Polityka II
Autor
Polityka II
victorys Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 21-01-2011 14:25
Zdecydowałem się założyć ten temat, ponieważ doszedłem do tego, że jestem zmuszony niejako przez imperatyw. Chciałbym aby w tym temacie ludzie mówili o rzeczach sensownych, których promowanie ma sens, związanych z polityką. Dyskutowanie i obejmowanie szerszą świadomością tych rzeczy miałoby prowadzić do wpływu na świadomość ogółu, a przede wszystkim na świadomość rządzących naszym krajem. Taki efekt mam nadzieje domina, krzyk przeoczonej podświadomości.

Oto cytat:

victorys napisał:

Dlaczego w Polsce nie ma lekkości? Tak jak we Francji, Holandii, nawet Niemcy mają swoją lekkość. W Polsce ciągle się boję żeby nie dostać w ryj za nic, albo żeby mnie nie okradli. (Może zostało mi to z dawnych lat, teraz jest trochę b. łagodnie i trochę milej - mam ciągle taką nadzieję, ciągle w to wierzę). Sorry za trochę odejście od tematu, ale ten "ślepy" Tusk, przez "głupie" posłanie do pracy starców, mógłby wprowadzić inną jakość kultury społecznej. Pracę z szacunkiem do siebie, do pracy, do społeczeństwa. Coś co jest i tak logicznie nieuniknione. A wtedy jakiś Polak nie wyleciałby w Anglii z pracy za to, że za szybko i za dobrze pracuje. A w Polsce mielibyśmy więcej Francji i Holandii.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 21-01-2011 18:48
A od czego mamy zacząć dyskusje?
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 21-01-2011 19:00
No, ja chciałbym wpynąć na ogół, że socjalizm nie jest zbyt mądry, i warto by zagłosować na UPR, może w ten sposób obudzę świadomość Polaków.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 21-01-2011 19:07
Dla ścisłości, to na UPR-WiP, WiP-UPR, albo Ruch Poparcia JKMa.
Nazwy jeszcze nie ustaliliśmy, ale w każdym razie jedność. Skoro ty już się zająłeś moją reklamą, to ja zapraszam chętnych do pomocy przy kampanii wyborczej tego samego ugrupowania. Prowadzę, więc jeśli ktoś ma jakieś pomysły to niech pisze.
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 21-01-2011 19:09
O fajnie :D Dzięki za uzupełnienie. To ja oferuję głos w wyborach. Powodzenia!
Do góry
Autor
RE: Polityka II
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 21-01-2011 22:13
A ja tradycyjnie, na lewaków z SLD, szkoda, że po lewej nie ma większej konkurencji, bo miałbym przynajmniej jakiś wybór, a na Palikota przecież nie zagłosuję ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka II
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2011 01:08
Jakub, jak to nie ma większej konkurencji?
A PO, a PiS, Samoobrona i LPR?

przecież to wszystko to lewica :smilewinkgrin:
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Polityka II
victorys Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 22-01-2011 11:34
Cytat:
Robert napisał/a:
Dla ścisłości, to na UPR-WiP, WiP-UPR, albo Ruch Poparcia JKMa.
Nazwy jeszcze nie ustaliliśmy, ale w każdym razie jedność. Skoro ty już się zająłeś moją reklamą, to ja zapraszam chętnych do pomocy przy kampanii wyborczej tego samego ugrupowania. Prowadzę, więc jeśli ktoś ma jakieś pomysły to niech pisze.


Ja chciałbym poczytać konkretny program JKm-a. Mógłbyś podać jakiś link?

Powiem szczerze że kiedyś głosowałem na Korwina Mikke, ale wygrało wtedy SLD (jeśli dobrze pamiętam). Od tamtej pory mam wstręt do polityki, trochę.

I niech PiS odsunie wreszcie Jarosława Kaczyńskiego, a dalej zobaczymy.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-01-2011 11:38
Cytat:
I niech PiS odsunie wreszcie Jarosława Kaczyńskiego, a dalej zobaczymy.
Jest już taki PiS, czyli PJN, PiS bez Jarosława.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-01-2011 00:07
Cytat:
garrapata napisał/a:
Jakub, jak to nie ma większej konkurencji?
A PO, a PiS, Samoobrona i LPR?

przecież to wszystko to lewica :smilewinkgrin:

Tylko jakoś taka, za bardzo śmierdzi prawicą :p jedynie Samoobrona tego nie robi, ale oni znowu śmierdzą totalną niekompetencją, i bratali się z PiSem, nie ma szans :D

