Polityka II
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-02-2011 13:53
Cytat:
w każdym miejscu na odpowiednim stanowisku powinna być odpowiednia osoba.
No chyba tylko ludzie, którzy nie są przy zdrowych zmysłach sądzą inaczej. Jest wiele kobiet w polityce, to wyborcy decydują. A załóżmy, że w jakimś okręgu, któraś z partii nie znajdzie odpowiedniej liczby kompetentych działaczek i wrzuci na listę jakąś partaczkę i kretynkę, i ona się dostanie przypadkiem do sejmu, to kto do k... nędzy, za to będzie płacił? Taka sytuacja jest możliwa.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 14:02
Cytat:
w każdym miejscu na odpowiednim stanowisku powinna być odpowiednia osoba.


Niby tak, ale wiesz, ja jako kobieta nie chciałabym, żeby o moich prawach decydowało grono złożone tylko i wyłącznie z mężczyzn, obojętnie, jak bardzo kompetentni będą. No, chyba, że zaczną rodzić dzieci i masowo wyręczać kobiety w ich wychowywaniu.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-02-2011 14:10
Oke ale gadasz głupoty. Jak słyszę takie rzaczy, to mam ochotę być szowinistą, ale na szczęście są kobiety, które rozumieją czym jest polityka. Nie chodzi o płeć. Mogą i decydować same kobiety, pod warunkiem, że nie będą miały nic wspólnego z posłanką Senyszyn, czy Beger, a wiele wspólnego z Margaret Thatcher. Polityk nie ma się zajmować rodzeniem dzieci, ani ich wychowywaniem, nie musi się na tym znać, i to jego prywatna sprawa, polityk powinien się trzymać daleko od rodzenia dzieci i od rodzin. Chcesz aby Ci polityk mówił jak masz rodzić? Co to ma do rzeczy? A kobiety politycy, które nie mają dzieci, też wtedy się nienadają do decydowania? To należałoby uchwalić parytet dla kobiet, które mają dzieci, które już przekroczyły powiedzmy dwanaście lat? Git pomysł.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 14:16
Chodzi mi o to, że zawsze powinna się znaleźć chociaż jedna osoba, która wie, jak sprawa wygląda w praktyce. Jakbym chciała, żeby decydowali o mnie ludzie, którzy nie maja pojęcia o życiu, to słuchałabym księży.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-02-2011 14:26
Można zatrudnić ekspertów. Zresztą jest wiele kobiet w polityce i mają różne zdanie na temat wychowywania dzieci, a nawet na temat rodzenia, więc to nie wygląda tak różowo. To jakby mówić, że w sejmie powinien być conajmniej jeden lekarz, jeden żołnierz, jeden dyplomata itd. To tak nie działa. Kobieta w SLD, kobieta w PiS, kobieta w PO, kobieta w PSL(tam są jakieś kobiety :uhoh:?) to nie to samo. I tak zawsze będzie chodziło o partię i o to kto w partii rządzi. W polityce nie ma prywatnych poglądów. Czasem ktoś coś palnie w tv o lisbijkach :shy: ale zasadniczo i tak robią wszystko co każą szefowie.



Czy myślicie, że jeśli na liście się znajdą kobiety, bo tak każe parytet, to będą to kobiety które coś znaczą? Te które coś znaczą i tak będą na liście i będą mieć wpływy, a te które wejdą sztucznie, będą potulne i wdzięczne tym, którzy je na te listy wpuścili. To fasada i mydlenie oczu. Poza tym ile znacie kobiet, które interesują się polityką? Ja znam mało.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 14:34
A ja z chęcią nie dodawałbym więcej kobiet, jeśli same nie chcą, lub nie mogą się dostać wyżej, ale je wymienił :lol:
Jakaś mądra kobieta na miejsce pani Wróbel, albo Senyszynowej to cud miód i lek na nasze rany.
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Polityka II
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 14:35
Eh, Tomasz, to potwierdza moje zdanie, że polityka to sztuka dla sztuki :) I znowu niepotrzebnie się w tym temacie odzywałam, bo tak właściwie, to była to tylko strata czasu :)
Do góry
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-02-2011 14:40
Konwentykl Unii Polityki Realnej na sobotnim posiedzeniu dokonał zmiany na stanowisku prezesa partii. Podziękował za dotychczasową pracę p. Bolesławowi Witczakowi i powołał p. Magdalenę Kocik
http://korwin-mikke.pl/wazne/.../17745

Drogie feministki proszę głosujcie na UPR.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2011 14:43
Nie zagłosują, bo my przeciw parytetom :rol:
A, no i wedle opinii mediów JKM to szowinista. A ja komuch, bo chcę, aby więźniowie pracowali :lol:
Poza tym, powstaje UPR-WiP, więc nie wiem jaki jest sens zmian na stanowisku przewodniczących UPR... Jak nie rozwiążą to i tak zostaną tam tylko ''członkowie duchy'' i ciągotki do PiSu.
http://apps.facebook.com/
Do góry
Autor
RE: Polityka II
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 19-02-2011 18:28
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Chodzi mi o to, że zawsze powinna się znaleźć chociaż jedna osoba, która wie, jak sprawa wygląda w praktyce.

