Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
Sue Ogg Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2011 13:22
Lubię kupować książki, lecz dopiero wtedy, kiedy wiem, że są dobre i że z chęcią sięgnę po nie po raz drugi.
Biblioteki denerwują mnie, bo zwykle te książki, które chcę przeczytać są wypożyczone albo w ogóle ich nie ma. Terminy to straszna rzecz... tak trudno ich przestrzegać.
Czasem zdarzy mi się też pożyczyć coś od znajomych. ;)

Co do antykwariatów... W ogóle. Zwykle Empik, rzadziej księgarnia.
Do góry
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
MadeInChinaTown Użytkownik
  • Postów: 88
  • Skąd: Toruń
Dodane dnia 30-08-2011 13:45
Rzadko kupuję książki. Wypożyczać, wypożyczam często, ale mam wielki problem z tymi terminami. Chodzę do trzech ulubionych księgarni w mieście :) W antykwariacie jeszcze nigdy nic nie kupiłam, ale może to się zmieni :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
Edward Wolf Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd:
Dodane dnia 30-08-2011 19:51
Czy nikt nie korzysta z torrentów? Wiem że to nielegalne, ale dostępne i za darmo. Nie dawno ściagnąłem około 1500 tytułów, życia by mi zabrakło by je przeczytać. Wrzucam potem na 12 calowego elektronicznego ebooka i nie wiem co czytać - zbyt duży wybór. Na początku ciężko mi było czytać w ten sposób ale z czasem można się przyzwyczaić. Mimo to wole tradycyjne ksiażki, nowe i pachnące, ale z braku funduszów zajebiste rozwiazanie. Poza tym w przeciągu kilku minut, bez wychodzeia z dmou można mieć ksiażke na komputerze.
Do góry
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 15-01-2012 13:52
To lekka przesada, bo to kradzież. Ja pisarzy okradał nie będę. Widziałem tyle fajnych, książek do ściągnięcia, ale wolałem kupić.

A nie! Dwie ściągnąłem.
Mein Kampf
oraz Młot na czarownice
ale tu jakoś mi nie szkoda, autorów :lol:
Do góry
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 15-01-2012 14:07
Bardzo rzadko kupuję książki, w zasadzie tylko w wyjątkowych przypadkach. Wiem na przykład, że kupię Norwida w tomach, bo to zabawa na całe życie. Większość kradnę, ale przykrości żyjącym nie wyrządzam, bo żeruję na trupach. Nabyłem ostatni wynalazek Kindle Touch i nafaszerowałem starożytnością (tak dla kontrastu). Świetnie się sprawdza cały antyk w jednym miejscu. Można skakać pomiędzy Sokratesem Platona, a Ksenofonta poczym wspiąć się do Lao Tsy i stoczyć do Jezusa u Jana.
Kradnijcie, nie bądźcie frajerami, oszczędzajcie na benzynę.
Do góry
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
studan Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 22-07-2013 10:20
W serwisie nakanapie.pl internauci mogą wymieniać się informacjami na temat tego, co warto czytać, jaka książka to pozycja obowiązkowa, a jaką można spokojnie sobie podarować. Do bazy serwisu dodanych jest już około 0,5 mln pozycji, co stanowi największą tego typu kolekcję w Polsce.

Teraz, dzięki współpracy nakanapie.pl z księgarniami internetowymi oraz wydawcami, powstała potężna platforma social shoppingowa.

Nie będzie to jednak pierwszy kontakt nakanapie.pl ze zjawiskiem „społecznościowego kupowania". Dotychczas serwis współpracował ze sklepami internetowymi: Nexto.pl, Selkar.pl czy Kolporter.pl, który to sklep, po jego dołączeniu do grupy Internetowy Dom Handlowy S.A., współpracę postanowił rozszerzyć.

"Kilkumiesięczna obecność Kolporter.pl na łamach nakanapie.pl, w ramach której w serwisie obecna była oferta tej księgarni internetowej, zaowocowała obecnie wdrożeniem nowego modelu współpracy" - mówi Marek Kasperski, współwłaściciel serwisu nakanapie.pl. Jak podkreśla, efekty obecności w serwisie przekonały IDH do zintegrowania z nakanapie.pl kolejnych sklepów: mareno.pl, eDVD.pl oraz http://studencka.com.pl

"Dzięki współpracy z nakanapie.pl mamy możliwość dotarcia z ofertą naszych sklepów bezpośrenio do klientów zainteresowanych książkami i szeroko pojętą kulturą" - mówi Robert Sołkiewicz, prezes FAVENTE, spółki z grupy IDH realizującej usługę Extended Sites. "Wymiana wiedzy na temat zachowań klientów w nakanapie.pl i nasze doświadczenie w obsłudze klientów sklepów o różnej specjalizacji (mareno.pl - książki, stereo.pl - muzyka) umożliwia podjęcie wspólnych działań mających na celu wyznaczenie nowych trendów w zakupach społecznościowych. Myślę, że niebawem pokażemy nowe i ciekawe rozwiązania".
Do góry
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
iloonka Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 23-07-2013 09:51
Ja bym poleciła "Wampir Lestat"- zapewne znacie go z wywiadu z wampirem. Jednak w tej książce poznajemy go od zupełnie innej strony. Zagubiony młody wampir, który szuka odpowiedzi na dręczące go pytania. polecam całą serię Kronik Wampirów
Do góry
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
Ayumi Użytkownik
  • Postów: 15
  • Skąd: Chaos
Dodane dnia 23-07-2013 11:03
Jestem stałym gościem w swojej miejscowej bibliotece. To miejsce ma czarujący klimat, pachnie tam starymi książkami, a i wystrój przyciąga. Książki, które chcę mieć koniecznie na stałe zazwyczaj zamawiam przez internet lub udaję się do ulubionej księgarni. Ostatnio zaatakowałam księgozbiór sąsiadki.
Cytat:
Anioł nig­dy nie upa­da. Diabeł upa­da tak nis­ko, że nig­dy się nie pod­niesie. Człowiek upa­da i powstaje.

- Fiodor Dostojewski
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
Babylon Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 23-07-2013 12:51
Chyba najlepiej biblioteka. Sam uczęszczam do swojej :)
Do góry
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
M0nik4 Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 10-05-2018 11:19
Ja zazwyczaj książki kupuję w antykwariacie internetowym - https://www.antykwariat-amicus.pl/ . Za bibliotekami nie przepadam bo zazwyczaj jak chcę wypożyczyć jakąś książkę to albo jest u kogoś albo nie ma jej w ogóle na stanie i druga sprawa masz ograniczony czas na przetrzymywanie książki. Księgarnie tez byłaby ok gdyby ceny były niższe. Antykwariat lubię właśnie dlatego, że książkę mam na własność za nie wysoką cenę. :yes:
Do góry
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
magdalena17 Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd: Giżycko
Dodane dnia 06-06-2019 10:37
Zazwyczaj chodzę do biblioteki :)
Do góry
Autor
RE: Księgarnia? Antykwariat? Czy jednak biblioteka?
antekdeav Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2020 15:50
czesc
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]