Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2011 23:00
Wielu nowych użytkowników zostawia pod tekstami cenne komentarze, angi_e, każdy (prawie) stara się je (komenty) pisać najlepiej jak potrafi. Nigdy nie chodziło mi o profesjonalizm w komentarzach, bo tak naprawdę nie ma tutaj krytyka z krwi i kości. A jeśli nawet jest ktoś taki, to nic mi o tym nie wiadomo ;)

Nie bierz więc do siebie wszystkiego, każdy z nas jest tylko, a może aż człowiekiem. Nie robotem i nie maszyną. Każdy z nas jest inny i to jest chyba najpiękniejsze w tym wszystkim. Cała reszta schodzi w cień.

Ciągle też wierzę w mądrość ludzi, w ich inteligencję i kulturę rozumianą dość szeroko. Może jestem naiwna, na pewno, ale przynajmniej dzięki temu zachował się gdzieś wewnątrz optymizm ;)

Uszy do góry, Świeżynki Wy moje portalowe :)

Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 12-04-2011 23:01
angi_e, nie sposób komentować wszystkich, zresztą podstawowa zasada to: komentuj, a będziesz komentowany. (->przynajmniej w teorii, z praktyką też nie jest źle. w druga stronę też z reguły działa -> zostałeś skomentowany, skomentuj. byle nie odwetowo. :) )
jeżeli zależy Ci na komentarzach bardzo, a nie komentujesz innych - lub zwyczajnie, zależy Ci bardziej, to zawsze możesz poprosić kogoś osobiście. po drugiej czy trzeciej próbie, zostaniesz właczona do "podglądu" u większości proszonych.
trudno naprawdę jest komentować dużo nowych osób wobec powalającej rotacji, niskiego poziomu utworów, a czasem nawet ładnie zakrytego chamstwa w momencie wykazania, że tekst jest słaby.
są autorzy, którzy będą tekstów bronić - i to jest ok, ale są autorzy, którzy reagują alergicznie na życzliwą nawet krytykę naprawdę bardzo słabych utworów. ja też miałam taką sytuację, że wobec życzliwosci wobec jednej wspomnianej tu osoby, spotkałam się z...:shy:
i wtedy się odechciewa ruszania "świeżynek", bo a) świeżynkom w 80% nie zależy na rzeczowym podejściu, tylko na przygłaskaniu B) świeżynki z reguły nie interesuja się post factum tekstem swoim i innych c)... -> wiele tego, niestety. i też chciałabym, żeby było inaczej. nie obwiniam nikogo, ale po prostu szanujmy wzajemnie nasz czas - to głównie chodzi o to, bo wobec "ściany", trudno chcieć pisać. na wszystko potrzeba czasu. :)

nie odnoś wszystkiego powyżej do siebie, po prostu pewne zależności się ukazują w różny sposób
a poza tym jest późno i marudzę ;)

portal nie jest raczej zamknięty dla nowych, i nowi nie przeszkadzają nikomu, tylko trudno jest ogarnąć napływowy tłum, tak by każdego traktowac indywidualnie. to tak jak na studiach, gdy dopiero w pewnym momencie profesor zaczyna kojarzyć Twoją twarz z jakimś imieniem (plus jeśli poprawnym). im dłużej tu będziesz, im lepiej poznamy Twoją twórczość, ewentualne cechy, styl, podstawowe błędy - tym łatwiej będzie nam korygować.
pisz dużo i dobrze. :)

cieszę się, że odezwałaś się, jako młody głos - mam nadzieję, że pozostający na dłużej
a dać Ci do wiwatu - nie zapomnę :lol::lol::lol:
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-04-2011 23:34
Oke napisała:
Cytat:
redaktor powinien sobą coś prezentować i mieć autorytet. Zwykły użytkownik tego nie musi.


Redaktor otrzymuje autorytet niejako na wstępie, razem ze swoją funkcją. I tylko powinien umieć go zachować. Zwykły użytkownik na swój autorytet pracuje komentarzami i udzielaniem się na pp. Taka różnica.
Redaktor powinien być redaktorem, a nie tylko stróżem porządku, dodającym teksty z poczekalni. O tym zapewnia wpis na stronie głównej:
„Miłe grono redakcyjne, z chęcią pomoże Ci w kształtowaniu warsztatu pisarskiego”.

