Przecenieni vs. Niedocenieni
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
Przecenieni vs. Niedocenieni
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 08-07-2007 20:32
Temat, odnośnie dyskusji krytyków literackich na łamach "Dziennika", o autorach przecenionych i niedocenionych. Kogo twórczość uważacie za przecenioną, a kogo, za niedocenioną?
Do góry
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-07-2007 22:57
Przeceniony: Zdecydowanie S. King
Niedoceniony: Hitchcock, Stephen Gallagher

King jest zdecydowanie przereklamowany. Jego twórczość jak dla mnie jest koszmarnie słaba. Natomiast jak to zwykle bywa, tych najlepszych docenia się dopiero po śmierci ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 08-07-2007 23:03
Hitchcock niedoceniony? No nie wiem kto go nie docenia. A jeśli chodzi o Kinga to ile książek przeczytałeś? Ja uwielbiam jego książki, a przeczytałem już całkiem sporo. I wydaje mi się, że słowo "przereklamowany" jest zdecydowanie przesadne. Niektóre książki zbierały słabsze recenzje, ale wszystkie trzymają dobry poziom.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 08-07-2007 23:46
niedoceniony jestem ja a przecenieni jesteście Wy :)

---
w związku z tym, że taki powinien być zalecany wygląd wszystkich postów wszystkich użytkowników w tym temacie użytkownik pw zgodnie z § 3 art. 5 nieistniejącej konstytucji portalu-pisarskiego zezwala na kopiowanie i powielanie treści tego postu
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-07-2007 09:21
Cytat:
Tyler Durden napisał/a:
Hitchcock niedoceniony? A jeśli chodzi o Kinga to ile książek przeczytałeś? Ja uwielbiam jego książki, a przeczytałem już całkiem sporo. I wydaje mi się, że słowo "przereklamowany" jest zdecydowanie przesadne. Niektóre książki zbierały słabsze recenzje, ale wszystkie trzymają dobry poziom.


Hitchcock w sensie literackim kolego ;)

A Kinga nie trawię i trawić nie będę. To jest moje zdanie, do którego mam prawo. Jak dla mnie jego powieści są po prostu słabe.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 09-07-2007 19:16
Przereklamowana jest twórczość Karola Wojtyły, zdecydowanie, zwłaszcza po 2005.
Do góry
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 13-07-2007 22:43
Ale co sprawia, że uważasz, że King jest przereklamowany? Bo jestem w stanie zrozumieć, że nie lubisz jego książek, ale przereklamowany to on napewno nie jest. Z tym stwierdzeniem zgodzić się nie mogę. Ma w swoim dorobku tyle conajmniej wartych uwagi książek, że nie trzeba już ich reklamować, fani i tak je kupią. Poza tym są jeszcze te, które wydał pod pseudonimem.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 09-08-2007 16:00
ja uwazam, że najbardziej przereklamowanym polskim poeta jest Mickiewicz. Natomiast jeśli chodzi o autorów niedocenianych, to o najlepszych pewnie anwet nie słyszeliśmy :(
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-08-2007 16:39
Cytat:
Tyler Durden napisał/a:
Ale co sprawia, że uważasz, że King jest przereklamowany? Bo jestem w stanie zrozumieć, że nie lubisz jego książek, ale przereklamowany to on napewno nie jest. Z tym stwierdzeniem zgodzić się nie mogę. Ma w swoim dorobku tyle conajmniej wartych uwagi książek, że nie trzeba już ich reklamować, fani i tak je kupią. Poza tym są jeszcze te, które wydał pod pseudonimem.


Przereklamowany w sensie nieproporcjonalnie sławny ,w stosunku do poziomu jego literackiej twórczości.

P.S ortografia się kłania ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 10-08-2007 10:20
Przereklamowana jest pani Rowling i Szymborska. Zastanowiłbym się jeszcze nad Kingiem i Danem Brown, ale to są bardziej instytucje finansowe, same się reklamujące.
Niedocenieni, trudno mi napisać. Powiedziałbym, że Herbert, który o wiele bardziej zasłużył na Nobla niż Miłosz czy Szymborska.

