Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
wodniczka Użytkownik
  • Postów: 107
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 11:14
komentarze to sprawa kontrowersyjna jak dla mnie. Czasami mam wrażenie, że nie mogę skrytykować kogoś, bo zaraz otrzymam komentarz innych osób do mojego komentarzu. To chore!!! Autor chyba sam powinien wypowiadać się na temat swojego wiersza. To było po pierwsze.
po drugie - komentarz jest odczuciem - stawiamy się wtedy w roli odbiorców... a ja czasami mam wrażenie - że mam oceniać wiersz pod względem technicznym - a przecież nie o to w tym tylko chodzi.
po trzecie - niektóre osoby na portalu myśląć, że gdy kilka wierszy napiszą dobrych to już kolejne też takie są i niech no tylko ktoś się doczepi a dostanie z nawiązką i zostanie wyśmiany. Obserwowałam to już na samym początku, kiedy założyłam konto - jeszcze nie komentując nawet;))) i schemat niestety się trzyma do dziś.

i moi drodzy - nie zmuszajmy innych do lubienia swoich utworów;). Czy to takie trudne pisać i się zwyczajnie dzielić, nie oczekując nie wiadomo jakich pochwał za to:))). Komentarz wbrew pozorom trudno napisać. Bo ja czasami czytając nie jestem ani na tak, ani na nie. I wtedy trudno - tak z nijakimi odczuciami coś napisać. Cieszmy się wogóle, że ktoś przeczyta nasz utwór:))))).

Co do sposobu komentowania - to nie wiem, po co niektórym kłótnie;). Przecież można wszystko ubrać w kulturalne słowa. Wiele osób jest takich, co lubią dokuczyć - a ja nie widzę w tym sensu. chyba, że ktoś lubi poniżać - to wtedy całkiem inna sprawa. Jak dla mnie to zwykły brak szacunku i empatii dla drugiego człowieka
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 11-04-2011 11:15
Nie wiem, czy jest. Kilkakrotnie obiło mi się o uszy, że dyskusje należy prowadzić w shoucie albo na PW. Nie sprawdzałam tego na własnej skórze, bo od mojego "wielkiego powrotu" nie bardzo mam czas na komentowanie. Może to tylko plotki, nie wiem. Dlatego też pytam.

Wodniczko, mi nie chodzi o kłótnie (nie wiem, jak robią inni). Po prostu... Czasem można się nie zgadzać z opinią komentującego i nie widzę wtedy nie złego w dorbnej dyskusji. Dlaczego tak, a nie inaczej. Broń Boże - żadnych kłótni! Przecież nie o to tu chodzi.

Zgadzam się z pisaniem o własnych odczuciach. To się często pokrywa z zagadnieniami technicznymi. Przecież jak czytamy książkę, to nie zwracamy aż takiej uwagi na styl i potencjalne błędy tylko na to, jak nam się tą książkę czyta... Myślę, że to powinno się odnosić także do tekstów na PP. Błędy przy okazji też można wytknąć :smilewinkgrin: A już zwłaszcza, że nie do zniesienia.

Komentując, przeważnie nie czytam komentarzy pozostałych czytelników. Chcę się skupić na moich odczuciach względem utworu. ;)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 11:44
Ale to chodzi o prywatne scysje, a nie o dyskusje na temat tekstu.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 11-04-2011 11:45
W takim razie wycofuję się z pytania :) Dzięki.
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 11-04-2011 11:58
Był sobie salon cyganerii, który tym różnił się od większości mieszczańskich salonów, że tuż obok fortepianu, wprost na perskich dywanach istniała piaskownica. Na pierwsza imprezę każdy przydźwigał paczkę listów, z czego spora ilość była przewiązana różową wstążką. Nikt nie protestował, gdy zapalczywy lektor wchodził na fortepian, lub wygłaszał odezwy z balkonu. Spektakularne gesty w rodzaju wysypywania wierszy wprost na chodnik pod oknem, nie były niczym niezwykłym. Ciemne chmury pojawiły się wraz z większa liczbą gości. Okazało się, że w tym tłumie coraz trudniej się rozmawia. Czary goryczy dopełnił zakaz pojedynków, a gdy jeszcze ogrodzono piaskownicę wmawiając, że to wymóg Unii Europejskiej, zrobiło się całkiem chłodno.
Siadłem i ja któregoś dnia przy fortepianie, niestety gospodarz przytrzasnął mi palce klapą. Na pocieszenie obiecuje mi nowe tapety i dywan, a ja bym dołożył serwantkę z kryształami i paprotkę!