Myślę, że w dużej mierze tu jest pies pogrzebany, bo wbrew tym zapewnieniom miłe grono redakcyjne wcale nie pomaga aż tak w kształtowaniu warsztatu. Przez ostatni rok komentarzy redaktorów było coraz mniej, a niektórzy w ogóle pojawiali się od przypadku do przypadku. A jeżeli ktoś z administracji zjawia się tylko po to, by zrobić nalot i zamieścić wytłuszczone uwagi komentującym, to nie jest to chyba prawidłowe działanie i na pewno nie buduje atmosfery zaufania.
Padło imię – Ginger, między innymi.
Zgadzam się, że była jednym z najlepszych adminów, jak nie najlepszym. Dlaczego?
Bo nie tylko regularnie komentowała i to niesłychanie rzeczowo, lecz była też bezstronna, cierpliwa, życzliwa, pomocna, miała poczucie humoru, lubiła się włączyć do zabawy, potrafiła również taktownie panować nad różnymi dyskusjami, a w dodatku nie uważała byle drobnostki za zamach na jej autorytet. Nie miała przerostu ego i kompleksu władzy. Jednym słowem – nie przewracało jej się w głowie na punkcie udowadniania, że ona tu rządzi.
I takich redaktorów mnie osobiście brakuje.


Imbirowa Kaczuszko wróć do nas! :D

Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
OWSIANKO Użytkownik
  • Postów: 137
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-04-2011 23:45
Tomasz Obłuda
Trudno za Tobą nadążyć, więc może wyjaśnisz (przetłumaczysz z pokręconego języka na normalny), co chciałeś rzec:
1 „Ludzie komentujcie w zgodzie z własnym sumieniem.” Bo to w tym rzecz jest, że w jak napiszesz w zgodzie z sumieniem, to dostaniesz w trąbę.
2 „No trudno najwyżej usuną, będzie ost, wezwanie na dywanik, trudno jesteśmy dużymi ludźmi i musimy odpowiadać za swoje czyny”. Wszystko jest zgodne z modlitwą do Świętego Paragrafa, ale powiedz, łaskawco, za co mam odpowiadać, gdym niewinny jak świnia?
3 „jest tu mowa, o tym, że nie ma wielu bardzo dobrych redaktorów, wartościowych użytkowników, i zastanawiamy się dlaczego ich nie ma. „ Przecież cały czas mówimy, że ludzie odchodzą z PP, bo zniechęca ich pruski regulamin! Ile jeszcze będziesz się zastanawiał nad oczywistościami?
4 „Sagit coś zdradził coś związanego z urodzinami zdaje się. Umieram z ciekawości.”
Sprzedam Ci sekret: kupił beczkę oleju marki „Amnestia” dla OPORTUNISTÓW W GRANICACH PRAWA.

