Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-04-2011 20:12
Cytat:
żal dawnych kłótni Np A. Pilipiuka, Lunara, Valdiego - mi żal śmiesznie było.


No, ale tu schodzi\my na zupełnie inny temat. Kryzys PP równałby się kryzysowi kłótni. A to nie tak. Nam zależy, żeby PP był literacko rozwinięty, to nie jest portal rozrywkowy przecież.
Myślę też, że jeśli ktoś ma pomysł na jakąś fajną zabawę, to wielu w to wejdzie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-04-2011 20:47
Ale ja wciąż się będę upierał, że kryzysu jako takiego nie widzę. A kłótni mi żal trochę - tak sentymentalnie.

Co ważne, sama wiesz doskonale, że samą literaturą portal nie będzie stał. To nie wystarczy i tyle.
Ja mam spojrzenie takie na PP - może górnolotne - widzę bardziej grupę ludzi, którzy piszą osobno, a jednak razem. Boję się użyć słówp pewnych, więc się mieszam. Ja jestem miłośnikiem dwudziestolecia międzywojennego, wiecie wtedy istniały grupy literackie, takie fajne ekpiy, w sumie nie tylko pisarze do nich należeli. Ludzie, którzy spotykali się w pewnych miejscach, by poza tworzeniem, pić, rozmawiać, bawić się - ale przede wszystkim tworzyć. PP jest miejsce wirtualnym, ale miejscem. Taką kawiarnią, gdzie spotykają się różni ludzie. Wiem, górnolotnie. Ale jak ktoś to widzi podobnie :) to wiecie gdzie mnie szukać, część już nie musi.
Dlatego mi brak, takich czasem negatywnych, ale zawsze, indywiduów.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 10-04-2011 21:01
Tomku nie tylko wirtualnie :) Urządzacie przecież zloty na których się spotykacie:) Oglądając na youtubie wasze spotkania, wasze czytanie prozy i poezji...:) To już odróżnia (mogę powiedzieć nasz:)) portal od innych. Takie spotkania przecież wiążą, łączą i tylko pomagają w rozwijaniu własnej twórczości no i przede wszystkim wasze komentarze które również są niezwykle cenne:)
Osobiście uważam, że PP jest najlepszym miejscem gdzie można rozwijać swoją twórczość, poznać niesamowitych poetów ale też spotkać niezwykłych ludzi:)
Cieszę się ogromnie, że mogłam do Was dołączyć :) chociaż wiele jeszcze przede mną, dopiero rozwijam skrzydła w poezji, tzn kiedyś pisałam więcej potem był bardzo długa przerwa a teraz jestem na PP z nadzieją na to, że być może kiedyś chociaż odrobinę dorównam tym największym:)
No i z nadzieją, że kiedyś spotkamy się na zlocie:)
Pozdrawiam uśmiechem:)
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 10-04-2011 21:09
oooo i taki ludziów mi trzeba :smilewinkgrin: miło. Tzn nam trzeba. Temat jest jak wiele, które zakładałem prowokacyjny. Chcę sprowokować ludzi, aby pokazali, że PP ma się dobrze. Aby nie mówili, jest dobrze, idealnie, ale aby mi pokazali, że jest dobrze, że nie jest źle.
Wiem, wiem. Psy szczekają, podkładają łapy, a nawet gryzą po kostkach.
Ale karawana musi jechać dalej.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 10-04-2011 21:17
Tomku od kiedy tu jestem, nie wiem jak ja egzystowałam bez naszego PP:):D
Wciągnęliście mnie kompletnie:)
Jeszcze raz pozdrawiam :)
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 10-04-2011 21:17
No to jeszcze ja zabiorę głos. Kryzys PP? Tylko, jeśli pod tym pojęciem rozumieć ogólny rozrost.
Przede wszystkim o tym, że PP ma się dobrze, świadczą liczne ciekawe inicjatywy, z jakimi wychodzą sami użytkownicy - zloty, które organizujesz Ty, Tomasz - brawa - albo kanał na yt, który jest dziełem Oke i Julka - znowu brawa - i te wszystkie konkursy, słuchowiska, w które angażuje się wielu ludzi. Nie można zapomnieć o obu wydanych antologiach - btw. moi niektórzy znajomi recytowali wiersze z "Niebieskiego krzesła" na ogólnopolskim konkursie i zajęli dość wysokie pozycje, za co brawa należą się również ich autorom.