Nie zgodziłbym się z tobą Vanilivi co do Mickiewicza, wg mnie nie jest nazbyt przereklamowany. Przecież jest stawiany na równi ze Słowackim.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 10-08-2007 17:41
No nie wiem teraz. Bo mogą się pojawic pewne problemy, kogo uznajemy za kulturę wysoką? Tylko klasyków? Kinga i Rowling mimo wszystko tez bym do zaliczyła do ultury wysokiej.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-08-2007 18:23
Cytat:
mauricjo napisał/a:
Ludzie, wy mówicie tylko o tych najbardziej znanych- innych nie znacie?
Ponadto mówiłbym tutaj o twórcach związanych z kulturą wysoką- zatem odpada nam King, Rowling i paru innych!


Każdy czyta, co lubi, a nie to co powszechnie uważa się za dobre.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 10-08-2007 21:51
Trudno określić, którzy autorzy reprezentują kulturę wysoką. W końcu oceniają to ludzie, jest to subiektywna ocena.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
atreides Użytkownik
  • Postów: 66
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-08-2007 10:47
Jako włazidup, zidentyfikowany przez imć Waldensa, muszę zaprotestować! Najbardziej niedocenionymi autorami są Sagit, Marcin, Maurycy i ja oczywiście. A przecenionymi? Przecenionymi autorami jest 90% użytkowników pp, że wogóle ktoś im daje te gnioty publikować na głównej stronie.

I takie jest moje zdanie. O.
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. - F. Nietzsche
img293.imageshack.us/img293/7237/userbarautel1.gif
portal-pisarski.pl/userbars/redakcja.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
paniscus Użytkownik
  • Postów: 151
  • Skąd: GOP
Dodane dnia 11-08-2007 17:02
Przeceniony? Hmm... a może spytajmy się o autorów zbytnio butnych i przecenionych we własnym mniemaniu? Pewien taki kojarzyłby mi się od razu.

PS. Jeśli chcesz się wyładować swoje frustracje, to popisz sobie w dziale spam itp.
idź wyprostowany wśród tych co na kolanach
wśród odwróconych plecami i obalonych w proch


Zanim się wypowiesz przeczytaj:http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=72
paniscus
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 13-08-2007 12:22
a moim zdaniem nie można mówić o niedocenieniu i przereklamowaniu. Każdy kto ma dobrą promocję swojej twórczości może zostać uznany za przereklamowany. To oznaka że jego twórczość jest zła? Nie sądzę... Najłatwiej jest na kimś psy powiesić. O gustach się nie dyskutuje.
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-08-2007 14:29
Cytat:
mauricjo napisał/a:
- BIERZEMY POD UWAGĘ PISARZY POLSKICH XX WIEKU.


Niby dlaczego :@ ??
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 14-08-2007 22:49
Właśnie? Czemu mamy dyskutowac akurat o tej epoce, a nie o jakiejs innej? Coś mi się wydaje, że mauricjo po prostu bardzo zalezy, żeby podyskutowac o kimś konkretnym, tylko, że akurat nikt tego tematu nie porusza.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2007 22:38
Niedoceniony jest np. T.Konwicki- przede wszystkim jako reżyser, ale jako literat także. Przy ostatnich sporach o list lektur zauważyłem też, że nie ma w nich nigdzie mowy o "Palę Paryż" B.Jasieńskiego- jednej z najbardziej znanych polskich powieści XX w. (znana oczywiście za granicą), na co pewnie wpływ miały poglądy polityczne tego wybitnego artysty. No i skoro już o niedocenianych mowa, to całe rzesze artystów młodopolskich z T.Micińskim, czy (zupełnie zapomnianym) R.Jaworskim.
Do góry
Autor
RE: Przecenieni vs. Niedocenieni
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 12-06-2008 14:19
przecenieni - Coehlo, Suskind.

http://www.dziennik.pl/kultura/.../Pieciu_pisarzy_ktorych_wstyd_czytac.html

sporo prawdy w tych słowach pani miecznikowskiej... zwłaszcza cytaty mnie rozśmieszyły.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.