pozdrawiam
"Zawsze pamiętaj, że tłum, który oklaskuje twoją koronację, jest tym samym tłumem, który będzie oklaskiwał twoją egzekucję."
T. Pratchett "Piekło pocztowe"
ważniejsze jest co robisz, a nie co mówisz
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-04-2011 09:23
Kryzysu przynajmniej w poezji nie widzę, wręcz przeciwnie. Ludzie naprawdę się starają, są ciekawe komentarze i co mnie bardzo pociesza pojawiły się osoby, których komentarze są bardzo obiektywne, pomocne, docierają gdzie się da, bez względu czy autor jest z tzw. "kółka wzajemnej adoracji", wytkną błędy bez względy na dotychczasowy "dorobek" autora. Szalenie mi się to podoba. Z prozą rzeczywiście mam wrażenie, że coś jakby pękło. Ale co się dziwić. Niektóre komentarze były tak chamskie, dołujące, a wiadomo, że początkujący przychodzą by się czegoś nauczyć i nie od razu można ekstra pisać. Najgorsze jest, że w tych chamskich komentarzach, nie ma nic wartościowego, oprócz tego, że komentujący afiszuje się swym chamstwem i podkreśla już widać nawet swoje ja, co prowadzi w efekcie do zniesmaczenia. Nie mówię, żeby cukrzyć autorowi, tzw, kop tez jest potrzebny, ale można to zrobić w konstruktywny, jakiś kulturalny sposób a nie zjadliwie. jak ktoś napisze: Twój tekst to napompowany flak, czy coś w tym rodzaju, to o czym to świadczy? Daje to coś autorowi tekstu? Raczej nie motywuje moim zdaniem, ale jak wspomniałam taki komentujący pokazuje, że on tu najważniejszy - pan, a ty śmieć, w rzeczywistości robi się jednak odwrotnie i mamy mało dobrych tekstów, przynajmniej w prozie zauważyłam.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-04-2011 10:12
Cytat:
Bo nie tylko regularnie komentowała i to niesłychanie rzeczowo, lecz była też bezstronna, cierpliwa, życzliwa, pomocna, miała poczucie humoru, lubiła się włączyć do zabawy, potrafiła również taktownie panować nad różnymi dyskusjami, a w dodatku nie uważała byle drobnostki za zamach na jej autorytet. Nie miała przerostu ego i kompleksu władzy. Jednym słowem – nie przewracało jej się w głowie na punkcie udowadniania, że ona tu rządzi.
I takich redaktorów mnie osobiście brakuje.


Miladoro, krótka piłka. Złożyłem Ci bodajże dwa lata temu propozycję objęcia funkcji moderatora. Miałabyś wtedy olbrzymi wpływ na to jak wygląda portal, egzekwowanie regulaminu i tym podobne. Odrzuciłaś propozycje, a teraz jako użytkownik próbujesz zmieniać portal. Miałaś szansę, nie wykorzystałaś jej a teraz wszyscy zrzucają winę na redakcję nie widząc ani krzty winy u siebie. Myślę, że nie jest to do końca fair.

Redaktorzy bardzo by chcieli skupić się tylko i wyłącznie na komentowaniu i dodawaniu tekstów. Portal się rozrósł i niektóre zachowania trzeba tłumić w zarodku. Tak było wcześniej i będzie dalej. Regulamin również obowiązuje od kilku lat więc nie do końca rozumiem to całe "przebudzenie". Nie trzymamy się tylko sztywnych ram regulaminowych. Wszystko w granicach rozsądku. Niestety po wystosowaniu odezwy, niektórym osobom na siłę zachciało się udowadniać pewne rzeczy w komentarzach co wyglądało wręcz dziecinnie.

Cytat:
Przecież cały czas mówimy, że ludzie odchodzą z PP, bo zniechęca ich pruski regulamin!


Rozumiem, że masz dostęp do serwerowych statystyk portalu i znasz historię każdego użytkownika, który odszedł. Takie generalizowanie jest raczej średnio obiektywne.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-04-2011 10:44
Cytat:
Miladoro, krótka piłka.


Dobrze, krótka piłka. ;)

Cytat:
Miałabyś wtedy olbrzymi wpływ na to jak wygląda portal, egzekwowanie regulaminu i tym podobne.


Nie pociąga mnie taki wpływ. Odpowiedzialności miałam w życiu po dziurki od nosa. A także egzekwowania przeróżnych rzeczy i tym podobne.
Nie bawi mnie też posiadanie jakiejkolwiek władzy i pilnowanie dorosłych ludzi. A nuż by mi się w głowie przewróciło? ;)
Zawsze wolałam być wolnym strzelcem. To nie anarchia.

Cytat:
a teraz jako użytkownik próbujesz zmieniać portal.


