Maraton komentatorski - podsumowanie
Autor
Maraton komentatorski - podsumowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2011 10:36
Przeklejam temat, bo pod newsem już się zrobiło dużo dużo dużo...

Zasady gry:

1. W maratonie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik PP.

2. Zadanie uczestników polega na komentowaniu wszystkich utworów z tabelki „Ostatnie teksty”.

3. Maraton składa się z dwóch etapów:
Etap 1
a) Polega na skomentowaniu wszystkich tekstów prozatorskich (uczestnik nie ma obowiązku komentować jedynie swoich utworów), które zostaną opublikowane w dniach 9-15.05.2011.
b ) Warunkiem ukończenia etapu jest fakt regulaminowego skomentowania wszystkich tekstów do końca ostatniego dnia trwania maratonu (kolejność komentowania dowolna, możliwe jest też przyłączenie się w trakcie trwania maratonu).
c) W przypadku usunięcia przez autora tekstu w trakcie trwania maratonu, zostaje on wyłączony z dalszej rywalizacji, czyli nie ma obowiązku komentowania tekstów, których już na PP nie ma. Jednocześnie osobom, które tekst zdążyły skomentować, komentarz przepada
d) Nagrodą dla osób, które ukończyły etap, jest możliwość wybrania sobie indywidualnej rangi (w ramach rozsądku oczywiście)

Etap 2 (dla wytrwałych)
a) Do etapu drugiego mogą przystąpić wszyscy użytkownicy, którzy ukończyli etap pierwszy.
b ) Etap polega na komentowaniu wszystkich ukazujących się tekstów, z tym, że na skomentowanie tekstu jest 48 godzin od momentu jego publikacji.
c) Niespełnienie powyższego warunku powoduje eliminację uczestnika.
d) Osobie, która wytrwa w komentowaniu najdłużej, redakcja PP gwarantuje nagrodę książkową.
e) Przewidziana jest nagroda dodatkowa „dla świeżynki”, czyli najdłużej uczestniczącego w grze użytkownika, którego staż w momencie rozpoczęcia maratonu nie przekroczył trzech miesięcy.
f) Wygrani będą mogli wybrać spośród niżej wymienionych pozycji (pierwszeństwo ma wygrany całego maratonu):
- Jacek Dehnel „Lala”
- Krystyna Habrat „Tu, gdzie spadł grad większy od jabłka”
- Małgorzata Krupińska-Cyprysiak "Garderoba"
- Radosław Lemański "Szczury"
- Grzegorz Sudorowski "Bękart: zmyślona historia, która mogła się wydarzyć"
g) Redakcja PP ze swojej strony nagrodzi także osobę, której komentarze uzna za najbardziej wartościowe

4. Zasady dotyczące komentowania:
a) Sposób komentowania dowolny, byleby zgodny z regulaminem (2.6.1 Komentarze nie mogą obrażać autora utworu oraz osób postronnych. Komentarze odwetowe karane będą ostrzeżeniem lub banem. ; 2.6.2 Komentarz musi jasno wyrażać opinie danego użytkownika. ; 2.6.3 Prosi się o szczere słowa i o kierowanie się poziomem utworu, a nie sympatią czy antypatią do twórcy. ; 2.6.4 Komentarz powinien być tak rozbudowany, aby autor domyślił się co przeszkadzało lub podobało się komentującemu. )
b ) Komentarze niezgodne z regulaminem nie będą zaliczane, o czym uczestnicy będą powiadamiani w wieczornych podsumowaniach
c) Nad jakością komentarzy czuwa grono redakcyjne oraz pomysłodawca projektu
d) Niedopuszczalne są komentarze typu „przedmówcy powiedzieli już wszystko”, w celu zapobieżenia takim sytuacjom radzimy nie czytać innych komentarzy przed napisaniem własnego (można to ewentualnie zrobić po opublikowaniu swojego komentarza i wtedy odnieść się do komentarzy innych osób )
e) Przy komentowaniu staramy się, aby nasz komentarz był jak najbardziej pomocny (komentujmy tak, jak sami chcielibyśmy być komentowani)

5. Każdego wieczora publikowane będą aktualne wyniki, z których uczestnicy będą mogli się dowiedzieć, jakie teksty mają jeszcze do skomentowania, i czy wszystkie ich komentarze zostały zaakceptowane.

6. Nad przebiegiem maratonu czuwa pomysłodawca oraz redakcja prozy

Aktualna lista uczestników:

azazella
bury_wilk
elwira
green
izolda
julanda
julass
liliium
MamaMuchomorka
MaximumRide
mic
oke_mani
pozytywna666
sagitarius
sokol
tjereszkowa
tomaszobluda
wasinka
zajacanka
zawsze


Maraton obowiązuje od tekstu: Norman, Lena i tajemnica smoczego gardła - PaniMadzia
________________________________________________________________


A teraz odpowiadając na pytanie Izoldy: w czasie maratony będzie wchodzić pięć-sześć tekstów rano, bez dalszych niespodzianek.

Odpowiadając na pytanie Burego: marudzisz, komentarz można napisać zawsze :)
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-05-2011 11:30
Owszem, napisać można zawsze, ale chodzi też o to, żeby one były wartościowe... i tu wracamy do punktu wyjścia
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-05-2011 11:35
Myślę, że jak komuś bardzo zależy, żeby było wartościowe, to przeczyta wcześniejsze części. To doprawdy nie jest wina autora, że ktoś pojawia się na PP okazjonalnie i nie widzę podstaw, żeby teksty w odcinkach odsuwać tylko dlatego, że jest maraton.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2011 11:39
Bury, ja przed chwilą skomentowałam szóstą część jednego opowiadania, chociaż nie czytałam poprzednich części i nie uważam, żeby mój komentarz był bezwartościowy. Da się.

