Promocja literatury
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-07-2010 20:55
Dużo narzekania w Polsce: to źle, to niedobrze, a tamto tragicznie. Nie wiem, jak wam, ale mi zależy na tym aby w Polsce literatura była czymś ważnym, aby książki zajmowały należne im miejsce. Miałem sen; gdzie ludzie w szkole rozmawiali o książkach bo to było modne i normalne, gdzie księgarnie pękały w szwach jak multipleksy, gdzie wstyd było przyznać się do nieczytania. Chciałbym aby ten sen się ziścił. Jeśli macie narzekać i krytykować, odsyłam was do Dody i Irka z Big Brothera, jeśli kochacie książki zapraszam do tematu.

Pytanie co każdy z nas osobno, oraz co wspólnie możemy zrobić by promować literaturę, czytelnictwo.
Ja mam pomysł, który mam zamiar wykonać, na zlocie wrześniowym już się w nim pojawię :D
Koszulka ze zdjęciem jakiegoś pisarza, myślę o Dostojewskim. Ludzie mają Lady Gagę, Kurta czy Che Guevarę, ja chcę mieć Fiodora.
A wy jakie macie pomysły, co możemy zrobić? Może wspólnie?
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Immortal Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd:
Dodane dnia 25-07-2010 21:01
ten pomysł z koszulkami jest świetny! xD
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-07-2010 21:12
"Fabryka słów" dość regularnie wypuszcza koszulki reklamujące książki. Można je kupić np przez serwis valkiria.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-07-2010 21:14
Nie :) Bo co uważacie, że Kurt miał lepsze teksty niż Bułhakow, Mann albo Fiodor? To dopiero gwiazdy. Życie też mieli ciekawe. Zasługują na to. Fajnie jak na mieście zobaczysz kogoś kto ma koszulkę ze zdjęciem Dukaja, Miłosza, albo Wojaczka. :D
Mam jeszcze pomysł dla pań. Koszulka z napisem czytanie jest sexy ;) Zresztą niedługo dodam opowiadanie na PP, w którym wyłożę co mam namyśli. To będzie o analfach i analfkach ;)



Cytat:
"Fabryka słów" dość regularnie wypuszcza koszulki reklamujące książki. Można je kupić np przez serwis valkiria.
Dzięki za info jak mają coś z książami mr Komudy to sobie zamówię.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 25-07-2010 21:15
Zamówię sobie taką koszulkę:) Świetny pomysł Tomasz.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-07-2010 21:19
http://www.valkiria.net/index.php?categ=131&parent=119&p=shop&navop=119&area=59

Są z Komudą :) i to nie takie drogie. I o to chodzi, niech ludzie widzą, że czytanie jest fajne.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Deidre Użytkownik
  • Postów: 316
  • Skąd: Kalety
Dodane dnia 25-07-2010 21:21
Tomasz, trafiłeś mnie tym Kurtem prosto w serce... :lol:
Ja chciałabym Dostojewskiego. :D
Go back to the caves with your Bible.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-07-2010 21:33
W Szinie jest taki sklep gdzie można zamówić sobie, ja tak zrobię, nie wiem jak gdzie indziej, ale pewnie też są.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 25-07-2010 21:40
Bardzo chciałabym mieć koszulkę z Wojaczkiem, podpisaną "Poezja jest sexy". Świetna myśl.:)

U nas tego typu "cuda" zamawia się u fotografa.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-07-2010 23:36
a ja mam przypinkę z hasełkiem "kto nie czyta ten bandyta"
- teściowa dostała na targach ;)
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-07-2010 21:01
kto nie czyta ten bandyta i to chyba jest prawda.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 26-07-2010 21:19
Jak znajdziecie gdzieś taką, z napisem Czytanie jest sexi, dajcie znać. Zaraz sobie kupię :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-07-2010 21:28
Tak? Zamówię ci.
Ale słuchajcie, nie interesuje was promowanie czytelnictwa? Bo nie wierzę, że brak wam pomysłów.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 26-07-2010 21:41
:)mnie interesuje Tomku, tylko wiesz zastanawiam się wciąż nad tym jak zrobić coś oryginalnego w tym temacie:yes: i nawet już jest taki,,jeden błysk w oku'', ale za nim tym się podzielę, to pomyśle kilka razy nad tym:yes:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-07-2010 21:44
Ale Poke to co robisz w szkole to super, z tym teatrem. O tym mówię. Nie narzekamy, tylko działamy!!!!!!! :D This is PP!
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 26-07-2010 21:48
No dobra Tomku nie będę taka i zdradzę, bo Twoja przedmowa mnie wzruszyła:yes:.Tak pomysł też na zlot wrześniowy, zabiorę ze sobą Przedświt i jeszcze inne książki(a jak mogłeś się przekonać sam to stanowi cześć mojego podręcznego bagażu) usiądę w cieniu fontanny i zacznę głośno czytać(wiesz , że mój głos donośny) w nadziei, że ludzie przystaną, po przecinku oddam książkę Tobie, następna będzie Oke itd.:yes:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Promocja literatury
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 26-07-2010 21:52
Dla mnie pomysł z koszulkami jest naprawdę fajny. Wiem, to są jakieś koszta, ale przecież każde z nas od czasu do czasu musi kupić sobie coś do ubrania;)

Mielibyśmy też znak rozpoznawczy :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-07-2010 22:41
Poke boję się, ale to świetny pomysł. Spoko mogę to zrobić. Zróbmy show!!! a Co!!!



Jadwigo, a ja to jeszcze widzę dalej :D Takie czytanie w dużych miastach. Umawiamy się na wspólne czytanie :D Fajne to. Kojarzycie scene z "Przeminęło z wiatrem" gdzie kobiety czytały Dickensa czekając na Ashleya i Rhetta. To fajna moda na wspólne czytanie :D
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 26-07-2010 22:46
Świetny pomysł.:)
I nie wiem, dlaczego tak rzadko spotykany w naszych miastach. Faktycznie, kiedy ktoś czyta na głos, ludzie przystają, zadziwieni... A nuż komuś książka przypadnie do gustu!
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 26-07-2010 22:52
Fantastyczny pomysł.
Może jednak uda mi się przybyć do Wrocławia:)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]