Własna stronka internetowa czy może blog?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2011 10:01
Jeśli Twój utwór jest ustalony, czyli masz świadków i dowody, że jesteś jego autorem, to sprawę możesz wytoczyć w każdej sytuacji kradzieży, nie tylko przy utworach komercyjnych.
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 28-04-2011 19:06
Dziękuję za update tematu, Oke.



Myślę o założeniu takiego konta na FB, ale chyba będę umieszczał tam tylko linki do PP. Bo z tego, co widzę i pytam oraz z tego, jak tamten portal sobie wyobrażam, to umieszczanie tam opowiadań sprawi, że się pogubią. Bo tam jest taka tablica: zamieszczasz coś (piszesz) a potem ktoś dopisuje a Twoja wiadomość (utwór) idzie na dół, aż wreszcie znika, bo zawsze na wierzchu są tylko najświeższe mesedże.

Ale może się w tej kwestii mylę i jakiś uczestnik FB mnie oświeci bardziej??? Zapraszam!!!


Czyli ten FB to coś jak na każdym pierwszym lepszym forum, tylko TO jest bogiem Fejsem i każdy mieszkaniec Ziemi ma tam już konto (a jeśli nie ma to zdaje się jest leszczem) - taka różnica.

Konto - jeśli już - dostanie nazwę Dobra Cobra, bo jestem jakiś wyrodny i nie mam absolutnej potrzeby lansowania mojej prywatności. Więc raczej nie będę pisywał, gdzie byłem na wakacjach, jakim jeżdżę wozem i jak długiego mam fiutka (za przeproszeniem, ale wystaczy looknać na wpisy na NaszejKlasie... żal dupę ściska).

Pozdrawiam

DoCo
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-04-2011 22:00
Jak dla mnie umieszczanie opowiadań na FB w ogóle nie ma sensu. Już raczej te linki, zresztą dużo osób z PP tak robi, promując swoje opowiadania czy też innych.

Najlepiej zarejestruj się, poobserwuj i wszystko obędziesz wiedział :)
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-04-2011 22:17
Cytat:
Więc raczej nie będę pisywał, gdzie byłem na wakacjach, jakim jeżdżę wozem i jak długiego mam fiutka
No nie wiem, ale myślę, że takie informacje interesowałyby wiele pań na PP. Ja jednak się cieszę, że oszczędzisz takich informacji, lepiej przesłać je na pw, albo na gg jakoś podać. Byle nie w opisie. Opisy na gg rządzą bardziej niż facebook.
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 29-04-2011 07:21
Tak, też myślę tylko o rozsławiających działalność PP linkach na FB.

TomaszuObluda: no nie wiem, czy tutejsze Panie są zainteresowane takimi szczegółami.

Wydaje się, że na tym miejscu można spokojnie polecić niejaką Agnieszkę Orzechowską - ową YouTubową celebrytkę oraz słodycz i mądrość płynącą z jej wydatnych ust. Po obejrzeniu jej wideobloga Panie z PP z pewnością nie będą już sobą...!:):):)

http://www.youtube.com/watch?v=Rb47nZiRUp4
http://www.youtube.com/watch?v=B-oP6sEcnho itd, itp...
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Loony Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 01-05-2011 00:00
O ile wiem, to era stron domowych minęła z jakieś 5-10 lat temu ;)
Generalnie chodzi o to, że żeby zrobić ładną stronę trzeba (plan minimum):
- znać HTML
- znać CSS
- mieć wyczucie estetyki wizualnej (nie wystarczy "dobrze pisać opowiadania";)
Niestety nie wszyscy to mają, dlatego większość ludzi, zabierając się za swoją stronę, zrobi coś totalnie brzydkiego. I, oczywiście można postawić serwer i wgrać np. Wordpressa czy inny gotowy system do zarządzania treścią, ale czym to się będzie różniło od bloga? :) Niczym właśnie.

Cytat:
Stronka internetowa zawsze jawiła mi się jako coś bardziej niezależnego, bardziej zamkniętego niżli blog.

Załóż więc konto na Blogspocie. To bardzo kameralny system blogowy (paradoksalnie jeden z najpopularniejszych pewnie na świecie). Nie wciskają Ci żadnych reklam jak na onecie, nie każą ci za nic płacić jak na blog.pl czy wordpress.com, nie "socjalizują" Cię na siłę jak na pingerze czy innym blipie. W dodatku masz oczywiście całkowitą kontrolę nad wyglądem, zarówno na poziomie wizualnego zarządzania widgetami i dodatkami, jak i możesz w razie czego pod maskę zajrzeć i zedytować html/css całkowicie dowolnie. No i możesz kupić sobie własną domenę i podczepić ją do swojego bloga - wtedy będziesz miał swojego bloga pod adresem np. dobracobra.pl i też będziesz miał poczucie niezależności i zamkniętości ;)