sisey, ten z dawnego działu wierszy do dupy

PS. Właśnie zostawiłem komentarz naszemu raptusowi, czyli Owsianko i tak, złamałem miłościwe nam panujący REGULAMIN, poczekam na reakcję redakcji, mogę nawet podlinkować: http://www.portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=26849

PS. Wybaczcie ale jakoś nie potrafię tęsknić za Andrzejem P. i wciąż mnie zdumiewa, jak narodowiec może flirtować z monarchistą.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 12:13
Niezmiennie mnie dziwi, że Ty jeszcze bez osta chodzisz :)
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
wodniczka Użytkownik
  • Postów: 107
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 12:43
Nathien - masz rację, ale zaszło małe nieporozumienie:
''Czasem można się nie zgadzać z opinią komentującego i nie widzę wtedy nie złego w dorbnej dyskusji.'' - jak najbardziej dyskusja:):):). ale mi chodziło o to, że zoatawia sie komentarz pod tekstem a potem inna osoba (nie autor) komentuje Twój komentarz!!! i broni autora!!!:):):). Do drobnych poelmik w relacji piszący - odbiorca - nic nie mam:))). Czasami milo wymienić sie uwagamii i podyskutować o swoich spostrzeżeniach itd.:))).
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 11-04-2011 13:55
Podczas zapoznawania się z tematem przyszło mi do głowy kilka ulotnych przemyśleń, które wpisuję w ten pamiętniczek, by nie uciekły.
:)Myśl nr 1
Płaczecie za nieobecnymi, ale weźcie pod uwagę, że Ci za którymi drzecie szaty swoje na tym portalu odrobili, większość wymienionych osób tyrała tu za trzech i może być tak, że zwyczajnie się wypalili. Niech odpoczywają w chwale. Natomiast o wiele bardziej cieszyła by mnie wersja, że tak im się real spodobał, że na razie wirtualna przestrzeń im nie w głowie. Społeczność PP jest bardzo wciągająca, ale nie oszukujmy się, ktoś, kto zaczyna spędzać tu za dużo czasu ograbia tym sposobem swoich bliskich (jeśli ich ma) lub odbiera sobie szansę na zdobycie ich (chyba, że PP traktuje jak biuro matrymonialne, bo w realu mu nie chce za nic wyjść – to jedyny przypadek, który mogę usprawiedliwić).
Zatem jeśli ktoś stąd po długiej intensywnej zabawie zwiewa, to należy jego przytomność umysłu pochwalić, a nie marudzić.
:)Myśl nr 2
Zniechęcająca jest, dla tych, którzy się angażują, wspomniana już przez kilka osób rotacja. I mam tu na myśli nie tych którzy oddali PP lata, ale właśnie tych, którzy wpadają na kilka utworów, a potem znikają (w pełni zgadzam się, że to teraz poczekalnia dworcowa i dlatego weterani nawiewają). Jeśli debiutantów dziwi brak komentarzy, to jest on właśnie spowodowany tymi przelotowymi użytkownikami. Ja osobiście mam na swoim koncie wiele pracochłonnych komentarzy, na które nie tylko, że nie było żadnego odzewu (niezależnie czy debiut się podobał czy nie), ale po jednym, dwóch utworach debiutant znikał bezpowrotnie. Myślę, że niejeden komentator postanawiał wtedy, że będzie komentował tylko stałych i znanych bywalców.
:)Myśl nr 3
Kryzysy to coś całkiem naturalnego, raz jest góra raz dolina. Ci, którzy kryzysu niezauważają po prostu nie posmakowali czubka góry. Ja nastałam chyba na kocówkę dobrych czasów i dlatego widzę różnicę. Ruch w interesie jest mniejszy, i nie chodzi mi o ilość odwiedzjących, tylko właśnie o to, że ten ruch jest bezproduktywny. Tzn. że nastało oglądactwo, nie ma komentujących ani dyskutujących. Kiedyś za tematami na forum nie można było nadążyć, teraz bywają dni, że tabelka jak martwa. Może poezji nie śledzę tak wnikliwie i poeci mniej odczuwają sytuację kryzysową, ale proza rzeczywiście leży. Świeżaki się oburzają, że na nich zwala się winę (chociaż oburzają się najczęściej Ci, którym nie ma co zarzucić, wodniczko nie bierz całej odpowiedzialności na swoje barki), ale przecież to od nowego narybku zależy żeby podtrzymywać stare, dobre tradycje portalu (tylko, że Ci do których jest ta mowa i tak będą milczeć oraz nadal mieć wszystko w czterech).
:)Myśl nr 4
Czasem dobrą atmosferę trudno jest wskrzesić, zwłaszcza, gdy brak barwnych osobowości, które by ją roztaczały. A brak, niewątpliwie. Za mało jest ryzykantów, którzy by rozniecali ogień na nowo. I niestety szkolny system pruski się do tego przyczynił. Mnie osobiście zabrakło w pewnym momencie wolności słowa i to zniechęciło mnie do komentowania. I jak znikają jeden za drugim komentarze, które nikogo nie obrażają, a tematu dotykają tylko z innego boku niż się akurat komuś tam podoba, to trudno nie ulec wrażeniu, że należy pisać pod linijkę. Jest off top pożyteczny, rozwijający dyskusję i jest ten nie popychający niczego do przodu, ale jak się tnie wszystko, to potem trudno się dziwić, że barwna część komentatorów mówi – żegnajcie. Nie jest łatwo zarządzać, ja się z tym zgodzę, ale niestety pewne decyzje mają swoje konsekwencje i ja po opublikowaniu odezwy się ich dopatrzyłam.
:)Myśl nr 5
Prywatne scysje to też nic nowego. Niestety w takie najczęściej wdają się jednostki niepokorne, wolne, ale interesujące i tworzące niepowtarzalny klimat. Wkraczanie w nie z systemem pruskim powoduje, że społeczność staje się jałowa, bez polotu, bez jaj. Szara, cichutka, pokorniutka masa atmosfery nie udźwignie, każdy popiskuje w swoim kątku, nie wychyla się i klimat siada. Zauważcie, że wśród tych których najbardziej brakuje wymieniani są właśnie, za przeproszeniem, huligani i gwiazdy, które świeciły z różnego powodu zauważalności. Może po prostu teraz trzeba poczekać aż się nowe gwiazdy pojawią (no na huliganów nie liczcie, Ci zaliczą przecież bana).
I nie może być przecież tak, że będziemy o PP mówić wyłącznie pozytywnie. Przecież to groziłoby zupełną stagnacją. To dobrze, jak czasem poomawiamy minusy.
:)Myśl nr 6
Kilka razy padło już spostrzeżenie, że w mniejszej społeczności łatwiej jest uzyskać wszystko to, czego teraz brak, z tym należy niestety pogodzić się i nie drzeć szat tylko zakasać rękawy i wziąć do roboty.
I to mówiąc, idę, jako żem chora, pokomentować.

