TOP-komentujący
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: TOP-komentujący
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-03-2009 22:57
Valdensie dobija mnie Twoje podejście. Ale może rzeczywiście masz rację i życie to jednak dżungla
(szkoda, że nie księga dżungli...)
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 04-03-2009 23:33
Nie myślę, że chodzi o mnie, czy o kogokolwiek innego. Wiem, że powiedziałeś to ogólnie, nie mając nikogo konkretnego na myśli.

Jednak moim zdaniem każdy powinien mieć szansę na pokazanie, czy już się poprawił, czy nie. Skąd będziesz to wiedział, jeśli nie wejdziesz do danego tekstu?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 04-03-2009 23:33
Hmpf... Nick Autora przy opowiadaniu ma przede wszystkim pomóc Czytelnikowi w znalezieniu innych utworów danego Autora. Poza tym... Stali bywalcy mają wypracowany pewien styl. Gorszy czy lepszy, ale ich. I wchodząc w taki tekst, wiem, czego mam się spodziewać. Kiedy widzę nick nowego Autora - wchodzę tym chętniej. Żeby sprawdzić kto to, i co potrafi. Jeśli niewiele, wchodzę w kolejne teksty, żeby sprawdzić, czy idzie mu lepiej. Mi to ułatwia życie.

PS Nie zauważyłam, żeby przez dodanie nicka więcej osób zajrzało do moich tworów. Ale to tylko moje spostrzeżenia ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 04-03-2009 23:49
Cytat:
Jednak moim zdaniem każdy powinien mieć szansę na pokazanie, czy już się poprawił, czy nie. Skąd będziesz to wiedział, jeśli nie wejdziesz do danego tekstu?


Cytat:
tali bywalcy mają wypracowany pewien styl. Gorszy czy lepszy, ale ich. I wchodząc w taki tekst, wiem, czego mam się spodziewać.


myślę, że słabsze nicki nie stracą czytelników. sporo osób z PP lubi czytać teksty właśnie pod kątem poprawności, a wtedy im więcej błędów - tym lepiej.
ja też lubię raz na jakiś czas sobie taki tekst wypatroszyć ALE czasem (na przykład przed snem) lubię przeczytać tekst poprawny. i jeśli widnieją przy tytułach nicki, to łatwiej mi taki znaleźć (wiem, czego mogę się po danym autorze spodziewać).
łatwiej też znaleźć ofiarę do patroszenia, gdy wzywa prawdziwa natura. B);)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 04-03-2009 23:58
Powiem Wam, że dla mnie nicki przy tytułach nic nie zmieniły - już od dawna "przewijałam tekst", żeby zobaczyć podpis zamieszczony pod nim - może tylko nowe rozwiązanie oszczędza mój czas.
Nie znaczy to, że nie czytam nowych autorów - inaczej jednak się czyta, wiedząc, że ktoś jest nowy, inaczej znając już autora - wie się, co komu można wybaczyć, a co wypunktować, na co zwrócić uwagę itp.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-03-2009 00:08
Cytat:
Miladora:
No, a poza tym - piszcie coraz lepiej, staranniej i poprawiajcie swoje utwory - wtedy inni czytelnicy będą wchodzić na nie częściej, a nawet ich szukać w rubryce. To pewnego rodzaju nobilitacja przecież, prawda?
kmkmk:
Miladoro ja jeszcze jestem w powijakach na tym portalu, stąd moja dociekliwość. Ale rady starszych zawsze cenne, jak powiedział kiedyś pewien wybitny. Tak więc dziękuję. Może ja kiedyś też takie będę mogła dawać ... ?
No ;)


Kumkuś, ja nie chciałam moralizować, bo miałam na myśli także siebie samą. Jestem od 4 miesięcy na portalu i jest to mój pierwszy portal w życiu. Dużo się tu nauczyłam. A pierwsze prezentowane utwory miały półmetrowe listy błędów wypisywanych przez de Nippera. Siedziałam i poprawiałam, poprawiałam i jeszcze raz poprawiałam. To żaden wstyd.
I jak tylko mam czas to wchodzę na wszystkie utwory jak leci z komentarzami i staram się pomóc tak, jak mnie inni pomogli na początku. Poza tym nadal się uczę - i pisać i oceniać. I nadal poprawiam nawet po dziesięć razy, gdy trzeba.
A to, czy jest nick - ma swoje dobre strony. Natomiast, jeżeli zlikwidują, to też nie będę płakać. Ważne jest co i jak się robi. :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 05-03-2009 11:22
Cytat:
Rzepusia napisał/a:

A swoją drogą, ciekawe, co Wam się kojarzy z moim nickiem. Mam nadzieję, że kiedyś się dowiem. :D


Hm. "Słodki Przystanek"? :lol:

Mnie obojętne, czy jest nick przy tytule czy go nie ma. I tak wchodzę na wszystkie teksty prozy.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-03-2009 13:16
Miladorko, z mojej strony sprawa tajemniczych nicków przy tytule, już została wyjaśniona. Tylko o to mi w całej dyskusji chodziło, natomiast zrobił się trochę niepotrzebny rejwach, ostatecznie jednak od tego jest min to forum.

