Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-04-2011 16:42
Czy PP przeżywa kryzys? Jeśli tak, z czego to wynika? Czy kiedyś było lepiej? Jeśli tak, co zrobić aby stan się poprawił.

Ja mogę napisać tylko, że kiedyś było inaczej i brak pewnych ludzi.

Gdzie jesteście?!
Gdzie jesteś PW, gdzie jesteś JtN, gdzie się podziałeś Valdensie, co z tobą Ginger? Morfeuszu, Morfeuszu, odezwij się! Sagicie, dlaczego jest ciebie tak mało? Poke ... ? Zadysto zbyt dużo pracy?
To tyle z mojej strony.

Ma ktoś coś do powiedzenia jeszcze w tym temacie. Może coś głębszego?



Aha, i muszę też zapytać o Samuela i Anubisa. - Gdzie jesteście?
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-04-2011 16:43
Mi też bardzo brak osób, które wymieniłeś... Z drugiej strony rozumiem, że praca, dom i inne zajęcia zajmują dużo czasu i na PP zostaje go już bardzo mało lub w ogóle go nie ma.

Zmieniło się też to, że nikt (albo raczej mało kto) komentuje teksty. Może nie powinnam się na ten temat wypowiadać, bo sama raczej do tekstów nie zaglądam... Jednak gdy już zdarza mi się zajrzeć do prozy, to przeważnie jestem zaskoczona niskim poziomem utworów. Kiedyś takie rzeczy nie przechodziły...

To tyle ode mnie.
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-04-2011 16:52
Myślę, że jest zbyt duża rotacja. Tzn fajnie, że sa nowi, ale ludzie wpadają, wypadają. Taka poczekalnia na dworcu. Kiedyś był uniwersytet, z profesorami, doktorami, to też studenci się starali.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 17:05
To ja zabiorę głos jako jeden z tych, którzy wpadli.

Mówienie, że nastąpił kryzys bo nie ma paru osób, to jak dla mnie trochę na wyrost. Oczywiście, jeśli znali się oni na rzeczy i byli do tego świetnymi ludźmi to szkoda, no ale. Trudno jest wierzyć, że ktoś tu będzie forever and ever. Koniec końców to 'tylko' portal. (i pisząc te słowa nie liczę na odpowiedzi 300 napinaczy, którzy stwierdzą "tylko portal?! You are dead!" )
Co do jakości tekstów to się nie wypowiem, bo ja z innej bajki.

Czyli z poezji. A siedząc tam od roku, nie sądzę, żeby coś szło w innym kierunku. Od kiedy tu jestem, są tu osoby, które służą dobrą radą. Raz się pojawiają, raz nie, ale koło się kręci. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że przez ten (prawie) rok nauczyłem się tu strasznie dużo i jestem w stanie już trochę pomagac.

Także podsumowując, nie uważam, żeby było coś takiego jak kryzys.

Ann.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 10-04-2011 17:31
Broń Boże nie generalizuję, ale ja czuję się ostatnio na portalu dużo mniej swobodnie. Mniej odczuwam brak obecności pewnych osób, bo z tymi, których polubiłam najbardziej i tak utrzymuję kontakt, bardzo brak mi natomiast tej atmosfery sprzed jakieś półtorej roku, tego spontanu, wirtualnych bali, altanek. Rozumiem, że zwiększenie ilości użytkowników wymaga też podwyższenia dyscypliny, a jednak żal... bo z drobnych niesubordynacji często rodziły się piękne artystyczne przedsięwzięcia :( Cóż, świat się zmienia i nie ma co narzekać.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
wodniczka Użytkownik
  • Postów: 107
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 17:54
no to pojechaliście po nowych;). Jeżeli komuś przeszkadza brak poziomu, to zawsze można poszukać innych portali. Jest tego dużo. Zamiast pisać o słabym poziomie to energię warto spożytkować na coś innego - np. na podwyższanie jakości portalu swoimi tekstami.
Ja jestem za zdaniem Zacharego.

a może założycie własne portale;););)... ewentualnie blogi - tam można pokazywać swój perfekcjonizm - i żadne ''tandety'' się nie będą koło Was kręcić - będziecie mieć własną przestrzeń dla idelnych tekstów;)
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 10-04-2011 18:03
A mi osobiście w poezji Zapomina brakuje. Jak zaczynałem nauczyłem się dzięki jego komentarzom wiele, teraz nie widzę go zupełnie, ale może źle patrzę. To prawda, że brakuje ludzi typowo oceniających teksty pod względem stricte technicznym. Ale czy można coś z tym zrobić? Nie zmusi się nikogo do wchodzenia na PP jeśli musi poświęcić czas na coś ważniejszego, czyli życie poza siecią :)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-04-2011 18:03
Cytat:
Zachary Ann napisał/a:
To ja zabiorę głos jako jeden z tych, którzy wpadli.