Acha, jeszcze coś:
Ci którzy się wpisują w ten temat jeszcze albo już czują się związani z tą społecznością i lubię Was za to, że zamiast myśleć „i co to da” chce się Wam pomachać czasem po klawiszach.
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-04-2011 14:05
Bardzo dobre podsumowanie, Góralico. :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
OWSIANKO Użytkownik
  • Postów: 137
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 11-04-2011 15:43
Izolda

Piękne jest to Twoje zdanie oddające sens niniejszej burzy: „każdy popiskuje w swoim kątku, nie wychyla się i klimat siada”. Oto rezultat czółkowego zderzenia z pruskim drylem. Zresztą cała Twoja wypowiedź jest „skandalicznie dobra”, jakby rzekł sisey, gdyby umiał mówić.

Ludzie z PP boją się komentowania oderwanego od sztampy, a milusio zgodnego z paragrafami. Kto zaś nieopatrznie pozwala sobie na myślenie bez bata, spyla stąd w sfrustrowanych podskokach i gdzie indziej szuka nieapodyktycznej normalności.

Zapominamy, że PP, to nie literacka kostnica z księgowymi, ale żywy organizm do dyskutowania o różnorodnych i indywidualnych poglądach na twórczość: powinien służyć do nauki lepszego pisania, a nie do kasowania niewygodnych zdań.

