Dobra książka na wakacje
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
Autor
Dobra książka na wakacje
nkowalczyk07 Użytkownik
  • Postów: 35
  • Skąd:
Dodane dnia 23-07-2010 22:07
są wakacje a ja nie wiem jaką książkę przeczytać polećcie mi jakąś fajowską w której dużo się dzieje:p
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2010 04:21
Kod leonarda da vinci.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-07-2010 10:04
dużo się dzieje, pierwszy przykład z brzegu - Stephen King "Sklepik z marzeniami", bardzo dużo się dzieje :yes:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 24-07-2010 15:00
Zależy jakie książki lubisz.

Jeśli coś z Fantastyki, to na portalu widziałam ostatnio reklamę książki "Mistrzyni Burz" właśnie z hasłem Zabierz ją na wakacje :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
Immortal Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2010 15:04
Cytat:
Ares napisał/a:
Kod leonarda da vinci.


To najgorsza książka jaką czytałam. Istna tandeta. Ale spróbuj, może akurat Ci się spodoba ;]. Ja polecam Stiega Larssona "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Jest po prostu świetna! Nie bez powodu nazwano ją światowym bestsellerem :)
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
w siodle Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 26-04-2012 10:20
Ja natomiast polecam wam "Igrzyska śmierci" Suzanne Collins. Może ktoś z was czytał? To niesamowita książka. Władze państwa Panem zmuszają podległe sobie tereny (dystrykty) do składania daniny w postaci jednego chłopca i jednej kobiety, między 12 a 18 rokiem życia. Mają oni wziąć udział w Głodowych Igrzyskach, które są transmitowane na żywo w telewizji. Na śmierć i życie. Wygrać może tylko jedna osoba. Bohaterką i narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen. Polecam. Ja przecztałam dopiero pierwszy tom, ale z niecierpliwością czekam na drugi.
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
Kaero Użytkownik
  • Postów: 864
  • Skąd: Wałcz/Poznań
Dodane dnia 26-04-2012 10:48
w siodle, dwa następne tomy są równie dobre :)
A ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
w siodle Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2012 09:12
Rzeczywiście, właśnie zaczęłam czytać drugi. Ten jest jeszcze straszniejszy. Popłakałam się na tym jak zabili tego starszego pana za zagwizdanie piosenki Rou.:(
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-06-2012 15:17
Polecam Charlesa Bukowskiego, a w szczególności zbiór opowiadań : "Kłopoty to męska specjalność" - super język, humor, naturalizm i odjazd :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
MamaMuchomorka Użytkownik
  • Postów: 187
  • Skąd: Nibylandia
Dodane dnia 12-06-2012 15:26
Bóg urojony Dawkins Richard żeby nie zgłupieć całkiem podczas wakacji... urlopu mądra książka;)
Bardziej od wariatów, żal mi jedynie idiotów
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 12-06-2012 18:20
Joseph Heller - Coś się stało. To jest dobra książka, jeśli już używamy tego słowa.

Trochę psychodeliczna, co pozwoli odświeżyć swoje poglądy, na, hm.. wszystko. Ewentualnie utwierdzić je. :)
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
alicja a Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2012 19:30
Dobra książka na wakacje to tylko romans ale w innym wydaniu i tylko dla kobiet . Coś całkiem innego, zdecydowanie polecam. Zaskoczy wszystkich i wciągnie jak wir. Super, super.
Alfonso Signorini-Zbyt dumna, zbyt krucha-:yes::smilewinkgrin::lol::rol::p
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 12-06-2012 22:28
Marina - Carlos Ruiz Zafon - lekki horrorek na popoludnie:)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
Bax Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd: Wrąbczyn
Dodane dnia 19-07-2012 12:03
A. Christie - Zabójstwo Rogera Ackroyda
:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 19-07-2012 13:18
Dougal Robertson "Nie ulec oceanowi" - znudzona dotychczasowym życiem rodzina, postanawia opłynąć cały świat. Przygody, walka o życie, psychologia i horror w jednym. Nawet zekranizowano tę książkę. To dla leniwych ;)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 19-07-2012 14:14
zajcanko, Marina Zafona to dobra lektura na weekend. zbyt szybko się ją połyka, a później zbyt szybko się o niej zapomina.

ja polecam Jane Austin - Emma. swaty zahaczające o XIX-wieczne romanse. tak lekko, ale zadziornie. wydaje się, że nie tylko dla pań, choć wiadomo, że kobiety łatwiej przyjmą treść książki.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 19-07-2012 17:32
Whole - no właśnie napisałam, że to na popołudnie :D A o czym to było?:confused:
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 27-07-2012 16:00
o dziewczynie, która zajmuje się bardzo tematem związków między swoimi znajomymi i przyjaciółmi. chce zaznajamiać ze sobą ludzi, ale koniecznie tego samego statusu społecznego! mezalians jest w jej oczach całkiem niemożliwy!



nie mogę się oprzeć, by nie podzielić się tym, przez co teraz przechodzę! historia tak niewyobrażalnie wciągająca, bo pełna pasji, która wylewa się z każdej stronnicy! opis życia w XIV-wiecznej Barcelonie - niewiarygodnie prosto, ale z rozmachem uchwycony tryb funkcjonowania w średniowiecznym mieście.
kurcze! polecam: Katedra w Barcelonie, Ildefonso Falcones!
:smilewinkgrin:
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
Anima Użytkownik
  • Postów: 79
  • Skąd:
Dodane dnia 17-08-2012 20:30
Książki Zafona to faktycznie dobra rozrywka na letnie popołudnia, ale te bardziej znane ("Cień wiatru", "Gra anioła";) pewnie większość osób na forum już czytała, a te, które stworzył wcześniej (jak wspomniana wyżej "Marina";) to faktycznie lektury na jeden wieczór.
Miłośnikom historii polecam serdecznie powieści Kena Folletta. "Filary ziemi", "Świat bez końca", czy najnowszy "Upadek gigantów" dają znakomite wyobrażenie o życiu ludzi w różnych epokach historycznych, a przy tym, jako że napisane są przystępnym językiem, "pochłania się" je szybko i bezboleśnie w kilka zaledwie wieczorów. Poza tym, naprawdę warto, jeśli się nie czytało, sięgnąć po wskazane przez użytkownika w siodle "Igrzyska śmierci", chociażby dlatego, żeby wyrobić sobie własną opinię na temat "dzieła", które stało się niedawno także kinowym hitem.
Młodzieży polecam na wakacje dzieła J. Gaardera z "Dziewczyną w pomarańczami" i "Mają" na czele. Błyskotliwe, nieco filozoficzne, ale z wartką akcją to bez dwóch zdań powieści, które dają do myślenia.
Do góry
Autor
RE: Dobra książka na wakacje
zanetka Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 16-12-2015 14:02
Fajny romans to "Ścieżki życia" Edyty Kowalskiej. Perypetie "nowego etapu życia" kobiety po zdradach męża. Polecam bo lekka i humorzasta książka :)
Do góry
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • »
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?