Promocja literatury
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-11-2012 12:43
Mam pomysł na coś w rodzaju Flasch mob, nie dokładnie błyskawiczne i spontaniczne, ale coś trochę jakby w tym stylu. W związku z tym, że żadne Czytania nie odbyły się w tym roku, chciałbym coś zorganizować.
Otóż chciałbym zaprosić ludzi aby w swoich miastach spotkali się w konkretnym miejscu, o wybranej porze i sobie czytało. Nie wiem, powiedzmy w okresie od 12 do 13. Miałby to być rodzaj współzawodnictwa miast, gdzie więcej publicznych czytaczy. Cyknęłoby się zdjęcia, aby pokazać, kto rządzi czytelniczo.
A co jest najbardziej publiczne? Mhm? :confused: Centra handlowe!
Dlatego te zgrupowania miałby się odbyć w głównych centrach handlowych, i tu prośba.

Szczecin, to wiadomo centrum Galaxy na parterze.

ale
Poznań Stary browar?
Warszawa Złote tarasy?
A inne miasta?

Co sądzicie o tym pomyśle i jakie centra w waszych miastach dadzą radę zebrać czytających ludzi?
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 11-11-2012 13:32
Ja chcę Łódź. ;)
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-11-2012 13:35
Heh, mam na myśli każde miasto jednocześnie. Czyli działoby się to równolegle, aby zobaczyć, które miasto może naprawdę pokazać sporą liczbę czytelników i być zauważonymi przez postronne osoby.
Np nagle w Starym Browarze w jednym czasie, w jednym miejscu siedzi 15 osób z książkami, to już by było zauważalne.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 11-11-2012 13:36
No spoko, mamy kilku ludzi tutaj, a razem raźniej coś działać. ;)
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-11-2012 13:53
Z trójmiasta mam taką propozycję
Cytat:
W Gdańsku to chyba Galeria Bałtycka. W Gdyni mógłby być Klif




Łodź Manufaktura



Przy okazji mogłby się odbyć zlot regionalne, może ktoś obcy by się do PP podłączył.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 11-11-2012 18:56
A może by to bardziej zrobić pod kątem województw... Wybrać miasto i zwołać ludzi "wojewódzko".
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-11-2012 19:33
Dlaczego nie, ale myślisz, że komuś będzie chciało się przyjechać do większego miasta? Ja myślę, że Gdańsk, Łódź, Warszawa i Kraków coś może zrobić. Jeśli oczywiście ten pomysł wypali. No zobaczymy czy będzie zainteresowanie.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 11-11-2012 20:22
Jeśli Poznań to oczywiście tylko Stary Browar! Szkoda, że pora roku nie jest ciepła, bo wtedy czytanie można zorganizować w parku należącym do Browaru albo an dziedzińcu, ale i tak w SB miejsca jest pod dostatkiem.
pozdrawiam :)
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 11-11-2012 20:27
Pomyślałam sobie, że szybciej ktoś przyjedzie do większego miasta, niż zorganizuje jakieś spotkanie w swoim małym miasteczku (gdzie czasem nie ma nawet takich centr handlowych, by choćby usiąść było można...).
Byłyby to takie małe zloty z godzinnym akcentem czytelniczym.
No chyba że pojawią się tylko ludzie z konkretnych miast, to wówczas typowo miastowe szranki będą :).



No albo na zasadzie, które z miast zwoła więcej czytelników, ale z całej Polski.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-11-2012 20:30
Myślę, że szranki to będą żadne sądzę, że będzie Warszawa, Poznań, Łódź, a reszta będzie daleko w tyle. W Szczecinie pewnie, samo sobie będę czytał no i kawę z MCa wypiję.
Do góry
Autor
RE: Promocja literatury
Senrix Użytkownik
  • Postów: 129
  • Skąd: Tey-Poznań
Dodane dnia 12-01-2013 15:26
Jakby miało się coś ciekawego w Poznaniu dziać, to ja chętnie. Przy okazji wrzuci się to na "E-Poznań" i mały rozgłos będzie. Swoją drogą, jakiś czas temu wpadł mi pewien pomysł do głowy... A mianowicie, bierzemy książkę, jakieś "coś" na czym można usiąść, najlepiej składane krzesełko (wędkarskie się ładnie nadaje - zobacz). Siadamy, np. w Starym Browcu i czytamy wszyscy. Można każdy sobie, byle czytać, lub wszyscy jeden tytuł i na głos. Jestem ciekaw min ochroniarzy. :D W tym CH można by w nowej części ( "Pasaż" ) zrobić.
Cytat:
Jestem niczym neon, błyskam by móc w pełni zaświecić.

Tomasz Kąkolewski. (ja)
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.