Zmieniać? Rozmawiamy zaledwie o tym, dlaczego jest obecnie trochę inaczej niż było dawniej i jakie mogą być tego przyczyny.
Wyrażenie swoich przypuszczeń nie jest równoznaczne z puczem. ;)

Cytat:
wszyscy zrzucają winę na redakcję


"Wina" to chyba za dużo powiedziane. Nad sobą też się zastanawiamy.
Moim zdaniem najlepsze wyniki osiąga się porozumieniem i współpracą.
Nie optuję za rozluźnieniem regulaminu, tylko za dobrą wolą wszystkich stron i zrozumieniem, że wcale nie trzeba przykręcać śruby, żeby coś chodziło jak zegarek. ;)


I w dalszym ciągu głosuję nad zamianą bana, którego otrzymała Dal, na ostrzeżenie. :D Ze względu na jej dotychczasową niekaralność.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-04-2011 10:58
Cytat:
Nie pociąga mnie taki wpływ. Odpowiedzialności miałam w życiu po dziurki od nosa. A także egzekwowania przeróżnych rzeczy i tym podobne.


No widzisz. Mimo wszystko dalej swoimi aluzjami próbujesz sprawować władzę. Wyczuwam lekką sprzeczność.

Cytat:
I w dalszym ciągu głosuję nad zamianą bana, którego otrzymała Dal, na ostrzeżenie. Ze względu na jej dotychczasową niekaralność.


Problem w tym, że to nie demokracja. O tym kto dostaje ostrzeżenie decyduje redakcja, a nie użytkownicy.

Cytat:
"Wina" to chyba za dużo powiedziane. Nad sobą też się zastanawiamy
.

Wydźwiek tego tematu jest zupełnie inny. Wystarczy kilka cytatów z Twojej wypowiedzi:

Cytat:
Bo nie tylko regularnie komentowała i to niesłychanie rzeczowo, lecz była też bezstronna, cierpliwa, życzliwa, pomocna, miała poczucie humoru, lubiła się włączyć do zabawy, potrafiła również taktownie panować nad różnymi dyskusjami, a w dodatku nie uważała byle drobnostki za zamach na jej autorytet. Nie miała przerostu ego i kompleksu władzy. Jednym słowem – nie przewracało jej się w głowie na punkcie udowadniania, że ona tu rządzi.
I takich redaktorów mnie osobiście brakuje.


Z tego można łatwo wywnioskować, że wszystkim redaktorom poprzewracało się w głowie, mają przerost ego itp. Twoje słowa dość łagodnie balansują na bezpiecznej krawędzi i zaraz pewnie wyprzesz się tego, mówiąc, że wcale nie miałaś tego na myśli. Jednak redaktor, który dziennie spędza kilka godzin na portalu, stara się organizować konkursy, dodawać teksty i do tego jeszcze jako tako trzyma wszystko w kupie czytając Twoje słowa ma prawo się zdenerwować. Nie szukamy oklasków, nie wszystko co robi redakcja jest dostrzegalne, ale wiem, że bez tych redaktorów nie byłbym w stanie prowadzić tego Portalu. Oni podjęli się tej odpowiedzialności, do której Tobie brak odwagi i chociażby z tego powodu należy się im szacunek, którego w większości wypowiedzi w tym temacie najzwyczajniej w świecie brak.

Krytyka poczynań redaktorów może być cenna i konstruktywna, do czasu kiedy przeradza się w zwykłe ataki ad personam.

Pozdrawiam.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-04-2011 11:52
Cytat:
Mimo wszystko dalej swoimi aluzjami próbujesz sprawować władzę.


Przykro mi, Sagit - nie widzę w tym żadnej aluzji ani próby sprawowania władzy. Władza mnie nigdy nie pociągała.

Cytat:
O tym kto dostaje ostrzeżenie decyduje redakcja, a nie użytkownicy.

Głosowanie za kimś nie oznacza podejmowania za kogoś decyzji.

Cytat:
Wydźwiek tego tematu jest zupełnie inny.


Nie mówiłam o "winie", lecz o przyczynach.

Cytat:
Oni podjęli się tej odpowiedzialności, do której Tobie brak odwagi

Czy uczciwe postawienie sprawy jest brakiem odwagi, czy też pełną świadomością, dlaczego czegoś się nie chce robić? Nie zostałam skazana dożywotnio na odpowiedzialność za wszystko. Mam prawo wyboru.

Cytat:
do czasu kiedy przeradza się w zwykłe ataki ad personam.


O ile dobrze pamiętam wszystkie posty, nie było żadnego "ataku ad personam".