Pozdrowienia od idącego zawsze pod prąd
"Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T. Pratchett "Piekło pocztowe"
ważniejsze jest co robisz, a nie co mówisz
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 11-04-2011 15:46
IzoldSzczeDoBó, dekalog jest nie kompletny, przyjmuję go jednak na klatę. Tylko proszę bez manifestów w rodzaju: zakasujemy rękawy i do roboty. Niby co, 300% wierszy, prawdziwy patriota nie uśnie nie nim nie skomentuje nowości?
Zmieniamy się, dojrzałość twórczą mam na myśli, a kiedy artysta (ludzie piszą na wuponerii), dorasta to nie przepada by mu cenzurą po łbie... Nie wiem, czy znajdę chęci by opisać na forum, jak zmienił się siseyowy ogląd świata (ja wciąż o sztuce) i czy kogokolwiek to mogło by zainteresować, szczególnie że sztuka czytania ze zrozumieniem wciąż zanika, co widać nawet tu, wśród odpowiedzi na pytanie Tomasza.

kłaniam

Edit:

OWSIANKO odwołaj to, albo czekaj na sekundantów! Administracjo, widzisz a nie grzmisz!? Zbanować owsiankę (nigdy jej nie lubiłem), on się na mnie wyżywa, a przecież kto użyczył głosu w wierszach na YuTu?
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 16:21
A ja tak czytam, czytam i nie mogę się nadziwić. Odezwa to nic innego, jak prośba o przestrzeganie Regulaminu i Netykiety, a w zasadzie niektórych jego punktów, które są najczęściej łamane, nieprzestrzegane.

Jestem na Portalu trzeci rok, w administracji drugi i odkąd jestem, jeśli chodzi o wycinanie czy usuwanie nieprzepisowych komentarzy, niewiele się zmieniło. Jedyna zmiana taka, że teraz nie zostawiamy przypisków redaktorskich w stylu: Część komentarza niedotycząca utworu została usunięta, w miejscu wyciętych fragmentów komentarzy. Wlepiamy mniej pieczątek redaktorskich, zamiast nich komentarze typu: ładne lub same emotki usuwamy. Offtop był zawsze napiętnowany, od pierwszego dnia, w jakim zawitałam na portal. Trollowate zachowania również. Czyli nihil novi. Bany i ostrzeżenia padały z podobną częstotliwością, tyle, że nie było o tym tematu na forum, więc wiedziała zazwyczaj tylko zainteresowana osoba i ewentualnie wąskie grono wokół niej. Towarzystwa Wzajemnej Adoracji nie są mile widziane na żadnym portalu, u nas również. Czy coś w tym dziwnego?

Niektórzy z państwa mają chyba skłonność do nadinterpretacji i wyolbrzymiania pewnych spraw. Niektórzy najchętniej pewnie wprowadziliby swoje zasady w nie swojej piaskownicy. Jeśli przychodzi się do kogoś w gości to raczej przyjmuje się zasady panujące w domu gospodarza niż próbuje narzucać swoje, nieprawdaż? Wszyscy niejako jesteśmy tu gośćmi, w pięknym domu, jaki stworzył Sagitarius. Bywałam na różnych portalach, ale drugiego takiego, jak ten nie spotkałam. Nigdzie nie ma takiej wspaniałej atmosfery. I jakoś nigdy nie przeszkadzało mi to, że muszę przestrzegać regulaminu. Naturalna sprawa, dla mnie, że skoro jest, to się go przestrzega.

W ogóle od momentu jak pojawiła się odezwa na stronie głównej, spodziewałam się, że zadziała według starego mądrego powiedzenia: Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Sami państwo wystawiacie sobie opinię na swój temat. Nie trzeba niczego dopowiadać, ani zabierać zdania w tej kwestii.

Czemu niektóre z osób nie pokazują się z taką częstotliwością, jak dawniej? Może zwyczajnie trzeba zapytać tych konkretnych osób np. poprzez pw, gg lub e-maila, zamiast wywlekać w temacie na forum. Może gdybym mieszkała z tymi osobami w jednym domu, miałabym większe rozeznanie. Tymczasem nie mieszkam, nie mam więc pojęcia czemu. Powodów może być mnóstwo. I pewnie każda z wymienionych osób nie bywa tutaj z innego powodu. Jeśli same o tym nie mówią, to może widocznie nie chcą rozprawiać o swoich osobistych problemach na forum. I nie dziwię się jakoś. Dla mnie to naturalne. Też niektórych mi brakuje, ale rozumiem, że życie to nie bajka i nie zawsze można robić to, co się lubi czy to, co się chce.