Zgadzam się, że rotacja jest naturalna. Będąc tu od roku, nie zauważam kryzysu. Serio.

Narzekanie na brak komentarzy w prozie jest co najmniej zabawne. Gdyby ci, którzy narzekają, skomentowali chociaż jeden tekst dziennie, nie byłoby tego niedostatku. To proste.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 10-04-2011 21:22
I zapomniałam dodać to co wspomniała zawsze
Wielkie brawa za PP na youtubie , to jest to co u was kocham, te słuchowiska, wasze wiersze i to, że można poznać wasze głosy:)
Sama się przymierzam do przyłączenia i planuję nagranie...:)
Także Tomku ja mogę powiedzieć tylko, że zakochałam się w naszym PP...:)
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 21:54
Musze się znowu wtrącić: po pierwsze kanał YT to mój pomysł i nadal jestem jego jedynym szefem, a Julek czasem ze mną współpracuje w ramach pomocy technicznej, ewentualnie tworzy swoje własne dzieła (ostatnie dwa słuchowiska to w największej mierze jego zasługa).

Ale nawet sobie nie wyobrażacie, jak ciężko namówić kogoś do udziału. Jest stała ekipa, może do 15 osób. Ale to jest w głównej mierze właśnie ta stara ekipa, która się trzyma razem i w miarę możliwości stara się dbać o PP. Ale np na hasła, szukamy kogoś do słuchowiska, szukamy kogoś do napisania ballady, odzew jest praktycznie zerowy. Ja momentami naprawdę ludzi nękam, żeby dali się na coś namówić. A kiedyś nie było z tym problemu. Robiliśmy rzeźnie, wygłupialiśmy się, zawsze coś się działo. Nie wiem, czy teraz już się nam nie chce (i nowym i starym), czy brakuje ludzi do takich wygłupów, czy po prostu wszyscy są nastawienie na to, żeby tylko brać...



Btw. szykuję nową akcję, podejrzewam, że wejdzie w życie jakoś za miesiąc. Będą mieli okazję wykazać się i nowi i starzy. Myślę, że odzew pokaże, czy jest kryzys, czy nie.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 10-04-2011 22:26
Cytat:
Elwira napisał/a:
No, ale tu schodzi\my na zupełnie inny temat. Kryzys PP równałby się kryzysowi kłótni. A to nie tak. Nam zależy, żeby PP był literacko rozwinięty, to nie jest portal rozrywkowy przecież.



A ja widzę właśnie kryzys kłótni - przedtem wolno było się pokłócić i czasem aż wióry leciały, a teraz cicho sza a każda większa różnica zdań zamiast znaleźć jakieś swoje rozwiązanie, jest odgórnie uciszana "cenzurą", a nawet banem.
Obserwując to zastanawiam się pięć razy, czy skomentować tekst, który moim zdaniem jest kiepski - jestem z natury pokojowo nastawionym ludzikiem i kłopoty mi nie potrzebne, a nuż autor się obrazi i narobi wrzasku... W konsekwencji zjawiam się głównie pod tekstami ludzi, co do których jestem pewna, że prawidłowo odczytają moje intencje, kiedy nawet napiszę - hej, tym razem spartoliłeś.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego tak jest, bo przecież ci "nowi" którzy się pojawiają to tez wspaniali, twórczy ludzie.
A pp ciągle jest dla mnie źródłem ciekawych znajomości, często przechodzących do "reala".
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2011 22:57
Oke napisała:
Cytat:
Robiliśmy rzeźnie, wygłupialiśmy się, zawsze coś się działo. Nie wiem, czy teraz już się nam nie chce (i nowym i starym), czy brakuje ludzi do takich wygłupów, czy po prostu wszyscy są nastawienie na to, żeby tylko brać...


