Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 04-11-2007 10:59
O matko! :ONie wiedziałam ze coś takiego w ogóle jest :p Współczuje Ci... Straaasznie :no: I oni oceniają Cie na podtawie tych egzaminów i prac? Tzn. Egzamin jak zdasz, to i zdajesz dalej czy jak to? :p


Chyba troszki odeszłysmy od tematu ^^ :p

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Kazio Piwosz Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd: Huddersfield
Dodane dnia 04-11-2007 16:02
Potrzeba wyrażenia swoich opinii i uczuć pcha mnie do pisania, więc gdy siadam przed komputerem celem napisania jakiegoś artykułu, lubię:
- wypić kubek kawy, obmyślając przy tym konstrukcję artykułu;
- słucham muzyki, ponieważ to ona właśnie uwalnia moje myśli;
- nigdy nie piszę będąc zmęczony, lubię mieć jasny, nieobciążony wysiłkiem fizycznym którego doznałem, umysł; nigdy nie piszę na kacu ;-)
- napisanie artykułu poprzedzam oczywiście dobrym śniadaniem/obiadem/kolacją, w zależności od pory dnia; staram się pisać rano.

To chyba tyle.
Rzeczywistość Ciągłej Sprzedaży
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2007 16:22
Caroline, muszą nam wybaczyć :p. No właśnie, problem w tym, że jak nie napiszę pracy, nie dopuszczą mnie do egzaminu, a jak nie zdam egzaminu, nie przechodzę do następnej klasy. Paranoja. W tym roku ani razu jeszcze nie wróciłam do domu przed zmierzchem, wyobrażasz to sobie?!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 04-11-2007 18:54
No wybacza wybacza :D Nam by nie wybaczyli? hehe :D ;)
O mój Boże! Jaka katorga! Ale się sraja z tą szkoła, czy oni naprawde uważają ze poza nia nie mamy nic ciekawego do roboty? =/ Masakra... A nauczyciele tez są dobzi (tak to sie pisze? :p) Wymyslają jakies debilstwa i sami sobie robią wiecej roboty. Chciaz w sumie to najczesciej to sa wymysły wyzszych sfer ze tak to napisze. Moja mama też jest nauczycielka i jak widze ile ona przynosi zeszytów i kartkówek do domu to mi sie zygac chce a co dopiero ona :p Jak czasami tak biore do reki zeby zobaczyc na jakie pytania maja odpowiedzieć to mi sie smiac chce :p Niektóre sa tak banalne ze to szok, a czasem sa takie odpowiedzi ze po prostu siedze i brechtam :D
Ale to tak na marginesie :p
Wracajac do tematu: Nigdy wczesniej nie słyszałam o czymś takim. Jak dla mnie to czysta paranoja. A prawda jest taka ze u nas w Polse wykształcenie jest naprawde na wysokim poziomie, ale zeby sie pokazac to musisz wyjechac z kraju bo tu to wiele nie narobisz, nie wykazesz sie za bardzo tym co dobre potrafisz. Tu masz pracowac i tyle, a tak wykazac sie to mozesz dopiero za granica. I to mnie wkurza =/ W Polsce sie kształcimy a potem połowa kraju wyjeżdża za granice bo tu nawet nie moze sie pokazać. ehh...
I po co te egzaminy pisac? Wystarczy ze sie uczymy przez cały rok! no.. czasami tlyko przez drugie pólrocze :p
Ale to naprawde nie fear! Moja kumpelka z klasy wyprowadziła sie na stałe do Anglii. Ona mówi ze to co ona tam teraz ma to my tu w Polsce mielismy np. z matmy w klasie 4 podstawówki ;/ To chyba o czyms swiadczy co nie?

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2007 22:11
KOCHANA! Ja UCZE się w Anglii! I to już od dwóch lat! I poziom owszem, jest niższy, ale w tym roku to gorzej niż w Polsce... Codziennie od świtu do zmierzchu i to dosłownie, bo jak wstaję o szóstej, to jest ciemno, a jak wracam po piątej, to się ściemna! Opadam już z sił, choć to dopiero dwa miesiące... Po prostu załamka, no, dajcie spokój, tyle to nawet w Polsce nie siedziałam w budzie...

