Zapytam, odpowiem szczerze
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2015 17:31
Łabądku,Tobie - mężczyznie bez skaz fizycznych (przynajmniej widocznych:p) ciężko jest zrozumieć tych mniej urodziwych. Mnie operacje plastyczne nie rażą, razi mnie brak umiaru w ich robieniu tych, którzy ich nie potrzebują. Od tego jest lekarz, żeby ustrzegł dobrze wyglądającego człowieka przed zrobieniem z siebie drugiej mamy Stallone czy innego Jacksona. Bo tacy faktycznie powinni zasiedlić kliniki o drzwiach bez klamek;)
Dark, zgadzam się w pełni, że cięcie i inne formy autodestrukcji są odpowiedzią na ból psychiczny, ale raczej niewiele to pomaga. Juz lepiej pisać wiersze. A pomoc najbliższych? Cenna, ale nie zawsze jest dostępna, nie sądzisz? Czasem ci bliscy, są źródłem bólu duszy...

Nie jestem podobna

dalej
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-08-2015 17:54
Co do cięcia się... są sposoby na takie cięcie, że tego nie widać... są takie miejsce, że chyba tylko jakby być nago to można zobaczyć.

Jestem podobna do brata... ze wszystkiego, oprócz charakteru. Wszyscy twierdzą, że wyglądamy jak bliźniaki. Są między nami tylko dwie różnice... jest 10 lat starszy i jest optymistą.
dalej.
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-08-2015 18:39
dark_kid napisała:

bezdomni też potrzebują pomocy, ale nie oznacza to że są chorzy psychicznie... ciąłeś się kiedyś?

dalej.


A co ma piernik do wiatraka? To trochę jak powiedzieć: "skoro niebo też jest niebieskie, to czy po śmierci będę policjantem?" Problem bezdomności można stosunkowo łatwo rozwiązać, bo właściwie kluczem do zmiany sytuacji bezdomnego jest brak kasy. Wystarczy sporo kasy dać bezdomnemu, albo zorganizować mu dach nad głową, i bezdomnym być przestaje. Chcesz powiedzieć, że jak dać trochę kasy temu, który się tnie, to się ciąć przestanie? Wątpię.
Nie twierdzę więc, że każdy, kto potrzebuje pomocy, jest chory psychicznie, jak sugerujesz. Ale każdy kto się tnie, zdrowy psychicznie nie jest.
Czy się ciąłem? Nie. A po co? Jestem na tyle dużym chłopcem, żeby umieć problemy rozwiązywać racjonalnie. Pomijając, że cięcie się żadnego problemu nie rozwiązuje, tylko stwarza następne, jak zauważyli inni dyskutujący.

Alke, ja też nie potępiam operacji plastycznych korygujących straszne wady. Na przykład przywracające ludzki wygląd ofiarom wypadku. Szokują mnie tylko operacje wynikające z próżności.

Nie jestem podobny do siostry. W żadnym stopniu.

Dalej.
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
bened Użytkownik
  • Postów: 388
  • Skąd:
Dodane dnia 27-08-2015 13:53
dark_kid napisała:
są sposoby na takie cięcie, że tego nie widać... są takie miejsce, że chyba tylko jakby być nago to można zobaczyć.

Bywają w życiu sytuacje, gdzie i bez bielizny się trzeba pokazać, ale mniejsza o to, bo pewnie i znaleźliby się tacy, którym nie przeszkadza pokazywanie swoich śladów po cięciach. Tak czy inaczej jest to wyrządzanie sobie krzywdy. Nawet jeśli ktoś robi nacięcia, po których niby nie ma śladu, to problem polega na tym, że od tego typu ran zazwyczaj się zaczyna, a później przestaje to wielu ludziom wystarczać. Robią tych ran coraz więcej i coraz głębsze. W głowie zaczynają świtać myśli samobójcze i dlatego to wszystko jest takie niebezpieczne. Łatwo się w tym pogubić.

Jaki smak lodów lubisz najbardziej?
"Są w życiu chwi­le, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wte­dy właśnie oka­zuje się... że jed­nak może. "
Rafał Kosik
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-08-2015 15:15
czekoladowy z toffi
dalej.
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-08-2015 19:15
Takich, które pływają w szklaneczce whisky.

