Promocja literatury
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Promocja literatury
Emily Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Luben/Breslau
Dodane dnia 26-07-2010 23:01
Ja od kilku tygodni posiadam płócienną torbę z podobizną Haliny Poświatowskiej :D o koszulce z Wojaczkiem albo Bursą też myślałam, ale nie mogłam skombinować dobrego, dużego zdjęcia, żeby zrobić nadruk. Głośne czytanie książek to wg mnie dobry pomysł. Trochę żałuję, że mój głos i dykcja nie za bardzo się nadają do takich akcji.
niechaj cię pochłonie morze sargassowe

zanurkuj w wątpiach
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 27-07-2010 04:05
:)z tym głośnym czytaniem to jest tak, że można propagować prawie wszędzie:yes:powiem Wam, że to działa, czasami kiedy moi milusińscy są rozkojarzeni, nie maja chęci do pracy, to siadam z nimi na podłodze w klasie robimy taki magiczny krąg, one wybierają książkę z naszej klasowej biblioteczki i czytam, czytam im, gdybyście mogli ujrzeć wtedy ich twarze, każdy z Was mógłby zobaczyć bez trudu, nawet bez słuchania treści o czym jest książka, na ich twarzach rysuje się cala treść, czasem pozwalamy sobie na to, że robimy taka małą inscenizację treści podczas czytania to dopiero jest zabawa.I uwierzcie to działa, zdarzają się chwile, że któreś z nich przynosi swoja książkę i prosi o poczytanie. Po przez czytanie nie jednego ,,chuligana'' można ujarzmić:yes:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-07-2010 03:34
Drogi Tomaszu!

Przenoszę się tu, bo Elwira uznała, że rozmowa o celu PP jest "o niczym" i zamkła wątek. Do tego rodzaju internetowych warsztatów literackich, prowadzonych na PP, a dotyczących nauki stylu pisania i omówienia sposobu przekazu treści należałoby zaprosić dobrych pisarzy. Wyobrażam to sobie tak, że napisaliby na portalu artykuły tematyczne poświęcone poszczególnym problemom związanym z twórczością. A więc na przykład co jest w niej najistotniejsze, na co przy pisaniu należy zwracać uwagę, o konieczności poznawania Historii Literatury, o pokoleniowej sztafecie Kulturalnej i tak dalej. Mam nadzieję, że podobne artykuły znalazłyby na PP wielu czytelników. Tak jak mam nadzieję, że jest wielu ludzi, którym w literaturze chodzi o coś więcej, niż kasę.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-07-2010 15:59
Cytat:
Wyobrażam to sobie tak, że napisaliby na portalu artykuły tematyczne poświęcone poszczególnym problemom związanym z twórczością. A więc na przykład co jest w niej najistotniejsze, na co przy pisaniu należy zwracać uwagę, o konieczności poznawania Historii Literatury, o pokoleniowej sztafecie Kulturalnej i tak dalej.


zaproście pisarzy jak najbardziej, ale - z całym szacunkiem - chociaż historię literatury zostawcie Nam! :p

Cytat:
Mam nadzieję, że podobne artykuły znalazłyby na PP wielu czytelników. Tak jak mam nadzieję, że jest wielu ludzi, którym w literaturze chodzi o coś więcej, niż kasę.


ja także wierzę, że nie wszystkim chodzi w lit. o kasę,
ALE co do tego, że podobne artykuły znajdą szerokie zainteresowanie nie byłabym taka pewna.
z doświadczenia wiem, że nawet przy dobrych chęciach się potem porzuca taki artykuł.
musiałby on więc być napisany w ciekawy i niezwykle zwięzły sposób.
nie może to być kolejny nudny długi wywód.

no, ale to tylko ja ;)
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-07-2010 16:12
Malaszka

rzeczywiście: powinien być napisany ciekawie, krótko i nienadęcie, bo rzecz w tym, by przyciągał, a nie odrzucał.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 29-07-2010 16:24
W sumie Pilipiuk swoim Kursem Pisania Bestsellera, przyciągnął wielu czytelników, a jago artykuły krótkie nie były.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-07-2010 16:31
JanE

bo artykuł powinien być pisany sercem, a nie pugilaresem
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 29-07-2010 16:46
Masz rację Owsianko POWINNO SIĘ.

Niestety w ostatnim czasie miałam zbyt wiele dowodów na to, że to właśnie portfel jest podstawową siłą napędową wszystkich przecięwzieć.

Będę niezmiernie szczęśliwa, jeśli ktoś na powrót poskleja mój idealizm. :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-07-2010 17:33
JanE

"Będę niezmiernie szczęśliwa, jeśli ktoś na powrót poskleja mój idealizm"

nie tylko Ty.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-07-2010 18:12
Dobra ja to widzę tak;
1) Ktoś coś pisze na jakiś temat. Nie wiem kto się zgodzi, ale czym więcej materiału tym lepiej.

2) Zainteresowani dyskutują o tym. Ale trzeba by to jakoś zorganizować, kulturalnie bez kłótni. Nie wiem, czy na portalu, może jakoś za pomocą maili.

3)Bierzemy czyjś utwór, kogoś z nas i dokonujemy porządnej analizy. Nie tak jak w komentarzach, tylko naprawdę przygotowane wszystko.

4)Myślę też o jakimś spotkaniu, na które każdy przygotowuje tekst. Uczesnicy czytają owe teksty, przygotowują się i na spotkaniu rozbieramy każdego po kolei.

Co wy na to? Jakie obiekcje i jakie pomysły?





