyey, ja to bymże... wybaczyłże. Przeca na zło się złem nie oddaje; a i to jest przysłowie: do czech razy sztuka. A czemuż to by nie? Po czech razach - brak zaufania. Może nawet i z lenistwa zwykłego, jakoby nie chciało mi się nad tym zastanawiać, czy może zdradzić większą liczbę razy.

Lecz wżdy najbardziej-m za postem Elwiry... choć jestemż zdania, iż można na to odpowiedzieć, ale, tako czy siako, każda zdrada inna jest...

A co do panowania nad sobą... tyle mogę powiedzieć, eż trochę nie rozumiem ludzi, którzy tegoż nie robią.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-03-2010 17:30
Mnie raz zdradziła kobieta, ale byłem też zdradzony przez kogoś innego. Zdrada nie tylko się tyczy chodzących za rączkę. Zdrada, to jeśli ktoś daje do zrozumienia, że możemy mu ufać, a później okazuje się, że jego słowo nic nie znaczy.

Taki ktoś jest szmatą. Nie wiem, jak szmacie można wybaczać, szmata służy do wycierania podłóg, albo okno żeby przetrzeć.

Ale podziwiam ludzi, którzy chcą ze zdrajcami być dalej. To takie chrześcijańskie.




Cytat:
Oj, tego ja z kolei nie wybaczyłabym nigdy, w żadnej sytuacji.

Można się kłócić, wrzeszczeć na siebie, można tłuc naczynia, walnąć ręką w ścianę...ale nie we mnie.

zdarzy się raz - zdarzy się i drugi.
Miliony kobiet to uwielbia. Przecież jest tyle kobiet, których facet uderzył co najmniej raz, a niektóre więcej dostały i nadal są z nimi, znaczy, że to lubią, a jak ktoś coś lubi i innym nie szkodzi, to fajnie.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 15-03-2010 17:33
Cytat:
lina_91 napisał/a:
Wybaczyłam, ze mnie uderzył,


Nigdy w życiu nie wybaczyłam bym śmieciowi, który podniósłby na mnie rękę... zabiłabym gnoja. a jak nie ja, to mój tatuś.
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-03-2010 17:36
Cytat:
Nie mozna kogos przeleciec w dwie sekundy. Mozna, jest czas, zeby sie wycofac, zrozumiec. Skoro ktos brnie dalej...
Nie do końca. Jak ktoś jest psem lub suką, to nie panuje nad instynktami.
Już lepiej być zdradzonym z premedytacją. Wtedy przynajmniej wiesz, że byłeś z kimś inteligentnym, a nie ze zwierzęciem. Bo sypianie z kimś kto nie myśli zakrawa na zoofilię.




Cytat:
Nigdy w życiu nie wybaczyłam bym śmieciowi, który podniósłby na mnie rękę... zabiłabym gnoja. a jak nie ja, to mój tatuś.
Lepiej ty, bo tatuś w więzieniu mógłby mieć gorzej. A ty jako młoda dziewczyna, mogłabyś się wykpić.

Od takich rzeczy jest policja i sądy. Dobrze zachowywać się jak dorośli i cywilizowani ludzie.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 15-03-2010 17:56
Cytat:
Lepiej ty, bo tatuś w więzieniu mógłby mieć gorzej. A ty jako młoda dziewczyna, mogłabyś się wykpić.

Od takich rzeczy jest policja i sądy. Dobrze zachowywać się jak dorośli i cywilizowani ludzie.


Nie zmienia faktu, że bym śmiecia...
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-03-2010 18:04
Należałoby mu się.

Ale np jeśli jest się z kimś w związku przez pięć lat, i nagle się dostaje po pysku to może wybaczyć? No bo to musi być choroba. Chyba, że ofiara jest lekko zakręcona. Bo dziwne jest być w związku długo i nie wiedzieć, że ktoś jest pie... w dekiel. Bo tylko tacy ludzie biją innych bez wyraźnego powodu. A jeśli taka osoba wiedziała, że jest ten jej partner/partnerka lekko w dekiel to ja nie żałuję takiej osoby. No chyba, że jest bardzo brzydka, albo biedna i nie miała innego wyboru.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
hostessa Użytkownik
  • Postów: 165
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 15-03-2010 18:12
Nawet jakbym miała trzecie oko i debet w każdym banku to nie pozwoliłabym na to sobie. Są przypadki, że dopiero po 15 latach małżeństwa facet podnosi rękę na kobietę. I nawet jakbyśmy mieli troje dzieci i czwarte w drodze (uchroń mnie boże!) to bym od niego odeszła. Na taką zniewagę nie zasługuje żadna kobieta!
Bo sens życia polega na tym, aby w tej szarej rzeczywistości zrobić coś, z czego dumnym będzie się do końca życia;
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-03-2010 18:17
Cytat:
Na taką zniewagę nie zasługuje żadna kobieta!
Człowiek. Kobieta jest człowiekiem, mężczyzna jest człowiekiem. Rozumiem, że nie uznajesz jakiejść wyższości, czy niższości kobiet. Ale równość.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.