Pozdrawiam :-)
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-03-2009 13:29
Kumcia - rejwach się wcale nie zrobił, a co sobie pogadaliśmy, to nasze, no nie? :D Dobrze jest wyjaśniać sprawy na bieżąco... ;)
Aha, skrzynkę pw masz pełną - opróżnij, bo wykopuje... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 05-03-2009 20:53
Żeby nie było: od samego początku nie przeszkadzały mi te podpisy. Nie przeszkadzają mi, bo i tak wchodzę na dzieła, patrząc na tytuł. Kiedy zauważyłam, że stała się taka zmiana, po prostu wzruszyłam ramionami i, jak widać, żyję dalej.

Nie, nie przeszkadzają mi one.

Ja tylko chciałam się głębiej dowiedzieć o co chodziło Veldensowi, bo mi to trochę zaleciało, że chciał zdyskryminować prace początkujących :p
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 05-03-2009 21:36
Niby dlaczego miałbym to robić, Rybko? :p Już prędzej zrobiłbym to starym wygom, które tak czy owak dadzą sobie radę. :)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 05-03-2009 23:24
Co ja słyszę, Valdusiu - Rybko?! :D
Albo rzeczywiście nawróciłeś się całkowicie na RYBIZM, albo jest to nad wyraz podejrzane.
Valduniu - od kiedy Ty taki słodki jesteś? :lol:
W kwestii formalnej - jaki trzeba mieć staż, żeby być "starym wygą"?
Bo chciałabym jednak spać spokojnie... :smilewinkgrin:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-03-2009 01:27
co do tych nicków przy tytułach - radziłbym wziąć ze mnie przykład i wstawiać tytuł w cudzysłów - inaczej wychodzą takie potworki jak: Grunberg-Anub1s (jak jakieś Moskwa-Pietuszki), albo Kobieta jedno ma imię-Zadysta. Ale mi osobiście trochę te nicki przeszkadzają. Nie wiem po co one tam są. Lepiej byłoby usprawnić pracę portalu przez np. wprowadzenie jakiegoś sortowania względem ocen (by łatwiej było dokopać się do tych najlepszych) i ogólnie wprowadzić jakąś funkcję wyszukiwania. Tego tutaj w sumie brakuje najbardziej. To tyle ode mnie, bo zdaje się, że to off-top ;)
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 07-03-2009 16:35
Rybko, a może Rybeńko?

Faktycznie coś ostatnio z Tobą nie tak, Veldens :smilewinkgrin:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 07-03-2009 16:40
Rzeczywiście. :| To chyba przez ginger, która wszystkim słodzi "kochaniami". :D
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
waikhru Użytkownik
  • Postów: 213
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 07-03-2009 17:11
Przy pierwszych wizytach i tekstach na PP bardzo pomógł mi Valdens, czekałam z niecierpliwością na jego komentarzB) Niestety ostatnio coś nie mogę się doczekać:bigrazz:


Do moich ulubionych komentatorów należą również: ginger, Jack the Nipper oraz Rzepusia:D




Pozdrawiam
"Bo dla mnie Bóg to nie przypadek, nie los i nie czas. Dla mnie Bóg to tylko myśl. Moja myśl."

"Opowiedzieć wodę przez opis pustyni, opowiedzieć chleb przez opis głodu, opowiedzieć miłość przez opis samotności..."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 07-03-2009 17:16
Tak, zgadzam się : Jack, Rzepusia, Valdens i Ginger ^^
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 22-06-2009 14:58
No dobrze, dziękuję za te miłe słowa. :p A kto przoduje w czerwcu?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: TOP-komentujący
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-06-2009 15:14
W poezji ostatnio Marcin Sierszynski przoduje jeśli chodzi o komentarze.
Do góry
Autor
RE: TOP-komentujący
voice Użytkownik
  • Postów: 512
  • Skąd: Żary
Dodane dnia 22-06-2009 15:27
Jack :p
...Mad Tea Party...
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.