A jutro egzamin z angielskiego pisemny... Trzymajcie za mnie kciuki, co, kochani?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 04-11-2007 23:26
Ło matko! To ja nie wiedziałam :p To ja tu wyjeżdżam z Anglią jak Ty wiesz o niebo lepiej ode mnie! To ładnie... hihih :)

Kurcze to rzeczywiscie przesrane tak od świtu do nocy =/ Masakra...

Pewnie ze bede trzymała kciuki! A co! :D Powodzenia i nie dziekuj! :* :smilewinkgrin:
A ja juz zaciskam szczelnie kleszcze na moim paluchu :D:smilewinkgrin:
A ja to jestem od roku w takiej cholernej budzie gdzie nauczyciele stwierdzili że po to mamy młode lata i dzieciństwo zeby owszem wyszalec sie ale po to również zeby nauczyc sie wielu rzeczy, i zadają nam w ch** do domu =/ Praktycznie połowe programu przerabiamy w domu =/ To ma byc gimnazjum? blehh... A mówią ze to w szkole średniej jest cięzko ;/ Na szczescie to juz ostatni rok w tym badziewie :p Potem ide do jeszcze gorszej :p Jesli sie dostane :D

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 06-11-2007 12:52
No, dzieki... Zobaczymy, czy pomoglo, jak przyjda wyniki :). A w czwartek egzamin z literatury, potem ustny z francuskiego... I moglabym tak jeszcze wymieniac do diabla i troche. Kto mnie wyratuje...? Koncze juz powoli prace z matmy, ale facet stwierdzil, ze nie mozemy sie nudzic i dolozyl nam kolejna... Rany!!! Ja juz nie dosypiam, do domu to przyjezdzam praktycznie tylko na kolacje i spac... Ja juz chce do ogolniaka, chociaz mowia, ze tam jeszcze trudniej... No, ale i w ogolniaku doba ma tylko 24 h, prawda? Nie da sie jej rozciagnac? Szkoda tylko, ze moi nauczyciele o tym nie wiedza.

Na pewno sie dostaniesz, czemu mialabys sie nie dostac?

A tak do pierwotnego tematu, to powiem, ze ostatnio polubilam pisac o czwartej w nocy, bo tylko wtedy mam troche czasu - i z moim pieskiem siedzacym mi na kolanach.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 06-11-2007 15:08
Heheh powtórze jeszcze raz bo lubie to słowo: maskara :D
A mogłabym sie nie dostać bo w tej skzole jest dośc wysoki poziom. Ale mój brat (własnie tam chodzi) mówi ze dostac to sie dostane na lajcie, gorzej jest sie tam utrzymac. I rzeczywiscie pamietam jak on był w pierwszej klasie to rył nocami normlanie ;/ A ja tak nie umiem :p

O 4 powiadasz? To kiedy Ty śpisz? :p

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2007 14:06
Gdzies tam w tzw. miedzyczasie :p. Wiesz, ze sama nie wiem ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 08-11-2007 15:21
Heheh ja śpie ok 6 godz. i sie nie wysypiam to co dopiero Ty :p hehehe :] To kiedy bedziesz miała wyniki? :D

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 09-11-2007 14:26
Jak znam Anglikow, to dopiero w marcu albo i pozniej... Dzisiaj wyjatkowo mam nadzieje wrocic do domu na czwarta i ide lulu, bo juz nie wyrabiam, oczy mi sie zamykaja ze zmeczenia...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 09-11-2007 18:53
hehe wyśpij się wyśpij :)

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 10-11-2007 19:27
Wyspałam się. No i to mi jakoś nie pomaga :). Wychodzi na to, że wena przychodzi do mnie wtedy, kiedy tego snu potrzebuję. Pokręcona jakaś ona...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Caroline Użytkownik
  • Postów: 487
  • Skąd: Dęblin
Dodane dnia 11-11-2007 21:13
heheh własnie mi sie przypomniało :p Kiedyś jak z kumpelka sie sprzeczałysmy na zarty o wene :p bo ona mówi ze nie ma weny :p A ja do niej ze własnie ja widze jak sie zrzuca z orzecha na moim podwórku, i że widocznie jej nie podpasowała :D To ona mi odpowiedziała że moja własnie skakała z samolotu (mieszkamy niedaleko lotniska) i trafiła no nizej lecacy helikopter a własciwie na jego śmigła :D Heheh Ciekawe co Twoja robi o tej porze :D