Poza tym kolejny raz powtarzam, ze to szansa dla tych, którzy publikują tasiemce, żeby zainteresować swoimi tekstami, bo zazwyczaj teksty częściowe są dyskryminowane. Jesteś odcinkofobem :bigrazz:
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-05-2011 13:01
Ustalmy od razu, że czepiam się dla samego czepiania :p Przecież tu chodzi tylko o to, by udowodnić, ze Oke nie ma racji :D
Elwiro rozważamy sytuację hipotetyczną, gdzie odcinków jest już trzy tysiące ileś (już zapomniałem ile :D ) To mówi samo za siebie.
Oke nie piłem do tego akurat tekstu - nie przeczę że są takie, które można sensownie skomentować, twierdzę jedynie, że hipotetycznie mogą być takie, których bez znajomości części poprzednich nie ugryziesz tak, żeby to się do czegoś przydało autorowi.
Nadal mam rację :D



...inna sprawa, że ja faktycznie za serialami nie przepadam :)

Natomiast mam jeszcze jeden koncept, troszkę innego rodzaju, pewnie spóźniony i niemożliwy do zrealizowania i pewnie już z dziesięć razy się pojawił zgłaszany przez dwadzieścia innych osób :D No to właściwie nie będę już pisał, bo to nie ma sensu...

to tyle :D

No dobra, jak Oke tak bardzo prosi to napiszę :) Niech kobiecina ma trochę radości na starość. Może przyda się kiedy indziej, w następnej odsłonie maratonu, lub innym życiu.
Jeśli oprócz komentatorów maratonem chcieliby się zainteresować autorzy, których maraton trafił/zmiażdżył/przejechał/wyniósł na obłoki, mogliby wybrać komentatora którego oceny uznali za najwartościowsze; to chyba by był nawet lepszy wyznacznik jakości komentatorstwa niż ilość przeczytanych opowiadań? Taka powiedzmy nagroda publiczności...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2011 13:31
Jakbyś przeczytał regulamin, to byś wiedział, że nagrodę za najwartościowsze komentarze funduje redakcja PP :)
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-05-2011 13:35
to jakoś mi umkło :D normalność
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2011 13:51
Dobra to ja też chcę, skoro nie ma konsekwencji. Zacznę jutro z rana więc dziś mnie obserwować nie musisz Oke ;)
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2011 14:09
Wpisana :D
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-05-2011 17:44
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Jakbyś przeczytał regulamin, to byś wiedział, że nagrodę za najwartościowsze komentarze funduje redakcja PP :)


doczytałem... ale moja opcja jest lepsza, bo to nie redakcja ma ustalać kto jest fajny, tylko autorzy powinni się opowiadać, czyje rady/marudzenia najbardziej im się przydają; oczywiście może się zdarzyć, że będą wybierali tych, co im najbardziej słodzili, ale wcale nie musi... a nawet jeśli, to nagroda publiczności ma swoje prawa :)

dobra, już się nie czepiam; konkurs fajny jest i nawet wciągający; cacy organizatorzy, cacy :D
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2011 21:06
Odbiorę sobie to cacy na żywo :D



Podsumowanie dnia pierwszego dostępne tutaj:
http://www.speedyshare.com/files/.../maraton_komentatorski_dzie_1.pdf

:)



Jako, że to pierwszy dzień, zaliczyłam komentarze wszystkim, ale na przyszłość proszę MaximumRide o bardziej rozwinięte wypowiedzi, oraz julandę i lillium o więcej rzeczowości ;)
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 09-05-2011 22:14
Hej, ale dzień się jeszcze nie skończył! B)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-05-2011 22:19
Wiem wiem, ale ja powoli tracę przytomność, więc wole podsumowanie na trzeźwo robić ;)

Chociaż jednej osobie i tak dałam zaliczenie z rozpędu, ale na szczęście szybko nadrobiła ;)
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 09-05-2011 22:32
A jakie napoje energetyczne organizatorzy serwują po dobiegnięciu do stanowiska z ręcznikami na osuszenie karku? Bo właśnie ukonczyłam etap i jakaś regeneracja się chyba należy?
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-05-2011 17:58
Ktoś coś tam gdzieś wspominał, że będzie dopingował, to mógłby się przy okazji zaopatrzeniem zająć :]



Aktualna tabela wyników: http://www.speedyshare.com/files/.../maraton_komentatorski_dzien_2.pdf :)
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
liliium Użytkownik
  • Postów: 143
  • Skąd: setki drewnianych podłóg.
Dodane dnia 11-05-2011 10:35
Znalazłem;p W ogóle to myślały kto!
JA podgoniłem, to wszyscy nagle ruszyli tyłka!
;p
archanioł Martiel.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 11-05-2011 13:44
A ja się od wczoraj zastanawiam, co się stało, że tyle komentarzy się sypie :lol: zupełnie zapomniałam o maratonie :)

Trzymam kciuki za uczestników! :D
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-05-2011 21:29
Podsumowanie dnia trzeciego: http://www.speedyshare.com/files/.../maratonkomentatorski_dzien_3.pdf
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-05-2011 22:15
Ja już nie mam siły, nie wezmę udziału w II etapie.
Do góry
Autor
RE: Maraton komentatorski - podsumowanie
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-05-2011 22:43
Ty nie miałeś siły od pierwszego tekstu :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.