Różnica jest ta, że wtedy większość, a zwłaszcza ci bardziej zaangażowani sami się pilnowali, a teraz niestety pilnują nas i to często jak niewydarzonych sztubaków.
Był w tym także pewien doping – w tej samo-odpowiedzialności. Była spontaniczność i fantazja. Teraz, kiedy niektóre rzeczy redakcja traktuje jako zamach niejako na swój autorytet i zdarza się, jak w przypadku komentowania wierszem, że wychodzą niczym nieuzasadnione zakazy, to pewnych inicjatyw się odechciewa.
Pisanie komentarzy „pod dyktando” nie zachęca, tak na marginesie.
A jeżeli każde odstępstwo od „normy” zagrożone jest otrzymaniem ostrzeżenia, to warto się w czymkolwiek wychylać? Po co?
Na przykład, ciekawe, ale gdy zabrałam głos pod „odezwą”, to w godzinę później zniknęła tabelka najbardziej aktywnych. Mnie nie zależy na reklamie, ale chyba kłuła w takim razie kogoś w oczy.
A właściwie – dlaczego zniknęła? Mimo wszystkim była jakimś wskaźnikiem zaangażowania i jednocześnie dopingu dla innych. O czymś świadczyła.
Dlatego odnoszę niejasne wrażenie, że jesteśmy równani do poziomu.
I tak działa się na portalu społecznie, ale niektórzy działają więcej, niektórzy mniej. I tym, co zawsze bardziej się starali może się z biegiem czasu odechcieć.
Inna ciekawostka – kiedy po skończonym konkursie grudniowych rymowanek, plik pokonkursowy został umieszczony na stronie głównej, natychmiast został zdjęty przez redaktora poezji. Dlaczego? Potrafi ktoś to wytłumaczyć?
A może ktoś wie, dlaczego ta inicjatywa poetycka nie spotkała się z żadnym, najmniejszym nawet odzewem redakcji poezji?

Dlatego, jeżeli mam być szczera – nie chce mi się już udzielać na większą skalę.
Różnica jest też taka, że dawniej redaktorzy komentowali większość tekstów, a teraz jak na lekarstwo. W zasadzie więc napis w nagłówku portalu: „Miłe grono redakcyjne, z chęcią pomoże Ci w kształtowaniu warsztatu pisarskiego” jest zmyłą.

Na zakończenie – nie zdziwię się, jeżeli ten post poleci za 5 minut w pustkę kosmiczną, zrozumiany opacznie jako zamach na autorytet redakcji.
I to jest także ta różnica, że dawniej można było powiedzieć, co się myśli, bez obawy przed ostrzeżeniem, jeżeli tylko zachowało się kulturalny sposób dyskusji.
Dlatego nie ma już tamtej atmosfery i nie sądzę, żeby wróciła.


Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 23:07
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Ale ja wciąż się będę upierał, że kryzysu jako takiego nie widzę. A kłótni mi żal trochę - tak sentymentalnie.

Co ważne, sama wiesz doskonale, że samą literaturą portal nie będzie stał. To nie wystarczy i tyle.
Ja mam spojrzenie takie na PP - może górnolotne - widzę bardziej grupę ludzi, którzy piszą osobno, a jednak razem. Boję się użyć słówp pewnych, więc się mieszam. Ja jestem miłośnikiem dwudziestolecia międzywojennego, wiecie wtedy istniały grupy literackie, takie fajne ekpiy, w sumie nie tylko pisarze do nich należeli. Ludzie, którzy spotykali się w pewnych miejscach, by poza tworzeniem, pić, rozmawiać, bawić się - ale przede wszystkim tworzyć. PP jest miejsce wirtualnym, ale miejscem. Taką kawiarnią, gdzie spotykają się różni ludzie. Wiem, górnolotnie. Ale jak ktoś to widzi podobnie :) to wiecie gdzie mnie szukać, część już nie musi.
Dlatego mi brak, takich czasem negatywnych, ale zawsze, indywiduów.