Tyle tutaj ode mnie. Będzie czas może pogadać na spotkaniu urodzinowym. Słowo pisane jest słowem pisanym. Każdy może sobie zinterpretować po swojemu, w zależności od nastroju, pogody, pms lub jego braku, stanów wkurwiennych itp., itd. Dlatego jednak wolę rozmowy oko w oko, niż dywagacje na forum ;)

Zatem do miłego (mam nadzieję)
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2011 23:04
Cytat:
smileyMyśl nr 4
Czasem dobrą atmosferę trudno jest wskrzesić, zwłaszcza, gdy brak barwnych osobowości, które by ją roztaczały. A brak, niewątpliwie. Za mało jest ryzykantów, którzy by rozniecali ogień na nowo. I niestety szkolny system pruski się do tego przyczynił. Mnie osobiście zabrakło w pewnym momencie wolności słowa i to zniechęciło mnie do komentowania. I jak znikają jeden za drugim komentarze, które nikogo nie obrażają, a tematu dotykają tylko z innego boku niż się akurat komuś tam podoba, to trudno nie ulec wrażeniu, że należy pisać pod linijkę. Jest off top pożyteczny, rozwijający dyskusję i jest ten nie popychający niczego do przodu, ale jak się tnie wszystko, to potem trudno się dziwić, że barwna część komentatorów mówi – żegnajcie. Nie jest łatwo zarządzać, ja się z tym zgodzę, ale niestety pewne decyzje mają swoje konsekwencje i ja po opublikowaniu odezwy się ich dopatrzyłam.
smileyMyśl nr 5
Prywatne scysje to też nic nowego. Niestety w takie najczęściej wdają się jednostki niepokorne, wolne, ale interesujące i tworzące niepowtarzalny klimat. Wkraczanie w nie z systemem pruskim powoduje, że społeczność staje się jałowa, bez polotu, bez jaj. Szara, cichutka, pokorniutka masa atmosfery nie udźwignie, każdy popiskuje w swoim kątku, nie wychyla się i klimat siada. Zauważcie, że wśród tych których najbardziej brakuje wymieniani są właśnie, za przeproszeniem, huligani i gwiazdy, które świeciły z różnego powodu zauważalności. Może po prostu teraz trzeba poczekać aż się nowe gwiazdy pojawią (no na huliganów nie liczcie, Ci zaliczą przecież bana).
I nie może być przecież tak, że będziemy o PP mówić wyłącznie pozytywnie. Przecież to groziłoby zupełną stagnacją. To dobrze, jak czasem poomawiamy minusy.


Postanowiłam zdublować te słowa, jako napisane z wielkim sensem. Dokładnie o to samo mi chodziło.

Cytat:
Czemu niektóre z osób nie pokazują się z taką częstotliwością, jak dawniej? Może zwyczajnie trzeba zapytać tych konkretnych osób np. poprzez pw, gg lub e-maila, zamiast wywlekać w temacie na forum. Może gdybym mieszkała z tymi osobami w jednym domu, miałabym większe rozeznanie. Tymczasem nie mieszkam, nie mam więc pojęcia czemu. Powodów może być mnóstwo. I pewnie każda z wymienionych osób nie bywa tutaj z innego powodu. Jeśli same o tym nie mówią, to może widocznie nie chcą rozprawiać o swoich osobistych problemach na forum.