Ja nie atakuję nikogo, Sagit - ja rozmawiam.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-04-2011 12:08
Cytat:
Głosowanie za kimś nie oznacza podejmowania za kogoś decyzji.


Sęk w tym, że ty głosujesz w sprawie, której nie ma. Dal dostała bana i sprawa jest zamknięta.

Cytat:
Przykro mi, Sagit - nie widzę w tym żadnej aluzji ani próby sprawowania władzy. Władza mnie nigdy nie pociągała.


Tak jak mówiłem. Skoro ja mówię czarne, a Ty mówisz białe to niestety nie dojdziemy do żadnego logicznego konsensu.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-04-2011 13:22
Cytat:
Sagitarius napisał/a:
Cytat:
Głosowanie za kimś nie oznacza podejmowania za kogoś decyzji.


Sęk w tym, że ty głosujesz w sprawie, której nie ma. Dal dostała bana i sprawa jest zamknięta.

Cytat:
Przykro mi, Sagit - nie widzę w tym żadnej aluzji ani próby sprawowania władzy. Władza mnie nigdy nie pociągała.


Tak jak mówiłem. Skoro ja mówię czarne, a Ty mówisz białe to niestety nie dojdziemy do żadnego logicznego konsensu.


Ja nadal tylko rozmawiam.
Nie próbuję udowodnić, że coś jest białe, a coś czarne.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
wodniczka Użytkownik
  • Postów: 107
  • Skąd:
Dodane dnia 13-04-2011 14:32
hm...
na początek angi_e - sprawiłaś mi wielką radość podpisując się pod moimi postami:))))).

czytam i czytam i odnoszę dziwne wrażenie jakby brakowało co niektórym ''gnębiebienia innych''... ludzie - to jest chore. Czy niektórzy z Was chcą mieć portal tylko dla siebie i przez nieuprzejmości zniechęcać innych? Ja już swoje na poratlu przeszłam - i przetrwałam. Pewnie nie tylko ja. I jeżeli myślicie, ze swawolka na portalu jest dobra to współczuję logiczności myślenia. Chyba, że ktoś lubi jak ''brudną robotę'' ktoś wykonuje za innych, by pozbyć się delikwenta;))).

A tym osobom co same wychwalają swoje teksty a innych krytykują też współczuję - czysty egoizm i brak krytycyzmu wobec własnej osoby - ''jestem najlepsza i tak mnie oceniajcie'' - nie wiem czy śmiać się, czy płakać.
Taka drobna uwaga - odbiorca z reguły nie zna się na zasadach - kieruje się wewnetrznym reagowaniem - nie potrzebne czasami są zasady w wierszu, żeby mógłbyć pozytywnie odebrany przez czytelnika.

co do administratorów - jesteście super i nie dajcie sobie wmowić inaczej i również zostać zmanipulowaniu przez ''idealne i nie mające sobie nic do zarzucenia jednostki''. Ja zawsze mogłam liczyć na Was i za to Wam dziękuję:))) tak przy okazji:))).


to takie moje refleksje, które naszły mnie po przeczytaniu powyższych komentarzy...

i znikam:)))

Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 13-04-2011 15:48
To "gnębienie" w komentarzach to też trochę jakby pojęcie względne. Każdy inaczej przyjmuje krytykę. Dla jednego zbyt ostre może być powiedzenie, że tekst jest zbyt słaby, inny przeżyje totalne zmieszanie z błotem. Trzeba znaleźć złoty środek i "dając kopa" Twórcy, nie ranić przy tym Jego uczuć.