Mówienie, że nastąpił kryzys bo nie ma paru osób, to jak dla mnie trochę na wyrost. Oczywiście, jeśli znali się oni na rzeczy i byli do tego świetnymi ludźmi to szkoda, no ale. Trudno jest wierzyć, że ktoś tu będzie forever and ever. Koniec końców to 'tylko' portal. (i pisząc te słowa nie liczę na odpowiedzi 300 napinaczy, którzy stwierdzą "tylko portal?! You are dead!" )
Co do jakości tekstów to się nie wypowiem, bo ja z innej bajki.


Miałam na myśli to, co powiedział już Tomasz. Że ludzie wpadają i wypadają, a mało kto tak naprawdę nad tymi tekstami siedzi.
Nie wiem, jak jest w poezji - może bez zmian. Widzę jednak, że poziom prozy spadł.

Wodniczko, nie przesadzaj. Wszyscy jesteśmy tutaj, żeby się czegoś nauczyć. A inne portale stoją jeszcze gorzej, wiec nie mam pojęcia, gdzie mielibyśmy się przenieść. Poza tym liczy się też atmosfera...

Julko... Masz dużo racji. Była portalowa rodzinka... I jakoś tak inaczej, kameralnie, rodzinnie... Czasy się zmieniają, portal się rozwija i mamy ostatnio dużo ostrzeżeń i banów :lol:
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Nil Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 18:03
Ja jestem taką własnie nowo zarejestrowaną tandetą, bo o tym, że nie mam większego talentu wiem doskonale, a postanowiłam się zarejestrować by poszerzyć horyzonty.
Doskonale rozumiem frustrację starych wyjadaczy bo mam podobne odczucia związane z pewnym forum, gdzie większość tych mających wiedzę założyła rodziny i uciekła do rzeczywistego świata, a co chwilę zaczęły się pojawiać nowe osoby prezentujące nie taki poziom jaki by się chciało oglądać. Jednak z czasem pogodziłam się z tym, że portal/forum to własnie takie poczekalnie. Ktoś się tylko przewinie przez kilka dni, ktoś inny zostanie na parę lat i wniesie sporo wiedzy i ciekawych pomysłów, ale to nigdy nie będzie pobyt na stałe.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
wodniczka Użytkownik
  • Postów: 107
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 18:10
Nathien - ja tylko stanęłam w obronie tych nowych;) bo często bywa, że tu po raz pierwszy coś publikują i czekją na ocenę;). Ze mną też tak było;). To pierwszy portal literacki na którym jestem. Mi się tu podoba. Nie wiem jak bylo kiedyś... ale w życiu tak jest, że wszystko jest zmienne i nic na to nie poradzimy. Myślę, że nikt specjalnie nie chce obniżać poziomu portalu. Każdy się stara - a jak to bywa czasami nie wychodzi;)... a PP pomaga, żeby z czasem ''wychodziło lepiej'':):):).

banów i ostrzeżeń jest dużo. Nie wiem, jak to kiedyś wyglądało;). Myślę, że to jest dobre(takie dbanie o ''zachowanie'') - gdy użytkownik pomimo ostrzeżeń dalej robi swoje - to ręce opadają;).

pozdrowionka
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 10-04-2011 18:18
Ale tutaj nie chodzi o to, że ktoś narzeka na tandetę i nie podoba mu się poziom, dlatego chce się wynieść ;) chodzi tu o to że główny cel tego portalu trochę został odsunięty przez sytuację na bok, nie ma tych, którzy sprawiali, że osoby będące tu już długo się rozwinęły, racja, kto się rozwinął może teraz pomagać następnym, ale nie zrobi tego tak dobrze, jak osoby, które robiły to wcześniej. Dlatego właśnie ich brakuje tak bardzo...
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
wodniczka Użytkownik
  • Postów: 107
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 18:22
jakubie - masz rację. Ale co na to poradzimy. Zmusić się nikogi nie da. Ja też tu jestem krótko - ale nie wiem ile tu pobędnę. Czas wszystko weryfikuje... a i w pisaniu zdarzają się przerwy;).
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-04-2011 18:42
Od roku? Mhm od roku niewiele się zmieniło.



