Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:13
Cytat:
Abakarow napisał/a:
"podważano"

Sagitariusie, cóż to za forma? kto, gdzie, kiedy, jak i jakim prawem? aż ciśnie się na usta...

i co to ma wspólnego z tą dyskusją ?


Pewnie to, że co poniektórzy olewają redaktorów, z różnych głupich przyczyn. Np. ze względu na młody wiek, na mniejszy dorobek, albo po prostu: "bo ja i tak wiem lepiej". Abakarow, jak byś się czuł, gdybyś co chwilę słyszał coś takiego?

Jak ktoś sobie urządza na PP swoje podwórko i uważa się za wszechwiedzącego, to się nie dziwię, że zaostrzyły się działania redakcji.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Abakarow Użytkownik
  • Postów: 64
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:20
ja bym się dobrze czuł, bo ja się cały czas doskonale czuję :)

Nie chcąc offtopować podkreślę jedynie, że dla dobra tego portalu moim zdaniem powinno się dopuścić do większego kolorytu, mocniejszych zderzeń, dyskusji, barwnych postaci itd.

A co do redaktorów...no cóż, nie jest to łatwy kawałek chleba, a i decydując się na takie stanowisko, należałoby się uzbroić w grubszą skórę i zaopatrzyć w skrzynkę cierpliwości...ot takie to moje mądrości :p
Głupcy wierzą w poranek
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:24
Cytat:
Abakarow napisał/a:
A co do redaktorów...no cóż, nie jest to łatwy kawałek chleba, a i decydując się na takie stanowisko, należałoby się uzbroić w grubszą skórę i zaopatrzyć w skrzynkę cierpliwości...ot takie to moje mądrości :p


Eh, prawdziwych redaktorów już nie ma... ;)
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-04-2011 21:26
Dobrze, ale w czym jest lepszy komentarz zielonego redaktora, od komentarza czerwonego (zwykłego)redaktora. Niczym. To, że ktoś może, edytować czyjeś wypowiedzi, nie sprawia, że jego opinia jest coś więcej warta. Mam na myśli to, że na takie odpowiedzi, jak wskazała oke może się obrazić także zwykły użytkownik i odejść. Jak coś komentuję to wyrażam swoją opinię, a czy autora ma inne zdanie, czy się obrazi, czy napisze, wiem lepiej, koło pępka mi to lata. Jego brocha, ma prawo tak pisać.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:28
Ja nie wiem, który już raz i na cholerę Ci to powtarzam, ale jak dla mnie, redaktor powinien sobą coś prezentować i mieć autorytet. Zwykły użytkownik tego nie musi.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-04-2011 21:33
Nie musi, i dla Ciebie. Dla mnie autorytet jest zalezy od tego, kim ktos jest, a nie od tego, czy ma jakas range. To nie sa funkcje nadawane przez prezydenta, tylko funkcje na pp. Sa tu osoby, ktore mimo braku funkcji sa dobrymi redaktorami, dla mnie to dziecinada, udawac, ze ktos tylko dlatego, ze jest zielony, jest kims, nie wiem, madrzejszym?
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 12-04-2011 21:33
Tutaj chyba wypadałoby rozdzielić dwie kwestie: redaktora (czyli admina) i zwykłego komentatora. Bo widzę, że piszecie raz o tym, raz o tym i wszystko się miesza...

Komentarze cenne są wszystkie i stawiane są na równi. Zaś admin musi mieć autorytet, bo inaczej nikt się nie podporządkuje.
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:35
Jesteś redaktorem to znaczy, że nie tylko pilnujesz tego burdelu, ale i go napędzasz. Nie wiem, który już raz powiem, że dla mnie wzorami redaktorów byli Valdens i Ginger, bo nie skupiali się na tym, żeby ustawiać użytkowników, ale żeby ich rozkręcać. Różyczka zapraszała ciekawych ludzi z innych portali. Ktoś z redaktorów teraz to robi?