Administracja odwala kawał dobrej roboty, co nie znaczy, że wszystko musi nam się podobać ;) Nie śledzę dokładnie losów wszystkich użytkowników. Gdyby nie wzmianka w tym temacie, nawet bym nie wiedziała, że Dal dostała bana. Być może była to zbyt ostra reakcja, a może właściwa - w zależności od winy. To jednak pozostawiam ocenie i sumieniom Adminów, w końcu wiedzą, co robią.
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-04-2011 18:01
Problem z komentarzami i tu mówię jako świeżak jest taki, że kto pierwszy ten lepszy. Jeśli pierwszy komentarz jest krytyczny reszta w 98% też będzie, nie znaczy to że wiersz jest kiepski tylko nikt nie chce wyjść na kretyna, bo myśli inaczej.:rol:
Może zamiast narzekać na nowych zrobić tak porządek ze starymi. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji na tym portalu sprawia, że (i tu mówię za siebie) nie ma większego sensu uczestniczyć w ICH zabawach i dyskusjach, bo oni są lepsi, mądrzejsi i mają wsparcie.:mad:
Na temat administracji nie mam nic złego do powiedzenia, dobrego też nie za wiele bo za krótki mam tu staż. ;);)
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 13-04-2011 18:11
Hmm... Od początku mojej bytności tutaj niezbyt angażuję się w zabawy i dyskusje, co zresztą widać choćby po tematach na forum (udzielam się ledwie w kilku). I nie chodzi tu o Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, bo nawet nie zauważyłam istnienia takiej organizacji ;) A jeśli coś takiego ma miejsce, to chyba trzeba się zastanowić dlaczego. Może powodem jest mała aktywność innych użytkowników, a bawić się chcą zawsze Ci sami?
Oke próbowała wciągnąć mnie do akcji YT, ale nie spełniam wymagań sprzętowych :smilewinkgrin:
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Almari Użytkownik
  • Postów: 2127
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-04-2011 18:16
Cytat:
1 „Ludzie komentujcie w zgodzie z własnym sumieniem.” Bo to w tym rzecz jest, że w jak napiszesz w zgodzie z sumieniem, to dostaniesz w trąbę.


Pokaż mi, gdzie istnieje taki punkt w regulaminie, odezwie, który karze za komentowanie z własnym sumieniem. Jedyna sytuacja w której użytkownik może dostać ostrzeżenie w tym wypadku, to komentowanie z własnym sumieniem w sposób bezczelny, obrażający autora a także innych użytkowników.


Cytat:
A jeżeli ktoś z administracji zjawia się tylko po to, by zrobić nalot i zamieścić wytłuszczone uwagi komentującym, to nie jest to chyba prawidłowe działanie i na pewno nie buduje atmosfery zaufania.


Żadne z nas Miladoro, nie ma obowiązku spowiadania ci się z naszych nieobecności. Mamy swój własny temat redaktorski, w którym zaznaczamy, kiedy nas nie będzie z ważnych powodów. To jest informacja dla nas. Nie każdy ma swobodny dostęp do internetu, nie każdy ma możliwość siedzenia przy komputerze 24/h, jest wiele czynników, które wpływają na częstotliwość bycia na portalu. Szkoda, że żadne z was nie bierze tego pod uwagę. Przykro mi, że redaktorów traktujecie jak automaty, nawet posunę się do stwierdzenia, że oczekujecie, by redaktorzy działali zgodnie z waszą wolą. Możesz oczywiście ocenić sytuację zewnętrzną na portalu, ale przez to, że nie miałaś ochoty i nadal nie masz wziąć na siebie odpowiedzialności jako administrator, jest równoznaczne z tym, że nie masz pojęcia o naszych obowiązkach i pracy jaką wkładamy w portal. Łatwo jest oceniać powierzchownie, przecież nikomu się nie chce dociekać głębiej dlaczego kilku adminów nie ma na pp. Powinni być dyspozycyjni, wypruwać sobie flaki a przy okazji słuchać o tym jacy są niedobrzy, niekompetentni i niesprawiedliwi. Odkąd jestem na portalu nie obraziłam ani jednej osoby, chyba że zrobiłam to nienaumyślnie w komentarzu, poprzez krytykę, a teraz w zamian za grzeczność i kulturę, dostaję od co po niektórych chamskie, obraźliwe odzywki i w dodatku muszę czytać o tym jaka jestem zła i niedobra, bo przestrzegam regulaminu. Może mi wytłumaczysz Miladoro, co wam daje monopol na obrażanie nas i równanie z błotem? Czy skończył się szacunek u ludzi starszych ode mnie? W takim razie od kogo powinnam się tego uczyć.

