Promocja literatury
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 07-08-2010 09:27
No jedni wolą gadać, inni się kłócić a jeszcze inni kochać. Nie moja sprawa. Ja robię swoję, bez tysięcy słów wstępu. Jeśli komuś się podoba to się podłącza, a jeśli się nie podoba to reszta mnie nie interesuje.

Pokę :) widzę, że jesteś zainteresowana. Świetnie, obgadamy sprawę dokładnie we Wrocku. Okazało się, że mamy całkiem niezłe możliwości w jednym z rejonów Polski. A co do ciebie Pokenio ;) myślę, że twój zawód i zaangażowanie w to co robisz będzie niezłym kapitałem w krystalizującym się planie :)

Dobra Pokę mówię co mam na myśli :D zaangażowanie szkół. A co jakby tak, nie robić warsztatów wyłącznie dla nas, ale też dla młodzieży? Wszędzie się znajdą młodzi, którzy chcą pisać, a my jako ludzie, z małą ale jakąś tam wiedzą, coś możemy pomóc.

Wiesz, jak obczaje coś nie coś, odezwę się do ciebie na gg, albo na PW. Zresztą jak ktoś jest zaintersowany niech pisze w tym wątku.

A jutro idę się dowiedzieć, ile mnie będzie kosztować koszulka z Dostojewskim ;) i dla jednej koleżanki z PP mam też podobną zorganizować.



Ziomek mojego kumpla ma sprzęt do robienia koszulek :D takich, myślę, że jak się znajdzie odpowienia liczba osób zmieścimy się w 20 zł. Widzę to tak. Z przodu co chcecie, z tyłu adres PP.



Wspólne czytanie we Wrocławiu :D Będziemy czytać teksty naszych użytkowników, czyli teksty z tego portalu. Chcecie aby usłyszeli was Wrocławianie? Chcecie nam pomóc, dobrze się bawić? Zapraszamy!! Do mnie i do Poke proszę pisać.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 07-08-2010 09:46
Tomek ja się łapie na koszulkę, -( świetny pomysł:yes:), a z przodu to chcę no wiesz taką kieszonkę z uśmiechem:yes:
Tak kochani zapraszamy do wspólnego czytania, będziemy e Was czytać głośno, i oddawać Wasze czucia, może jeszcze znajda się inni śmiałkowie:yes: ręczę, że to będzie przy okazji wspaniała zabawa:yes:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-08-2010 16:28
Otóż cena koszulek wyjdzie maks 35 zł, ale raczej około 30, może mniej. Wszystko zależy od tego co na takiej koszulce chcecie. Ja proponuję coś takiego - na plecach www.portal-pisarski.pl z przodu jakieś hasło, ewentualnie zdjęcie jakiegoś pisarza JaneE chce taką z "Czytanie jest sexy" ja chyba nie będę przesadzał zrobie sobie "Czytanie jest trendy" ;) Zobaczę, jak to wyjdzie wtedy cenowo, z jakimś pisarzem też sobie zrobię. Zainteresowani pisać mi na pw.



Pierwsze koszuki zamówione :) dla mnie i dla JaneE
Czytanie jest trendy i Czytanie jest sexy (to drugie dla Pani) a na plecach nasz adres PPowy

Może dodam fotkę ze mną w tej koszulce
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 23-08-2010 20:13
:)a moja?
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Promocja literatury
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 23-08-2010 20:33
Tomasz zobacz czy da radę z takim napisem? "Książka jest jak ogród noszony w kieszeni". Jak da radę to ja taka poproszę
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 01-09-2010 22:45
Pokę bo ja nie wiem co ty chcesz konkretnie.
A sprawa wyglada tak. Wszystko się da, ale płacimy za kolor i centymetry. Jest drogo, ale jak wcześniej pisałem, będę miał szanse pogadać z kumplami mojego zioma, aby taniej było. Dla JaneE i dla siebie zamówiłem w normalnym sklepie, drogo, ponad 40 zł.
Gabstone za taki napis wyjdzie dużo, tzn tak mi się zdaje. Dlatego pogadam z ziomem moim, może się to da jakoś tanio załatwić. Ale to nie teraz niestety. Jadę na Mazury w tym tygodniu, to nie będę miał jak. :D PP rządzi. Obiecuję wam koszulki, i będą ;)



"Nie każdy jest entuzjastą czytania"(nie jestem pewien, czy przytaczam dokładne słowa, ale sens zachowałem) - przed chwilą na TVP INFO tak powiedział młody człowiek, kiedy się wypowiadał na temat gablot w tradycyjnych muzeach. Jest źle - czytanie w XXI wieku dla średnio rozwiniętego umysłowo człowieka nie powinno być problemem. Nasza w tym głowa. heh :|
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
ziemowitos Użytkownik
  • Postów: 36
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 02-09-2010 21:31
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wydawnictwem Radwan? Mam na myśli wasze teksty.;)



Czy ktoś próbował gdzieś wysłać tekst i z jakim efektem?
Czytam i piszę
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
marionetka Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 02-09-2010 21:39
do TomaszaObludy i Poke. A czy połetki wojewódzkie np. z Kam. G. mają szansę na czytanie z wami swoich wierszy we Wrocku?
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-09-2010 15:56
Każdy miał szanse, ale już po ptakach, następne czytania jadą do Poznania. Odpowiedni temat pojawi się w najbliższym czasie. Pozdrawiam.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
kubakozub Użytkownik
  • Postów: 10
  • Skąd:
Dodane dnia 17-10-2010 20:44
Ja polecam wszystkie dramaty Zbigniewa Herberta i słuchowisko jego autorstwa pt. "Lalek" oraz dramat "Kartoteka" Tadeusza Różewicza. Są naprawdę warte przeczytania.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-02-2011 10:38
Cytat:
W listopadzie 2010 roku Pracownia Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej, współpracująca z TNS OBOP, przeprowadziła badanie społecznego zasięgu książki w Polsce.