Cytat:
no to pojechaliście po nowych;). Jeżeli komuś przeszkadza brak poziomu, to zawsze można poszukać innych portali. Jest tego dużo. Zamiast pisać o słabym poziomie to energię warto spożytkować na coś innego - np. na podwyższanie jakości portalu swoimi tekstami.
Ja jestem za zdaniem Zacharego.
:uhoh: mhm odnosić się do tej wypowiedzi? Skoro ona nie odnosi się do tematu? Kto po nowych jechał. Pokaż palcem. Nikt no tak, więc o czym tu mowa? Ja swoją energię pożytkuję, o mnie się nie martw.

eh żałuję, że założyłem ten temat, trochę.

Jakub ładnie to określił.

uf. spokojenie Tomasz. 1, 2, 3, ... 10.

Drodzy nowi, dla mnie większość jest nowa. Nie byliście wcześniej to nie wiecie, jak tu było. To raz. Dwa, pojawia się cała masa fajnych ludzi, jak mówię, super, że jest rotacja. Są na PP ludzie, którzy woleliby aby było piętnaście osób na krzyż i aby nikt się nie pojawiał. Ja do nich nie należę. Stwierdzam tylko subiektywne fakty, kiedyś było inaczej. Wg mnie lepiej, być może byście stwierdzili inaczej. Nie obruszajcie się proszę i pozwólcie starym wilkom na chwile nostalgii. Czyż to nie jest Portal dla starych ludzi?!

A tak poważniej. Powinna być kontynuacja ciągłość, a nagle stało się tak, że sporo osób znikło i to widać. Nowe osoby są potrzebne, bo jak siedzą ci sami to portal zdycha, ale ciągła rotacja też nie jest dobra.





Cytat:
Ale co na to poradzimy
Dużo można poradzić. Myślę, że wakacyjne zloty przyniosą nieco świeżości ludzie odsapną i może nabiorą więcej energii. Kolejny zlot w Łodzi 21.05 zapraszam :smilewinkgrin: http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=32&thread_id=1738&rowstart=60



Cytat:
banów i ostrzeżeń jest dużo. Nie wiem, jak to kiedyś wyglądało;). Myślę, że to jest dobre(takie dbanie o ''zachowanie'';) - gdy użytkownik pomimo ostrzeżeń dalej robi swoje - to ręce opadają;)
No mniej, kiedyś iskry leciały. Lunar dostał bana. Oke miała osta. Kiedyś był A.Pilipiuk :smilewinkgrin: Ale było krwi :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 18:50
I oczywiście zostałem błędnie zrozumiany.

Chodziło mi bardziej o to, że jako Polacy mamy skłonność do tzw. efektu "a kiedyś to...".

A co do tego, że portal poszedł w inną stronę. Tego do końca nie wiem i pewnie się nie dowiem. Ale skoro przychodzi cały czas nowy narybek, (właśnie tu, a nie na portal x) to chyba o czymś świadczy.

Chociaż trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że im więcej 'mocarzy' tym lepiej. Dlatego to popieram.

I nie sądzę, Tomaszu, że powinieneś żałowac tego tematu, do którego się raczej odniosłem. Przecież warto rozmawiac. W każdym bądź razie na mnie możesz liczyc.

Ann.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-04-2011 19:06
No, tak. Miałem dodać, że jesteś akurat bardzo pozytywnym i perspektywicznym przypadkiem. Jeśli nie dostaniesz bana przedwcześnie to będzie dobrze dla tego portalu. Ale nie znasz dnia ani godziny ;)

Jak mówię, myślę, że zloty i to co robi Oke z youtubem też pozwoli temu portalowi żyć.

Bo wydaje mi się, że PP nie jest portalem tylko literackim, ale portalem kulturalnym(głównie literackim). Dalej, myślę, że jeśli jest portal żywym portalem, ciekawym to przyciąga też żywych ludzi, ciekawych, którzy ciekawie piszą i ciekawie komentują.