Ostatni punkt podoba mi się najbardziej ;)
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-07-2010 18:30
Obawiam się, że dyskusja pod „rozbieranym” tekstem przekształci się w pyskówkę zabarwioną szczyptą intelektualizmu. Warsztaty wyobrażałem sobie jako tematyczne artykuły bez striptizu. Kiedy zaczniemy dywagować i abstrahować, popadniemy w kolejny bełkot.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 29-07-2010 18:38
Owsianko, przygotuj plan takich warsztatów, zaproś kogo trzeba, podyskutuj, niech się zgodzi na cykl artykułów i zgłoś się do redakcji z gotowym pomysłem. Gołosłowiu mówimy precz.
Tylko czym jest wiedza bez praktyki? Ten autor powinien systematycznie komentować i omawiać teksty osób biorących udział w warsztatach. Znajdź kogoś takiego, będziemy wdzięczni.

Tomasz, mnie się ostatni punkt podoba najbardziej, bo najlepiej widzę jego realizację. Ale nie bardzo wiem, jak można by to przeprowadzić na PP. Może spróbuj uściślić?





Cytat:
Przenoszę się tu, bo Elwira uznała, że rozmowa o celu PP jest "o niczym" i zamkła wątek.

Cel PP jest jasny - Autor wrzuca tekst, my go komentujemy jak umiemy. Takie cele mają niemal wszystkie portale literackie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-07-2010 19:02
Elwra

Skoro cel jest tak jasny, to dlaczego tylu użytkowników wchodziło na stronę i zabierało głos?

W sprawie gołosłowia: lepiej przedtem podyskutować o planie, niż modyfikować go podczas realizacji.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-07-2010 19:02
Proste. Ustalamy np Warszawę za miejsce, teraz znaleźć jakieś miejce gdzie można rozmawiać, myślę, że nawet dałoby się w jakiejść szkole klase załatwić. Tam będzie owo rozbieranie tekstów.

I teraz pytanie kto może być i kto chce pracować. Robimy listę zainteresowanych. Nas. Każdy z uczestników pisze tekst, do jakiegoś tam czasu. Zależnie od liczby zainteresowanych ustalimy maksymalną długość utworu. Każdy z uczestników otrzymuję te utwory na maila i robi ich analizę.

Spotykamy się, sadzamy pierwszego delikwenta na krześle i robimy mu wykład. Po kolei każdy, jeśli uwagi będą się powtarzać, nie trzeba mówić tego samego. I tak każdego z uczestników.

Wiadomo, zależy od liczby osób, możemy podzielić się na grupy. Np trzy osoby robią jedną, kolejne trzy osoby inną. To do ustalenia.

Kwestia tylko chęci do pracy uczestników jako komentatorów i jako autorów. Bo jak mamy komentować na odwal oraz pisać byle co, to nie ma sensu.

Co wy na to?

Później możemy iść na piwo, albo wrócić do domów.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 29-07-2010 19:44
Cytat:
OWSIANKO napisał/a:
Elwra

Skoro cel jest tak jasny, to dlaczego tylu użytkowników wchodziło na stronę i zabierało głos?

W sprawie gołosłowia: lepiej przedtem podyskutować o planie, niż modyfikować go podczas realizacji.


Tyle? Całe cztery, ze mną :lol: Dlaczego? Bo o dupie Maryny każdy lubi gadać, ale jak coś zrobić, to nie ma komu.
Ja jestem zdania, że lepiej robić niż gadać. Masz przyzwolenie, możesz załatwiać warsztaty.



Tomaszu, w takim razie należałoby faktycznie najpierw przygotować cykl artykułów o tym jak pisać. A chyba największym problemem jednak pozostaje to, że nie mieszkamy blisko siebie. Może byłyby to spotkania regionalne jakoś i tu grupy ustaliłyby się same? Albo w ramach zlotu?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-07-2010 20:37
Tak spotkania regionalne mają sens. Nie można przesadzać też z liczbą uczestników, bo organizacyjnie może być bardzo trudne.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-07-2010 01:31
Eliwira

"o dupie Maryny każdy lubi gadać, ale jak coś zrobić, to nie ma komu."

po takich komentarzach odechciewa się rozmawiać z ludźmi Twojego pokroju. Wątek wyrzucony do śmietnika był rozwojowy i mógł rozwinąć się jak kontrowersje wokół literatury. Ale Twoja wola. Baw się więc sama.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 30-07-2010 02:38
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Tak spotkania regionalne mają sens. Nie można przesadzać też z liczbą uczestników, bo organizacyjnie może być bardzo trudne.




Popieram takie spotkania maja sens, a jeszcze jak prowadzone będą metoda warsztatową to naprawdę może znaleźć swój wydźwięk w późniejszym czasie:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Promocja literatury
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 30-07-2010 09:31
Owsianko, temat kontrowersje wokół literatury jest tutaj:
http://portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=30&thread_id=1442

Sam go założyłeś, więc po co nowy? Zapoznaj się z punktem regulaminu dotyczącym zakładanie niepotrzebnych tematów.

Ludźmi mojego pokroju, czyli takimi, którzy wolą robić niż gadać i nie lubią, jak ktoś sieje zamęt po to, żeby pogadać, a jak każe mu się coś zrobić, to mnie obraża. Masz rację, nie mamy o czym rozmawiać, bo próbujesz rządzić, a my nie jesteśmy Twoimi podwładnymi. Proponuję założyć własny portal.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-07-2010 10:10
Elwia

nie wiem, skąd wysnuwasz wniosek, że próbuję "rządzić". Jestem jak najdalszy od tego. Pytasz po co nowy wątek, skoro był tamten. Bo jeden jest tematycznie inny od drugiego i gdybym połączył oba, zarzuciłabyśbyś mi, że wprowadzam zamieszanie.

pozdrawiam niegołosłownie

Marek
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]