TOP-komentujący
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: TOP-komentujący
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-06-2008 11:45
Ano tak, długa - staje się nudna.
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
Fri Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: okolica stolica
Dodane dnia 12-06-2008 13:08
za krótko jestem żeby kogoś wymienić :|

jak już offtopy się wkradają to pozwolę sobie zapytać o tendencje ;)

jako komentatorzy częściej zaglądacie w "ostatnie artykuły" a może w "losowa poezja", czy jeszcze jakieś inne metody wglądu stosujecie?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-06-2008 21:06
Głównie w najlepiej ocenianych. I patrzę kto ostatnio komentował i co.
No i od czasu do czasu kontrola ulubionych autorów :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2008 08:20
Ja, na najlepiej ocenianych nie patrzę. Nie podobają mi się te rankingi... podobnie jak oceny pod komentarzami, ktoś powie świetne, a następny ktoś - słabe, to kwestia indywidualna, oceny nie do końca adekwatne do treści i techniki, dlatego utwory trafiające na listę najlepszych, nie są wg mnie wiarygodnie najlepsze, a te spoza listy - gorsze.

Też często zwracam uwagę kto o statnio komentował i podpinam się pod dany utwór...
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 13-06-2008 10:38
Ja najczęściej klikam w tę tabelkę, gdzie są ostatnie komentarze. Pamiętam już te nicki, które komentują prozę, więc tak mi najłatwiej znaleźć nowe opowiadania. Czasem klikam też w tabelkę "ostatnie artykuły", ale to tylko wtedy, jak mnie jakiś tytuł szczególnie zainteresuje.

Jeśli chodzi o komentarze, to najbardziej mnie denerwują reakcje łańcuchowe tzn. zjawisko, które polega na tworzeniu własnej opinii na podstawie wcześniejszych komentarzy innych osób. Ja rozumiem, że głupio jest pod komentarzem "V.I.P.a" mówiącego, że utwór jest wspaniały, napisać, że utwór jest bełkotem. No, ale naprawdę MÓWMY TO, CO CZUJEMY. Jeśli król jest nagi, to oszczędźmy mu wstydu, powiedzmy mu żeby wciągnął portki. Każdy na tym zyskuje.

W razie czego możecie powiedzieć vipom, że nie dostrzegliście ich komów.
Ja mówię to permanentnie w tej chwili, bo jakiś czas temu postanowiłem nie czytać komentarzy innych ludzi zanim nie napiszę swojego (czasem coś tam niechcący kątem oka dostrzegę, ale to już trudno). Tak sobie nawet myślę, że fajnie by było, gdyby komy i oceny były niewidoczne zupełnie zanim nie wstawi się swojego. To by motywowało do pisania komentarzy w ogóle. Uczciwych komentarzy.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2008 12:49
To z nickami to święta prawda. Też po nickach poznaję kto co komentuje. Zwykle na 'komentatorów' dłuższych form wypowiedzi nie zaglądam...

Najgorsze jest, gdy ktoś komentuje pracę "V.I.P.a", po to, by się podlizać... Nie należy się absolutnie sugerować komentem nawet najbardziej uznawanej osoby, i sama, podobnie jak mój przedmówca, nie czytam wcześniejszych komentów, trochę z przekory, ale bardziej z lenistwa.

Ja bym wyeliminowała ten system ocen... same komentarze wystarczyłyby spokojnie. Takie oceny mogą zdołować piszącego. I doprowadzić do rezygnacji. Zauważyłam kilka takich przypadków. (przepraszam za byki, jeżeli są)
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 13-06-2008 14:17
Ja ostatnio dostaję pw, że mam coś przeczytać. Więc nie muszę się nawet za bardzo wysilać, żeby szukać :D
A jak już szukam, to po prostu klikam sobie na "opowiadania" (które teraz zamieniły się w "prozę" i prawie wpdałam w panikę, że nie mogę ich znaleźć...) i czytam to, co ma ładne tytuły (moim subiektywnym zdaniem rzecz jasna). I - nie oszukujmy się - czytam "wypróbowanych" autorów. Jeśli kilka opowiadań danej osoby przypadło mi do gustu, jest szansa, że kolejne też będzie dobre. Więc czytam...

