Duet twórczy vs. zamieszczenie utworu na PP
Autor
Duet twórczy vs. zamieszczenie utworu na PP
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 22-04-2011 15:44
Nie wiem, czy akurat ten dział jest odpowiednim do zadania takiego jednego pytania: jeśli się popełni jakiś duecik twórczy i we dwie osoby spłodzi się jakieś miłe na wejrzeniu opowiadanie, to jak je potem zgłosić do zamieszczenia, żeby obydwa nicki autorów się pojawiły przy utworze?

Czy to wogóle możliwe? Jak taką sprawę rozwiązać? Może są już jakieś tego typu wyjątki? (jest już coś takiego na PP YouTube, ale to nie to samo...)


Będę wdzięczny za odpowiedzi osobom VIP na PP!


Pozdrawiam

Dobra Cobra
Do góry
Autor
RE: Duet twórczy vs. zamieszczenie utworu na PP
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 22-04-2011 19:25
Tak, żeby pod tekstem były linki do obu autorów to się nie da. Można natomiast napisać przed tekstem, że to dzieło wspólne i wtedy podać nicki. Można też za porozumieniem z redakcją działu na PW utworzyć osobne konto na teksty wspólne, jeśli będzie się to powtarzać, wtedy hasła mogą mieć obaj autorzy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Duet twórczy vs. zamieszczenie utworu na PP
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-04-2011 21:33
Nastała mała pomyłka, a Elwira wprowadziła tutaj użytkowników w błąd. Na portalu nie ma możliwości utworzenia konta, z którego korzystają dwie osoby jednocześnie. Dozwolona jest jedynie opcja aby z jednego numeru IP korzystało kilka osób fizycznych (małżeństwo, wspólna sieć, itp).

Publikacja "dzieła zbiorowego" jest na portalu niemożliwa przede wszystkim z tego powodu, że jest to niebezpieczna furtka dla różnego rodzaju oszustów, którzy lubują się w plagiatowaniu prac, a ustalenie w takich wypadkach prawa autorskiego byłoby trudne to zrealizowania.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Duet twórczy vs. zamieszczenie utworu na PP
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 22-04-2011 21:48
W zasadzie to chyba najlepiej opublikować z jednego konta i dopisać potem współtwórcę...
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Duet twórczy vs. zamieszczenie utworu na PP
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-04-2011 22:02
Napisałem wyraźnie wyżej, że nie ma takiej możliwości.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Duet twórczy vs. zamieszczenie utworu na PP
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 22-04-2011 22:49
Ok, ale mam pytanie. Jeśli pisałem razem z kimś utwór, z kimś z PP, dajmy na to z X, który jest zarejestrowany. I wrzucam tekst i na samym dole, napiszę - test autorastwa TomaszObłudy i X. To będą wyciągnięte jakieś konsekwencje? Widziałem na PP przypadki, że ktoś wrzucał wiersz, i pisał, że to wiersz kumpeli,albo córki.
Do góry
Autor
RE: Duet twórczy vs. zamieszczenie utworu na PP
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-04-2011 22:53
Po przemyśleniu sprawy:

Istnieje możliwość wrzucenia tekstu, który nie jest w całości autorstwa danego użytkownika. Żeby jednak to miało ręce i nogi, druga osoba, która jest współautorem musi być zarejestrowana na portalu. Teksty córek, dziadków i ojców użytkownika będą odrzucane z prostej przyczyny; za trudno zweryfikować prawa do takiego tekstu.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Duet twórczy vs. zamieszczenie utworu na PP
Dobra Cobra Użytkownik
  • Postów: 643
  • Skąd: https://www.dobracobra.pl/
Dodane dnia 23-04-2011 20:16
Dziękuję za konstruktywne odpowiedzi. Wiem, że to sytuacja nietypowa. Najlepiej samemu między sobą zdecydować, na czyim koncie pojawi się dany utwór...



Cytat:
Sagitarius napisał/a:
Po przemyśleniu sprawy:

Istnieje możliwość wrzucenia tekstu, który nie jest w całości autorstwa danego użytkownika. Żeby jednak to miało ręce i nogi, druga osoba, która jest współautorem musi być zarejestrowana na portalu.
.


Czyli może się udać zamieścić utwór pod dwoma nickami autorów zarejestrowanych na PP?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]