Poza tym - no dobra, blog od strony różni się (tak na oko) tym, że na blogu są notki ciurkiem, a na stronie jest jakieś menu i da się wybrać opowiadanie. Ale przecież można za pomocą stylów, szablonów i edycji ustawień, przeobrazić tak swojego bloga, że nikt go nie odróżni od "zwykłej" strony, a Ty będziesz miał łatwiej, bo będziesz miał wszystkie blogowe opcje takie jak np. dodawanie komentarzy. I najlepsze, że to wszystko "już jest" a stronę musiałbyś dopiero stworzyć.
> Fantastyka, gotyk, horror

> Moja twórczość - ostatnio nie wiem czemu, ale poruszam tematy społeczne, psychologiczne, a także codzienność róznych ludzi. Jezeli to was zachęci do czytania ;)
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 02-05-2011 19:44
Blogspot powiadasz. Z pierwszego looknięcia wygląda zacnie. Dzięki za wskazanie tropu.
:)
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-05-2011 20:13
No blog jak blog. Z blogami to główny problem polega na tym, jak przyciągnąć tam ludzi :) Z resztą z własnymi stronami też.
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 02-05-2011 20:59
No tak, masz rację, Oke. Ale gdy człowiek nie ma aż tak dużego ciśnienia na sławę i popularnośc to... nawet mogłoby być. Anyway obaczymy.
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-05-2011 21:09
W takim razie ja bym jednak stawiała na stronę (kurcze, chyba gdzieś na forum jest identyczny wątek, bo mam wrażenie, że już to pisałam...). Blog jest jednak bardziej specjalistyczny, a strona daje większe możliwości i ma większą elastyczność (to nie prawda, że trudniej ją założyć, tyle samo zabawy, co z blogiem, a jak się trafi na ładny szablon, to robota praktycznie żadna).
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Loony Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 03-05-2011 10:20
Cytat:
No blog jak blog. Z blogami to główny problem polega na tym, jak przyciągnąć tam ludzi

wg mnie nie opłaca się podejmować wysiłków :) Można robić jakieś spam-akcje reklamowe i chodzić po innych blogach itp. ale... no, za dużo zachodu. Słabo to się przelicza potem na faktycznych czytelników. Już lepiej być wytrwałym i robić swoje - a po jakimś czasie czytelnicy się znajdą :)

Chociaż rzeczy typu umieszczenie w sygnaturce swojego bloga, wymiana linków z zaprzyjaźnionymi stronami, czy powiadamianie znajomych, że coś się pojawiło (także na facebooku), to czemu nie? :) W końcu jakoś się muszą ludzie dowiedzieć o tym blogu.

Cytat:
(to nie prawda, że trudniej ją założyć, tyle samo zabawy, co z blogiem, a jak się trafi na ładny szablon, to robota praktycznie żadna).

No ale jak zrobisz stronę z szablonu, to i tak nie będzie to całkowicie twoja strona :bigrazz:
> Fantastyka, gotyk, horror

> Moja twórczość - ostatnio nie wiem czemu, ale poruszam tematy społeczne, psychologiczne, a także codzienność róznych ludzi. Jezeli to was zachęci do czytania ;)
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-05-2011 11:16
A blog będzie? :) Też się je robi z szablonów :) Przyznam się, że ja wszystkie moje strony robiłam w html i z szablonami nie miałam do czynienia, ale podejrzewam, ze jest większa swoboda przy składaniu kompozycji, niż przy blogu, bo blog z góry narzuca Ci sposób prezentowania treści ("kalendarzowy";).
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 03-05-2011 14:23
Zerknij, Oke, na ten Blogspot. On jest całkiem podobny do stronki www. Jest pełno opcji i szablonów. Jedyne co, to pewnie adres byłby: www. blogspot/xxxxxxxxx.com (gdzie xxxxxxx to nazwa użytkownika) albo cuś w podobie.

A ile teraz postawienie najtańszej stronki www kosztuje (koszty rocznego utrzymania, przy założeniu, że się samemu bierze szablon). To koszt adresu www plus koszt domeny, nie?

DoCo
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-05-2011 14:48
Zerknęłam :)

Postawienie strony nic nie kosztuje, chyba, że zależy Ci na własnej domenie i jakimś mega wielkim transferze :) Ale ogólnie jest mnóstwo portali, na których możesz sobie za darmo stronkę założyć. Ja korzystałam z Republiki i byłam bardzo zadowolona :)
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Loony Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2011 16:03
Cytat:
Ale ogólnie jest mnóstwo portali, na których możesz sobie za darmo stronkę założyć

Ja na kilku miałem darmowych i wszystkie (prawie) się albo strasznie muliły, albo były problemy z połączeniem FTP, albo hosting wciskał mi wszędzie swoje reklamy, więc trzeba przebadać i przetestować, albo w ogóle wziąć na oko płatne hostingi. Dlatego mi np. nie chce się w to bawić :) Chociaż jak komuś to odpowiada, albo znalazł odpowiadający mu hosting - to czemu nie?

Cytat:
Ja mam stronę na Republice (część Onetu) (...)

No właśnie to jest wada - praktycznie wszystko co jest na onecie muli się jak cholera i jest syfiaste. I jeszcze ten $@%#! interfejs.

Cytat:
Jedyne co, to pewnie adres byłby: www. blogspot/xxxxxxxxx.com (gdzie xxxxxxx to nazwa użytkownika) albo cuś w podobie.