Co PJN, chciałbym, żeby jakimś cudem zdobyli te 5%, tak na złość Jarkowi :bigrazz:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka II
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2011 00:53
PiS śmierdzi prawicą?
Taaak, zwłaszcza po ustawie, która nie pozwoli mi nawet nosić scyzoryka... Najgorsze jest jednak to, iż dzisiaj zmusiłem się do obejrzenia ''Wiadomości'' i o rządzących jako prawicy usłyszałem dwa razy: od pana Grzesia N. i politologa. Ten pierwszy to już ma tą psychozę nie raz, ale politologa też poprzez ideologie wybierają? Propaganda poszerza się... Victorys, program JKMa to poniekąd program WiP-UPR, więc program partii traktuj jako jego program. Zresztą... to i tak jego program! Poza tym, lider PJN to kolejna twardogłowa pani od socjalu. A nawet tacy pseudoprawicowy blogerzy jak Magrat chcą na nich głosować! Ta TV robi się coraz gorsza.
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Polityka II
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 23-01-2011 21:08
Owszem, PiS śmierdzi prawicą, są tacy jacyś na styl chadecki ;) a ja wolę socjaldemokrację, państwo świeckie, Kościół nie decyduje co można a co nie itd. ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka II
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2011 21:52
W jakim kraju z chęcią byś zamieszkał w takim razie?
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Polityka II
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2011 22:03
Cytat:
jakub napisał/a:
Owszem, PiS śmierdzi prawicą, są tacy jacyś na styl chadecki ;) a ja wolę socjaldemokrację, państwo świeckie, Kościół nie decyduje co można a co nie itd. ;)


Masz rację, śmierdzi prawicą...
ale tylko śmierdzi - wartości, honor, ojczyzna, Bóg - cała reszta to komuna


------------

Prawdziwie prawicowe partie obecnie nie mają szans na zdobycie władzy.
Większość społeczeństwa jest za bardzo przywiązana do socjalu, do ochronki Państwa.

Tak wyklinany Cimoszewicz powiedział kiedyś "trzeba się było ubezpieczyć"...
Powiedział to lewicowiec czy prawicowiec?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Polityka II
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2011 22:09
Oczywiście, iż prawica się nie przebije bez potężnej rzeszy świadomego ludu. Skoro każda stacja telewizyjna i większość gazet jest w rękach ludzi powiązanych z SB, PRL, PZPR, albo KGB to jak prawica może być w mediach, pytam się? Dlatego też PiS ma takie poparcie - bo jest w mediach, ale prawicą nie jest!
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Polityka II
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2011 22:19
Robert, nie z tego powodu prawica nie ma szans (na razie).

Chodzi o to, że znaczna większość społeczeństwa bardzo sobie ceni wygodę ochrony socjalnej.
Prawica sceduje odpowiedzialność na barki obywateli.
Osoby nie przygotowane do tego zostaną zdegradowane do roli śmieci.

Ludzie, nie rozumiejąc tego, zwyczajnie boją się odpowiedzialności za własne życie.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Polityka II
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2011 22:45
Właśnie że nie!
Ja sam mógłbym podać kilka przykładów z państwa opiekuńczego, po czym 1/6 telewidzów zrobiłaby wielkie oczy. A czy ja jestem mistrzem dyskusji? Nie, wystarczy osoba, która ma o tym jakiekolwiek pojęcie. Większość lewaków na przykład daję takie kraje jak Szwecja, ale ja na to: aby mówić o życiu w Szwecji, najpierw tam pomieszkaj. Dalej tak uważam.
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Polityka II
szara eminencja Użytkownik
  • Postów: 808
  • Skąd:
Dodane dnia 23-01-2011 22:58
Robert,

coś za coś.
Albo mamy wysokie podatki i "składki" na socjal, albo "każdy sobie rzepkę skrobie".
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Polityka II
victorys Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 24-01-2011 09:13
Cytat:
garrapata napisał/a:
Robert, nie z tego powodu prawica nie ma szans (na razie).

Chodzi o to, że znaczna większość społeczeństwa bardzo sobie ceni wygodę ochrony socjalnej.
Prawica sceduje odpowiedzialność na barki obywateli.
Osoby nie przygotowane do tego zostaną zdegradowane do roli śmieci.

Ludzie, nie rozumiejąc tego, zwyczajnie boją się odpowiedzialności za własne życie.


Państwa socjalne to Skandynawia i poniekąd Francja.
Mieszkałem w Szwecji rok czasu. I powiem tyle, że nie jest tam lekko, ale chciałbym tam wśród Szwedów żyć jeszcze. Norwegia należy do najbogatszych krajów świata (o ile nie jest najbogatsza) i tam system bardziej socjalny się sprawdza. A o Francji szkoda gadać. Francuzem też jakbym miał taką możliwość, mógłbym się stać.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 24-01-2011 12:01
Victorys, ja mieszkałem w Szwecji dłużej niż rok i uwierz mi... Nie chciałbym tam żyć wśród nich.
http://apps.facebook.com/
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]