A jeśli chodzi o komentarze do tego, co ja piszę... Pod każdym opowiadaniem powtarzają sę te same imiona i pseudonimy artystyczne ;) Moje opowiadanka nie są oblegane, ale każde ktoś przeczytał i skomentował, i to jest najważniejsze. Bo poza tym, że piszemy dla siebie, to piszemy rónież dla innych... A niektóre rady są nieocenione :)

A najgorsze są słabe oceny bez komentarzy. Bo wtedy zupełnie nie wiem, o co chodzi...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 15-06-2008 16:18
Nie powinno się oceniać bez komenta :) Oceny mogą być, a na rankingi patrzę, bo skoro podobało się kilku osobom, jest większa szansa, że będzie to dobry kawałek prozy. Często z ciekawości - czy będziemy zgodni w opiniach :) A po przeczytaniu tekstu piszę komenta w notatniku lub po prostu zapamiętuję swoją opinię, później czytam komenty innych. A jak coś gówno, to piszę, że mi śmierdzi :) A jak gówno pod podeszwą markowego buta, choćby i należącego do idola tłumów, to jak to przemilczeć i nie zatykać nosa? :)
Ubolewam nad tym, że mało osób zagląda do tekstów prozy i je komentuje, ale (bez wstydu:)) przyznaję, że sam nie za często mam na to dość czasu. A szkoda...




A jeśli chodzi o komentujących, to miło by było być przeczytanym i zjechanym przez Fantasję, bo ona to robi niczym krytyk-sadysta :)
Ekonomista również rzeczowe komentarze pisze.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2008 22:09
Cytat:
DamianMorfeusz napisał/a:
Ekonomista również rzeczowe komentarze pisze.


No ba! ;)
A mówiąc poważnie to lepiej nie chwalić dnia przed zachodem słońca, bo właśnie kieruję się w stronę Twojej prozy... (czy zabrzmiało to chociaż trochę złowieszczo? ;) )
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 15-06-2008 22:18
Nic a nic :) Przyda mi się rzeczowy komentarz. Wyznaję zasadę, że jednemu podoba się lato, innemu zima. Jednemu to, innemu tamto :) Może Ci podpasuje moja proza, może nie.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2008 14:16
MarcinD, DamianMorfeusz, valdens, bury_wilk. Ich komentarze wnoszą najwięcej, chociaż mnie i tak rzadko kto czyta i komentuje. Lubię jak ktoś wytknie mi błędy i zaznaczy też plusy;)
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 18-06-2008 09:34
"Uhm...Wielkie mi NAJ w okienku-zobacz,że to konentują nieważni i jedna lub dwie osoby"-z radości mojej prawie nic nie zostało.Jak Latwo jest zranić.Chyba jestem za wrażliwa.
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 18-06-2008 13:02
Nie mam pojęcia, z kogo to może być cytat. Ale za coś takiego to bym chyba pogryzła. W sumie to napewno, bo osatnio bardzo wojownicza jestem :p

Po pierwsze, oczywiście, że "wielkie NAJ", skoro się w najlepszych znlazło. A to, że skomentowało niewiele osób... To akurat normalne, jak też pod moimi opowiadaniami za wiele komenatrzy nie znajduję, po części są nawet wymuszane ;) Więc Tereso złota, jeśli Twoja twórczość znalazła się w najlepiej ocenianych, to gratuluję Ci serdecznie :) I nie przejmuj się jakimś osłem, który takie rzeczy wypisuje.