Masz jako poddomenę, czyli jak nazywasz blog xxxxx, to masz adres xxxxx.blogspot.com, ale jak jesteś właścicielem jakiejś domeny to możesz ją podczepić pod blogspota i będziesz miał adres np. xxxxx.pl albo xxxxx.com, itp. (chociaż z tej opcji jak na razie nie korzystałem w praktyce...).
> Fantastyka, gotyk, horror

> Moja twórczość - ostatnio nie wiem czemu, ale poruszam tematy społeczne, psychologiczne, a także codzienność róznych ludzi. Jezeli to was zachęci do czytania ;)
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2011 17:08
Cytat:
Loony napisał/a:

No właśnie to jest wada - praktycznie wszystko co jest na onecie muli się jak cholera i jest syfiaste. I jeszcze ten $@%#! interfejs.



Nie przypominam sobie, żeby cokolwiek kiedykolwiek mi się na Republice muliło. Co to znaczy, że jest syfiaste i o jakim interfejsie mówisz?
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Loony Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2011 19:34
Cytat:
Nie przypominam sobie, żeby cokolwiek kiedykolwiek mi się na Republice muliło

to ciekawe, bo właśnie wszedłem tam na swoje konto i najpierw nie mogłem się zalogować przez ileś prób, a potem każdą podstronę swojego panelu administracyjnego wczytuje mi nie wiem jak długo. Poza tym miałem kiedyś stronę na republice, a teraz uświadczyłem takiego fajnego bardzo napisu "Uwaga! Twoja strona jest niedostępna z powodu nielogowania się do strony WWW powyżej 6 miesięcy" *. Ja rozumiem, że trzeba usuwać nieaktywnych użytkowników, ale 6 miesięcy to przesada - przecież jak ja coś wrzucam do sieci to po to, żeby było prawda? Z drugiej strony zakładam bloga na byle jakim portalu i zależy od portalu, ale najczęściej jednak nawet po kilku latach nielogowania nie usuwają starych blogów. I to jest w sumie dodatkowy argument na rzecz bloga. Bo stronę nawet na płatnym serwerze też trzeba opłacać, i pilnować kiedy się umowa kończy.

A btw. to "syfiaste" w przypadku onetu znaczy po prostu, że strony i serwisy, które się znajdują na tym portalu są przestarzałe, ciężkie i nieintuicyjne w obsłudze. Żaden serwis blogowy, z którego korzystałem nie miał takiej trudnej i głupiej w sumie obsługi jak blogi na onecie ;)

*EDIT: aha, i nie mogłem założyć nowej strony, bo tylko jedna była za darmo. Więc nie do końca takie za darmo wcale jest. Trochę jak teraz ze studiami - niby za darmo, ale tylko jeden kierunek.
> Fantastyka, gotyk, horror

> Moja twórczość - ostatnio nie wiem czemu, ale poruszam tematy społeczne, psychologiczne, a także codzienność róznych ludzi. Jezeli to was zachęci do czytania ;)
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 04-05-2011 20:32
Też dawno temu zakładałem pocztę na wp.pl. I po niedługim czasie przestałą działać! Nic nie szło zrobić. Od tej pory unikam wp.pl - ale znam wielu ludzi, którzy mają tam swoje konta i gra i bucy. Więc rozumiem Cię, Loony.

Z konstruktywnej dysputy wychodzi, że raczej Blogspot niż Facebook. A najlepsza z tych dwóch jest stronka www. Tylko trzeba ją gdzieś utrzymać. Ile to może stać w złotych polskich?

Kiedyś romasowałem z home.pl - oni tam mieli nawet jakiś łatwy kreator stron www i pisali, że najgorsza łamaga da se radę. Więc może w tę stronę?
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Loony Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2011 20:53
no właśnie, jedno stare konto na onecie też mi zniknęło z powierzchni ziemi.

Cytat:
Z konstruktywnej dysputy wychodzi, że raczej Blogspot niż Facebook

Co do facebooka to wystarczy dodać przycisk Lubię To do swojego bloga i masz lepiej niż jakbyś zrobił swoją stronę na facebooku - bo masz z jednej strony wszystkie zalety bloga, a z drugiej - facebookową promocję.
> Fantastyka, gotyk, horror

> Moja twórczość - ostatnio nie wiem czemu, ale poruszam tematy społeczne, psychologiczne, a także codzienność róznych ludzi. Jezeli to was zachęci do czytania ;)
Do góry
Autor
RE: Własna stronka internetowa czy może blog?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-05-2011 21:09
Loony, widocznie coś psujesz :) Ja problemów nie miałam :]

No facebook na pewno nie w sensie ogólnym, ale fakt, że dużo blogów ma swoje strony na facebooku i to pomaga w promocji. Mogę podać przykład "Czytanie jest trendy" Tomasza Obłudy i Małaszki. Oni też mają bloga na blogspocie.

http://czytaniejesttrendy.blogspot.com/

http://pl-pl.facebook.com/people/.../100001849768540

Może to jest rozwiązanie jakiego szukasz?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.