No ja wiedziałam że ktoś nas w końcu upomni :) I co Ty na to Lina ? :p Utis się juz na nas wkurzyła :p Moze wreszcie wrócimy do tematu ? :D


A no własnie, ja tez jak mam coś pisać to późną porą, i najlepiej przy świeczce, (taki nastrój :D ). Najgorsze jest to że ja to wszystko mam w głowie, ale zeby to zapisac to boje się ze to wszystko zniekształce i ze zepsuje moje zamysły :( Dlatego dużo nie pisze... niestety + to ze nie mam czasu :(

"Bądź sobą, życie jest za krótkie żeby być kimś innym"
''Życie jest za krótkie żeby przeżywać ten sam dzień dwa razy''
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 25-01-2008 23:37
Pora dnia zależna od nastroju i tego, kiedy usiądę do notesu lub komputera. Z początku ciężko się rozpędzić, ale w miarę pisania lepiej poznaję bohaterów, akcję, fabułę, i pisanie idzie sprawniej. Obok blaszany kubek herbaty. Dawniej na zapęd cappuccino lub kawa, najczęściej rozpuszczalna.
Piszę na komputerze, obecnie na laptopie, marzenie z młodszych lat ;) Wiersze - najczęściej w notesie, na kartce, niebieskim długopisem. Prozę - zdarzało mi się w notesach, ale jednak stawiam na kompa, idzie szybciej i łatwiej mi wpaść w rytm pisania. Kiedyś - maszyna do pisania, przed kupnem laptopa sprawiłem sobie starą elektroniczną z wyprzedaży :) Uwielbiam ten stukot i brzęczenie :)
Oczywiście muzyka - czasem wybieram kilka utworów, wrzucam je w foobara lub winampa i puszczam w kółko, potrzebuję takiego tła, żeby się zamyślić i skupić na pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
whitedream Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2008 19:37
Wena to sprawa oczywista;) Najczęściej przychodzi w następstwie pozytywnych zdarzeń. Oczywiście można w pewnej części sprowokować jej powstanie;) Np; dużo czekolady, wysiłek fizyczny, a dla mnie czasami taki banał jak udane zakupy:D Im więcej serotoninki, tym lepiej;)
Próbuję się rozwijać; czytam, zbieram ciekawe słowa (ale wyłącznie w myślach), analizuję poezję, czasami gdy wpadnie mi pomysł do głowy a nie mam możliwości na realizację zapisuję go sobie w komórce;) Dopiero po pewnym czasie oceniam czy warto z niego skorzystać;)
Do góry
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2008 19:46
Mi pomaga praca, jakieś zajęcie, podczas którego nasuwają się pomysły często związane z tym co robię... najczęściej przy sprzątaniu i w szkole na ceramice. Co do nocnych pomysłów bo padło tak takie hesło, zawsze mam obok lampki nocnej przygotowany kajecik z ołówkiem.
Do góry
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
whitedream Użytkownik
  • Postów: 13
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2008 19:52
Rzeczywiście;) W nocy często przychodzi olśnienie, o których strasznie szybko się zapomina bądź wydaje się później banalne... (a to boli)

Może jeszcze podczas długiej kąpieli;)
Do góry
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-04-2008 20:00
O, podczas kąpieli też bywają dobre motywy, tylko gdzie je wtedy zapisać... W każdym razie pomysły przychodzą w najmniej spodziewanych momentach. Innym kwiatkiem z ogródka pisarskiego jest nie patrzenie na swój twór jakiś czas, potem na świeżo czytając dużo błędów kłujących w oczy można wyłapać.
Do góry
Autor
RE: Przesądy,techniki i inne kwiatki z ogródka pisarskiego:)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 27-04-2008 20:01
Największym wrogiem mojego pisarstwa jest internet. Zwłaszcza czat i gg. Jestem prawie pewny, że jeśli wkrótce nie porąbię laptopa siekierą, nie pójdę do klasztoru lub nie oddam się w ręce policji, to nic większego nie napiszę. Odosobnienie, ciemność, cisza i kawa są mi koniecznie potrzebne.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]