Dalej.
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 28-08-2015 13:59
czekoladowy z kawałkami czekolady polany sosem czekoladowym. Mniam

dalej
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
littleb Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2015 18:52
wszystkie o smaku owoców,a najbardziej te cytrusowe

w jakim wieku "wzięło cię" na pisanie?
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-08-2015 21:20
W XX wieku. ;)

Jaki dystans przepływasz w ciągu jednorazowej wizyty na basenie?
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
bened Użytkownik
  • Postów: 388
  • Skąd:
Dodane dnia 31-08-2015 11:57
Wolę pływać w jeziorach i zalewach, gdzie ciężko się mierzy dystans w metrach, ale jeśli wybieram się na pół dnia to ze cztery godziny spędzam na samym pływaniu :)

Paul Walker przed śmiercią pracował na planie "Szybcy i wściekli 7". Aktor przed tragicznym wypadkiem nagrał sporą ilość scen, ale nie wszystkie. W brakujących sekwencjach wystąpili jego bracia w roli dublerów. Co sądzisz o tym fakcie?
"Są w życiu chwi­le, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wte­dy właśnie oka­zuje się... że jed­nak może. "
Rafał Kosik
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
littleb Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd:
Dodane dnia 01-09-2015 12:06
Moim zdaniem dobrze zrobili,że chcieli aby postać Briana nadal byla w filmie. Jeśli producenci by go uśmiercili,gdy aktor sam nie żył byłoby to trochę brakiem szacunku. A z wykorzystaniem dzisiejszych efektów różnica między wyglądem Paula a jego braci,którzy go zastąpili była ledwo widoczna.
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
bened Użytkownik
  • Postów: 388
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2015 01:12
Mam zupełnie inne zdanie na ten temat.

Jaki alkohol preferujesz?
"Są w życiu chwi­le, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wte­dy właśnie oka­zuje się... że jed­nak może. "
Rafał Kosik
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
Heisenberg Użytkownik
  • Postów: 604
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2015 01:37
Szampotygrys, ale to kiedyś... Teraz rzadko zdarza mi się pić alkohol. Piwsko ewentualnie.

dalej
What's changed, Jesse?
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
bened Użytkownik
  • Postów: 388
  • Skąd:
Dodane dnia 03-09-2015 09:05
Pijesz żeby się wyszaleć, czy żeby nie oszaleć?
"Są w życiu chwi­le, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wte­dy właśnie oka­zuje się... że jed­nak może. "
Rafał Kosik
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 03-09-2015 10:46
rzadko piję, raczej towarzysko

dalej
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 03-09-2015 14:37
Myślę, że jedno nie wyklucza drugiego, chwila szaleństwa pozwala się zresetować i może pomóc w tym, by nie oszaleć ;)
I właśnie takie mam do tego podejście.

Dalej
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
labedz Użytkownik
  • Postów: 448
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-09-2015 17:12
Ani jedno, ani drugie. ;)

Dalej.
Wolał umrzeć, niż dać się zabić.
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
bened Użytkownik
  • Postów: 388
  • Skąd:
Dodane dnia 04-09-2015 08:59
Jesteś romantyczka/ romantykiem?

[Dodano 06-09-2015 08:03]
Czyżby sami rozważni byli na tym portalu ? :)

Jaką miałaś/miałeś/ masz ksywkę w szkole/ wśród znajomych ?
"Są w życiu chwi­le, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wte­dy właśnie oka­zuje się... że jed­nak może. "
Rafał Kosik
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
alkestis Użytkownik
  • Postów: 404
  • Skąd:
Dodane dnia 06-09-2015 12:46
nie jestem romantyczna, nie miałam też ksywki

dalej
Do góry
Autor
RE: Zapytam, odpowiem szczerze
bened Użytkownik
  • Postów: 388
  • Skąd:
Dodane dnia 08-09-2015 18:54
Jaki jest wg Ciebie ten świat ?
"Są w życiu chwi­le, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wte­dy właśnie oka­zuje się... że jed­nak może. "
Rafał Kosik
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]