To, że nie przeczytałaś/liście regulaminu ze zrozumieniem to nie nasza wina. Postanowiliście na siłę dorobić własne teorię to punktów i teraz większość z was pluje jadem, byle tylko postawić na swoim. Tylko nie za bardzo wiem o co ten cały szum. O to, że wklejać obrazki powinno się na forum a nie pod tekstami, czy o to Miladoro, że nie możesz rozmawiać pod wierszem z MM o jej śpiewie? Od tego jest forum, tam jest zabawa i dowolność(dopóki ktoś się nie obraża)
Pod komentarzami oczywiście można żartować, jak najbardziej. To że nie można jest kolejnym waszym wymysłem. Wielu użytkowników komentuje w żartobliwym tonie, łączy konstruktywną krytykę z dowcipem. Co innego, gdy ktoś przychodzi tylko po to, by odpowiedzieć na czyjś komentarz w ogóle nie biorąc pod uwagę tekstu autora. Nie wymagam komentarza na trzy strony a4, ale o pokazanie choć odrobiny szacunku autorowi, który traktuje swój tekst bardzo poważnie i emocjonalnie i może sobie nie życzyć plotkowania nie na temat.


Cytat:
Nie miała przerostu ego i kompleksu władzy. Jednym słowem – nie przewracało jej się w głowie na punkcie udowadniania, że ona tu rządzi.
I takich redaktorów mnie osobiście brakuje.


Myślę że komu innemu się w tym momencie przewraca w głowie. To nie ja pełnię rolę kaznodziei, to nie ja sieję złą atmosferę na portalu i to nie ja uważam siebie za wszystkowiedzącą. Dopóki nie dostrzeżecie, że ten cały szum jest o nic i nie przestaniecie się nawzajem nakręcać, to dalej będzie smętnie, brzydko i buro. To nikogo nie zachęca do pracy.
Naprawdę nie bawi mnie rozmawianie w takim tonie, ale często trzeba się zrównać z dyskutantem, żeby pojął o co drugiej stronie chodzi.

Podziwiam w tym momencie nowych użytkowników, którzy jeszcze w tym wszystkim nie zbaranieli, a także niektórych stałych bywalców, którzy prężnie pracują na portalu mimo chorej, sztucznej atmosfery. Chciałabym z kimś porozmawiać na spokojnie, ale na dzień dzisiejszy wszyscy mają głowę pełną przekleństw, dlatego nie warto.

Wiele słów ciśnie się na usta, chciałabym tak poluzować sobie język i powiedzieć wszystko co myślę, jak wy, ale jak mówisz Miladoro, redaktor musi odznaczać się jakąś kulturą, toteż tak czynię.


Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-04-2011 18:26
Przykro mi, ale nie uważam, żebym kogokolwiek w tej dyskusji obraziła czy równała z błotem.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
gabi Użytkownik
  • Postów: 36
  • Skąd: Sosnowiec
Dodane dnia 13-04-2011 18:59
Dal to kulturalna i wrażliwa kobietka. Niedawno poznałam ją w realu.
Trudno mi uwierzyć w jej agresję czy chamstwo w komentarzach,
bo chyba tylko takie zachowanie zasługuje na bana bez ostrzeżenia.
A i prezentowanie własnych wierszydeł w komentarzach, zwłaszcza dobrych i związanych z tematem ocenianego tekstu, również nie wydaje mi się czymś nagannym.
Dal i Alicja Wysocka przyczyniały się do uatrakcyjnienia wizerunku portalu.
Nie były to szare myszki, które cichcem przemykały po stronie. Pomagały debiutantom, a ich komentarze podbarwiane czasem żartem (chwała im za to!), nie ograniczały się do słów – „podoba mi się”.

Może jednak warto coś z tym zrobić?:(
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 13-04-2011 19:12
Owsianko. Sam sobie odpowiedziałeś, a udajesz, że nie rozumiesz. Dziwne. Apeluję, aby się nie bać i komentować szczerze przede wszystkim. Jeśli szczerość spowoduje konsekwencje, trudno. Chyba lepiej je ponieść, niż znajdować się w miejscu, które nam nie pasuje. No to wszystko. Punkt 3 się mnie nie tyczy. A 4 mhm :D no dzięki za odpowiedź.