I podpisuję się pod tym obiema łapami, dodając ogon. Mi też "kłótni" starych żal. Napisałam w cudzysłowie, gdyż dla mnie w większości przypadków były to polemiki, potyczki słowne, będące nierzadko namiastką twórczości samej w sobie. Nie znoszę jak ludzie się przeszczekują, ale kłótnia - dyskusja, to jest coś, co bardzo dobrze wpływa na potencjał twórczy.
I mi jest smutno, gdy nie widzę kilku osób ze "starej" ekipy, do której się przywiązałam optycznie i sentymentalnie, chociaż sama miałam ponad roczną przerwę i naprawdę nie z mojej winy i ochoty. Broń Boże, nie zrozumcie mnie kochani "nowi", że jesteście piaskiem w zębach. Nic podobnego, w każdej dziedzinie potrzebny jest rozwój, nowy napęd itd. Chodzi tylko o sentyment do pewnych stałych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, w których pływaliśmy jak rybki w akwarium i dobrze nam z tym było. Teraz dużo rzeczy się zmieniło i postaram się do nich przyzwyczaić na nowo. Nie wiem jak to będzie z tymi nowymi spotęgowanymi banami i ostami i tą atmosferą zastraszania, tudzież zaprzeczaniu ustawie o wolności słowa. To mnie mierzi, w przedszkolu byłam dawno temu i nie bardzo bym chciała cofać się w rozwoju. Uważam, że każdy ma prawo oceniać twórczość innych na swój sposób, owszem, bez obrażania ale zdaje się, że PP wytraciło rozsądek i zdolność rozpoznawania co jest obrazą, a co nie. Chyba zrobię eksperyment i napiszę coś nowego i już jestem ciekawa tych nowych, grzecznych i bezpłciowych komentarzy.
No i już kończę ten słowopis.

Aaa i do Oke jeszcze:
Jaki nowy projekt? Naostrzyłam uszy i nic nie złowiłam, proszę o szczegóły przedsięwzięcia.


I na koniec jeszcze trzy słowa do starej ekipy: A RYBY wam nie brak? Bo mi, cholera, brak. Ale do tego należałoby wskrzesić kawałek starej trupy właśnie :(



Cytat:
Na zakończenie – nie zdziwię się, jeżeli ten post poleci za 5 minut w pustkę kosmiczną, zrozumiany opacznie jako zamach na autorytet redakcji.
I to jest także ta różnica, że dawniej można było powiedzieć, co się myśli, bez obawy przed ostrzeżeniem, jeżeli tylko zachowało się kulturalny sposób dyskusji.
Dlatego nie ma już tamtej atmosfery i nie sądzę, żeby wróciła.

Tak, tak, tak, niestety, ale zgadzam się. Mila, całkiem jak po staremu mnie ubiegłaś. Napisałaś szczerą prawdę, zapewne bijącą po oczach. Drodzy redaktorzy, ona ma rację! Nie zachowujcie się jak przekwitające kobiety. Trochę kultury (jak powiedziała pewna bezzębna babcia na Nowym Świecie na temat bodajże Ojca Dyrektora innego ugrupowania ;)



No i z Szaloną też się zgadzam, właśnie przeczytałam jej post.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 10-04-2011 23:11
No Milka, brawo za szczerość.
Nie do końca popieram takie wyliczanie błędów, ale uważam za słuszną diagnozę, że: "wtedy większość, a zwłaszcza ci bardziej zaangażowani sami się pilnowali, a teraz niestety pilnują nas"


Edit. Hypcia, słoneczko, no to jesteśmy prawie w komplecie :)




PS. a portal i tak kocham i w razie czego zjawię się jak bumerang pod nickiem "ZbanowanaJulka" :smilewinkgrin:
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-04-2011 23:29
Odczuwam tutaj dość głęboki sentymentalizm. Jako, że mam okazję śledzić portal od początku jego rozwoju pozwólcie, że zabiorę głos.

Początki były trudne. Tekstów nie było za wiele, większość ludzi na portalu bardzo dobrze się znało. To typowe dla "wspólnotowego" modelu. Prawie każdy każdego znał, a przecież głupio było swojemu znajomemu pluć w twarz jadem, złośliwością itp.