Dlatego mówię, odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, jeśli gdzieś lepiej pasuje kobieta, niech kobieta wykonuje daną funkcję. Ale jeśli ma to być pierwsza lepsza kobieta, która nie poradzi sobie z tym, co jej powierzono, to uważam, że lepszy jest nawet facet nieznający praktyki ale potrafiący zrozumieć konkretne problemy i wspomóc w danej sytuacji. A mężczźni może nie zaczną masowo rodzic dzieci ale jeśli chodzi o wyręczanie kobiet w wychowaniu to coraz częstsze zjawisko -> urlop tacierzyński ;)

Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
kobieta w PSL(tam są jakieś kobiety :uhoh:?)

Jest, i to nawet na stanowisku wicemarszałka Sejmu :) oto i ona:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Kierzkowska

Nie wiem jak się spisuje ale skoro ją wybrali to musi umieć rządzić w chlewie i panować nad dzikimi ludźmi ;)


Co do czepiania się Senyszyn, wbrew pozorom nie jest to wcale głupia kobieta ;) ale może uważam tak tylko dlatego, że z wieloma jej poglądami się zgadzałem, gdy słuchałem jej wypowiedzi (słuchać też jej lubię, mimo tego charakterystycznego głosu :p )
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka II
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2011 13:26
Ja uważam feminizm za kolejny idiotyzm w tym kraju. Bardzo przepraszam drogi Panie ale zgadzam się z Robertem bo w większości przypadków jest tak że kobiety walczące o swoje prawa nie mają po prostu nic innego do roboty. Zgadzam się również z Jakubem, bo co ma płeć do moich zdolności czy też ich braku. Uważam że do wszystkiego trzeba dojrzeć. Do feministycznych poglądów i ich braku również.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-08-2011 11:39
Cytat:
Eh, Tomasz, to potwierdza moje zdanie, że polityka to sztuka dla sztuki
sztuka dla władzy, która decyduje o wielu sprawach, które cię dotyczą.

Cytat:
I znowu niepotrzebnie się w tym temacie odzywałam, bo tak właściwie, to była to tylko strata czasu
Najzwyczajniej w świecie, nie rozumiesz takich spraw i wielokrotnie to pokazujesz. Zresztą sama o tym mówisz. To jak ja bym chciał dyskutować o astrofizyce, to że nie znam się na astrofizyce to coś złego? Nie. Tak samo nie ma nic złego w tym, że polityka jest dla ciebie zagadnieniem nie do pojęcia.



Cytat:
Co do czepiania się Senyszyn, wbrew pozorom nie jest to wcale głupia kobieta
Tego nie powiedziałem. Jest to polityk formatu Niesiołowskiego, Ziobry, Maciarewicza, Sikorskiego, Marcinkiewicza (premiera), czyli osoba, która zachowuje się nie do końca normalnie. Nie wiem, może to cyniczne show. Co gorsze, szaleństwo czy udawanie szaleństwa? Wystarczy, że są ludzie, chętni, aby takich politywków popierać.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 27-08-2011 12:42
Wiesz, nie do końca normalne zachowanie to mi się kojarzy też z Januszem Korwin-Mikke, widziałem parę lat temu jak się zachowywał na swojej konwencji w Kołobrzegu, trochę mi sposobem mówienia przypominał tam, bez urazy oczywiście, (nie mam na celu tu go obrażać, to takie luźne skojarzenie) Hitlera, z minuty na minuty głośniej i w końcu prawie krzyczał. Od tamtego show też nie rozumiem jak można kogoś takiego popierać ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-08-2011 13:30
Dobrze Jakubie, niech będzie ku sprawiedliwości. J.K.Mikke to polityk typu posłanki Senyszyn. Jeśli chodzi o zachowanie, oczywiście. Abstrahując od poglądów, tego typu zachowania mi nie odpowiadają w polityce. Dlatego też boleję nad tym, że JKM jest liderem konserwatywnej prawicy w Polsce.
Jeśli Szymon Majewski, albo Kuba Wojewódzki robią podobne rzeczy to nawet bywa śmieszne, ale podobne zachowania u polityków wzbudzają we mnie zażenowanie.
Wymieniam ponownie : Niesiołowski,Maciarewicz, Senyszyn,JKM.