Boli mnie najbardziej w tym co innego. Co znaczy "komentują nieważni"...? Jak można napisać coś takiego...? Na tym portalu każdy jest tak samo ważny. Niektórzy mają większe doświadczenie, potrafią lepiej doradzić, ale komentarz kogoś, kto dopiero co się zarejestrował i napisał, że coś jest super albo do bani, jest dla mnie tak samo cenny jak komentarz któregoś z moich "stałych krytyków", którzy wyliczają błedy i chwalą konkrety. Miałam nadzieję, że tu nie ma podziału na lepszych i gorszych. Do tej pory go jakoś specjalnie nie odczułam, chociaż o tym słyszałam. Ale coś takiego... To przekracza ludzkie pojęcie. Jest mi wstyd za tego, kto coś takiego napisał. I to bardzo.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
dagny_d Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-07-2008 15:00
Jestem krótko na PP i nie mam jeszcze zdefiniowanego zdania na temat jakości komentarzy. Natomiast to, co mnie skłoniło do wyjęcia z szuflady własnej Tfurczości, to chęć podzielenia sie z innymi tym, o czym piszę. A jeżeli podjęłam już taką decyzję, chcę, żeby czytający odnieśli się do tego w swoich komentarzach. Rozumiem, że każdy ma inną emocjonalność, doświadczenia, wiedzę. I o to chodzi, ponieważ daje mi to informację, do jakiej grupy odbiorców trafia moje pisanie. Po drugie, im więcej uwag pod tekstem, tym lepiej; wiem, że ktoś nie przeszedł obojętnie obok mojego pisania, że wzbudziłam emocje- pozytywne, czy negatywne, ale jednak wzbudziłam.
Puste pole w okienku "komentarz" jest najgorszą karą dla piszącego. I zastanawiam sie wówczas: czy to moje pisanie jest kompletnie do bani, czy czytelnik nie ma nic do powiedzenia...
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 11-07-2008 15:09
dagny, ja myślę, że teraz sytuacja z komentarzami dla prozaików się poprawi. Skąd mój optymizm? Stąd, że mamy wreszcie dwie osobne tabelki - proza i poezja. Wcześniej opowiadania "przemijały z wiatrem", często nawet nie przeczytane (sam przegapiłem wiele fajnych opek). Teraz powinno być lepiej :)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
AnotherGirl Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Tarnowsie Góry
Dodane dnia 30-07-2008 15:33
Cenię wszystkie komentarze :) Staram się z każdego coś wywnioskować, aby kolejny wiersz był lepszy :)
Wanting to be someone else is a waste of the person you are.
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 30-07-2008 20:38
Cytat:
Tyler Durden napisał/a:
MarcinD, DamianMorfeusz, valdens, bury_wilk. Ich komentarze wnoszą najwięcej, chociaż mnie i tak rzadko kto czyta i komentuje. Lubię jak ktoś wytknie mi błędy i zaznaczy też plusy;)

Zgadzam się! Bardzo lubię czytać ich komentarze, niezależnie od adresata :)
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 30-07-2008 21:30
No i właśnie - dawajcie na priva lub na gg lub na cokolwiek cynka, że jest coś ciekawego na portalu, coś co przeczytaliście i jest warte uwagi. Mam zróżnicowany czas pracy i nie zawsze siły na przegryzanie się przez tony słowa pisanego :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 28-08-2008 21:46
Jak dla mnie bezkonkurencyjnym liderem ostatnich czasów jest zbigniew_n. Jego komentarze techniczne są precyzyjne jak laser chirurga, a co nie mniej ważne, zawsze pełne prawdziwej, dobrej woli.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2008 00:26
ja w sumie jestem tu za krótko, żeby móc wymienić TOP-komentujących. lubię WholeTruth, bo mówi/pisze, co myśli i zapomin, ponieważ jego komentarze są bardziej czasem pokręcone niż moje teksty.
z czasem pewnie moja lista TOP-komentatorów się wydłuży ;)

nauczyłam się (na innym portalu dawno temu), nie czytać cudzych komentarzy pod tekstem, dopóki sama nie napiszę swojego, zdarza się jednak, że zerkam i czasem nawet zgadzam się z czyimś zdaniem :)

________________________________________________________________

edit dn. 29 grudnia 2008 r.

mogę jeszcze teraz dopisać:

LittleRedRose - wprawdzie nie u mnie pod wierszami, ale u innych widać, że zna się "na rzeczy". Jej komentarze są cenne i konkretne/rzeczowe. poza tym sama ma świetny warsztat pisarski, więc tym bardziej cenię Jej komentarze.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.