Rozwój, czyli wzmożony napływ nowych użytkowników miał swoje plusy, ale miał także i minusy. Relacje miedzy użytkownikami zaczęły się rozmywać i logiczne się stało, że zaczęły tworzyć się małe grupki. Portal to nie tylko strona internetowa, tutaj zachodzą takie same zjawiska jak w grupie studenckiej, szkolnej itp. Diagnozując w nieco nostalgiczny sposób "kryzys" należy zwrócić uwagę, że siłą rzeczy pewne aspekty należy ujednolicić. Wiąże się to z tym, że często puszczanie płazem pewnych zachowań powoduje sprzężenie zwrotne i coraz więcej osób zaczyna pewne luki czy niedociągnięcia wykorzystywać.

Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle i zarazem obiecać, że przy okazji niecodziennej rocznicy powstania naszego portalu i imprezy, którą planujemy zrobić dla użytkowników jest przewidziana miła (niematerialna) niespodzianka :-)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2011 23:31
Hhah to ja będę zostowanyHyper ;)

No, wiedźmy 3 zameldowały się jak trzeba :D tylko Imbirka wcięło :(
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 11-04-2011 00:24
Cytat:
zawsze napisał/a:
Narzekanie na brak komentarzy w prozie jest co najmniej zabawne. Gdyby ci, którzy narzekają, skomentowali chociaż jeden tekst dziennie, nie byłoby tego niedostatku. To proste.

A ja narzekam na brak a raczej ich niewielką obecnie ilość w poezji! :) mój ostatni wiersz skomentowały ledwie 3 osoby, a jak patrzę wstecz mam też takie pod którymi miałem 21 komentarzy (nie licząc moich bo z nimi to by wyszło z 30 pewnie). Dla mnie to jest trochę smutne, tyle osób czyta a nikt nic nie napisze. Jak ma pisać bez sensu, żeby nabijać punkty czy cokolwiek to ok, niech nie pisze, ale nieraz można by spróbować chociaż swoją myśl wyrazić, większość tego nie robi (ja też nie ale może dlatego, że za wiele nie czytam z braku czasu).

I zgadzam się z postami wyżej, może w prozie to nieraz zbyt duże wyzwanie, żeby rozebrać tekst, ale w poezji redaktorzy mogliby chociaż krótko, akceptując tekst, napisać, co jest ok, co można poprawić, dużo się już nauczyłem, z poziomu słabe wszedłem na dobry i bardzo dobry za co bardzo dziękuję starej gwardii, która już się nie udziela, ale gdyby wszystko wyglądało jak dawniej, może miałbym szansę się rozwinąć na świetne ;) a tak to raczej zbyt wiele nie zrobię sam, i nie chodzi tutaj tylko o mnie ale o wszystkich, którzy nie piszą tylko po to żeby pisać ale chcą to robić też dobrze (a że ja jestem perfekcjonistą to zawsze jeśli mam coś robić, to chcę to robić najlepiej jak się da), pozostaje liczyć na to, że ten temat choć troszkę co niektórych zmotywuje do tego, żeby coś zacząć działać w kwestii komentarzy, bo tylko tutaj widzę kryzys na PP, reszta moim zdaniem ma się dobrze a PP na YT to wielki krok do przodu w promocji literatury, jak i tego niezwykłego miejsca bez którego żyć nie mogę :)



A jeśli o mnie jeszcze chodzi, moim zdaniem im więcej jadu pod moimi tekstami, tym lepiej, miło jest usłyszeć, że coś jest dobrze, ale jeśli jest źle to wolę się skupić na błędach niż popadać w samozachwyt że już wszystko umiem ;)

PS. Szczerze, brakuje tu Pilipiuka i Samuela, dyskusje z nimi były ciężkie, grozili mi i w ogóle wkurzali :smilewinkgrin: ale przynajmniej było co robić i było z kim dyskutować, teraz jest za spokojnie :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 11-04-2011 00:31
zgadzam się ogólnie z jakubem
w kwestii komentarzy - mamy problem, bo nic dziwnego, że są zastoje i pustki np. w prozie, skoro pisane teksty i tak nie mają żadnego komunikatu zwrotnego - a jeśli jest, z reguły bardzo ogólnikowy i nieróżniacy sie niemal niczym przy różnych poziomach tekstu
brak osób, które traktowały komentarze na tyle poważnie, ze na ich korekty można było liczyć w sposób rzetelny, rzeczowy, konstruktywny i motywujący
teraz coraz częstsze są poprawki na wersje błędne lub w ogóle brak nawet ogólnego odbioru tekstu w komentarzu
w poezji podobnie - często słabe utwory otrzymują wysokie "noty" i "miłe" komentarze - nie żeby było w tym coś ogólnie złego, ale trudno jest traktować poważnie komentarz in plus, jeśli ktoś komentuje w ten sam sposób wszystko co do niego dociera
traci się orientację w swojej twórczości