No i właśnie dlatego, że chcemy o tym mówić - mówimy, a raczej piszemy. Czemu publicznie? Bo problem dotyczy większego grona, prywatnie, to my wiemy o co nam chodzi i dlaczego część osób wycofało się ze wspólnej zabawy. Wg mojego osobistego zdania PP zaczyna tracić jaja na rzecz jakiegoś wyjałowionego schematu, do którego nagle wszyscy muszą się dostosować. I nie mam na myśli regulaminu, chociaż i on został wzbogacony o nowe "zasady" dla usprawiedliwienia chyba nowo przyjętej jałowości. A ja jakoś tak od zawsze wolałam ludzi z fantazją i chronicznie nie toleruję wyrównywania "pod linijkę". I to mnie przyciągnęło do PP i dobrze się tu czułam. Nawet w okresach stagnacji twórczej, lub niechęci do publikowania własnych rzeczy - lubiłam sobie poczytać prace innych, odświeżyć w ten sposób umysł, podyskutować w komentarzach na temat recenzowanego utworu, czy dopisać wierszyk, jeżeli ktoś zainicjował taką formę twórczego szaleństwa... A teraz nagle dowiedziałam się, że to jest złe, nie wolno, be. No to pozostało mi się tylko zbuntować przeciwko takiemu stanowi rzeczy. To można nazwać ograniczaniem swobody twórczej oraz wolności słowa.
A może mi się tylko coś pomyliło, zasugerowałam się wpisami innych i nadal mogę czuć się swobodnie na PP. Mogę?
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 05:22
Oj, chyba się nie rozumiemy :rol:
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 08:04
Cytat:
Hyper napisał/a:
A może mi się tylko coś pomyliło, zasugerowałam się wpisami innych i nadal mogę czuć się swobodnie na PP. Mogę?


Ja się czuję swobodnie, chociaż jestem na granicy zbanowania, więc dlaczego Ci z czystym sumieniem nie mieliby się tak czuć? :|

Myślę, że sęk w tym, żeby wiedzieć, gdzie możemy się bawić, a gdzie mamy być poważni.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-04-2011 11:44
Cytat:
Ja się czuję swobodnie, chociaż jestem na granicy zbanowania, więc dlaczego Ci z czystym sumieniem nie mieliby się tak czuć? smiley


Może dlatego, że Dal miała czyste konto, a została zbanowana bez ostrzeżenia i nawet nie wiedziała o tym. Ani dlaczego ukarano ją w ten ekstremalny sposób.
Nie była osobą ani kłótliwą, ani chamską, a jej komentarze były merytoryczne i pisane ze znajomością rzeczy.
I była jedną z tych osób, które poprzez swoją indywidualność nadawały kolorytu portalowi. Tak, jak Alicja Wysocka, którą wypłoszył nieuzasadniony wówczas zakaz poetyckiego dialogu z autorem wiersza.
Dlatego nadal uważam i pewnie nie ja jedna, że potraktowano ją niesprawiedliwie.

I proszę redakcję, żeby nie usuwała tego postu, bo jeżeli wolno mówić o błędach użytkowników, to powinno się też mieć prawo mówienia o pochopnych decyzjach "góry".
Bo pomimo że to Sagitarius założył portal, tworzymy go wszyscy. I od wszystkich zależy, czy on będzie "domem", czy tylko "poczekalnią".
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 11:56
W sumie ja też paru banów nie rozumiem... Ale to chyba nie jest miejsce do takich dyskusji. W sumie byłabym za wprowadzeniem ostrzegawczych banów czasowych, takich na uspokojenie.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 12-04-2011 12:04
Miladoro, doskonale wiesz, że cenię Cię jako osobę, ale prosiłabym, żebyś nie zabierała głosu, jeśli o czymś nie wiesz. Pisanie kontrowersyjnych komentarzy i zmienianie ich po kilku godzinach w przypływie samokrytycyzmu alb, żeby nie było śladu nie oznacza, że taki komentarz nie powstał. Powstał i mamy skan. Dal tak właśnie robiła. Łamała regulamin w komentarzach, a później je zmieniała.
Cóż, człowiek odpowiedzialny ponosi konsekwencje własnych słów i nie powinien się ich wypierać. Wystarczy przeprosić.
Za co ban? Za złamanie regulaminu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 12-04-2011 12:39
To wychodzi na to, że nie dostała bana za złamanie regulaminu, tylko dlatego, że nie przeprosiła, góralska wartka krew?

Tysiąc jałowych, poprawnych i nudnych komentarzy nie wynagrodzi jednego napisanego ze swadą i ikrą. Aż się zaczynam bać odezwać gwarą.

Ja nie rozumiem dlaczego o tym nie można podyskutować na forum? Czy tylko w sb wolno mi zapłakać: Dali żal, oj Dali żal, wszystkich dzikich koni żal.

Ale przecież wcale nie dlatego zapaliła się lampka odnośnie jakiegoś wyimaginowanego kryzysu...
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7496
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-04-2011 12:43
Cytat:
Za co ban? Za złamanie regulaminu.


A dlaczego nie ostrzeżenie?
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.