Z czym macie problemy podczas pisania?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
akacjowa agnes Użytkownik
  • Postów: 1597
  • Skąd: Lubasz
Dodane dnia 08-08-2013 10:22
Ja nagłe pomysły notuję w Notatniku Iphona :) Poza tym mam zawsze przy sobie długopis i choćby jeden paragon :)
Jestem kudłata, łaciata i piegata, lecz koło pióra równo mi to lata ;)
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
Ayumi Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Chaos
Dodane dnia 08-08-2013 11:46
Problemu z zapisywaniem myśli w czasie ataku inspiracji nie mam, bo zmyślna opcja notatek w telefonie umożliwia utrzymanie ich przy życiu przed dorwaniem się do klawiatury. Moim podstawowym problemem przy prozie jest popadanie w skrajności. Spowalnianie akcji lub jej nadmierna dynamizacja. Nawałnica dialogów lub ocean opisów. Natomiast w poezji ciężko znaleźć ten złoty środek. Zbyt wiele patosu, ciężkości. Ale trening czyni mistrza, czyż nie? :)
Cytat:
Anioł nig­dy nie upa­da. Diabeł upa­da tak nis­ko, że nig­dy się nie pod­niesie. Człowiek upa­da i powstaje.

- Fiodor Dostojewski
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-08-2013 14:17
Odnośnie notowania, tymczasowo robię to w Kindlu bez polskich znaków. Muszę potem edytować. A pomysły często są natury formalnej, jakieś szkielety kompozycji oparte na "mocnych punktach" (kulminacyjkach). To wymaga rozpisania obszernego.

Wiadomo, że wystarczy kupić najdroższy telefon i problem zniknie, no ale musi być alternatywa.
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
Druus Użytkownik
  • Postów: 211
  • Skąd: Tanger
Dodane dnia 09-08-2013 13:38
W moim przypadku nokia e71 plus QuickOffice. Na pewno taniej od jabłka.
Straciłem kontakt z rozumem.
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 10-08-2013 03:32
Kartka papieru i długopis (szybciej niż pióro) i masz wszystkie problemy rozwiązane. Założę się, że szybciej nigdzie nie zapiszesz nowego pomysłu. Nawet w najnowszej generacji telefonie.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-08-2013 11:50
Druus napisał:
W moim przypadku nokia e71 plus QuickOffice. Na pewno taniej od jabłka.


Dzięki Druus, czegoś takiego właśnie szukam. Przy okazji trafiłem na Nokie E75. Ten model wygląda na ideał podręcznej maszynki do pisania.
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 10-08-2013 18:01
Hmm nie wiedziałam w jaki temat na forum wrzucić, ale w sumie dotyczy problemów w trakcie pisania więc daję tutaj - moim zdaniem świetny artykuł, polecam każdemu!

Niewolnicy stylu:

http://xiegarnia.pl/artykuly/.../niewolnicy-stylu/

Macie problemy ze stylem?
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
weronikulus Użytkownik
  • Postów: 177
  • Skąd:
Dodane dnia 02-10-2013 19:39
Tak jak mówią "Niewolnicy stylu" , za Norwidem : "najtrudniej odpowiednie dać rzeczy słowo". Właściwie to nie wiem czy dzisiejsza uwaga jest w stanie przyjąć poważne uznania autorów.
Chodzi mi głównie o uznanie Sobie, że "ptak" za bardzo strzela dźwiękiem i nie pomaga stworzyć pożądanego obrazu wielkich podniebnych grup, które lekko się kołyszą. Naprawdę lepiej byłoby użyć "proso", które zatapia się w swoich podwójnych "o". W dodatku nurkuje w chmurze.To tylko jeden przykład.
Osobiście jestem za wymyślaniem słów w sytuacjach na których naprawdę nam zależy...
i jeżeli w ogóle zależy na barwie, wydźwięku, masie...
"Poza Rzeczy-Wistością
nie szukaj już niczego
bo Wistość tych Rzeczy
jest nie z świata tego!"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
Anathema Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2014 18:26
A ja największe problemy mam z tytułem i już od jakiegoś czasu moje wiersze są ich pozbawione. Miałam dość marnowania czasu, lub stresu związanego z tym, że po wierszu napisanym wielkim natchnieniem i zadowoleniem, będę musiała wybierać jakiś tytuł, coś podsumowującego, a przecież niektórych abstrakcji nie da się niczym zdefiniować ;)
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
EdwardH Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Соколка
Dodane dnia 20-02-2014 19:11
Cytat:
Z czym macie problemy podczas pisania?


Z dziewczyną.

A bo to gada, a bo to telewizor włączy, a bo to coś znowu innego...
edwardhorsztynski.blog.pl/ - mój blog
https://www.facebook.com/pages/.../234295336732681?ref=hl - mój fanpage
https://www.facebook.com/pages/.../128293687346723?fref=ts - fanage mojego zespołu
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
stawitzky Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: .
Dodane dnia 28-06-2014 14:43
Na wieczór, w nocy, w trakcie pisania, wszystko się zgadza. Cały tekst, w sensie. Lecz po śnie, na drugi dzień, już nie. Nie potrafię wrócić do swojej prozy. A jak wracam, to się potykam. Piłuję literki, przestawiam, i tak przez kilka kieliszków, aż w końcu rzucam tym o ścianę.

i tak w kółko.
znajdź to, co kochasz i pozwól się temu zabić
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-06-2014 16:26
Ja mam w ogóle problem z pisaniem... napisze dwa wyrazy i patrzę i patrzę i patrzę... a one patrzą na mnie... i tak jest każdego dnia... a jak już coś napiszę, to chowam na samo dno... i nie pokazuję, chyba że mam zły humor...
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
pieknairower Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: lubelskie
Dodane dnia 29-06-2014 21:49
Kot po klawiaturze chodzący - problem nie do przeskoczenia.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
davidchoodek Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 03-07-2014 23:45
ja za to dzisiaj potrzebowałem ciszy do pisania a w mieście z tym cięzko(Wawa) więc pojechałem do Łazienek Królewskich, śpiew ptaków i chodzące wiewiórki koło Ciebie to jest to ;D
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
jurekrogowicz Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2014 16:18
Zawsze mam problem z początkiem wiersza :)
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 06-07-2014 17:26
jurekrogowicz napisał:
Zawsze mam problem z początkiem wiersza :)


Ja mam świetne początki, natomiast środek i koniec nie wychodzą nigdy.
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-07-2014 19:56
Nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz :D
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
M.S. Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 07-07-2014 10:07
Mój problem jest taki, że każdy mój tekst, który ma więcej niż jeden dzień przestaje mi się podobać. Wędruje na dno szuflady. Tyczy się to nie tylko poezji, ale i prozy.
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 07-07-2014 19:21
A wiesz, ze jest na to rada? Ja też tak kiedyś miałam, potem się nauczyłam, nie oceniać ich jako swoich, lecz tak, jakby napisał je ktoś inny ;) Działa :)
Do góry
Autor
RE: Z czym macie problemy podczas pisania?
wykrot Użytkownik
  • Postów: 333
  • Skąd: znad Tanwi
Dodane dnia 07-07-2014 21:23
dark_kid napisała:
Nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz :D


Święte słowa, ale cóż zrobić?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.