I o ile pierwsza trójka, to politycy, którzy w swoich partiach są błaznami, ale mają w miarę poważne i spokojne zaplecze, o tyle bolące jest to, że JKM jest główną twarzą prawicy.

Do góry
Autor
RE: Polityka II
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 27-08-2011 19:38
Ja bym jeszcze do tej wyliczanki dorzucił Palikota, ale on sam się usunął w cień. Tak patrząc wychodzi na to, że z liczących się sił politycznych w Polsce tylko PSL nie ma w swoich szeregach tego typu polityków albo nie są oni dopuszczani do głosu publicznie :rol: hm, kuszące, może rozważę oddanie głosu na nich jeśli będą się pojawiać znowu pomysły żeby SLD weszło w jakąś koalicję po wyborach z którąś z "popisowych" partii. Skoro to tacy poważni ludzie. I nawet lubię Kłopotka. Szkoda, że nie startuje z Poznania to bym miał kolejny powód na oddanie głosu.
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka II
Uprzejmy Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 28-08-2011 15:28
A ja w ogóle nie pójdę na wybory.
A niech jęczą że mała frekwencja itd. Przynajmniej hieny dziennikarskie będą miały zajęcie na kilka dni po wyborach.
Do góry
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-08-2011 22:49
Myślisz, że dziennikarze, zrobią program o tym, że nie poszedłeś głosować? Myślę, że średnio to ich obchodzi. Zyskasz na ty, bo będziesz mieć więcej wolengo czasu, i konkurenci, opcji którą popierasz, bo nie zagłoszujesz na partię im przeciwną. Ja bym chciał, aby większość ludzi miała takie nastawienie jak ty. Aby głosowali tylko ci, którzy głosują tak jak ja. Niech się dziennikarze cieszą :)
Do góry
Autor
RE: Polityka II
Uprzejmy Użytkownik
  • Postów: 14
  • Skąd:
Dodane dnia 29-08-2011 08:29
Cytat:
Myślisz, że dziennikarze, zrobią program o tym, że nie poszedłeś głosować?


O zmniejszającej się frekwencji zawsze robią. Nie liczę na to, że program będzie nakręcony w myśl mojego nieposłuszeństwa obywatelskiego - raczej mam nadzieję, że wielu zrobi to samo co ja .

Cytat:
Zyskasz na ty, bo będziesz mieć więcej wolengo czasu, i konkurenci, opcji którą popierasz, bo nie zagłoszujesz na partię im przeciwną.


Nie mamy w Polsce takiej partii, z której programem albo sposobem prowadzenia polityki zgadzałbym się chociaż w 90%. Zatem mam samych konkurentów.

Cytat:
Ja bym chciał, aby większość ludzi miała takie nastawienie jak ty. Aby głosowali tylko ci, którzy głosują tak jak ja.


A ty jak na kogo głosujesz?
Do góry
Autor
RE: Polityka II
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 29-08-2011 19:28
Myślę, że Tomaszowi chodziło raczej nie o konkretną opcję polityczną, ale o to, że na wyborach powinno głosować się zgodnie ze swoimi poglądami, a nie przeciwko tym, z którymi najbardziej się nie zgadzamy.

A taka partia, z której programem się zgadzasz być może istnieje tylko nawet o tym nie wiesz, bo w mediach o niej nie słychać. Bo partii i wszelkiego typu ruchów w tym kraju jest bardzo wiele. Tylko po prostu nie mają pieniędzy na promocję, a te które mają i tak mają promocję za darmo w mediach. Trochę to mało sprawiedliwe, ale polityka jak piłka nożna. Często lepszy przegrywa, bo nie pomagały mu ściany ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka II
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-08-2011 20:25
Cytat:
A ty jak na kogo głosujesz?
A to tajemnica :shy:

Cytat:
O zmniejszającej się frekwencji zawsze robią. Nie liczę na to, że program będzie nakręcony w myśl mojego nieposłuszeństwa obywatelskiego - raczej mam nadzieję, że wielu zrobi to samo co ja .
Kaczyński podobnie. Przy niższej frekwencji mają lepsze wyniki, bo mają wierny elektorat. Czyli jest was dwóch.

Cytat:
Trochę to mało sprawiedliwe, ale polityka jak piłka nożna. Często lepszy przegrywa, bo nie pomagały mu ściany
Dokładnie ;) i pieniądze. PO jest jak Wisła, PiS jak Legia, a LPR jak Gwardia Warszawa, bez pieniędzy to sobie nie pograją w politykę ;) sponsorów trzeba ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.