Ja stąd nie mogę odejść, przecież mam koszulkę z adresem PP :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-04-2011 19:22
Wiecie co, narzekanie na poziom tekstów w odniesieniu do średniego wieku portalu jest paskudne. Każdy z nas jakoś tam zaczynał i trudno wymagać, żeby początkujący pisali świetnie. Przyszli się uczyć. Niech się rozwijają, ich prawo, a ja nie mogę im go odebrać.
Szkoda, że Ci świetnie piszący już nie publikują, nie komentują. Widocznie nauczyli się ile mogli i poszli. Ich prawo, nasza szkoda.
Przykro, że niektórych nie ma, ale nie wiem co moglibyśmy z tym zrobić. To nie kryzys, a ich wybór. No, może poza tymi, co bana dostali ;)
Ale konta pozostały i jest nadzieja, że zostaną reaktywowane.

Co do ostrzeżeń, to na innych portalach jest ich więcej, więc nie panikujcie. Pyskówki nigdzie nie są mile widziane, a obrażeni użytkownicy też odchodzą. My nie chcemy, żeby odchodzili obrażani, a obrażający. I "starzy" użytkownicy doskonale wiedzą o czym mówię.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-04-2011 19:36
Cytat:
Wiecie co, narzekanie na poziom tekstów w odniesieniu do średniego wieku portalu jest paskudne.
:uhoh: eeee? Narzekanie na poziom tekstów było, to zauważyłem. Określenie - średni wiek portalu padło (ale to był żart, bo niby co znaczy średni wiek portalu). Ale ta korelacja mnie dziwi, poziom tekstów w odniesieniu do średniego wieku portalu :rol: No ciekawy wniosek.

Co do reszty zasadniczo się zgadzam. Aczkolwiek, klimat się nieco zmienił i łatwo zrozumieć, że nie każdemu to pasuje. Ja nie wiem, czy jest kryzys, aczkolwiek słyszałem takie opinie, dlatego zadałem pytanie. Na samym początku powiedziałem,
Cytat:
że kiedyś było inaczej i brak pewnych ludzi.

oraz
Cytat:
Myślę, że jest zbyt duża rotacja. Tzn fajnie, że sa nowi, ale ludzie wpadają, wypadają.

Ogólnie nie mówię, że jest gorzej, bo to względne stwierdzenie. Jednym gorzej innym lepiej, portal trwa.
Ja tam robię swoje i mam gdzieś, jeśli czasem ktoś sapie.

Co do ostów. Może i gdzie indziej jest więcej, może to też spowodowane większą liczbą użytkowników, ale żal dawnych kłótni :D Np A. Pilipiuka, Lunara, Valdiego - mi żal ;) śmiesznie było.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 19:38
Znaczy: mam se iść? :p

Ja się podpisuję pod tym, co napisała Julka. Dla mnie problem leży w tym, że nowi nie chcą się angażować w życie portalu i rzadko kiedy dają się wciągać w różne zabawy.

A brak komentarzy to inna sprawa i w "dawnych" czasach też się to zdarzało i to nie raz. Mi się co jakiś czas przypomina, jak Elwirka, jeszcze wtedy Rzepusia, po przedszkolnemu skarżyła, ze "Oke siedzi na PP cały czas, a w ogóle nie komentuje" :bigrazz:

Tomasz, osta mam dalej, nawet dwa :p
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
wodniczka Użytkownik
  • Postów: 107
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 19:41
Tomaszu - przecież ja nie tylko odniosłam się do Twojej wypowiedzi:))), ale tego, co również przeczytałam poniżej - do tego co pisali inni:))).
kyoś kąpał się w gorącej wodzi;P. Nie pokazuję palcem, bo to nieładnie;P.
''Nowe osoby są potrzebne, bo jak siedzą ci sami to portal zdycha, ale ciągła rotacja też nie jest dobra'' - zgodzę się.

Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-04-2011 19:48
Cytat:
Nie pokazuję palcem, bo to nieładnie
Dłubanie palecem w nosie nie jest ładne.

Co do gorącej wody.
Cytat:
"Obyś był zimny albo gorący! A tak, żeś letni, (...) wypluję cię z ust moich." (Obj. 3, 15-16)
Jezus Chrystus. Lubimy tych w gorącej wodzie kąpanych, bo dużo robią.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.