No więc Sagit powiedział co już zauważyłem, jak na Odyna admini mają się wszystkim zajmować, skoro muszą sie zajmować administorwaniem. Min dlatego szybko zrezygnowałem, było mniej ludzi, a zajmowałem się głównie uspakajaniem. Nadal uważam, że portal to nie dom publiczny.

Cytat:
Problem w tym, że to nie demokracja. O tym kto dostaje ostrzeżenie decyduje redakcja, a nie użytkownicy.
:) ooo właśnie.

Fajnie, że wszystko zostało wyjaśnione. Wiemy już, że nie ma kryzysu, ustaliliśmy, że admini, nie mogą się wszystkim zajmować. Powiedziane zostało, że regulamin nie jest aż tak bardzo sztywny, jak wielu twierdzi - ja jakoś nie mam z nim problemów.
Dalej, istnieje coś takiego jak pw - jestem pewien, że jeśli ktoś zostanie ostrzeżony, albo napomniany i zgłosi się do adminów, kulturalnie z pytaniem(jeśli ma oczywiście wątpliwości) to odpowiedź zostanie mu udzielona.

W takim razie, nie należy płakać tylko brać się za robotę. Pisać dużo, czytać sporo, komentować, zaprzyjaźniać się. Brakuje Gingerów i Valdensów? To starajmy się być jak oni. Jak mówię, zielony kolor nie sprawia, że ktoś staje się geniuszem, a czerwony, nie zabrania działać aktywniej na rzecz literatury i portalu-pisarskiego.

Uwaga.
Nie żebym się zwracał do kogokolwiek - ale moim zdaniem autorytet zdobywa się ciężką pracą, życzliwością, spokojem i inteligencją - nie zaś krzykactwem, awanturnictwem, agresją, nieudolnym ironizowaniem (to się tyczy min. mnie, ale nie tylko), czy posiadaniem innej ragi niż użytkownik, np rangi administrator - tak sądzę ja Tomasz Obłuda.
Ja szanowałem pewnych ludzi kiedy jeszcze nie byli adminami i kiedy przestali nimi być, za to jacy byli.

Aha źle napisałem, miałem na myśli funkcje, czy jak zwał. to co jest pod nickiem. Chociaż rangi może też. mhm whatever, w każdym razie wiecie o co biega.
Do góry
Autor
RE: Czy PP ma kryzys wieku średniego?
wodniczka Użytkownik
  • Postów: 107
  • Skąd:
Dodane dnia 13-04-2011 19:21
almari - 100% racja!:) chociaż niby takiej nikt nie ma ale co tam;). Trzeba w końcu popierać prawdę!
MamoMuchomarka - też masz rację.

gabi jeżeli chcesz zobaczyć kulturalną kobietkę Dal - to zapraszam do wiersza ''o poranku'' - ta wypowiedź przed Szaloną Julką.... była też jeszcze pod jednym ''samo życie'' (również ostatni komentarz) i uprzedzam - nawet jeżsli się zgodzisz z tymi komentarzami to nie powinny być w takiej formie. I to nie tylko takie komentarze były pod moimi utworami! Fakt - może to i jakieś uatrakcyjnienie - ale gdybym ja zobaczyłam same takie komentarze - to bym na ten portal się nie wpisała;) no bo co wtedy możn by bylo pomyśleć o jego wizerunku. Także administratorzy DOBRZE wykonują swoją pracę... z moich obserwacji wynika, ze czasami i dawają szanse i dopiero po upominaniu dają bana albo ostrzegają. Ludzie bądźmy obiektywni - powinniśmy być wdzieczni, ze dzieki nim ten portal jest jaki jest i że przychodzą nowi - a to o czymś świadczy. Więc może by w tym kierunku pomyśleć;););).

REGULAMIN jest jak umowa - zeby korzystać z niewłasnego trzeba przestrzegać zgodnie z wszystkimi punktami - bo złamanie jednego równa się ''zerwaniu'':). Niestety - w zyciu wszystko ma jakieś konsekwencje;););)

aaa - i piszemy dla przyjemności - nie zapominajmy o tym - cieszmy sie, ze ktoś nam udostępnia darmową publikację:))
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]