Jak pisać o seksie?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Jak pisać o seksie?
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 07-02-2011 20:49
Ja lubię czytać o seksie i dlatego powiem tak: lubię, jak jest napisane wyraźnie i bez oporów, ale ostatnio trafiła mi się książka, gdzie przegięto w tej kwestii - "Sceny z życia pozamałżeńskiego", zmęczyło mnie i w pewnym momencie zaczęło mi się po prostu robić niedobrze. Chyba wyleczyłam się z czytania o seksie na długi czas.
Sama nie wiem, czy umiem pisać akurat na ten temat, jak na razie nie zdołałam dotrwać na tyle długo z przepisywaniem, żeby dowiedzieć się od publiczności, jak oceniają moją wydolność seksualną. Na piśmie.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Jak pisać o seksie?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-03-2011 16:37
Ja nie potrafię właśnie zmęczyłem, krótki fragment, ale i tak było ciężko i mi się nie podoba.



Ja nie potrafię właśnie zmęczyłem, krótki fragment, ale i tak było ciężko i mi się nie podoba.
Do góry
Autor
RE: Jak pisać o seksie?
sylviiart Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 25-03-2011 10:35
Aby erotyk był dla mnie seksualny czytelnik powinien czytając go czuć zmysł, namiętność, dotyk, ciepło, miłość, chęć kochania się...
nie powinien czuć obrzydzenia, świństwa....
sylviiart
Każdy z nas nosi w sobie piękno - cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć
Do góry
Autor
RE: Jak pisać o seksie?
Kulturalny Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 27-06-2012 17:11
A ja myślę, że to zależy od autora i sympatii jaką zaczynamy go darzyć w trakcie czytania. Czego przykładem może być Bukowski, używający ordynarnych i strasznie szowinistycznych określeń przy opisie aktów i tak będzie bawić czytelnika. Autoironiczna aura, którą rozpościera w koło siebie sprawia, że czytając jego książki nie idzie go nie polubić, przez co wiele można mu wybaczyć, traktując zdania typu " jej cipa była odpowiednio ciasna" jako element stylu, a nie oddzielne wyrażenie. Brudnemu, zapijaczonemu, ale poczciwemu Bukowi ujdzie to płazem. Z kolei u Wilde'a dostrzegam zupełnie inny efekt. Opisy seksu są ubarwione kwieciem słowa, wykwintne porównania i metafory, które męczą i po dłuższym czasie odstraszają.
Do góry
Autor
RE: Jak pisać o seksie?
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 28-06-2012 13:51
Z seksem jest o tyle problem, że zwykle mamy bardzo indywidualne doświadczenia. Zbyt szczegółowe opisywanie seksu zwykle nie ma sensu, bo każdy i tak zobaczy co innego. Jestem zdania, że wystarczy jedynie ukierunkowywać wyobraźnię czytelnika.
A jeżeli już musi być scena erotyczna to lepiej po prostu zrobić zdjęcie, zamieścić w tekście i napisać: "Następnie udali się do zoo (patrz fotografia nr 1)".
Do góry
Autor
RE: Jak pisać o seksie?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 28-06-2012 14:12
Polecam tomik poetycki Jakuba Winiarskiego Piosenki starego serca :) A może ktoś czytał?

Można oczywiście na wiele sposobów, tak jak ze wszystkim w pisaniu - żeby to było autentyczne dla danego autora, dla danego tekstu
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
Autor
RE: Jak pisać o seksie?
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 28-06-2012 20:47
"Pamiętnik zabawki" autora nie pamiętam, ale warte uwagi.:bigrazz:
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Jak pisać o seksie?
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-09-2012 17:30
Dosłownie, jak Bukowski :)

Przynajmniej będzie wiarygodnie, bez śrubek, wianków, cudów i aniołków w tle :)

Ckliwe stękanie do kosza!
Wszak to anatomia... miłości, więc może bez zbędnych ornamentów?
Ale też bez zbytnio szczegółowych opisów, bo to niczemu nie służy.

Mając na myśli Buka nie myślałem o słownictwie, jakim się zazwyczaj w takich razach posługiwał, a o sposobie opisywania.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Jak pisać o seksie?
Berenika Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Galicja
Dodane dnia 14-08-2013 22:28
A co sądzicie o Tolkienie i seksie? Ostatnio na jednym z blogów spotkałam się z tezą, że: Tolkien to był porządny pisarz, nie musiał pisać o seksie, żeby stworzyć wiekopomne dzieło. Słowem - literatura mogłaby się obyć bez erotyki.
KLIK w świat mojej poezji:

https://www.facebook.com/jgrabarzpoezja
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.