Może mi się w głowie poprzewracało z tą definicją redaktora. Fakt faktem, że teraz jest tak jak mówi Tomasz. Redaktor tym się różni od innych użytkowników, że dodaje teksty i wstawia osty i bany.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-04-2011 21:35
Wlasciwie zakazalbym uzywania przymiotnika redaktor, wzgledem adminow. Administrator, jest administratorem, a moze byc przy okazji dobrym redaktorem, ale do tego trzeba miec umiejetnosci. A zwykly uzytkownik, tez moze byc dobrym redaktorem.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Abakarow Użytkownik
  • Postów: 64
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:37
otototototoo...Oke...nie ustawiać a moderować :) dobrze to ujęłaś
Głupcy wierzą w poranek
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-04-2011 21:40
Cytat:
Fakt faktem, że teraz jest tak jak mówi Tomasz. Redaktor tym się różni od innych użytkowników, że dodaje teksty i wstawia osty i bany.
No, tak. Ale to mie zalezy od funkcij. Myslisz, ze Ginger i Valdens to robili, bo ktos im dal funkcje adminow? Mam, nadzieje, ze tak nie bylo. Moze Sagit im za to placil? Mysle, ze robili to bo im sie chcialo i wierzyli w PP i mieli, pewnie maja nadal, jaja, niestety stracili checi do korzystania z nich dla portalu. I tu jest pies pogrzebany, nie chodzi o kreatywnych adminow, ale o kreatywnych i zaangazowanych uzytkownikow, a czy beda adminami, czy nie to mniejsza.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:43
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Fakt faktem, że teraz jest tak jak mówi Tomasz. Redaktor tym się różni od innych użytkowników, że dodaje teksty i wstawia osty i bany.
No, tak. Ale to mie zalezy od funkcij. Myslisz, ze Ginger i Valdens to robili, bo ktos im dal funkcje adminow?


Myślę, że byli adminami właśnie dlatego, że chcieli działać dla portalu.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:49
Ten wątek zaczyna przechodzić w: "dlaczego nasi admini są do niczego". Przynajmniej ja tak odczytuję tę rozmowę.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-04-2011 21:53
No tak, zostali adminami, bo chcieli działać dla portalu, ale nie działali dla portalu bo byli adminami. Ty coś dla Portalu robisz, i robisz to bez bycia adminem. Ja też czasem się udzielam(wiem powinienem być skromny), mimo, że nie mam funkcji. Czy nie można zachęcać innych do PP, jeśli się nie posiada możliwości edycji czyichś wypowiedzi? To jest mylenie zależności. Można robić wiele, nie będąc adminem, ba... moim zdaniem bycie adminem zajmuje sporo czasu, który można przeznaczyć na inne działania. Pilnuj porządku i jeszcze przy okazji, komentuj, szukaj ludzi i zastanawiaj się co poprawić aby portal lepiej działał. Tu trzeba 25 godzin na dobę poświęcić. Niech sobie admini spokojnie, adminują. A my ich odciążmy. Portal powinien być Portalem Obywatelskim, a nie sterowanym odgórnie.



Cytat:
Ten wątek zaczyna przechodzić w: "dlaczego nasi admini są do niczego". Przynajmniej ja tak odczytuję tę rozmowę.
Źle odczytujesz. Są bardzo potrzebni i dużo robią.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:55
Cytat:
Zachary Ann napisał/a:
Ten wątek zaczyna przechodzić w: "dlaczego nasi admini są do niczego". Przynajmniej ja tak odczytuję tę rozmowę.


W końcu szukamy przyczyn kryzysu, no nie :)
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:57
Ja tylko czytam od lewej do prawej.

To szukajcie dzieciaki, szukajcie. Życzę powodzenia.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 21:58
Zachary, tak naprawdę, to liczy się, żeby był szum. Jaki, to już mało ważne :)
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Zachary Ann Użytkownik
  • Postów: 1154
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 22:04
Są jeszcze petycje, propozycje ustaw, jakieś akcje bądź zrywy społeczne, ewentualnie można coś podpalić i/lub wysadzić, ale o tym chciałbym wiedziec wcześniej.
Radio Sfera.

Gramy swoje na
http://sfera.umk.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 22:05
Chyba wszystkie sposoby mam już w repertuarze. I na pewno wiele innych.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
angi_e Użytkownik
  • Postów: 38
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 22:36
To i ja się wtrącę. Początkowy post, dotknął mnie podobnie zapewne jak i innych nowych. Mam nadzieję jednak, że wszystkim wam, którzy uważacie, że jest kryzys, nie przeszkadzają nowi, tylko brakuje profesjonalizmu w komentarzach i zaangazowania w sprawy portalu tych, którzy już odeszli.
Mam nadzieję, że właśnie tak mogę tę dyskusję rozumieć.
Bo inaczej czułabym się niechciana, a portal zaczęłabym uważać za zamknięty dla nowych.
Jestem tu od niedawna i staram się komentować na ile umiem i potrafię pomóc. Moje wypociny też są komentowane, ale w ok 90% nicki komentujących mnie osób mogę znależć na pierwszej strony wątku forum pt: "poznajmy się". Wiem, że nas, nowych, potral bawi i cieszy a także uczy i nawet te nieprofesjonalne komentarze dają mi dużo. Chciałabym jednak zwrócić się do tych, którzy uważają że portal schodzi na psy: komentujcie nas, dajcie nam do wiwatu. Wam ktoś pomógł, pomóżcie i nam. Pomóżcie nam podnieść poziom portalu o ile uważacie że jest cienki.
Na koniec podpiszę się tylko pod wypowiedziami Wodniczki, bo znowu czuję jakbym ja pisała;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]