Wynika z niego, że przynajmniej jedną książkę przeczytało zaledwie 44 proc. rodaków - to fatalny wynik, bo w tym roku do kategorii książka zaliczono nawet albumy, poradniki, encyklopedie, słowniki, a także książki w formie elektronicznej.

Pracownicy biblioteki pocieszają się jednak, że zeszłoroczny wynik i tak jest lepszy od tego z 2008. Wtedy bowiem zarejestrowano rekordowo niski odsetek osób miewających kontakt z książką - tylko 38 proc.

No wypas, nie?
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2011 10:41
Ciekawe, jak oni przeprowadzają badania. Mnie nikt nigdy nie zapytał, ile przeczytałam książek. Z moich znajomych praktycznie wszyscy czytają. Nie wiem, czy jest w ogóle sens przejmować się tym, że nie czytają wszyscy Polacy. Nie wszyscy też korzystają z internetu i oglądają telewizję.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-02-2011 10:51
http://czytelnia.onet.pl/0,2252607,0,0,0,ogloszenie_danych_dotyczacych_czytelnictwa_w_polsce,wiadomosci.html



Cytat:
Nie wiem, czy jest w ogóle sens przejmować się tym, że nie czytają wszyscy Polacy.
To po co mieszkasz w naszym kraju?



Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze. Jestem pewien, że przejmujesz się czytenictwem swojego narodu, bo nie chcesz aby Twoi ziomkowie byli kretynami. Chcesz aby w Twoim kraju ludzie byli zdrowi także umysłowo. Więc zrozum nas, Polaków.



Cytat:
W dwóch krajach, gdzie tego rodzaju badania prowadzi się w bardzo podobny sposób – Francji i Czechach – wskaźnik ten jest znacznie wyższy. Wynosi on odpowiednio 69 i 83 proc.
Może po takich wynikach Polacy przestaną lubić Czechów? 83%! MF
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2011 10:51
Cytat:
Cytat:
Nie wiem, czy jest w ogóle sens przejmować się tym, że nie czytają wszyscy Polacy.
To po co mieszkasz w naszym kraju?


Tu już walnąłeś kretyństwo :)

Tomasz, czytanie było, jest i będzie domeną elit. I to nie tylko w Polsce.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-02-2011 10:53
Cytat:
Przyjmując, że rzeczywistymi czytelnikami są ci, którzy czytali przynajmniej sześć książek w ciągu roku, należy stwierdzić, że kategoria ta jest od kilku lat stosunkowo stabilna (ok. 12 proc). Dla porównania, wskaźnik ten we Francji kształtuje się na poziomie 35 proc.” - zauważają specjaliści z Biblioteki Narodowej.
Wow! Ładnie, ładnie. 12% Co za wstyd, co za wstyd :uhoh:
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2011 10:56
Powiedz mi, czy samo czytanie jakoś wpływa na inteligencję? Większość czytających w Polsce stanowią gospodynie domowe, czytające romanse i poradniki i to one nabijają znacząco pulę :)



Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Mam nadzieję, że Ci u nas dobrze. Jestem pewien, że przejmujesz się czytenictwem swojego narodu, bo nie chcesz aby Twoi ziomkowie byli kretynami. Chcesz aby w Twoim kraju ludzie byli zdrowi także umysłowo. Więc zrozum nas, Polaków.


Nie przejmuję się absolutnie, a przecież pracuję w bibliotece :) A to co piszesz i inteligencji i zdrowiu umysłowym, to chyba sam nie wiesz, o co Ci chodzi :)
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2011 11:00
Tomasz, podaj mi co czytają Ci Czesi i Francuzi, a potem będziemy dyskutować nad tym, co się czyta u nas :)
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2011 11:03
Może najpierw przeczytaj wszystkie raporty dokładnie, wyciągnij wnioski, przemyśl sobie i potem podyskutujemy :) Ciężko mi rozmawiać z kimś, dla kogo takie wyniki to zaskakująca nowość :)



No i powiedz mi w końcu w oczy, że Rumunką jestem i nie mam prawa się wypowiadać, może w końcu tego osta dostaniesz :bigrazz:
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-02-2011 11:15
To są tylko i wyłącznie Twoje przypuszczenia :) Jak już znalazłeś, że tyle czytają, to poszukaj co. Może się okazać, że Czesi czytają tylko książki kucharskie, a Francuzi poradniki seksualne :)



Wiesz, taki sam problem niedługo będzie miała telewizja, że za mało osób ja ogląda, a przecież ma w ofercie też dobre programy :) Będziesz walczył o to, żeby więcej osób oglądało telewizję?



Ja myślę, że spadek czytelnictwa zmobilizuje czy też zmusi wydawnictwa, żeby wydawały mniej badziewia, które obecnie zasypuje rynek. Bo sam piszesz, a przynajmniej tak mi się wydaje, ze najważniejsze, żeby czytać książki wartościowe.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 20-02-2011 11:16
Tu Polska, ale Czech poszukam.
www.stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/krak/ASSETS_osk_19_2008.jpg
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]