dziękuję z tego miejsca osobom, kŧóre wiernie wciskają mi przecinki i kropki, oraz pilnują tego wszystkiego - żałuję, że jest Was tak mało i żałuję osób-słońc tego portalu - jak np. Poke, która dla każdego miała słowo zarówno pozytywne jak i przyjaźnie rzeczowe :)
dla tych, którzy nie znali, przypominam:

http://www.portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=22695
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 08:29
Cytat:
Hyper napisał/a:
Aaa i do Oke jeszcze:
Jaki nowy projekt? Naostrzyłam uszy i nic nie złowiłam, proszę o szczegóły przedsięwzięcia.


Projekt jest jeszcze w powijakach, ale mam nadzieję, że niedługo będzie o nim słychać :) Ale nie ma nic wspólnego z kanałem YT.

Ale jak czytam ten temat, to widzę, że chyba trafiłam w dobry moment.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Nil Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 08:38
To jeszcze takie małe wtrącenie od "świeżaka":
Dajcie czas nowym na wbicie się w rytm forum. Wiadomo, że ktoś będący na portalu kilka dni czy miesiąc nie dołączy od tak do dyskusji mającej po kilkaset postów. Nie poleci od razu z inicjatywą i pełnym zaangażowaniem do współtworzenia jakiegoś projektu bo po prostu czuje się zagubiony i niepewny swojego poziomu twórczego. Z komentowaniem też ciężko, bo nie posiada się jeszcze takiej wiedzy by móc swobodnie dawać wartościowe komentarze zamiast oh, ah lub fee.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 11-04-2011 10:58
Cytat:
wodniczka napisał/a:
Nathien - ja tylko stanęłam w obronie tych nowych;)


Do nowych to ja ogólnie nic nie mam, bo to fajni ludzie :smilewinkgrin: Wiem, że przychodzą tu, by się podszkolić. Szkoda tylko, że dużo z tych "starych", a mający wiedzę, stąd ucieka. Bo portal na tym traci i tracą też właśnie te nowe osoby.

Heh... Wiem, że sama powinnam się wziąć za komentowanie, a nie smęcenie... Ale po prostu nie mam czasu. Wpadam tu i wypadam - staram się być na bieżąco choć w sprawach czysto portalowych. Mam nadzieję, że za jakiś czas w pełni będę mogła tutaj wrócić.
Dziennie pojawia się ok 12 tekstów (przynajmniej tak obiło mi się o uszy) - to dużo. Nawet trochę za dużo, żeby skomentować wszystkie. To co, mam sobie losować, który przeczytać? Ehh... A wszystko rozbija się o brak czasu.
Więc chyba w ogóle nie będę zabierała głosu w tej dyskusji, skoro mam tylko obrywać, że marudzę, a nic nie robię.

Pojawiły się jeszcze opinie odnośnie komentarzy schematycznych "pod linijkę". Zastanawia mnie już od dłuższego czasu, czemu nie można dyskutować (o utworze) pod nim?

Nil, co do komentarzy. Dla mnie wartościowe są nawet te, które wyglądają na zasadzie: podobało mi się to czy tamto. To było bez sensu.
Oczywiście kwestie bardziej techniczne są mile widziane, ale moim zdaniem schodzą trochę na drugi plan (zaraz mnie za to zlinczują...) :smilewinkgrin:
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 11:09
Cytat:
Nathien napisał/a:
Pojawiły się jeszcze opinie odnośnie komentarzy schematycznych "pod linijkę". Zastanawia mnie już od dłuższego czasu, czemu nie można dyskutować (o utworze) pod nim?


Że co? Pierwsze słyszę... Jest gdzieś taki zakaz?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]